Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

witam serdecznie proszę o poradę

witam serdecznie proszę o poradę
12 gru 2017 - 17:30:15
..Witam wszystkich serdecznie jestem nowa na forum..i mam pytanie jeśli komornik zajął mi konto na poczet długu sbl i pko czy może wejść na konto mojego syna który też ma konto w PKO tym samym co i ja .i oszczędza sobie .syn ma 16 lat jako osoba niepełnoletnia, ja zakładałam mu konto...na jego imię i nazwisko... ale jestem pełnomocnikiem konta ...więc jak to wygląda?czy komornik może zająć jego oszczędności??staram się dojść do porozumienia z firmą prokura ale to potrwa nim komornik zwolni konto na wniosek wierzyciela o ile ten się zgodzi... a rodzinne stypendium i alimenty dzieci z gops wpłyną lada dzień..i boje sie że mi to zabiorą:-((( proszę o pomoc
Re: witam serdecznie proszę o poradę
19 gru 2017 - 18:25:30
Komornik może zająć konto właściciela lub współwłaściciela rachunku a nie może zająć konta jeżeli dłużnikiem jest pełnomocnik.Kwota wolna od zajęcia to 1500 zł.miesięcznie to oznacza,że środki do tej kwoty nie podlegają zajęciu.Każdy miesiąc jest rozliczany oddzielnie.Przykład:na pierwszego dnia miesiąca była kwota 500 zł.,wpłynęło 800 zł,na koncie w danym miesiącu jest 1300 zł czyli komornik nic nie otrzyma.Gdyby wpłynęło np.1100 zł.to komornik by otrzymał 100 zł.Pozdrawiam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować