Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: wznowienie egzekucji przez komornika

wznowienie egzekucji przez komornika
23 sie 2012 - 13:55:31
Moja znajoma kilka lat temu wzieła kredyt w dwóch bankach.Miała opóźnienia w spłacie ze wzgledu na chorobe i operacje serca.Spłaciła wszystko z nawiązką w SKOK Stefczyka iBPH.W SKOK posunieto jej do podpisu weksel/80-cio letnia kobieta/.
Po jakimś czasie SKOK zarządał spłaty weksla w całości.To była duża kwota.Nie zapłaciła.Sierowano sprawę do komornika.Komornik w 2010 przesłał egzekucję do ZUS który potrącał jej ze świadczenia emerytalnego należności prze kilkanaście miesięcy.Komornik dalej chciał pobierać część świadczenia ale ZUS sie nie zgodził na dalsze potrącenia.Dopiero po ponad dwóch latach komornik ponownie nakazał ZUS dalsze potrącenia z ręty tej staruszki.Wcześniej nie była informowana o ilości spłat i wielkości zadłużenia.Wniosłem w imieniu tej Pani skargę do sądu na czynności komornicze.Sąd odesłał pismo z zastrzeżeniem o uzupełnieniu wniosków.Zadzwoniliśmy do komornika z prośbą o podanie nr akt sprawy.Dopiero wtedy Pani ta uzysała informację o nr spraw i zadłużeniu.Okazało sie wtedy że jest nawet winna pieniądze BPH któremu to już spłaciła należności normalnie i komornicze.
Sprawa wydaje sie dziwna nawet z uwagi na odległość czasową w egzekucjach komorniczych.
Czy nie jest to świadome działanie komornika ze szkodą na rzecz wierzycielki?
Jak można jeszcze motywować tą sprawe w sądzie na podtawie art.KC i Kpc?
Re: wznowienie egzekucji przez komornika
05 wrz 2012 - 20:06:58
dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: wznowienie egzekucji przez komornika
05 wrz 2012 - 20:18:22
dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach jestem ćpunką.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować