Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Uwaga na Polbank

Uwaga na Polbank
26 lip 2010 - 15:32:05
Witam wszystkich, którzy planują lub zaciągnęli już kredyt hipoteczny w Polbanku. W październiku 2009 roku zaciągnęliśmy tam kredyt hipoteczny. Ustaliliśmy wysokość kredytu, wysokość moarży i oprocentowanie. Dostaliśmy ustną informację, że kredyt otrzymamy. Zaczęliśmy więc budowę domu ze środków własnych. Po około 5 tygodniach poszliśmy podpisać umowę. Okazało się jednak, że marża jest o 0,5% wyższa niż podawano nam dotychczas. Na nasze pytanie dlaczego, pani powiedziała,że nie jest pewna, ale może marża wzrosła albo nasze warunki uległy zmianie. Nie mogliśmy czekać kolejnych tygodni bo budowa była w toku. Po kilku dniach sprawdziliśmy wysokość marży dla parametów naszego kredytu i okazało się, że marża jest zawyżona. Po prawie rocznej korespondencji z bankiem dowiedziałem się, że stosunek moich dozhodów do zobowiązań jest wyzszy niż 50%, w związku z czym bank podnosi marżę o 0,5%. Na mój zarzut, że o takim warunku nie ma mowy w umowie, bank odpisał,że pozostaje przy swojej decyzji. Przy kredycie o wartości 350 ts. zł te o,5% to 1700 zł. rocznie!!! Dlatego nie zamierzam odpuszczać i chcę złożyć wniosek do sądu. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto ma podobny problem i chciałby powalczyć o swoje proszę op kontakt. Pozew grupowy zdecydowanie ułatwi załatwienie sprawy. Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować