Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Prywatne firmy pożyczkowe-ich prawa

Prywatne firmy pożyczkowe-ich prawa
19 cze 2013 - 16:55:51
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jakie prawa mają prywatne firmy udzielające tzw chwilówek ( do 1000zł)?
W jednej z takich firm, działającej na terenie mojego miasta, od kilku lat brałam takie pożyczki. Zawsze spłacałam i teraz, kiedy mam chwilowe problemy ze spłatą 1 raty, owa firma mnie straszy, wydzwania, nachodzi w domu. Dziś poszłam do ich biura i powiedziałam,że spłacę ratę z miesięcznym opóżnieniem zdając sobie sprawę z tego,że zapłacę odsetki karne. Facet na mnie rozdarł gębę, straszył sądem, komornikiem i potraktował jak gówniarę (jestem ponad 50-letnią osobą). Byłam w totalnym szoku , bo nawet normalny bank nie traktuje dłużników w ten sposób (w sytuacji gdy jest większa niż miesięczna zaległość).Gówniarz (bo inaczej go nie nazwę) zaczął zachowywać się chamsko, darł na mnie gębę, straszył i krzyczał,że se posprawdza czy mam jeszcze inne długi...normalnie szok!!!!
Po za tym za każdy list, telefon naliczają po 70 zł....czy to jest w porządku?
Zaczynam się tej firmy, po prostu bać.
Nadmienię,że człowiek ma po prostu zarejestrowaną działalność gospodarczą (jednoosobową) pt: Usługi Finansowe( i tu jego nazwisko)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować