Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Nieuczciwość Banku BPH

Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2010 - 13:14:08
Moja mama ma skonsolidowane cztery kredyty w banku BPH,konsolidacja była w 2009 r,gdy jeszcze pracowała.Obecnie ze względu na stan zdrowia musiała przejść na emeryturę kwota 1100 zł.Rata kredytu 870 zł,nie jest w stanie spłacać tak dużych rat zawsze ma jedną zaległą.Wystąpiła do banku z prośbą o wydłużenie czasu kredytowania i zmniejszenie rat opisując szczegółowo swoją sytuację,ona naprawdę nie ma z czego spłacać ,w odpowiedzi banku był warunek,że jeżeli spłaci jeszcze osiem rat w terminie to być może rozpatrzą prośbę,ale z czego? Przecież jeżeli ktoś składa takie pismo do dyrektora banku to znaczy,że już nie ma z czego spłacać a nie za osiem rat nie będzie miał.To są zwykli krwiopijcy a te wszystkie reklamy o tym ,że bank porozumie się z klientem w każdej sytuacji to zwykłe kłamstwa.Bank BPH jest nastawiony tylko i wyłącznie na zysk a co się stanie z kredytobiorcą to ich nigdy nie obchodzi.Wcześniej gdy spłacała wszystkie kredyty regularnie przez kilka lat to cały czas dostawała nowe oferty,teraz nikt nie chce z nią rozmawiać.Kwota kredytu w sumie 43000 zł,teraz grożą,że jeżeli nie zapłaci dwóch rat będzie płaciła 73000 zł,a spłaciła już 10000.Czy to nie jest oszustwo? Może ktoś wie co zrobić? Chciałam jeszcze dodać ,że wcześniej wszystkie raty były terminowe.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2010 - 13:35:18
Moniko, najlepiej będzie jak zadzwonisz do pana Romana, numer telefonu na stronie głównej portalu. Tylko On może Wam pomóc.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2010 - 13:37:47
Moniko
Znam to z własnego doświadczenia.
BPH a kiedys G Money ,niestety pomimo wielu pism z prośba o restrukturyzacje nie dały efektu.Jedynie prolongowali spłate rat o 3 miesiące ,ale później znacznie podnieśli ratę. Pospieszyli się ,naliczyli horrendalne odsetki ,wyglada to tak jakbym placąc przez 2 lata w ogóle nic nie spłaciła .Przechodzą bardzo szybko do windykacji przedsadowej,mają sztab prawników i od nich własnie był pierwszy komornik.
Weszli na wszystko ,pensje ,rachunki, prawa majatkowe i ruchomości.
Zadne prosby o restrukturyzacje i przedstawiony obraz cięzkiej sytuacji na nich nie działa.
Kiedys byłam dla nich dobrym klientem teraz jestem dłuznikiem ,którego beda doić az do śmierci,odsetek juz nawet nie licze bo sie pogubiłam.
Pozdrawiam
i życzę powodzenia w negocjacjach z tym BANKIEM.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2010 - 13:44:38
Monika282 - to jest wlasnie problem wielu ludzi...Jesli chca byc uczciwi wobec
banku,próbują "dogadać sie"- to efekt jest taki,jak opisujesz.
Jestesmy bezsilni wobec tych wszystkich machin bankowych...i tragiczne jest to,
że wlasciwie nie obchodzi to nikogo(mam na mysli nasze polskie wladze).
Niech mama probuje wplacać tyle,ile może...tak,aby nie doszlo do tego,ze zaleglość
wyniesie 60 dni(dwie pelne raty).W umowie pewnie jest napisane,kiedy bank moze
wypowiedzieć umowe,chociaż teraz pod byle pretekstem strasza wymowieniem..
np jesli splata jest nieterminowa.Bank BPH nadal uskutecznia oplaty za nieterminową
splate plus odsetki i odsetki karne. Jest to klauzula zabroniona- a i tak stosują.
Moze uda sie dogadac z bankiem w sprawie tzw."urlopu" od splat...na jakis czas.
Bank ma w nosie to,ze kiedys splacala terminowo - wazne dla nich jest to,co jest
teraz. U nich nie ma sentymentow.To są kapitalisci,niestety...ich czlowiek nie
obchodzi.Smutne to,ale prawdziwe.Pozwolono bankom na takie prawa i procedury-
i to stosują,patrzac tylko na swój zysk. Trzymam kciuki,powodzenia- moze coś
jednak uda sie wynegocjować z bankiem.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2010 - 14:16:46
Monika zrób tak jak radziła Ci shoppenka,dzwoń do Pana Romana.Piszesz,że spłata raty przekracza możliwości finansowe Twojej mamy i że cały czas ma zaległą jedną ratę czyli zaległość(która nie może przekroczyć 60 dni) nie powstała teraz,a biegnie już od jakiegoś czasu.Początek zaległości rozpoczyna się w dniu kiedy w momencie zapadalności raty wpłata nie pokryła w całości raty kapitału,odsetek zwykłych i karnych,a także wszelkich innych opłat związanych z tą umową(monity,telefony itp.)Wpłacanie przez mamę tyle na ile ją stać nic nie da i nie uchroni przed wypowiedzeniem umowy i dalszymi konsekwencjami.Pozdrawiam
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2010 - 01:51:28
Moniko - jeszcze jedna sprawa: długi w tym naszym kochanym kraju są niestety dziedziczne. Ja Twojej mamie życzę 200 lat życia, ale zabezpieczcie się. Mama ma jakiś większy majątek, np. dom, samochód? Jeżeli tak, to niech przepisze, najlepiej sprzeda Tobie - nie musi brać przecież za to kasy. Wprawdzie nie daje to 100 % ochrony przed kradzieżą mienia (tzw. skarga pauliańska), ale zawsze utrudni sprawę. Są jeszcze in e dodatkowe sposoby na zniechęcenie wierzyciela do sięgania po nieswoje, np. dożywotnia służebność albo umowa dożywocia. Możesz udzielić tej służebności komu tylko chcesz - mamie, mężowi, dzieciom. To takie prawo rzeczowe do dożywotniego korzystania z calej lub części nieruchomości. Osoba mająca taką służebność nie jest wlaścicielem nieruchomości, ale ma DOŻYWOTNIE PRAWO DO KORZYSTANIA Z NIEJ. Czyli jak komornik będzie chciał zlicytować tę nieruchomość, to kupujący ją kupi ale z gratisowym dodatkiem - współlokatorem, którego nie będzie się mógł pozbyć, bo współlokator ma służebność.
Najlepiej byłoby, gdyby twoja mama formalnie była właścicielem tylko tego, w co jest ubrana, bo wtedy banczki mogą sobie skoczyć. Taka sytuacja jest wówczas korzystna też dla spadkobiercy - bierzesz spadek z dobrodziejstwem inwentarza (czyli długi ograniczone TYLKO do wartości odziedziczonego majątku) lub odrzucasz nie tracąc praktycznie nic.
A propos BPH - to śmieszny banczek - ściga mnie za niecale 12 zł za dług po mojej mamie (stracili 7000 zł nie licząc odsetek), a na pisma i telefony do mnie wydali już więcej. Równowartość trzech dobrych piw. Chorzy ludzie tam pracują, bo ja gdybym stracił 7000 zł i mógł odzyskać tylko 12 zł, to by mi było wstyd iść do tej osoby, o opłacalności tego zcynu nie wspomnę. Oni się ośmieszyli.
Wejdź sobie na stronę [www.stracilem-z-bph.pl] - tam sporo artykułów na temat tego złodziejskiego banczku pisze Paweł Bańka - również nasz forumowicz.

Dzwoń do pana Romana, on Ci naprawdę dobrze doradzi. Pozdrawiam. :)****



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 01:54 przez Gustlik.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2010 - 02:02:18
Gustlik ,jesli możesz to podpowiedz mi czym sie rózni dożywotnia słuzebnosc od umowy dożywocia.Właśnie chcemy taką słuzebność załatwić ,ale w naszym kraju wszystko idzie jak po grudzie ,notariusz chce zaświadczenie z Urzedu skarbowego,a urząd skarbowy szkoda gadać.
Dziekuje za odpowiedź
POZDRAWIAM
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2010 - 02:14:15
Trochę się różni, z tego co wiem, w umowie dożywocia OFICJALNIE na Tobie ciąży obowiązek dożywotniej opieki nad osobą, z którą taką umowę zawarlaś. Tym się to różni od służebności, która daje danej osobie tylko prawo do korzystania z danej nieruchomości lub jej części tak samo, jak umowa dożywocia, a nie nakłada obowiązku opieki.
Najlepiej zadzwoń do Pana Romana, ale nie wiem, czemu notariusz chce zaświadczenie z US, u mnie nie chciał, jak załatwiałem służebność żonie.

Wyjaśnienie różnic znalazlem tutaj: [prawnikow.pl]
Pozdrawiam *****



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 02:32 przez Gustlik.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2010 - 02:37:57
Mąz załatwia słuzebność córce,notariusz obejrzał księge hipoteczna ,poprosił o postanowienie sądu i pózniej o zaświadczenie z US,ze nikt nic nie nabył i.tp.
Nie bardzo to rozumiem.
Postanowienie sadu bylo ,gdy nastąpilo rozdzielenie współwłasności ,gdyz dom był tak podzielony ,ze dziadkowie dali swoim dzieciom po mieszkaniu np.1/6,1/3 itp.
Do rozdziału to własciwie ja doprowadziłam 2 lata temu jak usilnie starałam sie zamienić kredyt w BPH (Money) na kredyt hipoteczny,dłuższy okres spłaty,mniejsze raty. Teraz myśle ,ze dobrze iz do tego nie doszło a banczek(G Moy) mi odmówił.
Bo teraz prawdopodobnie bylibyśmy juz na ulicy.Na razie zajął nam pensje ,rachunki.
Wachlarz zaproponowanych zajęć rozszerzą na ruchomości i prawa majątkowe jak dojda inne zajęcia z innych banków (miedzy innymi alimenty).Stad za radą (X) ta służebność i zameldowanie wiekowej teściowej.
Pozdrawiam
Re: Nieuczciwość Banku BPH
08 paź 2010 - 21:51:20
kolejna perełka do diademu bph

ttp://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-zobacz-jak-bank-wykiwal-klienta-16062
Re: Nieuczciwość Banku BPH
09 paź 2010 - 12:36:30
Dzisiu, poprawiam linka bo Twój nie wskakuje

[www.hotmoney.pl]
Re: Nieuczciwość Banku BPH
10 maj 2011 - 15:01:44
Znam to z własnego doświadczenia , jestes uczciwy nic nie wskórasz, mam wrażenie ,że BPH tylko czeka na to żeby komuś zarobki spadły albo ktos stracił pracę. Nie znam nikogo komu udałoby się uzyskać restrukturyzację u nich.Jeszcze nikt z nimi nie wygrał, chyba,że tak to niech się wypowie, jak tego dokonał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Nieuczciwość Banku BPH
10 maj 2011 - 17:12:54
Bank BPH- mąż prosił o jak najniższe raty, wydłużenie spłaty kredytu na maksymalny okres czasu- przysłali mu obniżenie raty o 50 zł- jednak restrukturyzują. :-). Ale to jest śmiech na sali. U mnie robi się coraz ciekawiej....
Re: Nieuczciwość Banku BPH
10 maj 2011 - 18:37:12
Z bankem BPH nie można dojść do kompromisu,ja też pisałam pisma o ugodę, za każdym razem odmowa.Potem oddali do specjalistycznego zespołu prawno windykacyjnego,przez 4 miesiące ustalaliśmy raty,które wpłacałam,pan nawet powiedział,że każdy windykator stara się pomóc.Od grudnia płaciłam a oni w styczniu wydali BTE-oszuści.Mają swoje prawa,najwięcej BTE jest właśnie z banku BPH.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
10 maj 2011 - 18:57:07
I dlatego ja nie rozmawiam i nic nie ustalam z firmami prawno-windykacyjnemu. Bo oni sobie, a banki sobie a moje pieniądze też diabli wiedzą potem gdzie lądują. Może jestem przewrażliwiona - ale kiedyś pokorniutko na każdy telefon karnie odpowiadałam, dzwoniłam rozmawiałam i co .... tylko mnie straszono a to windykacją terenową, a to komornikiem itp. No to cóż. banki stwierdziły że albo nic nie mogą albo restrukturyzacja z kosmosu, a do tego przede mną znów wizja mniejszych zarobków bo niż demograficzny, a im mniej uczniów tym mniej godzin. Mogę nawet dostać pismo na wyrażenie zgody na obniżenie etatu jak nie będzie klas (jak się nie zgodzę to cóż, zawsze można się zwolnić, a teraz trudno o prace) to co ja mam niby bankom proponowac za ugody?
Mająteczek skromniutki - więc tez juz nie ma co brać. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 01:01:59
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 15:39 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 07:59:51
Witam!
Ja już nawet nie pamiętam,musiałabym policzyć ile tych pism wysłałam do tego banku, poczatkowo do zarządu później do windykacji, potem do szanownego zespołu prawno-windykacyjnego i nic.To działanie celowe, tylko najgorzej boli niesprawiedliwość i bezsilność. Pomimo paragrafu w umowie bank nie poprosił o dodatkowe zabezpieczenia kredytu w momencie gdy poinformowałam o zmniejszenu zarobków popierając to zaświadczeniami tylko po 1 nie zaplaconej racie oddał do windykacji po uregulowaniu zaległości znowu prosiłam o restrukturyzację i dostałam odpowiedź na maila,że czego ja chce przecież zaplaciłam zaległość.Później dopiero sie zaczęło gdy juz nie dałam rady regulować zaległości.Aż w końcu jeszcze po wielu bojach przedwczoraj przyszło pismo od komornika.Mam to gdzies niech sobie komornik ściąga i tak ściagnie mniej niż im proponowałam w ugodzie ,nie rozumiem takiej polityki.
Pozdrawiam wszystkich!!
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 15:51:12
ANA76- tak to niestety działa. Chciałaś iść na ugody, a tu nic, to teraz dostaną ochłapy- U mnie podobna sytuacja- nie chcą się zgodzić na restrukturyzację- żaden bank- to żaden nie dostanie nic. Dopiero od komornika. Jedyne co spłącamy, to kredyt hipoteczny. Jakby się pozgadzali, to byłoby dobrze, a tak, też pewnie niedługo będzie komornik i on musi zarobić, a bank dostanie grosze... Shoppenko- sprawa dosyć pilna- termin nas goni- dotyczy sprawy, z którą wczoraj dzwoniłam. Wysłałam Tobie maila wczoraj, wiem ,że masz dużo pracy, ale terminy nas gonią. Wczoraj po 17 pisałam. Pozdrawiam
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 15:56:21
Shoppenko- wybacz moje roztargnienie- napisałam tego maila na ruch społeczny poszkodowanych- wiem, że zaśmiecam forum, ale to miałam napisać we wcześniejszym wpisie- wybaczcie- klękam i chylę czoło.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 16:22:06
Camion,Aggi macie rację BPH to jeden z najgorszych banków jeżeli chodzi o ugodę,niewiele lepszy jest Sygma nie rozumiem ich działania,dlaczego nie chcą pójść na ugodę.Chciałam i nadal chcę spłacać ale w chwili obecnej nie jestem już w stanie płacić tyle ile nawet zaproponowałam dzięki właśnie bankowi BPH,który dał BTE.Nie wywiążę się ze zobowiązań wobec pozostałych banków i co dalej??
Re: Nieuczciwość Banku BPH
11 maj 2011 - 18:07:21
Ircia - bez urazy - co będzie dalej no będzie zbieg egzekucji i komornik będzie dzielił 50% twojego wynagrodzenia na wszystkich twoich wierzycieli. No co zrobisz? Życie jest więcej warte jak całe długi świata - nikt z nas nie unika odpowiedzialności - ale z pustego i Salomon nie naleje. Trzymaj się bo ja jestem w tej samej sytuacji - nie płacę juz od wielu miesięcy - kredyty są wypowiedziane, firmy windykacyjne dzwonią, lada chwila wlezie mi komornik, a do tego kolejne widmo obniżenia zarobków. No i leżę i kwiczę, czasem myślę co by bylo gdyby .....
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 13:48:16
odpalam komputer ,na dole miga malutka koperta odczytuję treść zawartej informacji o mało mię ......,prosimy o kontakt z bankiem w tym celu prosimy przygotować itd. Czy firma PLUS z którą mam podpisaną umowę na dostarczanie internetu ma prawo udostępnić mój numer ?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 13:57:54
jeżeli masz internet bezprzewodowy na kartę sim w sieci Plus ... to całkiem możliwe, że bank uzyskał od nich ten numer bezprawnie. Tak jak banki obowiązuje tajemnica bankowa to Plusa obowiązuje tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych. Zerknij do umowy z operatorem.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 14:25:57
Na stronie PLUSa jest książka internetowa tam wpisujesz dane i wyskakuje twój numer .Od jakiegoś czasu widziałam informację że ktoś próbował się ze mną z kontaktować. Właśnie kończy mi się umowa na internet ,trzeba pożegnać plusa.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 16:47:11
Bank BPH to jest jeden z najmniej ugodowych banków, właśnie wypowiedzieli mi umowę no i chyba sprawa będzie u komornika.Od lipca 2010 roku walczę z bankiem o restrukturyzację, nie mając jeszcze zadłużenia prosiłam o zmniejszenie rat lub cokolwiek co by mi pomogło spłacać te kredyty, ale niestety moje pisma nie dawały żadnych rezultatów(oczywiście cały czas wpłacając ile mogłam).No później była windykacja, strasznie nieprzyjemny gość wiecznie do mnie dzwonił i się wymądrzał. A ja głupia się poniżałam prosząc wiecznie o coś czego nie mogłam uzyskać,ale nadzieja umiera ostatnia.Wreszcie dostałam wypowiedzenie umowy 12.05.2011 r. i teraz czekam co będzie dalej, aż mi skóra cierpnie. Ale czuję ogromną złość i taką cholerną niemoc, że już nie wiem co mam robić.Okropne słowa mi się cisną na usta jeśli chodzi o ten bank.Kartę kredytową miałam u nich od 2000 roku i do tej pory nie miałam problemu ze spłatą, aż tu bęc, ale to nie ma znaczenia żadnego dla banku BPH że byłeś dobrym klientem,już nie jesteś wiarygodnym.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 17:00:16
Bank bph to skończone ścierwo nigdy nie chciałam byc jego klientem ale bank w którym byłam został sprzedany dla tej hieny,już dawno słyszałam że w razie kłopotów to ten bank wypina się na klienta .Bardzo małymi kroczkami wygrzebuję się z tego bankowego bagna przysięgłam sobie że gdy spłacę banczek to likwiduję konta w każdym i żadnej lichwiarskiej instytucji nie będę utrzymywać.TAK MI DOPOMÓŻ BÓG
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 21:08:41
Gia- życzę Tobie tego z całego serca i każdemu tu na forum
Re: Nieuczciwość Banku BPH
12 maj 2011 - 22:11:24
Gia, bank BPH to taki szmatławy bank, który będzie Cię ścigał za równowartość trzech piw. Będą dzwonić, pisać monity, aż się ugniesz. Na pisma do Ciebie i telefony wydadzą więcej niż mogą wyegzekwować, ale spłacić musisz. Mnie tak ścigali za dług mojej ś.p. mamy - za 11,83 zł. Aby odzyskać te kwotę wykonali do mnie chyba z 10 telefonów na komórkę i wysłali trzy pisma, a do tego nasłuchali się ode mnie, że sa złodziejami. Odczepili się dopiero, jak im to spłaciłem, a spłaciłem pod pisemnym warunkiem, że nie będą sobie rościć "pozostałej" części długu, tj. ok. 9000 zł.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-15 01:51 przez Gustlik.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
13 maj 2011 - 20:52:30
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:19 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
13 maj 2011 - 22:30:06
@ camion - pisałam w innym wątku na temat tego Zespołu,ale tutaj odniosę sie do
tego,co tu piszesz. Ta osoba( o której pisałam) dzwoniła do tego zespołu i uzgadniała wpłaty....Ale teraz,co czytam w twoim poście,to jak widać-takie ustalenia
wplat nie mają znaczenia? Czyli co? to,co ona wpłaci-to pójdzie na różne odsetki?
A i tak jej wystawia bte do kwoty wymaganego zadłuzenia kredytu? Z tego co mi
wiadomo,ta osoba dzwoniła do Warszawy. Wiem,ze centralę BPH ma chyba w Gdańsku....
Nie będę znajomej stresować ta informacją,kóra podałeś... bo nie mam sumienia mówić jej o tym,że i 'dopadną ją",chociaż będzie spłacała. Smutne to, tragiczne i ...
straszne.
Pozdrawiam.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
13 maj 2011 - 23:15:16
U mnie mimo, że jest już BTE i komornik już potrąca, jeszcze z BPH przed samymi świętami przysłali pismo, zwykłym listem i przekaz na wpłatę 100zł. W związku ze Świętami Wielkiej Nocy, proszą o wpłacenie tej sumy i nawiązanie kontaktu z najbliższym oddziałem BPH. Istnieje jeszcze możliwość ustalenia dogodnego sposobu spłaty zadłużenia, a nawet umorzenia jego dużej części. Na razie dostają od komornika ok. 60zł. bo jest zbieg egzekucji, więc komornik dzieli, a będą dostawać jeszcze mniej. Walą głupa bo wiadomo, przy zbiegu egzekucji trzeba dojść do porozumienia ze wszystkimi wierzycielami. Myślą, że wyrwą choć te 100zł. chamstwo.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 01:44:34
Fel=x, BPH to do mnie wydzwaniał i pisał pisma za 11,83 zł długu spadkowego, a więc za równowartośc trzech dobrych piw. Na telefony i pisma wydali więcej. WSTYD I HANBA !!! Na tym forum tę sprawę nagłośniłem. Szczerze mówiąc ja o taka kasę to bym się wstydził upominac, zwłaszcza że stracili jakieś 9000 zł, bo tyle tym złodziejom wpisałem pod kreskę przyjmując spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Nie wiem co za logika - pozyczasz 9000 zł, odzyskac możesz niecałe 12 zł, a wydzwaniasz i to na komórkę z 10 razy i jeszcze wysyłasz kilka pism. Przecież na znaczki i te telefony wydali więcej niż 12 zł. Ale dobrze im tak. PSY OGRODNIKA, tak ich tylko mogę nazwać.

Ja będąc w sytuacji takiego wierzyciela to bym po taką kwotę nie fatygował się nawet do sąsiadki, bo byłoby mi zwyczajnie WSTYD.

Więc nie zdziwią mnie zadne działania tego banku.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 15:38:45
Morski47 To co napisałem tj. odpowiedź z KFN. Rz.P.O. i Zw.B.P. Jakie normy obowiązują banki i jak je stosują, to najlepiej odzwierciedla chociażby nasze forum. Natomiast jakie maja przywileje, to jako Instytucje Zaufania Publicznego, otrzymują, w trybie bez procesowym BTE. bo sąd wierzy, że nie działają na szkodę klientów. To jest wszystko pic na wodę. Pozdrawiam.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
13 maj 2011 - 23:28:25
mam pytanko, mam podbramkową sytuację też z BPH (dawne GE Money) chodzi o kartę kredytową, czy bank ten zleca komornikowi zajęcie wszystkich składników majątku czy w przypadku stałych dochodów zaspokaja spłatę z zajęcia wynagrodzenia i rachunku bankowego?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
13 maj 2011 - 23:29:44
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:23 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
14 maj 2011 - 10:29:58
@ camion-
mając tak dużo przykładów tych wszystkich działań banku- (a jest tego wiele na tym forum),też myślałam o tym,że sprawę trzeba nagłaśniać.Długi musimy spłacać- ale
to nie powód,by bank działał na zasadzie "jak cie zastraszę-to mi oddasz"...
to nie jest zgodne z zasadami współżycia społecznego. Tak jak każdy podmiot,ktory
prowadzi działalność gospodarczą musi działać zgodnie z prawem- tak i banki są do
tego zobligowane. Jeśli nie będzie sygnałów do odpowiednich urzędów o tych ich
niecnych praktykach(np.zastraszanie,nękanie telefonami),to wszyscy dłużnicy bph
będą żyć na skraju wytrzymałości psychicznej.
Ja tez mam u nich kartę,która jest zablokowana przez nieregularne wpłaty.Sami podwyższali limit karty,bo byłam rzetelnym klientem.Teraz mam od prawie roku kartę
zablokową,więc tylko spłacam.Oprocentowanie na kartach jest wysokie,więc bank korzysta z tego-bo dostaje odsetki wyższe niż przy normalnym kredycie. to sie nazywa
"dojenie" klienta.Myślę tak jak ty- by w końcu napisać 'tam,gdzie trzeba" o tych
niecnych praktykach tego banku.Pozdrawiam.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 00:09:27
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:24 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 00:23:44
Gdyby banki działały zgodnie z zasadami współżycia społecznego nie byłoby tego forum, tylu ludzi wykluczonych i samobójców. Pisałem do Instytucji? Bank jako podmiot, samodzielny i niezależny, sam ustala swoją politykę, finansową i kredytową. Jedynie prezes podmiotu jest władny, do zajęcia stanowiska w niniejszej sprawie. Pozdrawiam.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 08:52:02
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:25 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 11:17:11
@ camion - nie wiem,na jaki adres pisałeś...mnie kiedys poinformowano,że wszelką
korespondencje kierowac trzeba na Gdańsk(niby tam jest centrala).Co nie znaczy pewne,ze kazda korespondencje kieruja do działu windykacji. widac oni nie są władni,by cokolwiek ustalać z klientem.Ciekawa jestem,jaka odpowiedż na pismo dałby
jakis rzeczniki prasowy tego banku...chyba mają takiego do kontaktu z mediami itd.

@ fel=x - zapewne tak jest,jak piszesz. Ale skoro to podmiot prowadzący działalnośc
gospodarcza,to muszą go obowiązywać pewne normy zwiazane z prowadzeniem dz.g.
chyba,że banki maja szczególne przywileje - inne ,niz każdy,kto taka działalność
prowadzi.A tego już pojąć nie umiem.

@ Gustlik - gdyby nie twoja determinacja i walka- pewnie musiałbyś spłacać dług po
Mamie. A twój przykład i twoje informacje pomogły wielu ludziom....

pozdrawiam wszystkich.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
16 maj 2011 - 13:59:55
Morski, ja po prostu wypowiedziałem wojnę złodziejom i ją wygrałem i chcę pomóc innym w tej wojnie. Ja po prostu mam takie zasady: nie pożyczałem - TO NIE ODPOWIADAM i będę walczył nawet gdybym miał podać banki do Sądu Najwyższego, a nawet do Strasburga, bo ściganie spadkobierców to ZWYKŁA KRADZIEŻ. Nic tego nie usprawiedliwia. Ja powiem wprost: gdybym pożyczył komuś kasę, a ta osoba by zmarła, to umorzyłbym ten dług i nie ścigał za niego spadkobierców, bo po prostu jako katolika obowiązuje mnie dekalog: 7. NIE KRADNIJ. I należaloby zmusić do przestrzegania tego prawa również banki.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 18:14:16
fel=x
Mam nadzieję,że nadejdzie czas na zmiany....i takiego "trupa" jak bte wsadzą do
pancernej szafy bez kodu dostepu.!
Jakoś dziwnie to brzmi,że 'sąd wierzy bankom"- a powinien być niezawisłym sądem i
rozstrzygać sprawiedliwie(optymistka ze mnie,prawda?).
To wina ustawodawcy,że dał sądom takie instrumenty prawne.
Po tylu latach powinno sie już to zmienić.

Ps.Dziwnych czasów dożyliśmy,prawda?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 18:34:28
WSzystko co napisaliście o banku BPH to prawda,dzwonią z zespołu prawno-windykacyjnego chcą ,,niby''pomóc,ustalają raty a i tak dadzą do komornika.Identycznie było u mnie do 15.03 miałam wpłacić ratę (wpłaciłam)a 31.01. wystawili BTE ,15.03 dostałam SMS,że sprawę oddali do komornika.Tak oszukują ludzi,pisałam kilka pism nawet do pani prezes bez odzewu,oni mają swoje PRAWA BANKOWE i koniec kropka.Może znajdzie się ktoś kto odbierze im koncesję albo pozew zbiorowy zrobimy przeciwko BPH.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 19:40:47
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:26 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 19:57:23
Camion masz rację tak oszukują ludzi mam nadzieję,że w końcu to się skończy.Powtarzam to już któryś raz z kolei ,że nikt nie uchyla się od rat ale prosi tylko o wpłacanie takich na jakie pozwala obecna sytuacja finansowa.Nigdy nie zrozumię procedur bankowych dlaczego lepiej opłaca się im wystawić BTE a nie dogadać się z klientem.?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 20:21:00
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:26 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 21:35:03
..Poza "wypranym mózgiem" maja jeszcze wizję premii ...
to taki 'wyścig szczurów" - jeden przez drugiego "łapie" dłużnika telefonicznie i
"ciśnie" go,by wydusić z niego jakąs deklarację. Dlatego sobie zapisują ,by było
wiadomo-kto dorwał dłużnika. Zawsze przecież mówią- "odnotowaliśmy pani/pana
deklarację wpłaty".
Taki ktoś z call center (zwykły telefonista/stka) ma już premie w kieszeni.
A że równolegle z tym- ścigają dłużnika wystawiając bte- to kogo juz to
obchodzi?! Kazdy odegral swoją rolę..
Klienci mBanku napisali pozew zbiorowy,więc może tez tak się zdarzyć w
przypadku klientów banku BPH. Oby do tego doszło....
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 21:47:46
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:27 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 maj 2011 - 23:43:13
Tak troszkę z innej beczki. Skoro banki mienią się instytucjami zaufania publicznego, to może warto to pociągnąć dalej.

"Co prawda na gruncie przepisów prawa bank nie został nazwany wprost instytucją zaufania publicznego, jednak oprócz powszechnego operowania tym pojęciem przez doktrynę, posłużył się nim również Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu swego orzeczenia z dnia 16 maja 1995 r. sygn. K 12/93"

"Jeżeli Trybunał Konstytucyjny uznał bank jako instytucje zaufania publicznego to należałoby pozyskać definicje instytucji zaufania publicznego i jest to podstawa do roszczeń wobec banku lub TK, który nazywając banki instytucją zaufania publicznego wypromował banki jako godne zaufania."

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-15 23:45 przez schoppenka.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
16 maj 2011 - 11:48:05
Co decyduje o tym,czy bank należy traktować jako instytucję zaufania publicznego,czy
jak zwykłe przedsiębiorstwo zarobkowe? Wydaje sie,że decydujące znaczenie powinno
mieć to,w jaki sposób bank jest postrzegany i kojarzony w powszechnej świadomości,
niż przyjęte a priori założenia teoretyczne.....Postrzeganie banków jako instytucji
pod specjalnym nadzorem państwa- w którym system prawny wyznacza ramy działania w
sposób bardziej szczegółowy,niż innym podmiotom gospodarczym.
Z kategorią zaufania publicznego powinny łączyć się raczej podwyższone wymagania,
co do profesjonalizmu działania i surowszą odpowiedzialność podmiotu zaufania
publicznego - aniżeli szczególne jego przywileje.
Słuszne jest krytykowanie wyposażenia banków- w imię ochrony deponentów-
w nadmiernie rozbudowane przywileje,naruszające konieczna w demokratycznym
państwie prawnym równowagę między wierzycielem a dłużnikiem....
Przepisy prawa- głównie Prawo Bankowe tworzą,a przede wszystkim podtrzymują wizerunek banku jako podmiotu o wyjątkowym charakterze.
Rolą prawa jest także tworzenie mechanizmów ochronnych,utrudniających wykorzystywanie tej świadomości społecznej dla celów sprzecznych nie tylko z prawem,ale i z zasadami współzycia społecznego(dobrymi obyczajami).
Chodzi więc nie tylko o to,by dbać o powierzone środki finansowe-
ale też nie wykorzystywać nadmiernie pozycji strony silniejszej ekonomicznie i
profesjonalnie przygotowanej do prowadzenia działalności bankowej w kontaktach z
klientami a szczególnie osobami fizycznymi.
Wielopłaszczyznowa ingerencja państwa w sektor bankowy jest obecnie
konieczna dla funkcjonowania banków w dotychczasowym kształcie-jako instytucji
zaufania publicznego.
Reasumując - państwo,dając przywileje bankom - powinno mieć także
piecze nad tym,czy te przywileje nie krzywdzą obywateli.a wszyscy wiemy,jak jest...
Re: Nieuczciwość Banku BPH
16 maj 2011 - 15:33:19
@ Gustlik - wszyscy musimy być świadomi swoich praw i stawiać czoła wszelkim
nieprawidłościom..Banki maja swoje prawa - ale bez przesady.Nie po to uzyskały
jakies przywileje,by "gnoić" człowieka. W państwie demokratycznym wszyscy powinni
mieć równe prawa - a banki wykorzystuja swoją pozycję silniejszego ekonomicznie i
dlatego tak własnie postepuja z ludżmi. A to juz jest naduzycie władzy.
Banki stały się "sępami"współczesnego kapitalizmu menedżerskiego.Zaczęły się
przekształcać z instytucji zaufania publicznego w normalne przedsiębiorstwa,których
celem nie jest interes publiczny-a własny zmaksymilizowany zysk.
Banki i ich różne "córki"- w postaci funduszy emerytalnych i inwestycyjnych
przejęły instytucje ubezpieczeniowe i doradcze. Stały się konsorcjami finansowymi
zarządzającymi kapitałem rozproszonym na "milion" akcjonariuszy,w których główną rolę odgrywają menedżerowie tych banków( i najwiecej zarabiają)Banki i ich "córki"
kierują się zachłannościa i chciwoscią kadry zarządzającej. Potrzebna byłaby zmiana
prawa,by przywrócić bankom dawną rolę- gdy procedury udzielania pozyczek i kredytów były jasne i przejrzyste,oraz minimalizowały ryzyko i banku i klienta......
Re: Nieuczciwość Banku BPH
16 maj 2011 - 17:56:11
przede wszystkim trzeba obciążyć banki odpowiedzialnością za weryfikację zdolności kredytowej klienta i tyle. Skoro sa BIK BIG i inne tam takie rejestry to od tego jest specjalista finansowy zeby ją ocenić. I skończyłyby sie tragedie ludzi - ale kochani na czym wtedy by banki zarabiały?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
16 maj 2011 - 18:34:56
Morski 47 słuszna racja,że jak płacisz to jesteś złotym klientem,natomiast jak masz problem to nie ma szans aby ktoś Ci pomógł,zaczynają się natarczywe telefony,wizyty,sterty pism,że musisz wpłacić cała kwotę albo przynajmniej połowę.to jest chore skąd masz mieć np.30.000 jak nie masz na bieżącą ratę.Pisałam już,że panienka z BPH powiedziała mi,że mam bawić dzieci i wyprowadzać psy sąsiadom to wtedy zarobię i będę miała na ratę.My nie zarabiamy tyle co prezesi więc jesteśmy zmuszeni żyć na kredyt.Nie uchylamy się od spłacania prosimy tylko o zawarcie ugody aby spłacać go w miarę swoich możliwości finansowych.Może wreszcie ktoś to zrozumie.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
17 maj 2011 - 00:04:35
@ Barbar- naturalnie,że można zarzucić bankom "rozdawnictwo" kredytów(co miało
miejsce 2-3 lata temu).Bank powinien przewidzieć stopień ryzyka kredytowego,jeśli
daje komus z dochodem 1000zł-kilka kredytów...na sume kilkudziesięciu tysięcy.
Bezpieczeństwo sektora bankowego osiąga się raczej przez adekwatne wyposażenie
banków w kapitały własne,
-zapewnienie wysokiego poziomu zawodowego i etycznego kadry zarządzającej,
-przestrzeganie norm ostrożnościowych,
-właściwy dobór kredytobiorców(ze zdolnością kredytową),
-zabezpieczanie udzielanych kredytów.
Sama sobie odpowiedziałaś,dlaczego banki udzielały kredytów- chociaż tego nie powinny robić, mając na uwadze własny interes.Teraz 'mleko sie rozlało"-
a banki,chcąc zapewnić sobie płynnośc finansową-gonią dłużnikow do splaty ....
Re: Nieuczciwość Banku BPH
17 maj 2011 - 00:17:38
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:28 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
17 maj 2011 - 07:16:04
@ A jeśli nawet zadzwonili,(wyjątek),księgowa nigdy nie mogła podać ile zarabiasz,jedynie co mogła,to potwierdzić,że jesteś pracownikiem.Canion masz rację,że oni zwiększali zarobki sami aby nam przyznano kredyt a do tego dołożyli jeszcze kartę kredytową.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
17 maj 2011 - 17:54:07
ja zawsze podawałam tyle i zarabiałam i tyle ile miałam zadłużenia a i tak dostawałam, bez żadnych dopisków (bo tego bym się bała - odpowiadasz karnie za nierzetelne oświadczenie) - ale za to widziałam jak ładnie bank "nie bierze pod uwagę" jakiegoś tam zadłużenia bo to w jego własnym banku (ja mam duże zadłużenie - ale np. w jednym banku mam 2 karty kredytowe i kredyt na łączną kwotę ok.40.000zł - no to co bank ślepy był, i wszystko w biku widoczne jak na talerzu) No chyba, że coś za moimi plecami panienka z banku pokombinowała, zeby premia wskoczyła. ale tego pewnie nie udowodnię.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
28 cze 2011 - 20:06:58
Kolejna niespodzianka z BPH, ale się uśmiałam. Bank BPH dał mi komornika za kartę kredytową i jest prowadzona egzekucja. Ale widocznie za mało im wysyła, bo z tego samego tytułu otrzymałam pismo (list zwykły) z TRANSKOM Centrum Egzekwowania Należności Trudnych. Do 1 lipca mam wpłacić 26100, a jeśli nie wpłacę mam zadzwonić. Brak wpłaty lub kontaktu ze mną będzie przez nich rozumiany jako rezygnacja z rozwiazania sprawy na drodze polubownej.
A więc, jeśli wpłacę do 1 lipca kwotę, którą chcą to się dogadamy :)). Genialne pomysły mają, ale swoją drogą ciekawa jestem co się dzieje z moją egzekucją, skoro oni oddali ten dług do FW?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
28 cze 2011 - 23:03:48
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:30 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
29 cze 2011 - 05:13:42
W piśmie jest, że upoważnili ich do prowadzenia działań w celu odzyskania należności :). I jeszcze ta kwota z sufitu. Egzekucja + windykacja, na pewno myślą, że uda im sie wyciągnąć więcej. Ciekawe co jeszcze wymyślą, a swoją drogą traflili na trudnego dłużnika, bo oddali do takiego centrum :)
Re: Nieuczciwość Banku BPH
29 cze 2011 - 20:48:21
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:31 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
30 cze 2011 - 04:52:03
Spoko, już od dawna nie kontaktuję się z żadną windykacją, a terenowców gonię. Ciekawostka dotyczy też kwoty, bo we wrześniu ubiegłego roku na BTE należność główna była 18 tys (też kosmos) + odsetki karne 5 tys i dalej koszty egzekucyjne. A teraz należność głowna wynosi 26 tys i 0 odsetek. Od listopada na konto komornika coś tam wpływa, dług rosnie w zastraszającym tempie. Warunki ugody z ich storny - wpłacam 26 tys i podpisujemy ugodę. Super, robią sobie jaja chyba. Do tego oddali dług do windykacji pomimo iż prowadzona jest egzekucja komornicza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-30 05:34 przez deirka.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
09 lip 2011 - 13:49:22
przed chwilą zadzoniła pani z bph z propozycja ugody,hi hi hi,bo jak powiedziała,,ma pani trudna sytuacje finansową,komornik umorzył egzekucje jako nieskuteczną,to my proponujemy pani ugodę
powiedziałam,ze owszem zawre taka ugode ale na moich warunkach,a te sa takie iz spłacam 1/3 kapitału w ratach po 200 zł a oni umarzaja odsetki karne,panienka po chwili milczenia stwierdziła,iz oni maja dla mnie inna propozycję,spłacam całosc kapitału 94 tys a oni umarzaja mi odsetki karne.......parsknełam smiechem

panienka odpowiedziała,ze przekaze moja sugestie przełozonym
poczekamy
Re: Nieuczciwość Banku BPH
10 lip 2011 - 17:17:20
Dzisiu - jakie 1/3 kapitału - całkowite umorzenie wszystkiego - należności głównej i odsetek oraz opłat. I tak będziesz się użerać do tego z Urzędem Skarbowym to raz bo bank wystawi PIT 8C i musisz zapłacić podatek dochodowy od tego umorzenia, a po drugie z nimi sie ułożysz a reszta wierzycieli zarzuci działanie na ich niekorzyść (no chyba że tylko w BPH masz dług) - bank i tak odliczy sobie twoje umorzenie od kosztów uzyskania - nie zbiednieją nie martw się o to. I nie zapomnij o klauzulce żeby cie z KRD wypisali i rościli sobie już niczego w przyszłości.
A jak się nie zgodzą no cóż - egzekucja jak sami widzą nieskuteczna. I taka bumaga im od komornika wystarczy żeby swobodnie to umorzenie ci dać. Ciekawe czy będą chcieli - napisz jak się sprawy potoczyły :)
Re: Nieuczciwość Banku BPH
15 lip 2011 - 00:04:45
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:34 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
21 lip 2011 - 22:55:40
Mojej córce studentce ten bank wypowiedział za nieterminowość rat umowę gdy znalazła pracę dogadała się na spłatę nie małą bo wyższa niż spłacana wcześniej rata Przy takiej racie spłaciłaby sprzęt w niecały rok czyli dużo szybciej niż kończyła by jej się wcześniejsza umowa kredytowa.Ponieważ wypłatę miała w ratach i nie miała określonego terminu wypłat i nigdy w miesiącu tyle ile powinna mieć pierwszą ratę ugody zapłaciła dwa dni po terminie kolejne regularnie ostatni się przeciągała i dwa tygodnie po terminie spłaty przyszło pismo od komornika. W czasie tej umowy córka spłaciła 800 zł zaległości a bank żądał znowu prawie takiej samej kwoty jak przed ugodą.Nie mogłam wyjaśnić wątpliwości z bankiem ponieważ nie chciał ze mną ani wcześniej ani teraz rozmawiać nawet gdy zaoferowałam się że chcę zapłacić całość zadłużenia (wcześniej pomagałam znajomemu w spłacie kredytu bo sam bank się bał zadzwonić i nie było problemu gdy bank usłyszał ogóle o chęci spłacania nawet nie całości ) tylko chce mieć pewność za co płacę. Poszłam do komornika i powiedziałam o swoich wątpliwościach ze nie zgadza mi się z główna sumą a chciałabym to już uregulować. Dowiedziałam się ze mogłam się odwołać wcześniej Teraz to tylko trzeba z bankiem bo dla niej całość to suma żądana. Wpłaciłam więc o 300 zł mniej tak na wszelki wypadek chociaż mogłam jeszcze mniej aż do chwili wyjaśnienia tego z bankiem. Nie chciałam jednak dawać bankowi więcej zarabiać. Okazało się ze suma wyroku sadu jest z okresu ugody i po sprawie córka spłacił jeszcze 600 zł czyli o taką kwotę zadłużenie powinno zostać pomniejszone. Bank nie zawiadomił komornika o wpłacanych należnościach czyli nadpłaciłam dług o jakieś 300 zl. Zastanawiam się czy komornik może uwzględnić dowody wpłaty po sprawie aby mi uregulować całkowicie ten dług czy muszę rozmawiać z bankiem (trochę potrwa zanim dziecko załatwi mi upoważnienie i czy bank powinien zwróci mi nadpłacone pieniądze czy tez doliczy sobie jakieś koszty. swoją drogą nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ale ja chciałam wszystko załatwić przed wyjazdem na urlop bo po powrocie może już nie miałabym tych pieniędzy. Banki które udzielają łatwych kredytów osobom bez zdolności kredytowej są bankami do bani. Zapomniałam jeszcze nadmienić iż pomimo długu bank nie zablokował córce karty kredytowej pewnie aby bardziej się zadłużała i była lepszym klientem:)
Re: Nieuczciwość Banku BPH
21 lip 2011 - 23:12:46
Jeszcze zapomniałam powiedzieć że opłaty za zwłokę jednej raty są ogromne 100 procent większe niż w innych bankach czasami jest to połowa raty. Mojej koleżance naliczyli za ratę 80 zł 40 zł kary za miesiąc na szczęście się wybroniła ponieważ miesiąc wcześniej zapłaciła dwie raty i bank po pertraktacjach to uwzględnił ale takie kary zniechęcają.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
22 lip 2011 - 00:24:36
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:35 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
22 lip 2011 - 02:01:58
Właśnie przeczytałam poprzednie posty i faktycznie to jest bardzo typowe dla tego banku. Jeśli komornik uwzględnił twoje przelewy to spróbuję również. Pójdę jutro do komornika z przelewami i może uda mi się uratować to 300 zł a może jeszcze nie wysłał wpłaty którą mu przekazałam i uratuję więcej. Komornik pokazał mi pisma ze sprawy. Po rozprawie jeszcze dzwonili do córki aby jej przypomnieć o umówionym okresie spłaty. Córka specjalnie szukała pracy tylko dlatego aby spłacić zadłużenie mogła nie studiować Właściwie mieszka w wynajmowanym mieszkaniu nie ma umowy o pracę bo pracodawca jej nie dał i nie chce dać jeszcze długa droga przed nią aby dostała stałą pracę o ile ją dostanie, po egzekucji komorniczej bank przekonałby się że lepsza była ugoda. Ale uważam że jeśli coś się bierze to trzeba oddać i ciężko cieszyć się z przedmiotów ze świadomością że nie do końca są nasze no i lepszy jest spokój ducha i dobro dziecka niż odgrywanie na banku. Najśmieszniejsza w tym wszystkim jest ta karta. Córka prosiła bank aby ją anulować a niedawno przyszło zawiadomienie o wzroście oprocentowania.Bank namawiał wcześniej córkę aby spłacała dodatkowo zadłużenie za pomocą karty. Całe szczęście że wcześniej ją pocięła. Jak się z niej wykręcić aby już nigdy nie oglądać tych kciuków na kopercie skoro prośba córki na jej anulowanie nie została przyjęta. Może zgłosić jej kradzież i zamknięcie i odmówić ponownego wydawania ponieważ nie wiem czy bank nie prosi o zwrot takich kart. Jeśli ktoś znajduje się w sytuacji że musi pójść na ugodę z tym bankiem to niech od razu przygotuje się na komornika, niech zabezpieczy swoje pensje, majątek i wszystko co może stać się dobrym łupem.Ale Faktycznie po co bankowi jakieś tam 200 zł spłaty jak może mieć połowę pensji. Ugoda z tym bankiem jest tylko po to aby otrzymywał pieniądze w okresie od rozprawy do komornika. Przyjemniaczki. Spłacajcie ugodę ale odpowiednio się zabezpieczcie a najlepiej omijać ten bank szerokim łukiem jest bardzo drogi czytać bardzo uważnie umowy przed ich podpisaniem. I to Nie tylko w tym banku. Zwracać uwagę na kwoty jakie jakie trzeba zwracać bankowi na wypadek nie wywiązania się z umowy.Znam ludzi którzy po zerwaniu umowy przez bank spłacali ten kredyt prawie trzykrotnie.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
23 lip 2011 - 13:13:29
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:36 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
23 lip 2011 - 19:32:50
No właśnie była aktywowana.Zabrałam tą kartę córce, ale zdążyła z niej skorzystać. Gdyby nie ta karta dawno bym córce spłaciła laptopa ale nie wiedziałam za co płacę a nie chciałam spłacać karty. i w końcu jak coś jej zapłaciłam to okazało się ze to była karta a nie laptop. Bank kartę zablokował a później córka ją pocięła. I Chciała zamknąć. Nie wiem jak to robiła ale myślę ze ciągle na niej wisi ponieważ przyszło pismo o podwyższeniu oprocentowania kart.Ona nie wykorzystała dużej kwoty z tej karty trak przynajmniej twierdzi i myśli ze jest spłacona. Do domu nie przychodzą żadne transakcje i rozliczenia z karty nie mam pojęcia co na niej wisi. Czy jeśli ktoś ma zaległość w kredycie i bank zrywa z nim umowę to kartę mu zostawia? A jeśli ktoś zaczyna spłacać jedną kwotę umówiona po ugodzie to nie spłaca obu tych rzeczy razem? Dług nie jest razem podliczony? Córka jest pewna ze karta jest spłacona. a przynajmniej tak myśli. Bank jej proponował z tej karty spłacać kredyt to chyba nie byłaby już zablokowana Na tym wezwaniu do zapłaty jest tylko jedna suma główna plus odsetki i inne koszty uboczne. Camion jeśli masz w sprawach karciano kredytowych więcej doświadczenia to może wiesz jak to jest. Gdybym miała upoważnienie zadzwoniłabym do banku i wszystko bym wiedziała już to trochę potrwa zanim dostanę. Komornik nie odliczy mi wpłaconych pieniędzy. Powinnam o tym rozmawiać z bankiem. I rozumiem że kartę miałeś z tego banku. W jaki sposób bank je rozlicza przychodzą może jakieś zestawienia na maila? Bo dla mnie to dziwne że przyszły do zapłaty blankiety ale już z zaległościami i nie było na nich żadnego zestawienia. Wcześniej nic nie przychodziło. Od córki nic konkretnego przez telefon nie mogę wydusić.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
23 lip 2011 - 20:38:22
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:37 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
31 lip 2011 - 07:03:38
A u mnie nadal BPH nie daje za wygraną i bezczelnie informują mnie za pośrednictwem FW Transcom, że wpłynęło (od komornika) tylko 346,74, a to stanowi tylko część mojego zadłużenia. I wzywają do spłaty całości, co ciekawsze w terminach ustalonych w rozmowie telefonicznej. Ciekawa sprawa, bo nie rozmawiałam ani z BPH, ani z FW, od dawna nie odbieram telefonów od nich, nigdy też sama nie nawiązałabym kontaktu z nimi. Jest kompronik na tym zobowiązaniu, dostają tyle ile komornik im przeleje, a że chcą więcej, więc próbują mnie sprowokować na różne sposoby. Zastanawiam się, czy nie pokazać tych pism w prokuraturze, bo to już przegięcie
Re: Nieuczciwość Banku BPH
31 lip 2011 - 21:48:27
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 17:02 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
01 sie 2011 - 17:27:06
dokładnie camion - mnie bank przysłał propozycję umorzenia: umorzą mi tyle ile sama wpłacę - gdybym miała pieniądze to nie robiłabym z siebie idioty i nie zaprzestała wpłat. Jak nie płacę to znaczy nie mam i tyle. No a teraz mam juz regularnego komornika i juz w ogóle bez kasy będę. Rok czekali żeby dojść do tego że coś ewentualnie mogliby zrobić - teraz jest juz za późno. Cały czas odmawiali - to dostaną ochłapek komorniczy. szkoda że tak się dzieje z nami wszystkimi - ale może w końcu komornik ich przekona że ja faktycznie leżę i kwiczę.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 12:25:32
Na mojej karcie kredytowej bank GE a teraz BPH bez mojej wiedzy i mojego przyzwolenia podniósł mi limit o bagatela,3000zł.Czy ktoś z was miał podobną sytuację.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 12:37:07
też tak miałam i oczywiście nie musiałam z tego limitu skorzystać, ale skorzystałam i teraz ponoszę z tego tytułu konsekwencje. Obecne zadłużenie mojej karty to limit 6300 bardzo trudno się spłata. Kiedyś jak rozmawiałam z osobą z tego banku o możliwości zwiększenia limitu na jeszcze większy to mi kazała napisać pismo, czego nie zrobiłam i na szczęście ale sami od siebie zwiększają nie pytając się o zdanie wiedząc, że klient prędzej czy później z niego skorzysta. Za każde wysyłane wezwania do zapłaty pobierają 16,-. Zrezygnuj jak nie musisz. Teraz to do mnie do pracy dzwonią ale rozłanczam telefon. W końcu kazałam sobie zablokować kartę żeby nie kusiła i chcę jak najszybciej ją spłacić i nie mieć z tym bankiem nic do czynienia.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 12:41:45
A może zbierzemy wiecej osób i złożymy pozew zbiorowy za zadłużanie nas bez naszej zgody.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 13:02:22
gia, jestem za
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 14:24:09
gia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A może zbierzemy wiecej osób i złożymy pozew
> zbiorowy za zadłużanie nas bez naszej zgody.

a czy nie była adnotacja ,ze można zrezygnowac z podwyższenia limitu?
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 13:04:13
Pytanie do schoppenki ,co ty na to jak wyglądaja nasze szanse.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 13:49:00
U mnie było podobnie, też zwiększali limit. ale mało tego, naliczali jakieś kosmiczne odsetki i nadal to robią, dług na tej karcie jest nie do spłacenia, włąśnie tu mam komornika i to co płacę przez niego, to nawet nie pokrywa odsetek, nie ma szans, żeby do końca życia spłacić, a w związku z tym innych kredytow też..
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 14:00:30
Niech wpisują się następni kto miał zwiększony limit bez jego zgody,przecież trzeba coś z tym zrobić.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 14:44:29
Ja nic takiego nie dostałam,tylko po jakimś czasie zauważyłam że tej kasy mi nie ubywa na karcie.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 14:45:32
pewnie pisane małym druczkiem
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 15:42:44
Alisia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> pewnie pisane małym druczkiem


Czytasz ze zrozumieniem,nic nie dostałam.
gia
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 16:42:49
izydorek poszukaj na temat windykacji w opcji szukaj,ten temat był nie raz poruszany.Na RSP procedury z postępowania z firmami windykacyjnymi.[ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]
Jak nie poradzisz sobie pytaj dalej.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 16:21:41
Witam.Przepraszam jeśli wałkuję temat. starałam się znaleźc coś na forum o moim problemie. W sumie problem mojego taty.I sama już nie wiem. BPH wymówł umowę kredytową tacie w maju. Na pisma z prośbą o restrukturyzację odpisywali odmownie. Poza tymi odpowiedziami żadnych innych pism ani ponagleń nie wysyłają, tylko każą telefonicznie kontaktować się z dzialem windykacji. Tato dzwonił parę razy to każą do 10-go każdego m-ca płacić 2000zł na ten sam rachunek banku co wcześniej aby jak najszybciej spłacić. a wcześniej miał ratę 900zł przy zarobkach ok. 1660 na ręke. Czy nie powinni tych swoich ustaleń co do kwoty spłaty na piśmie przysłać, tylko przez telefon?Czy musi im płacić aż tyle czy tyle ile ma? Nadal będziemy pisać o restrukturyzacje ale czy oczekiwanie na odpowiedż zatrzymuje procesy windykacji? Tato jest przerażony, ja się w tym wszystkim gubię.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 17:06:20
Dziękuje za chęć pomocy.Już szukam
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 17:56:53
Na temet FW juz dużo pojęłam ale mam jeszcze jedno pytanie: wszystkie odmowy o restrukturyzację są z banku BPH, a pod spodem jest podpis Dyrektora Departamentu Windykacji lub Specjalisty Działu Usług Windykacyjnych i prośba o kontakt tel. z Departamentem Windykacji. Tato kilkakrotnie kontaktował się znimi i nie wiem czy dobrze robił. Ale to chyba oznacza że długu nie przejęła jeszcze jakaś FW tylko dział banku. Już nie wiem. Dopiero jak tato mi się przyznał, że ma takie problemy, zaczęłam poznawać "bankowość". Bo do tej pory nie miałam "przyjemności".Jak ktoś mi to wyjaśni to już będę wiedziała na czym stoję.Można zgłupiec od tego wszystkiego ale chcę tacie pomóc
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 22:35:31
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:40 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 22:41:05
Tato dzwonił do działu windykacji,. Jestem na etapie pisania wniosku o restrukturyzację i troche mnie twoja odpowiedź załamala
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 22:53:26
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:41 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 23:30:48
Kurczę, nawet jak się chce zacząć skladać życie do kupy to są silniejsi, ktorzy blokują człowieka na amen. Dziękuję ci bardzo, że o tej porze moglam liczyć na pomoc. Ja dalej siedze nad tymi cholernymi pismami.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 23:43:35
Co z ubezpieczeniem kredytu który zostal wypowiedziany?
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:07:00
izydorek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co z ubezpieczeniem kredytu który zostal
> wypowiedziany?


To ubezpieczenie to taki pic na wodę-fotomontaż. Nic z niego nie będzie, bo firma ubezpieczeniowa wyłga się od jakiejkolwiek wypłaty z tego ubezpieczenia. Najlepiej będzie jak wypowiesz tą umowę ubezpieczenia a środki ze składek zasilą Twój dług, będziesz miał mniej do spłacenia.

Pisz o ugodę, restrukturyzacja opłaca się tylko i wyłącznie bankowi. Jeśli nie przyniesie to spodziewanego efektu, pisz ponownie. Jeśli nastąpi egzekucja komornicza masz tylko 7 dni na wniesienie skargi o wznowienie postępowania ze wzoru ze strony głównej portalu lub skorzystania z pomocy kogoś na forum w jej napisaniu. Nie poddawaj się, trzeba walczyć bo to walka o przetrwanie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:18:25
schoppenka, dobrze to ujęłaś: Walka o przetrwnie. A dzięki takim hienom nie ma miejsca na normalne życie. Ja to będę walczyła, ale boję się o tatę- ma słabe serce i już widać jak się poddaje. Kochani jesteście, trochę lżej czlowiekowi jak wie że nie jest sam w tym bałaganie
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 23:38:01
jeżeli moge jakos pomóc to pytaj

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:41 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
05 paź 2011 - 23:57:03
>

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:44 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:17:36
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:43 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:26:49
camion Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @Szoppenko Jeżeli umowa kredytu została
> wypowiedziana to już chyba zapóżno żeby mogła
> wypowiedzieć umowę o ubezpieczenie,chociaż
> niewiadomo jakie warunki ta umowa zawiera


Wypowiedziana jest jedynie umowa o kredyt a nie o ubezpieczenie. Już to nie raz przerabialiśmy, dlatego wiem co mówię. Przeszukaj posty nadziejki, Ona to przerobiła na własnej skórze i to dogłębnie.

Dobrej nocy. Ja mam nockę z głowy bo synek chory, ale pisać też już nie będę bo padam z nóg a choroba się rozwija, więc kilka nocek pewnie będzie do tyłu. Boję się tylko że się nie wyrobię z pisaniem dla ludzi pism a ciągle mnie poganiają i dopytują się czy już napisałam. Spróbuję to jakoś ogarnąć ale nie wiem czy dziecko da. Jeszcze raz dobrej nocy.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:48:57
>

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:45 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
06 paź 2011 - 00:51:08
Moje maluchy też chore więc wiem jak to jest. Tym bardziej podziwiam Wasze zaangażowanie. Dobrej nocki Wam życze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-06 00:54 przez izydorek.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
07 paź 2011 - 01:04:42
Witam. Pisma o ugodę juz gotowe, jutro reszta zaśw. i w pon. zaczynam działać. Jedno pytanko: a w zasadzie to dwa pytanka: w gotowych pismach na RS na końcu pisze: do wiadomości.... I pytanie moje: czy do KNF, UOKiK też te wszystkie zaświadcz. wysyłać? A drugie pyt. troszkę z innej beczki( nie znalazłam wiele na ten temat): czy karty kredytowe też można restrukturyzować pisemnie czy tylko w oddziale banku próbować?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-07 01:06 przez izydorek.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
07 paź 2011 - 02:04:40
Do wiadomości wysyła się jedynie same pisma bez załączników. Co do kart też można a nawet trzeba pisemnie, telefonicznie czy ustnie to się można do kina umówić a nie załatwiać takie poważne sprawy. Pozdrawiam

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
02 lis 2011 - 16:21:14
Witam.Minęło przeszło 2 tygodnie a z banków jeszcze się nie odezwali w sprawie moich pism.Za to dzisiaj przyszło zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego przez komornika.W piśmie jest wyznaczony na jutro termin spotkania z panią komornik. Zresztą takiego pisma się spodziewałam czytając Wasze doświadczenia. Pisać do Sądu skargę na bte ze strony RSP?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-02 17:04 przez izydorek.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
02 lis 2011 - 20:04:15
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:59 przez camion.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
03 lis 2011 - 10:28:18
Dzięki Ci Camion za pokierowanie.
Re: Nieuczciwość Banku BPH
03 lis 2011 - 17:49:51
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 00:46 przez camion.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować