Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

jak to jest?

jak to jest?
19 lut 2012 - 21:06:28
Zgodnie z art. 30 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, oboje małżonkowie są odpowiedzialni solidarnie za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z nich w sprawach wynikających z zaspokajania zwykłych potrzeb rodziny. Oboje małżonkowie odpowiadają w tym przypadku za zaciągnięte przez jednego z małżonków zobowiązanie wszystkimi składnikami swoich majątków, tj. majątku wspólnego i majątków osobistych. Wierzyciel ma więc dostęp zarówno do majątku wspólnego małżonków, jak i ich majątków osobistych. Odpowiedzialność ta nie wygasa w razie ustania małżeństwa lub jego unieważnienia. W razie zaspokojenia wierzytelności z majątku osobistego jednego z małżonków, ewentualne rozliczenie między nimi z tego tytułu powinno nastąpić przy uwzględnieniu zakresu ich obowiązku przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny (por. art. 366 i następne Kodeksu cywilnego).
Re: jak to jest?
19 lut 2012 - 21:08:26
jedni mówią że żonie nic nie można zrobić tzn. nie ma opcji aby kredyt zaciągniety przeze mnie i niespłacany ,mam komorników,wszyscy w koło mówią że zonie nic nie mogą zrobic tzn. nie bedą sciagac z majatku wspolnego ,z jej wypłat .a presco pisze takie coś?
Re: jak to jest?
19 lut 2012 - 22:05:24
Zapraszam do art. 41 i ok. Kodeksu rodzinnego i opiekunczego..
Odpowiadasz za swój kredyt swoim odrębnym majatkiem..
Re: jak to jest?
05 mar 2012 - 22:24:03
a jak dopisze zone do ksiegi wieczystej ,a ja wypisze sie i wymelduje z mieszkania? czy tak mozna/ co mi wtedy grozi? Ludzie ja nie mam wyjscia ja musze cos wykombinowac! nie wezme liny i sie nie powiesze bo to nie ma sensu!!!!!!!!!!!!!!
Re: jak to jest?
05 mar 2012 - 23:04:19
Mam do Ciebie prośbę ; zadzwoń do Sklepowicza... 500 848 247..
On podpowie Ci co masz zrobić..
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować