Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 12:36:00
W SIERPNIU MATKA 70 LETNIA KOBIETA WZIĘŁA KREDYT KONSOLIDACYJNY NA SPŁATĘ Z INNEGO BANKU RAT ( EURO BANK ) DOSTAŁA WYGÓROWANE RATY NA 5 LAT NA DZIŚ OKAZAŁO SIĘ ZE RATY ZOSTAŁY SPŁACONE CO MOŻNA ZROBIĆ TERAZ ŻEBY NIE BYĆ W SKOKU PRZEZ 4,5 ROKU BO KREDYTY ZOSTAŁY SPŁACONE..BARDZO PROSZĘ O WASZE INFORMACJE POZDRAWIAM ZBYSZEK Z SIERADZA
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 13:30:16
Jak są spłacone,to poproś o potwierdzenie.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 16:51:12
już mam potwierdzenie
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 16:58:29
Napisz pismo do Skoku, zobaczymy jak się ustosunkują, wtedy będzie wiadomo jak postąpić.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 17:14:43
DZIĘKUJE ZA ZAINTERESOWANIE I ODPISANIE TYLKO CO MAM NAPISAĆ ?
JESZCZE JEST JEDEN PROBLEM KIEROWNIK PLACÓWKI SKOK BEZ PISEMNEJ ZGODY I NIE MA TEGO W UMOWIE PRZELEWAŁ 50 ZŁ ZA KARTĘ TYTUŁEM RATY I POBIERAŁ 17 ZŁ Z KONTA ZA OBSŁUGE....CZY TO JEST PRZESTĘPSTWO ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 17:18 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 18:24:00
zbyszekhz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> DZIĘKUJE ZA ZAINTERESOWANIE I ODPISANIE TYLKO CO
> MAM NAPISAĆ ?
> JESZCZE JEST JEDEN PROBLEM KIEROWNIK PLACÓWKI SKOK
> BEZ PISEMNEJ ZGODY I NIE MA TEGO W UMOWIE
> PRZELEWAŁ 50 ZŁ ZA KARTĘ TYTUŁEM RATY I POBIERAŁ
> 17 ZŁ Z KONTA ZA OBSŁUGE....CZY TO JEST
> PRZESTĘPSTWO ?

Jak to, co masz napisać? To samo, co tutaj, twierdzisz, że zobowiązania były spłacone w znacznej części a konsolidacja objęła całość tak jakby nie było nic spłacane dotąd,więc prosisz o wyjaśnienia jak to było możliwe.

Jeżeli karta była SKOK-u to i owszem, zaś, gdy była to karta zewnętrzna to pytaj SKOK-u jak było to możliwe, chyba, że i to obejmowała konsolidacja.
Można by się przyjrzeć tym 17 złotym, jeżeli była to operacja wewnątrz placówki.

Bez pism i odpowiedzi SKOK-u możemy tylko gdybać.

Wszystkie reklamacje składaj pisemnie robiąc odpisy tych pism, i wysyłaj poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 18:25 przez typ niepokorny.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 gru 2010 - 18:52:47
DZIĘKUJE ZA ZAINTERESOWANIE I PODPOWIEDZ. KARTA BYŁA EURO BANKU I NIE BYŁA W UMOWIE TO TYLKO KIEROWNIKA BYŁA ,, DOBRA WOLA ,,

MAM JESZCZE PYTANIE JAK NAZWAĆ PISMO WYSYŁANE DO CENTRALI -reklamacja - MOŻE INACZEJ NIE MAM POMYSŁU



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 19:03 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 11:53:24
No to pytanie brzmi, skąd kierownik wiedział o tej karcie, przecież na jakiejś podstawie musiał poznać nr rachunku?

Jak zatytułować?

Może być prośba o wyjaśnienie nieścisłości związanych z konsolidacją, reklamacja dot. konsolidacji należności spłaconych wcześniej, może być również i bez tytułu, , zależy jaki jest główny temat pisma, istotna jest treść przekazu w tym piśmie, jak wyliczenia i umotywowanie własnego poglądu.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 14:46:22
PROSTE KIEROWNIK WIEDZIAŁ O TEJ KARCIE Z BIC.SA. TAM SA WSZYSTKIE DŁUGI
PYTANIE JAK NIE MA PISEMNEJ ZGODY CZY MOŻE SPŁACAĆ I POBIERAC MARŻE ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-21 14:47 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 15:37:01
Jeśli nie ma twojej zgody,nie miał i nie ma prawa tego robić.Kierownik popełnił czyn niedopuszczalny.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 18:03:29
TEZ TAK MYŚLĘ WPISAŁEM TO W REKLAMACJE ZOBACZYMY CO PRZYŚLĄ
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 18:44:51
Dobrze zrobiłeś,czekaj na odpowiedż i cały czas nas informuj co sie dzieję.Pozdrawiam.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 20:18:13
będę informował dziękuje za pomoc forumowiczów i życzę braku kłopotów z bankami

niżej pokaże reklamacje jaką wysłałem
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 20:19:36
DO

SKOK
im. FRANCISZKA STEFCZYKA


Dotyczy: UMOWY nr 1//2010

R E K L A M A C J A

JESTEM BARDZO NIE ZADOWOLONA, CZUJE SIE OSZUKANA ZE SPOSOBU WYLICZANIA WASZEJ POŻYCZKI KONSOLIDACYJNEJ W KTÓREJ
ZOBOWIĄZANIA BYŁY SPŁACONE W ZNACZNEJ CZESCI
A KONSOLIDACJA OBJEŁA CAŁOSC ZADŁUZENIA TAK JAK BY NIE BYŁO NIC SPŁACONE DO CHWILI PODPISANIA UMOWY.
PROSZĘ O WYJAŚNIENIE JAK TO BYŁO MOŻLIWE ?

POSIADAM RATE W WYSOKOŚCI 50 ZŁ KARTA ZEWNĘTRZNA
EURO BANK S.A. KTÓRĄ SPŁACA SKOK SIERADZ POBIERAJĄC
OPŁATE W WYSOKOŚCI 17 ZŁ CZY JEST TO W UMOWIE
KONSOLIDACYJNEJ ?
PROSZĘ O WYJAŚNIENIE JAK TO JEST MOŻLIWE ?

BARDZO PROSZE O PISEMNE WYJASNIENIE ZAISTNIAŁYCH SYTUACJI I ZMIANE UMOWY KONSOLIDACYJNEJ LUB JEJ UNIEWAZNIENIE.


SIERADZ DNIA........................................... PODPIS............


OTRZYMUJĄ:
1.SKOK
2.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-21 20:20 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 20:24:51
Dopisz jeszcze tak; 2.STOWARZYSZENIE POKRZYWDZONYCH PRZEZ SYSTEM BANKOWY I PRAWNY,
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
21 gru 2010 - 20:46:13
3puokik
4 knf
5 zbp
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
23 gru 2010 - 23:32:00
Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
pragnę przesłać Wam najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą dla Was forumowicze niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół
oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i szczęścia.
Niech nie opuszcza Was pomyślności i niech spełnią się te najskrytsze Wasze marzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-23 23:33 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
27 gru 2010 - 14:01:43
WITAM PO ŚWIĄTECZNEJ PRZERWIE
DZIŚ KIEROWNIK SKOK-STEFCZYKA POWIEDZIAŁ MOJEJ MATCE ZE REKLAMOWAĆ TO MOŻNA ZEPSUTY ZEGAREK A NIE KREDYT
pozdrawiam Zbyszek
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
27 gru 2010 - 14:04:26
zbyszekhz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> WITAM PO ŚWIĄTECZNEJ PRZERWIE
> DZIŚ KIEROWNIK SKOK-STEFCZYKA POWIEDZIAŁ MOJEJ
> MATCE ZE REKLAMOWAĆ TO MOŻNA ZEPSUTY ZEGAREK A NIE
> KREDYT
> pozdrawiam Zbyszek


Więc niech Ci tak oficjalnie odpowiedzą na piśmie, papier jest łaskawy, wszystko przyjmie:)
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
27 gru 2010 - 14:14:13
zbyszekhz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> WITAM PO ŚWIĄTECZNEJ PRZERWIE
> DZIŚ KIEROWNIK SKOK-STEFCZYKA POWIEDZIAŁ MOJEJ
> MATCE ZE REKLAMOWAĆ TO MOŻNA ZEPSUTY ZEGAREK A NIE
> KREDYT
> pozdrawiam Zbyszek

He he he ... zacytuję Schoppenkę - "Ustnie to on sobie może balonik nadmuchać". :)
Przychylam się do sugestii Typka N. - Żądać odpowiedzi na piśmie. Stanowczo! Łachy nie robią! Zbyszku, pozdrawiam i informuj nas jak się sprawa toczy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-27 16:38 przez flame.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
28 gru 2010 - 22:44:59
jezeli mozesz zeskanuj umowe mamy (oczywiscie bez danych osobowych) w normalnych konsolidacjach w umowie zyzcem wypisane sa zobowiazania do splaty i nie ma czegos takiego jak samodzielna splata banku zobowiazan nie wykazanych w umowie. dobrze by bylo abys zrobil raport Bik dla mamy i tam mozesz zobaczyc date zamkniecia zobowiazan.
Pisz na priv marzanna020362@o2.pl
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
24 sty 2011 - 12:20:16
WITAM DZIŚ PRZYSZŁA ODPOWIEDZ NA REKLAMACJE I U NICH JEST WSZYSTKO OK
MAM TO ZESKANOWANE ALE NIE MOGĘ WKLEIĆ. POZDRAWIAM ZBYSZEK



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-24 12:21 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
24 sty 2011 - 20:31:38
Zbyszku wyslij mi na priva te odpowiedz ze Skoku jutro pojutrze odpowiem Ci co sie doczytalam
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
25 sty 2011 - 11:57:48
Pytanie jak doszło do tej sytuacji? Czy zadłużenie w eurobanku było w rzeczywistości niższe niż to które zostało faktycznie spłacone przez SKOK, czy też już po spłacie zadłużenia kredytem ze SKOKU dokonaliście Państwo wpłat na rzecz eurobanku.

Jeśli zadłużenie było niższe niż kwota środków przekazana przez SKOK to kolejne pytanie - skąd SKOK miał informacje o tym ile środków ma przekazać na rzecz Eurobanku? Czy miał zaświadczenie z Eurobanku o wysokości zadłużenia i była tam wskazana kwota zawyżona, czy też niezgodnie z zaświadczeniem przekazał kwotę wyższą?

Jeśli na rachunek Eurobanku wpłynęła kwota wyższa niż wysokość zadłużenia to należy od tego banku (nie od SKOK-u) żądać zwrotu nadpłaty jako nienależnego świadczenia. Podobnie, jeśli po spłacie zobowiązania kredytem konsolidacyjnym dokonane zostały kolejne wpłaty na rzecz eurobanku, pomimo iz zobowiązanie wygasło.

Niezależnie od tego macie prawo Państwo żądać:
- od SKOKU rozliczenia kredytu konsolidacyjnego tj wskazania jaka kwota została przekazana na rzecz Eurobanku;
- od Eurobanku informacji jaki był stan zadłużenia na dzień spłaty kredytu i jaka kwota wpłynęła od SKOKu.

Porównanie tych informacji powinno dać odpowiedź co się wydarzyło i co robić dalej.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
25 sty 2011 - 19:25:39
Witam po wysłaniu reklamacji zadzwonił tel z eurobanku z informacja (około 20 stycznia ) ze matula dostanie wszystkie wpłacone pieniądze za kredyty około parę tysięcy zł pewnie już w tej sprawie nic się nie da zrobić banki nie dadzą sobie zrobić krzywdy dlaczego dopiero teraz od września ? tego nie wiem w koncie eurobanku były kredyty od 2007 roku i były spłacane i brane następne po 1000-1500 zł a w sumie to matula była winna tylko jakieś 700 zł w tym banku.Najdziwniejsze jest to ze kierownikiem banku SKOK jest mój kuzyn który ugotował swoja ciocie moja matule, porostu jest łatwowierna i tyle pewnie po śmierci ja będę spłacał resztę jej długu w Skoku, dodam tylko ze kuzyn zabronił mojej matuli żebym czytał dokumenty jakie dostaje matula od banków. czekam tylko na wydruk BIK ale myślę ze nic mu nie mogę zrobić prawnie, pozdrawiam wszystkich Zbyszek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-25 22:22 przez zbyszekhz.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
26 sty 2011 - 09:50:25
Witaj Zbyszekhz,przesłałeś te papiery o które prosiła nadziejka,Ona Ci podpowie,co trzeba uczynić dalej.
Zamach na SKOK
25 lut 2011 - 20:35:42
[gb.pl]

ciekawy artykuł można poczytać o naszych Rysiach,Zbysiach itp.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 12:53:40
Witam
Przyłączam się do tego wątku żeby nie zaśmiecać forum. Mam też problem ze SKOK Stefczyka w Gdyni.
Moja sytuacja wygląda następująco. W dniu 27 stycznia 2006 roku, w związku z niepłaceniem rat pożyczki
i w związku z wypowiedzeniem umowy pożyczki, SKOK występuje przeciwko mnie do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym:
Sąd w dniu 31 stycznia 2006 roku orzeka, że pozwany powinien zapłacić powodowi
Kwotę 5.066,98 zł wraz z:
- odsetkami w wysokości ustawowej od kwoty 322,38 zł od dnia wniesienia pozwu,
- odsetkami umownymi naliczanymi według zmiennej stopy procentowej wynoszącej na dzień wniesienia pozwu 40 procent w stosunku rocznym od kwoty 4.744,60 zł od dnia wniesienia pozwu.
Od połowy 2006 roku na podstawie tego orzeczenia sądu mam na pensji komornika.
I właśnie problem dotyczy wysokości tych odsetek (40 procent).
Umowa o pożyczkę w pkt. 17 mówi – Od niespłaconego w całości lub w części kapitału pobierane są odsetki wg stopy procentowej obowiązującej w danym okresie dla pożyczek przeterminowanych wynoszącej na dzień zawarcia umowy 40 procent w skali roku. SKOK może dokonać zmiany wysokości odsetek dla pożyczek przeterminowanych.
W dniu 20.02.2006 r. SKOK dokonuje zmian w swoim regulaminie poprzez określenie, że maksymalna stopa procentowa dla należności przeterminowanych nie może w stosunku rocznym przekraczać czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego NBP.
Wobec powyższego (według mnie) odsetki karne powinny być liczone według stopy 40 procent od dnia 27 stycznia 2006 roku do 19 lutego 2006 roku, następnie od 20 lutego 2006 roku dalej według czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP (proszę zwrócić uwagę na ostatnie zdanie zacytowanego orzeczenia sądu).
W maju 2011 roku wystąpiłem do komornika z wnioskiem o udzielenie informacji o dokonanych do tej pory wpłatach i ile pozostało jeszcze do spłacenia. Komornik poinformował mnie, że wpłacił do tej pory około 11.000,00 (to moje zaokrąglenie), a do spłaty pozostało 4.971,45 zł plus odsetki do dnia wystawienia własnego pisma 1.016,28 zł. Według moich wyliczeń do spłaty pozostało 1.113.61 zł.
W związku z tymi rozbieżnościami wystąpiłem do SKOK z wnioskiem o prawidłowe naliczenie swojej wierzytelności (przedstawiłem również swoją sugestię dotyczącą wyliczeń odsetek karnych)
i przedstawienie ich komornikowi. SKOK odpowiedział mi, że nie mam racji i wszystko odbywa się prawidłowo.
Następnie wystąpiłem z pismem do komornika informując go, że moim zdaniem nalicza odsetki niezgodnie
z prawem i niezgodnie z tytułem wykonawczym. Dodatkowo załączyłem kilka stron własnych obliczeń. Komornik bardzo szybko i krótko odpowiedział mi, że egzekucja jest zgodna z tytułem wykonawczym
i wnioskiem egzekucyjnym.
Kto ma w końcu rację. Możecie podzielić się swoją opinią. A poza tym proszę o poradę co mogę zrobić skoro
z takim stanowiskiem wierzyciela i komornika się nie zgadzam bo moim zdaniem egzekucja jest prowadzona niezgodnie z tytułem wykonawczym.
Czy składać skargę na czynności komornika, czy też wystąpić z jakimś powództwem przeciwko wierzycielowi? Jeżeli tak – to jakim?
Pozdrawiam wszystkich ciepło
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 12:57:33
Wszystko zależy co jest w tytule wykonawczym. Jeśli sąd zasądził określoną kwotę, to komornik musi egzekwować kwotę z tytułu wykonawczego, nic nie może zmieniać sam. Jeśli nie zgadzasz się z kwotą z tytułu egzekucyjnego. bo jak podajesz, źle są naliczane odsetki, powinieneś wnieść powództwo przeciwegzekucyjne i w nim żądać prawidłowego naliczenia odsetek. Pisanie do wierzyciela czy do komornika nic nie zmieni, postanowienie sądu jest tu najważniejsze.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 13:18:22
Obowiązuje regulamin i wysokość odsetek na dzień wypowiedzenia umowy, zresztą wyrok sądu to potwierdził. Nie masz zbytnio podstaw do powództwa.
Przeliczenia się też zgadzają, odsetek umownych od kapitału było około 10 tys.
Odsetek ustawowych od kosztów około 200 zł.
Jakieś 100 zł kapitału. Rozbieżność na kilkaset złotych wynikająca pewnie z dat.
Jeżeli sumowałeś wszystkie potrącenia, to pamiętaj, że od każdej kwoty przekazanej wierzycielowi komornik pobiera swoją taksę (cirka 15 procent kwoty przekazanej, czyli 18 procent od kwoty potrącenia, dobrze myślę?)
Spłacasz na bieżąco odsetki, nie ruszając kapitału i tak będą Ciebie doić do końca życia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-04 13:33 przez szczurek.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 14:29:01
Schoppenko dziękuję. Mi chodzi tylko i wyłącznie o to czy prawidłowo interpretuję stwierdzenie sądu cytuję "według zmiennej stopy procentowej". Czyli jak wierzyciel w swoich regulaminach zmieni oprocentowanie należności przeterminowanych to powinien o tym poinformować komornika, który powinien prowadzić egzekucję według nowej stopy procentowej. Tak czy nie.


Szczurku Tobie też dziękuję, ale zwróć uwagę na orzeczenie sądu, które jeszcze raz zacytuję: odsetkami umownymi naliczanymi według zmiennej stopy procentowej wynoszącej na dzień wniesienia pozwu 40 procent w stosunku rocznym od kwoty 4.744,60 zł od dnia wniesienia pozwu.
Zwracam uwagę na określenie "według zmiennej stopy". Co według Ciebie mógł mieć na myśli Sąd.
Teraz trochę wyjaśnień: Odsetek od kosztów sądowych nie nalicza się (patrz Uchwała SN z dnia 31 stycznia 1996 roku III CZP 1/96 mówiąca, że orzeczenie o kosztach sądowych w danej sprawie jest ostateczne i art. 481 paragraf 1 KC nie ma zastosowania do takiego długu). Co do opłat egzekucyjnych, to od dnia 28.12.2007 roku opłata za egzekucję z wynagrodzenia za pracę wynosi 8 procent kwoty przekazanej.
Proszę o odpowiedź.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 14:36:33
No to do tyłu jestem ze stawkami taksy komorniczej, ups.
Sformułowania "zmiennej" też nie przyuważyłem.
Widać jednak lepiej się stuknąć młotkiem w palec niż napisać posta.
To te trzysta parę złotych, to koszty zastępstwa procesowego ?
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
04 lip 2011 - 14:53:50
Te trzysta parę złotych to odsetki skumulowane do dnia wniesienia pozwu. Tak na marginesie to sąd dowalił mi 1.200,00 zł kosztów zastępstwa procesowego a komornik dołożył 1.200,00 zł kosztów zastępstwa adwokackiego w egzekucji.

Jeszcze raz gorąco proszę o interpretację "według zmiennej stopy procentowej".

Pozdrawiam
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
06 lip 2011 - 10:28:49
Tak na chłopski rozum, bo nie siedzę dokładnie w tych przepisach.
To bank (SKOK) jest zobowiązany powiadomić komornika o zmianie tej stopy procentowej.
Komornik nie ma prawa nic grzebać przy tytule egzekucyjnym bez wezwania wierzyciela lub sądu, on jest tylko narzędziem.
Pisz reklamację do SKOK'u do wiadomości Powiatowego Rzecznika Konsumentów, jak nie pomoże, to zostaje chyba tylko powództwo przeciwegzekucyjne (co do odsetek). Przydałoby się postarać o pełną historię wysokości stóp procentowych od zadłużenia przeterminowanego w tym SKOK'u.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
07 lip 2011 - 11:11:50
SKOK Stefczyka w Gdyni w latach 2003, 2004, 2005 i w 2006 do 19 lutego miał oprocentowanie od zadłużenia przeterminowanego na poziomie 40 %, od 20 lutego 2006 (w tej dacie zmienili zapisy w swoim regulaminie udzielania pożyczek, który to regulamin był i jest załącznikiem do każdej umowy pożyczki) do dzisiaj ta wysokość odsetek jest określona na poziomie czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP.
Dzięki szczurek za zainteresowanie moim problemem.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy zasadnym i celowym z mojej strony byłoby złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez SKOK z art. 286 paragraf 1 KK.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
07 lip 2011 - 11:40:38
Najpierw napisałbym jeszcze jedną reklamację - wezwanie do zawiadomienia komornika o zmianie stopy procentowej.
Oczywiście do wiadomości PRK, nie zaszkodzi też kopia do wiadomości "Stowarzyszenia pokrzywdzonych przez system bankowy i prawny".
Załączając jednocześnie kopię tytułu egzekucyjnego (powołanie na zmienną stopę procentową) oraz kopię regulaminu zmieniającego stopę procentową.
Im mniej i prościej napiszesz, tym lepiej, żadnych dodatkowych klauzul, czy straszaków. Z własnego doświadczenia wiem, że banki przy reklamacjach czepiają się później sformułowań nie mających bezpośrednio wpływu na sprawę i zgrywają głupa.
Zdarza się, że do końca twierdzą, że klient nie ma racji, ale w swojej łaskawości postanowili jednak oddać pieniądze (no filantropi normalnie).
Jak nie pomoże to później można się zastanawiać nad ewentualnymi dalszymi krokami.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
07 lip 2011 - 11:40:02
Tak.
Jeżeli wymieniony przez Ciebie wzorzec umowny nadal obowiązywał po 20 lutego 2006r gdy weszła w życie ustawa z dnia 7 lipca 2005 r. o zmianie ustawy Kodeks Cywilny oraz o zmianie niektórych innych ustaw, tzw. przepisy antylichwiarskie przewidujące m.in. wprowadzenie maksymalnych odsetek oraz zmiany w kredycie konsumenckim- m.in. ograniczenie łącznej kwoty wszelkich opłat, prowizji i innych kosztów związanych z zawarciem umowy do 5 procent takiego kredytu. Kiedy maksymalna wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej nie może w stosunku rocznym przekraczać czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego NBP.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
07 lip 2011 - 13:28:12
Jeszcze raz wielkie dzięki szczurek za odpowiedzi.
Typku niepokorny też dziękuję. Jednak prosiłbym Cię o twoją interpretację orzeczenia sądowego, które zacytowałem kilka postów wyżej 4 lipca 2011 o godz. 12.53.40. Chodzi mi o stwierdzenie o zmiennej stopie procentowej wynoszącej na dzień wniesienia pozwu 40 %. Czy takie orzeczenie sądu należy rozumieć w ten sposób, że przy każdej zmianie wysokości stóp procentowych od należności przeterminowanych SKOK powinien informować komornika, żeby z kolei ten według podanej nowej stopy obliczał należność od kwoty bazowej do wyegzekwowania od wierzyciela. Czy też takie stwierdzenie sądu nic nie znaczy, albo znaczy coś o czym nie mam pojęcia. Nadmieniam jeszcze tylko, że w umowie o pożyczkę jest informacja o stopie procentowej, od należności przeterminowanych, ustalonej na dzień podpisywania umowy na 40 %. Oraz o możliwości jej zmiany w przypadku zmiany jej wysokości w regulaminie udzielania pożyczek SKOK.
Jest to bardzo istotna informacja, bo przymierzam się do złożenia powództwa przeciwegzekucyjnego. A w zależności od odpowiedzi będzie to powództwo o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego w zakresie wysokości stopy odsetek umownych, albo o ustalenie zobowiązania spornego w zakresie wysokości stopy odsetek umownych. Jest to chyba rzecz, o której nie muszę Cię przekonywać.
Bardzo Cię proszę typku o chwilę analizy i odpowiedź.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
07 lip 2011 - 15:23:21
@misiek66
Wymagający Jesteś - no dobra tym razem ulegnę:)

Wyrok zacytowany przez Ciebie dotyczy opóźnienia dłużnika z zapłatą należności z tytułu kosztów procesu cywilnego, , zasądzonych w prawomocnym orzeczeniu.
Pytanie brzmiało czy wierzycielowi przysługują odsetki ustawowe za czas opóźnienia z tego roszczenia w zw. z art. 481 § 1 kc.

Orzeczenie sądu dotyczące kosztów ma charakter konstytutywny, czyli ma ono na celu kompleksowe, ostateczne i definitywne rozstrzygnięcie o wyłożonych przez strony kosztach. Z tych właśnie względów w art. 109 kpc przewidziana jest prekluzja roszczenia o zwrot kosztów procesu.
Konsekwencją takiego jest okoliczność, że po zakończeniu procesu nie można już dochodzić w odrębnym postępowaniu jakichkolwiek należności z tytułu kosztów tegoż procesu. Nie można także modyfikować zasądzonych prawomocnie sum. Innymi słowy, zasądzenie świadczeń pieniężnych z tytułu omawianych kosztów odbywa się na innych zasadach niż zasądzanie świadczeń pieniężnych związanych z żądaniem zasadniczym. Z tego też względu roszczenie o zwrot tych kosztów traktować należy jako roszczenie pozostające wobec zasadniczego roszczenia procesowego wyłącznie w stosunku akcesoryjności formalnej, a nie akcesoryjności materialnej.
Ujęcie normatywne instytucji kosztów procesu, decydujące o jej prawnej swoistości i samodzielnym charakterze, nie pozwala na uzupełnienie jej przepisami prawa materialnego, odnoszącymi się do tych kwestii, które zostały przez ustawodawcę rozwiązane przepisami procesowymi. W tym zakresie regulacja ustawowa jest kompleksowa i zupełna. W odniesieniu do zobowiązania z tytułu kosztów procesu nie wchodzi w grę zastosowanie art. 358[1] § 3 kc, jednoznacznie wskazuje na to, iż również wykluczona jest możliwość uwzględnienia żądania wierzyciela, by zasądzić na jego rzecz odsetki ustawowe w związku z opóźnieniem się dłużnika z zapłatą kosztów procesu. Uznać zatem należy, że i orzeczenie o kosztach procesu w ramach danej sprawy jest ostateczne, i to bez względu na to, czy po jego uprawomocnieniu pojawiła się nowa okoliczność, jak np. fakt, iż dłużnik dopuszcza się opóźnienia w realizacji tego orzeczenia. Poza tym, jeżeliby ustawodawca w omawianej sytuacji zamierzał nałożyć na dłużnika obowiązek płacenia odsetek, musiałby dać temu stosowny wyraz, czego jednak zaniechał.

W innych przypadkach art. 358[1] § 3. kc W razie istotnej zmiany siły nabywczej pieniądza po powstaniu zobowiązania, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, zmienić wysokość lub sposób spełnienia świadczenia pieniężnego, chociażby były ustalone w orzeczeniu lub umowie.

Odnośnie pytania w tym poście - wierzyciel może naliczać odsetki wyższe jakie mu w danej chwili przysługują, aczkolwiek nie musi. Może również występować do sądu z wnioskiem o ich kapitalizację aby zapobiec ich przedawnieniu - nie dotyczy to (jak było wcześniej) kosztów procesu.

Odnośnie zaś tych odsetek w wysokości 40%.
Jeżeli sąd to przyklepał masz podstawy do takiego powództwa albowiem sąd z urzędu zobowiązany był je skorygować do wysokości odpowiedniej określonej przez przepisy.
Chyba, że się poddałeś dobrowolnie egzekucji notarialnie - wówczas sąd nie ma obowiązku wnikać w stosunek umowny łączący strony.
Może być? :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-07 15:54 przez typ niepokorny.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
08 lip 2011 - 08:50:51
Wielkie dzięki typku. Może być, chociaż nie do końca. :))))
Nie poddawałem się dobrowlnie egzekucji notarialnie.

Wybacz mi moją upierdliwość, ale mi chodziło o te nieszczęsne odsetki według zmiennej stopy procentowej dla należności przeterminowanych wynikających z umowy pożyczki.
1.Czy takie orzeczenie sądu oznacza, że SKOK po zmianie wysokości stopy powinien o tym fakcie poinformować komornika?
2. Poradź proszę jaki wybrać rodzaj powództwa?

Proszę nie złość się na mnie.
Już milczę.:)))

I gorąco Cię pozdrawiam
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
08 lip 2011 - 10:38:06
Wiem, wiem, że to, co napisałem odnośnie tego postanowienia SN niezbyt Ci podchodzi :)

Ach Ty męczyduszo:)

Co do odsetek przeterminowanych - tu nie wiem, jakie masz na myśli te z przed wyrokiem czy te powstałe po wyroku.

Jeżeli te przed wyrokiem sprawa jest jasna, "powaga rzeczy osądzonej", bowiem był to SKOK a on nie ma możliwości wystawiania BTE, lecz wnosi pozew o nakaz zapłaty. W tym postępowaniu możesz podnosić wszelkie zarzuty te formalne i te merytoryczne i jeżeli z tego nie skorzystałeś to chcąc zaskarżyć prawomocne postanowienie musisz wykazać, dlaczego w tamtym postępowaniu nie podnosiłeś tych zarzutów.
Inaczej mówiąc - jeśli zapadł wyrok uwzględniający roszczenie o odsetki, wówczas terminu przedawnienia nie da się po uprawomocnieniu wyroku, co do zasady podnosić, gdyż był na to czas w postępowaniu rozpoznawczym.
Przy czym w przypadku gdy zapadł prawomocny wyrok, co do należności wówczas aby podnieść zarzut przedawnienia tychże odsetek, acz należnych po zasądzeniu, należałoby złożyć w sądzie powództwo opozycyjne w oparciu o art. 840 par. 1 pkt 2 k.p.c. tj. podnosząc, iż nastąpiło zdarzenie, wskutek którego zobowiązanie nie może być egzekwowane. Tym zdarzeniem jest upływ czasu a co za tym idzie przedawnienie roszczeń ubocznych (odsetek). Tu zaznaczyć jednak należy, że jeśli zarzut przedawnienia, co do odsetek przedawnionych nie został zgłoszony w postępowaniu rozpoznawczym wówczas pozwany z powództwa opozycyjnego (wierzyciel/powód z pierwszej sprawy) może skutecznie się przed tymże zarzutem obronić, zaś na powodzie (pozwanym z pierwszej sprawy) ciąży obowiązek wykazania, że nie mógł tego zarzutu podnieść wcześniej.

Natomiast, co do odsetek powstałych po postanowieniu sądu.
Zgodnie z art. 125 KC "roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu przedawnia się z upływem lat dziesięciu, chociażby termin przedawnienia roszczeń tego rodzaju był krótszy. Jeżeli stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu", czyli odsetki przedawniają się tak jak roszczenie główne, jednak należy je traktować jako roszczenie samodzielne. W związku z tym przedawnienie ich powinno być odtąd rozpatrywane całkowicie samodzielnie (wyr. SN z dnia 24 maja 2005 r., V CK 655/04, Lex nr 152449)".
Tu mam inny problem, mianowicie nie wiem czy po wydaniu wyroku zanim skierowano wniosek o egzekucję zaistniała zwłoka czy też nie.
Zakładając, że była zwłoka krótsza niż trzy lata to: art. 123. § 1. Bieg przedawnienia przerywa się:
1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;
2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje,
3) przez wszczęcie mediacji.
Jeżeli jest w sposób ciągły prowadzona egzekucja, zatem w trakcie postępowania egzekucyjnego przedawnienie nie biegnie.
Jak pisałem wcześniej w takiej sytuacji wierzyciel w trakcie może odsetki korygować bądź nie. Może to uczynić w końcowym rozliczeniu, niestety.

W twoim przypadku, jeżeli masz w postanowieniu sądu zastrzeżone są odsetki maksymalne, natomiast w umowie nie było zastrzeżenia, co do odsetek maksymalnych a Ty nie poddałeś się egzekucji na podstawie oświadczenia notarialnego, jak pisałem wcześniej sąd powinien z urzędu na podstawie art. 359 § 2 i nast. k.c, skorygować wysokość odsetki do wysokości odsetek ustawowych, które na obecną chwilę wynoszą 13 % w skali roku, lub, jeżeli wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, zastosować odsetki maksymalne.
Co powinien w takiej sytuacji zrobić dłużnik? Sąd Najwyższy wskazał, iż właściwą drogą jest wniesienie powództwa przeciwegzekucyjnego, które pozwala na pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego w całości lub w części.


Jeszcze będziesz mnie męczył?:)
Zaczynam już czuć się jak uczeń w szkole:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-08 10:39 przez typ niepokorny.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
08 lip 2011 - 11:25:20
Wielkie dzięki typku.
A mi przypisałeś rolę nauczyciela w tej szkole? Jeżeli już bawimy się w szkołę to ja widzę siebie w odwrotnej roli.

Przepraszam Cię za te męczarnie, nie było to moim zamiarem.:)

Po prostu nie mogłem rozgryźć tego problemu. A Ty mi pomogłeś.

Jeszcze raz wielkie dzięki i życzę miłego dnia.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
14 lip 2011 - 14:46:51
Może ktoś z Was miał taki problem i coś mi podpowie. Ze skoku miałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Skutecznie się od niego odwołałam i pod koniec lipca jest sprawa w sądzie, W międzyczasie z pomocą kolegów i przyjaciół udało mi się zebrać kwotę ,która mogę wpłacić , ale. . . Ponieważ po wystawieniu nakazu wpłacałam im jeszcze raty , chciałam ustalić aktualną kwotę , ale nic z tego, Wczoraj poświęciłam parę godzin , ale na żaden numer nie udało mi się dodzwonić. Poszłam więc dzisiaj do oddziału, dziewczyna gdzieś się dodzwoniła , ale nie chcieli ze mną rozmawiać , przekazali jej,że jak chcę znać saldo to mam złożyć prośbę na piśmie w Oddziale z własnoręcznym podpisem i dostanę odpowiedź za 5 dni (czyli znając tych... na świętego nigdy). Szlag mnie trafił, bo w najgorszym banku taką rzecz ustala się telefonicznie w 5 minut. Czy wobec tego wpłacić kwotę z nakazu , która jest kompletnie z sufitu? ( umowa wypowiedziana po trzech latach , ubezpieczenie opłacone za 5 lat, nie rozliczone odsetki , nieuwzględnione wszystkie wpłaty) i później z nimi się użerać ? Czy zapłacić koszty zastępstwa sądowego 2500 zł( za wysłanie do e-sądu formularza z wpisanymi danymi i 10 zdaniami uzasadnienia !!!!!), które są w uchylonym nakazie ?
I jak już wpłacę , to o co prosić sąd ? O umorzenie, o oddalenie i co z kosztami?
I czy pisać ,że kwota jest zła? Czy tylko posłać potwierdzenie wpłaty?
Bardzo proszę o pomoc , bo już brak mi sił na walkę z tymi wszystkimi problemami.
Chciałabym uniknąć rozprawy w sądzie, bo mogłoby się to skończyć zawałem , a nie stać mnie na opłacenie jakiejś" pomocy prawnej"
(Skok to tylko jeden trybik).
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
14 lip 2011 - 15:13:19
Nie rozumiem dlaczego wymagasz zachować bankowych od podmiotu który bankiem nie jest. Skoki to nie banki. Z drugiej strony to skąd mamy wiedzieć na co się powołałaś w tym "skutecznym odwołaniu" ? Jakie argumenty podniosłaś, czy kwestionowałaś całe zadłużenie, itp ?

Za mało informacji.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
14 lip 2011 - 23:30:12
Schoppenka nie krzycz na mnie :(. Wiem,że masz urwanie głowy ,ale tylko tutaj można liczyć na dobrą pomoc. W odwołaniu podałam,że nie otrzymałam wypowiedzenia umowy (faktycznie odebrała Teściowa i gdzieś zgubiła) i załączyłam dowody wpłat rat z 3 miesięcy między wypowiedzeniem , a nakazem , które nie były uwzględnione w żądaniu zapłaty. I tyle tego było.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
14 lip 2011 - 23:41:52
Nie krzyczę, skąd Ci się to wzięło ?

Jeśli wypowiedzenie odebrała teściowa to nie było skutecznie doręczone: Zgodnie z art.61 § 1 k.c. oświadczenie woli. które ma być złożone innej osobie, jest złożone jej z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

W sądzie o nic nie prosisz, skoro wniosłaś sprzeciw to tam musiałaś wnieść odpowiednie zarzuty i je po prostu podtrzymaj. Na wpłacenie kasy masz zawsze czas, poczekaj co przyniesie Twój sprzeciw, być może sąd uwzględni Twoje argumenty i SKOK będzie musiał przedstawić realne i rzeczowe rozliczenie pożyczki a wówczas będziesz mogla wpłacić tyle ile jesteś im winna.

Życzę powodzenia :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: SKOK. PRZECZYTAJCIE PORADCIE
20 lip 2011 - 01:21:30
Dziękuję bardzo!. Przewrażliwiona jestem, wszystko przez te nerwy :)
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:37:48
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqrdgvrg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować