Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Problem z KREDYT BANK
23 lis 2010 - 22:51:26
Witam .Nazywam się Wojciech Wójcik.

Pisze do państwa gdyż mam problem z KREDYT BANKIEM. Sprawa dotyczy kredytu odnawialnego. Zacznę swój list od historii mnie jako klienta w/w banku od momentu założenia konta
Konto założyłem w 2001 r.Od 2001 do 2008 nie miałem żadnych kłopotów z bankiem.
Korzystałem z kredytów gotówkowych i debetów które spłacałem terminowo.
Jedyny incydent jaki był dotyczył karty kredytowej. Należność za kartę {20 zł}chciałem uregulować w momencie podpisywania umowy. Usłyszałem ze zapłacę gdy otrzymam wyciąg pocztą. Po otrzymaniu pinu i karty ponowiłem próbę zapłaty za należności za kartę. Ponownie odmówiono przyjęcia zapłaty. Po kilku dniach otrzymałem telefon z banku z zapytaniem kiedy ureguluje należność za kartę. Okazało się ze pocztę odebrał mój ojciec który nie poinformował mnie o tym. Zapłaciłem karę 40 zł. Po tygodniu otrzymałem ponownie wezwanie do zapłaty kolejnych 40 zł. Odwołałem się i anulowano mi zapłatę a już wpłacone pieniądze przeszły na poczet kolejnych opłat za kartę.

Umowę o linie kredytową podpisałem w maju 2008.
Przed podpisaniem umowy zadawałem pytania co do bezpieczeństwa, kosztów itp.
Z początkowej założonej przeze mnie kwoty 1000 zł podwyższyłem za namową pracownicy banku do 4000 zł. Po głębszym zastanowieniu uznałem że 4000 zł to stanowczo za dużo. Chciałem zmniejszyć kwotę limitu do 1000 a nawet 500 zł, jednak uznałem ze skoro nie korzystam z tej linii nie ma takiej potrzeby nie będąc świadomy konsekwencji mojej decyzji. W lutym 2009 będąc w banku zapytałem o stan swego konta, nie mogłem załogować się z domowego komputera. Dowiedziałem się wtedy o zadłużeniu wynoszącym ponad 3500 zł. Nie mam pojęcia skąd ono mogło się pojawić. Nie dokonywałem żadnego kosztownego zakupu który by wymagał takiej kwoty. Należę do osób które doskonale wiedzą ile zarabiają a ile wydają. Zwróciłem się do banku o przekazanie mi szczegółowych wyciągów z godzinami operacji za rok 2008-2009.Usłyszałem że muszę podać z których bankomatów. Podczas gdy parę lat wstecz taki wyciąg otrzymałem bez problemów gdy miałem wątpliwości co do moich wydatków. Bank nie wykazuje chęci wyjaśnienia mojej sprawy. Żąda ode mnie spłaty zadłużenia podczas gdy ja tych pieniędzy nie wydałem. Podejrzewam że mogło dojść do pomyłki lub celowego działania pracownika banku, włamania elektronicznego na serwer banku lub wadliwego działania systemu bankowego przez który ja jestem poszkodowany. podejrzewam ze moja karta mogła zostać skopiowana podczas płacenia w pubie, na stacji benzynowej przez pracownika czy w samym bankomacie. Nie dawno dowiedziałem się o tzw. SKIMMIMGU, kopiowaniu kart poprzez czytniki zamontowane na bankomatach. Mogłem po prostu nie zwrócić uwagi lub nie zauważyć podejrzanych urządzeń
Pod koniec roku 2008 skorzystałem z Kredytu gotówkowego 9000 zł.. Wpierw we wrześniu wziąłem 7000 zł potem w grudniu dodatkowo 2000 zł.Za pobrany kredyt kupiłem samochód za który zapłaciłem 7000 zł. Resztę 2000 zł zostawiłem sobie na niespodziewane wydatki. Od marca 2009 do czerwca 2009 byłem na bezrobociu. Poinformowałem bank o tym, prosząc o wstrzymaniu kredytu na 3 miesiące korzystając z przepisu który mówi że bank może wstrzymać spłatę kredytu ale nie musi co skutkuje tym że bank nie zawiesił spłaty. Przy okazji dowiedziałem się że mój kredyt nie jest ubezpieczony na wypadek utraty pracy przez mnie. Przy podpisywaniu umowy nie zaproponowano mi ubezpieczenia za które i tak płaci kredytobiorca czyli ja.
W rozmowie z jedną pracownic banku dowiedziałem się kilku niepokojących faktów. Pracownicy są zwalniani „po cichu” bez należnych odpraw. Pracownicy którzy nie wykonali planów (kredyty gotówkowe, odnawialne, lokaty itp.) także są zwalniani.
Pracownik banku za każdą podpisaną umowę otrzymuje prowizję co z jednej strony motywuje ale też prowadzi do nadużyć.
Nie znam się na bankowości, wiele przepisów jest dla mnie mało zrozumiałych, umowy nie wszystko jest dla mnie jasne, od ich czytania można dostać mózgopląsu, w sumie o to chodzi żeby petent nie rozumiał tylko płacił.
Obecnie od 1 kwietnia 2010 znowu jestem osobą bezrobotną, staram się terminowo spłacać raty kredytu.Dodatkowo pojawił się problem ze spłatą należności za kartę płatniczą(75 zł).Problem nie stanowi sama suma a kary naliczane,Aby spłacić kredyt sprzedałem prawie wszystko co miałem.
Zwracam się z prośbą o pomoc. Jak walczyć z bankiem, jakim przepisom podlegają banki, czego jako klient mogę wymagać od banku, od czego powinienem zacząć, nie stać mnie na adwokata ani an założenie pozwy przeciw bankowi.

Pozdrawiam
Wojciech Wójcik.
e-mail: wojciech--wojcik@wp.pl
Re: Problem z KREDYT BANK
23 lis 2010 - 23:01:20
Witaj Wojciechu !
Ja ci nie umiem doradzic,ale na tym forum zapewne odezwa sie osoby,ktore maja
doswiadczenie i wiedze - sprobuja ci cos doradzic. Jak sobie poczytasz to, o czym
piszemy - bedziesz wiedzial,ze jestes wsrod "swoich".
Pozdrawiam,milej nocy.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:49:30
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdewdg5tgh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować