Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

prominent

prominent
08 lis 2012 - 13:18:29
jakieś trzy lata temu mój mąż załatwiał kredyt hipoteczny z prominenta.mieliśmy już sporo długów.wziął 1 kredyt dla brata 5000 ,ppotem nie mogliśmy tego spłacić bo ten miał gdzieś spłaty.kolejny kredyt na spłatę tamtego.wszystko bez mojej zgody.uzbierało się tego przez rok leczyłam depresję.firma prominent : no cóż warunki dobre z jednym ale .pani w biurze mówiła że to my wybieramy formę zabezpieczenia z listy wybraliśmy ona zaznaczyła.okazało się to guzik prawdą bo odmówili nam kredytu.ja nie byłam w stanie tego dopilnować ,byłam pod koniec ciąży.
kazali wpłacić 7000 na poczet chyba odsetek już nie wiem.mąż się zapożyczył by móc skożystać z "ostatniej deski ratunku".okazała się to grobowa deska .bo kredytu nie było.można było się z tego wycofać w ciągu 10 dni , ale decyzję przysłali dużo póżniej.przerobiliśmy już windykatorów i komorników. wyprowadziliśmy do innego miasta ,na razie cisza.właściwie nie mają co zabrać .nić nie mamy nawet pralki nawet używanej ,starej .nic .ale nie wiem kiedy nas znajdą i co dalej robić.
Re: prominent
08 lis 2012 - 13:58:53
zapomniałam dopisać ,że kredyty bankowe zostały wykupione ito chyba nawet kilka razy jeden sama już nie wiem jaka firma może przyjść do jednego kredytu.
Re: prominent
08 lis 2012 - 14:44:52
1. Nie reagować na pisma nadane listem ekonomicznym (zwykłym) na wasz adres, a kierowane przez firmy windykacyjne; wyrzucać je do kosza.

2. Natychmiast rozłączać rozmowy telefoniczne z windykacją; nie podejmować rozmowy, nie wdawać się w dyskusję; w rozmowie tel. nie potwierdzać danych osobowych (numer PESEL, data urodzenia, imię i nazwisko, adres zamieszkania, miejsce zatrudnienia) żadnego z członków rodziny.

3. Nie przyjmować wizyt tzw. windykatorów terenowych, którzy mogliby odwiedzić was w aktualnym miejscu zamieszkania; zamykać im drzwi przed nosem i nie wpuszczać za próg; nie podpisywać z nimi pochopnie żadnej umowy-ugody, nie negocjować, chyba że możecie liczyć na wsparcie zaufanego prawnika.

4. W wyjątkowo drastycznych przypadkach zawiadomić policję (awantury, wyzwiska, przemoc lub groźby karalne).

5. Panować nad obiegiem korespondencji; jeśli nadal jesteście zameldowani pod innym adresem niż aktualne miejsce waszego pobytu, dla bezpieczeństwa powinniście złożyć w urzędzie pocztowym właściwym dla miejsca zameldowania:

- pisemny wniosek o przekierowanie wszelkiej korespondencji rejestrowanej (poleconej) na aktualny adres (usługa płatna za każdym doręczeniem)

lub

- pisemne pełnomocnictwo pocztowe dla konkretnej osoby (obowiązuje opłata jednorazowa; ok. 24zł); na jego podstawie osoba, której udzielono pełnomocnictwa będzie mogła odbierać korespondencję kierowaną do was.

6. Zapamiętać, że spory o roszczenia finansowe rozwiązuje się wyłącznie przed sądem; jeśli wasze zobowiązania (długi) zostały wykupione przez firmę windykacyjną lub fundusz sekurytyzacyjny, to wierzyciel wtórny musi wystąpić na drogę sądową po to, żeby uzyskać nakaz zapłaty lub klauzulę wykonalności na swoją rzecz.

7. Tylko komornik sądowy lub skarbowy może pod przymusem egzekwować wasze długi; nikt inny nie ma prawa zmuszać was do spłaty długu bez stosownego orzeczenia wydanego przez sąd.

8. Jeśli otrzymacie jakąkolwiek korespondencję sądową, natychmiast szukacie porady prawnej; przy udzielaniu odpowiedzi obowiązują terminy zawite (nieprzekraczalne) tj. odpowiedź musi być wniesiona do sądu w ściśle określonym terminie, najczęściej w ciągu 14 lub 7 dni od daty doręczenia korespondencji; jeśli nie dochowacie terminu, to możecie utrudnić ewentualną obronę przed żądaniami wierzyciela (właściciela waszego długu) i poważnie skomplikować swoją sytuację prawną oraz materialną.

9. Mąż (z postu wynika, że tylko on zaciągał zobowiązania) może otrzymać wezwanie do stawiennictwa w komendzie policji jako świadek w związku z domniemaniem popełnienia przestępstwa tj. wyłudzenia kredytu; proszę się tym faktem nie przejmować i nie stresować, a przed stawieniem się uzgodnić z prawnikiem lub na naszym forum treść zeznania.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 16:58 przez flame.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować