Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

*****Inicjatywa ustawodawcza*****

*****Inicjatywa ustawodawcza*****
17 paź 2010 - 23:14:36
Rusza inicjatywa ustawodawcza w sprawie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, podpisy będą zbierane m.in. w kościołach. Może i my zorganizujmy podobną akcję?

Szczegóły akcji na stronie [www.lepszeprawo.pl] .

Napisalem maila do organizatorów tej akcji z zapytaniem, czy nie pomogliby oni nam w zorganizowaniu podobnej inicjatywy w sprawie zmian w prawie bankowym i spadkowym, tym bardziej, ze zdarzają się przypadki odbierania dzieci rodzinom za długi.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Inicjatywa ustawodawcza*****
18 paź 2010 - 00:11:28
Brawo Gustlik tylko czy wszystko nie rozejdzie się po kościach tak jak poprzednio, ja już pisałem prawie wszędzie,ale wszyscy co odpisują to odsyłają do innych.Ostatnio otrzymałem odpowiedź z UOKiK w którym potraktowano sprawę jako osobistą, a oni zajmują się sprawami które dotyczą jakiejś większej ilości osób.Ja opisując swoją historię (kredyty 100 x zabezpieczenie) zaznaczyłem, że to jest przykład i prosiłem żeby podjęli działania aby uchronić innych przed takim kredytowaniem. Poruszyłem także sprawę dziedziczenia długów co zostało zignorowane.
O lekceważeniu problemu świadczy zdanie: "Prezes UOKiK cały czas monitoruje sposoby udzielania kredytów". Dziękuję za taki monitoring, bo chyba nie tylko ja poruszyłem sprawy kredytowania?
Re: *****Inicjatywa ustawodawcza*****
18 paź 2010 - 15:14:11
Fel=x, jeśli wysłałeś koresondencję do UOKiK do Warszawy, to automatycznie powinni odesłać Cię do delegatury odpowiadającej Twojemu miejscu zamieszkania. Nie można pisać na oślep. Trzeba wiedzieć do kogo kierować korespondencję. Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że lepiej umówić się na spotkanie.
Jeśli napisałeś do UOKiK w sprawie dziedziczenia długów to błąd. Ta sprawa nie leży w kompetencjach tej instytucji.
Spychologia to dobra metoda na pozbycie się natrętnego petenta. Z tym należy bezwzględnie walczyć. Jeśli wiem, że zapytanie skierowałam do właściwego urzędu lub instytucji powołanej do rozstrzygania takich a nie innych problemów - nie odpuszczam! Wywalą mnie drzwiami - wchodzę oknem! W ten sposób załatwiłam wiele spraw. Trzeba być upartym, walczyć z głupotą i niekompetencją urzędasów i nie zniechęcać się każdą nieudaną próbą albo odmową.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować