Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

List do Rzecznika Praw Obywatelskich

List do Rzecznika Praw Obywatelskich
19 gru 2010 - 23:32:16
Do
Rzecznik Praw Obywatelskich
Aleja Solidarności 77
00 - 090 Warszawa

Czy Rzecznik Praw Obywatelskich wreszcie może zająć się osobiście lub przekazać sprawę, odpowiednim Instytucjom celem zbadania, zadłużenia obywateli R.P. i sposobami, udzielania przez Banki, kredytów, szczególnie tzw. konsumpcyjnych (gotówkowych) ludziom nie mających zdolności kredytowych, (emeryci, renciści ludzie starzy chorzy, uzależnieni itp.) Moim zdaniem, nadmierne ukredytowywanie tych ludzi powoduje, m.in. 1) narzucanie przez Zarządy Banków tzw "targetu" (wykonania planu kredytowego od czego zależy być albo nie być pracownika tzw. doradcy). 2) Ustawa o dziedziczeniu długów nie zabezpieczonych hipoteką lub innym zastawem. Powoduje to że Banki odzyskują długi wraz kosztami stosując różne "kruczki", od Bogu ducha winnych spadkobierców nawet w którymś pokoleniu, nie mających nawet z dłużnikiem żadnych kontaktów, z ich osobistych majątków, jest to grabież czyjegoś dorobku, normalnie jest to karalne. Konstytucja RP.zabrania stosowania odpowiedzialności zbiorowej pierw za poglądy obecnie za długi. Banki, które udzielając nadmiernych kredytów wiedzą już w chwili zawarcia takiej umowy,niewspółmiernej do dochodu, że świadczenie nie będzie możliwe do spełnienia,bo sprawdzają kredytobiorcę w BIK. i wiedzą (w ciągu kilku sekund) jaki jest stan zadłużeniaw innych Bankach pot.kredytobiorcy. Jest to umyślne i świadome ukredytowywanie, (jak nie odda on to jego radzina) i pozbawianie ludzi środków na przeżycie. Powinno to być ścigane z urzędu. Takie działania Banków doprowadziły już 100tys. ludzi do samobójstw. Takie kredyty, jak i kredyty udzielane - bez BIK, na dowód, bez zaświadczeń i sprawdzania zdolności kredytowych, powinny "umierać wraz z dłużnikiem", a nie jak obecnie; Bank jako Instytucja Zaufania Publicznego (Już dawno zdewaulowana) powinien dołożyć szczególnej staranności , przy udzielaniu kredytów aby nie szkodzić sobie, kredytobiorcy oraz nie narażać środków powierzonych im przez depozytarjuszy. Na podstawie tej definicji banki otrzymują, w trybie bez procesowym.(Każdy Obywatel RP. ma prawo do obrony) Bankowy Tytuł Egzekucyjny i to byłoby w porządku gdyby Banki działały zgodnie z powyższą definicjją. A tak jest to nagroda za doprowadzenie przez Bank, obywatela w najlepszym wypadku do ruiny, a z jego rodziny, dzięki odsetkom zrobienie jeszcze większych dłużników. Przecież jeśli nikt tej sytuacji nie zmieni, to z tej spirali zadłużeń nie ma wyjścia. Moim skromnym zdaniem to Rzecznik Praw Obywatelskich podległy bezpośrednio P.Premierowi Rządu R.P. powinien zbadać sprawę i podjąć odpowiednie działania jakie? - nie jestem prawnikiem. wiem tylko, że Rz.P.O. jest powołany do stania na straży, przestrzegania PRAW CZŁOWIEKA I OBYWATELA W R.P. Jako dowód na takie postępowanie Banków przedstawiam jeszcze raz (pierwszy raz pismo z 05.07. 10r) jak ukredytowano, bez mojej wiedzy, moją 64l.uzależnioną od lotto (gdzie kiedyś pracowała) żonę, obecnie po próbie samobójczej i leczeniu uzależnienia na oddz. zamkniętym, jest pod opieką psychiatryczną.
Zaznaczam nie chodzi mi tyko o mnie (jestem stary chory) ale takich ludzi jest b.dużo, a najgorsze, że lawinowo przybywa. Jeśli wierzyć mediom, to naprawdę nikt nie wie ile i nikt nad tym nie panuje
Raty w.g. B.I.K. to 2876 zł.na maj
To wszystko dawano pod emeryturę 1400zł wszystko sprawdzane w BIK. mam protokół. 100 stron.
Proszę nie odsyłać mnie jak pierwszym razem do KNF. i innych instytucji nadzorczych nad Bankami bo wszędzie pisałem przeważnie: "Milczenie jest złotem" nawet sam P. Premier milczy. W pewnym stopniu się nie dziwię wszyscy siedzą w kieszeni Banków. (prawie darmowe kredyty umarzane z byle powodu) więc należy pozwolić Bankom na odbicie sobie strat na "Plebsie"
"Tylko głupiec podcina gałąź na której siedzi". Pzdrawiam.

Do tego pisma wkleiłem z różnych portali listy ludzi odziedziczających długi, wypowiedzi pracowników banków w jaki sposób udzielają kredytów, pracowników ZUS ile przybywa zajęć komorniczych na emeryturach, lekarzy psychiatrów itp.

Co mi odpisał Rzecznik Praw Obywatelskich.
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pismo skierowane do R.P.O. działając z upoważnienia Rzecznika uprzejmie informuję, iż pomimo zrozumienia Pana
sytuacji, Rz. P.O. nie posiada kompetencji, aby dokonać sprawdzenia zasad, udzielania pzrez banki kredytów. Jednocześnie informuję, iż
stanowisko Rzecznika wystosowane w piśmie,-------------- z dnia 05.07.2010r zostaje podtrzymane:
Rz.P.O. nie ma możliwości ingerencji w poszczególne działania banków, które są jednostkami samodzielnymi i prowadzą własną politykę kredytową. Instytucją upoważnioną do działań w tym zakresie jest jedynie K.N.F. Komisja sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym i emerytalnym oraz nad instytucjami pieniądza elektronicznego. Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku
finansowego, a także żapewnienie ochjrony interesów uczestników tego rynku. Dodam iż obecnie sytuacja kredytobiorców, dzięki wprowadzeniu Rekomendacji T,umożliwi podniesienie wiedzy klientów banków odnośnie ponoszonego ryzyka, a co za tym idzie zwiększenia świadomości skutków akceptowanego przez nich ryzyka. Dostosowanie się banków do Rekomęndacji T. pozwoli
ograniczyć straty kredytowe. Nadmienię, iż w związku z powyższym przedstawiona sprawa, nie należy do kompetencji Rzecznika
a dalsze pisma w przedmiocie niniejszej sprawy pozostaną bez odpowiedzi. Z powarzaniem p.o.Zastępcy Dyrektora Zespołu
dr. Tomasz Frey.
Widzicie my klienci musimy znać Rekomendację T. przecież jak czytałam ona jest dla banków, które mogą się do niej dostosować albo nie czyli dalej jest to samo, winny głupi klijent. Ani słowa o dziedziczeniu i BTE, żeby choć napisali Pan jest głupi, dlatego i dlatego, czy ja pisałem żeby mi w czymś pomogli, widać 100tys. ofiar to za mało.
Cztałem pismo Rz.P.O. do K.F.Nu. że nie udzielanie kredytów bezdomnym jest łamaniem równości obywateli. Żeby udzielać kredytów, to
leży w kompetencji Rzecznika.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 gru 2010 - 00:26:50
Witaj fel=x
Gdyby tak wiekszosc umow sprawdzono- gdy banki udzielaly kredytow,to mysle,ze
ze we wszystkich dopatrzono by sie zlamania prawa(bankowego).
Ale winic trzeba tych,co narzucaja pracownikom bankow te rozne targety i inne
"dziadostwa",by zwiekszyc wydajnosc...a tak po prawdzie -"wydoic"ludzi.
Pozwolono na odrebna polityke bankow- no i sa tego teraz efekty.
Skoro bank dawal kredyty,gdy nie bylo zdolnosci kredytowej - to powinien sam
ponosic konsekwencje tego.
Banki same wpedzily ludzi w te spirale - wystarczylo,ze mieli klienta,ktory
sumiennie splacal raty...potem tego klienta chcialy pozyskiwac innne banki,
wysylajac rozne propozycje. Przeciez ci pracownicy nie raz prosili,by wziac
kredyt,namawiali,kusili - az sie czlowiek skusil.No i kilka kredytow ,gdy nie
masz z czego splacac-powoduje tragedie. Ale nie banku,tylko twoja.
To jest temat,o ktorym powinny pisac i mowic wszystkie media- bo to juz jest
problem naszego spoleczenstwa,a nie jednostki.Pozdrawiam.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 gru 2010 - 00:44:59
Fel=x i Morski, święta racja. Ale jak widać, RPO ma Obywateli w głębokim poważaniu. Jego to nie dotyczy. Moze gdyby ukredytowali jego matke albo ojca i musiałby spłacać dług spadkowy to wtedy może by się otrząsnął, Ale jemu pewnie by umorzyli.
Pozdrawiam :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 gru 2010 - 07:11:33
Coz wymagac od RPO, gdy twoim losem nie przejmuje sie ani twoj rzad,ani
prezydent....ani nawet Kosciol.!!!

Gustlik, my wlasciwie nawet nie mamy na kogo liczyc- banki sa ponad prawem...
chyba,ze prawo w Polsce zmieni sie.
Czytales,co w odpowiedzi dla 'fel=x" napisal RPO- banki maja swoja polityke....
w ktora nikt nie moze ingerowac.

A teraz bedzie coraz gorzej-gdy podniosa vat...a pensje zostaja na tym samym
poziomie.Przeciez wiedza- ci,ktorzy decyduja o wszelkich podwyzkach- ze juz teraz
ludzie maja problemy z oplacaniem wszystkiego,z utrzymaniem rodzin itd.
Nie wiem,skad media maja takie informacje,ze w tym roku srednio Polak wyda na
swieta ok.1800zl . Chyba mieli na mysle wszystkich poslow,ministrow itd itd...
(bo ja nawet takiej pensji nie mam.).Chyba,ze ludzie maja na to pieniadze z
kredytow - wiec nadal wpadamy w pulapke kredytowa. Milego dnia.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 gru 2010 - 07:56:14
Co Wy chcecie od tego rzecznika, on został powołany na prędce, po to tylko, aby był i wypełnił lukę po poprzedniku, i owszem ma służyć, ale tym, którzy jego tam posadzili !
Fel=x - powinieneś się cieszyć że przemówił, ponieważ w moim przypadku milczy jak zaklęty:)

Abyś nie był rozczarowany oczekując merytorycznej odpowiedzi z KNF, po odpaleniu swojej szklanej kuli odpowie w podobnym Tonie, czyli że nie ma możliwości ingerencji w poszczególne działania banków, które są jednostkami samodzielnymi i prowadzą własną politykę kredytową. Inaczej ujmując KNF może coś im wskazać (zasygnalizować problem), ale nie może do tego zmusić.

Ale powoli i moja cierpliwość się zakończy i pójdą pisma upominawcze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 08:23 przez typ niepokorny.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 gru 2010 - 21:00:15
a moze jakiś pozew zbiorowy przeciwko takim działaniom banku? najbardziej to rodzina po tyłku zostaje za długi jednego z członka rodziny i wydaje mi się ze dawanie komuś 20 kredytów bez zgody małżonka jest działaniem świadomym na niekorzyść klienta i trzeba coś z tym zrobić.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
21 gru 2010 - 17:50:31
Napisałam do Prezydenta
Oto odpowiedź,Sami oceńcie.
Szanowna Pani
Potwierdzamy wpływ Pani e-maila z dnia 22 listopada 2010 roku do Biura Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP, które jest upoważnione do udzielania odpowiedzi.
Dziękujemy za okazane zaufanie oraz podzielenie się swoimi opiniami i oczekiwaniami. Zapewniamy, że Pan Prezydent ma świadomość trudności z jakimi boryka się kraj i społeczeństwo, a w szczególności osoby które są w trudnej sytuacji finansowej. Prezydent RP Bronisław Komorowski przykłada wielką wagę do rozwiązywania najpilniejszych problemów społecznych kraju, w tym do poprawy losu wszystkich obywateli. Bardzo uważnie przygląda się temu, jak zaspakajane są podstawowe potrzeby obywateli, jak funkcjonuje prawo, gospodarka, administracja. Prezydent RP będzie w ramach swoich kompetencji podejmował działania zmierzające do rozwiązania istniejących problemów poprawy warunków życia obywateli, co między innymi zapowiedział w wygłoszonym w dniu 6 sierpnia 2010 roku orędziu.
Pragniemy również zauważyć, że politykę państwa kształtuje przede wszystkim rząd oraz parlament, który uchwala odpowiednie ustawy zgodnie z wolą większości parlamentarnej. Dlatego zasadnicze zobowiązania dotyczące rozpatrzenia poruszonych spraw i problemów oraz zajęcia stanowiska ciążą na organach rządowych, przede wszystkim na Ministerstwie Finansów w Warszawie (ul. Świętokrzyska 12, WWW.mf.gov.pl), gdzie również może Pani przekazać zawarte w liście postulaty.

Z poważaniem

Dorota Wojciechowska
Główny specjalista w Biurze Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
21 gru 2010 - 20:39:53
I tak w kółko każdemu kto zapyta - blebleble... Daję 10 groszy,że ten tekst mają jako szablon i tylko wklejają do wiadomości,pozmieniają co nie co i ślą wszystkim,dla których pasuje ta formułka. Co oni w ogóle mogą wiedzieć o zadłużeniu się ? Kredyty biorą i jak coś nie tak to z naszych pieniędzy uregulują lub pomogą drugiej śwince przy korytku aby czasem nie musiał/a poczuć tego co większość obywateli w razie draki.
Tak samo uczynili z kredytami po 10.IV - umorzyli rodzinom ofiar kilka mln.zł a z jakiej paki? Nas upie...olą za kilka zł i rząd nie wstawi się a innym miliony darują........
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
21 gru 2010 - 21:07:28
Dokładnie, to standardowy tekst. Ja też byłam kiedyś naiwna i pisałam do prezydenta (tego poprzedniego) On przynajmniej nie pisał takich głodnych kawałków tylko odsyłał do instytucji do tego powołanych (pisałam w trzech sprawach i dostałam trzy różne odpowiedzi). To co dostałaś Lwica, jest tekstem standardowym do wszystkich, już takie widziałam dwa, więc szkoda wysyłać i robić sobie niepotrzebnie nadzieję.

Nikt u koryta nie interesuje się losem zwykłego zjadacza chleba, oni tylko dbają o swoich.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
21 gru 2010 - 22:07:49
Tak naprawde w tej odpowiedzi z kancelarii prezydenta wskazano,ze polityke
panstwa ksztaltuje rzad i parlament.....czyli mozna to zrozumiec- "pisz pani do
sejmu i do premiera,a nie do mnie".to nie moja "dzialka".

Proponuja,by "lwica" napisala do Ministerstwa Finansow....a dlaczego kancelaria
sama nie przekazala tego\listu dalej...do rozpatrzenia?

Masz racje "schoppenko'i ty,"mardan" - to jest odpowiedz szablonowa.
Szkoda ludzic sie nadzieja,ze ich interesuje los "szarego' obywatela.
A przeciez to w duzym stopniu polityka naszego Panstwa przyczynia sie do tego,ze
mamy problemy ze splata kredytow...a bedzie jeszcze gorzej(ciagle podwyzki).
Kazdy ma dylemat - czy zaplacic rate,czy tez miec "na chleb'....
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
18 sty 2011 - 22:07:30
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
22 gru 2010 - 05:23:17
Pan Roman niedawno skontaktował mnie z pewnym dziennikarzem polsatu, może spróbować poprzez niego jakoś zadziałać?
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
22 gru 2010 - 08:01:51
Fiore,spróbuj,bo zawsze warto,może on usłyszy nasze głosy.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
28 gru 2010 - 14:41:58
@lwica

Dostałam identyczną odpowiedź podpisaną również przez Panią Dorotę Wojciechowską :) Sztampa. Zmieniają tylko nazwy ministerstw.

Spychologia kwitnie - Rząd, Parlament, Ministerstwo ... I tak się bujasz Obywatelu ... Brak odpowiedzialności i chęci zaopiekowania się sprawą. Pan Prezydent "ma świadomość", "przykłada wielką wagę do rozwiązywania problemów" - srutututu majtki z drutu i zamiatanie niewygodnych wątków pod dywan :(

Żyję w kraju totalnej NIEMOCY!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 14:42 przez flame.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
18 sty 2011 - 23:34:17
*
Siła zmienić rząd - na wiosne bedzie druga Grecja i Tunezja!!!

dosyć wyzysku kłamstw i kretactwa albo Tusk sam odejdzie z rzadem partaczy albo go wywieziemy!!!!

Wiadomość z wp.To cisza przed burzą.Najgorsze jeszcze przed nami.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
19 sty 2011 - 09:24:50
niestety
cała bomba wybuchnie jesienią
zobaczycie co sie bedzie działo przed wyboreami i tuz po nich
słuchałam,moze to naiwne,wypowiedzi jasnowidza,stwierdził,ze rok 2011 jest jak wrzód,zbiera sie w nim ropa,która pod koniec roku wywali na zewnątrz
dopiero 2012 ma byc początkiem,,zdrowienia,,zakazonej skóry....
no cóz,wyglada na to,ze to prawda
jak donald przerznie wybory bedzie masakra bo kaczor zacznie rewolte ,jak kaczor przgra,donald ze swoimi siostrzencami sprzedadza nasz kraj
no cóz,brakuje myszki miki,a moze to kluzik nią jest,i bedziemy mieli disney land

wczoraj w necie czytałam,ze sprzedali ostatni polski bank...bgż a chinczycy wykupują polskie papiery
czyzby kolejny rozbiór?
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
19 sty 2011 - 16:53:20
Dziśka niech już rządzi kto chce byle tylko potrafił dostrzec,że państwo to OBYWATELE I RZĄD.Na razie to jest tylko rząd dbający o siebie,który nie słyszy głosu obywateli.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
19 sty 2011 - 17:43:24
irena60 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dziśka niech już rządzi kto chce byle tylko
> potrafił dostrzec,że państwo to OBYWATELE I
> RZĄD.Na razie to jest tylko rząd dbający o
> siebie,który nie słyszy głosu obywateli.
problem w tym,ze ani jedni ani drudzy nie zauwazaja obywateli i maj,a nas głęboko w d...pie
jedni sa zslepieni krzyzem inni władza za wszelką cenę,cene najwyzszą ,ludzkiego zycia
z katasrofy smolenskiej zrobili farse
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
20 sty 2011 - 08:25:30
Dzisia fachowo to określiłaś,bo taka jest prawda.Manipulują ludzmi jak tylko im się to podoba,ale całe szczęście że ludziie zaczynają mieć tego dość.Jak to przysłowie mówi;;LEPIEJ PÓŻNO NIŻ W CALE""
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
23 sty 2011 - 17:47:44
Do pana, który napisał do RPO
List zawiera właściwe tezy, pod którymi wielu, w tym ja by się podpisało.
Człowieku napisz wersję uzgodnioną np. z gospodarzem tego portalu, zbierz kilkadziesiąt tysięcy podpisów przez internet i wal z tym do RPO. Pojedynczych osób nikt nie słucha, nawet jesli maja racje.
Powodzenia!
J.Wawer
Warszawa
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
06 lut 2011 - 00:59:41
Nie mają jak się ludzie połaczyć,żeby walczyć w jakiejkolwiek sprawie. Nie ma do kogo pójść - żadna partia,żaden poseł (przepraszam może są wyjątki, ale nieliczne) po prostu nikt się nami ludzmi nie interesuje. Mamy siedzieć cicho ,płacić podatki, fundusze zdrowia,ZUS-y i pracować za marne grosze. Nikogo nie obchodzi z czego żyjesz i jak żyjesz a najlepiej to jedż za granicę albo sobie umżyj.
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
06 lut 2011 - 07:17:47
- Juz kiedys pisalam- boje sie,ze ludzie tego wszystkiego nie wytrzymaja...
Miala byc demokracja,lepsze zycie- a tu z kazdym dniem jest coraz gorzej.
Jak zyc? Jedno czlowiek ma zycie - ale to jest "droga przez meke".
Nie widac zadnych perspektyw na "lepsze jutro".
Zamiast dbac o swoich rodakow- rzad i poslowie uchwalaja takie ustawy,ktore jeszcze
bardziej 'pograzaja" ludzi....Masz racje "bajka"- wszyscy maja nas w d..pie.
A przeciez to my,narod -pracujemy na nich wszystkich.

Szkoda naszego zycia na taka wegetacje....
Re: List do Rzecznika Praw Obywatelskich
06 lut 2011 - 12:00:24
I dlatego trzeba im koniecznie za to podziękować,że zrobili z nas juz nie dziady ale antydziady.Czas na zmiany,nie możemy pozwolić sobie aby nas coraz bardziej upodlali.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:37:52
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqththkk
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować