Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Proszę o pomoc (Multibank i jego wpis do BIK)

MK
Proszę o pomoc (Multibank i jego wpis do BIK)
12 lis 2012 - 16:47:01
Witam.
Proszę o pomoc.

Jestem współwłaścicielem spółki cywilnej (50%), która została utworzona w celu zbudowania obiektu gastronomicznego. Na ten cel uzyskaliśmy kredyt hipoteczny w kwocie 500 tyś zł netto. Kwota ta nie wystarczyła na dokończenie budowy. Dlatego staraliśmy się o kolejny kredyt w tym samym banku. Niestety bank odrzucił nasz wniosek po tym jak proces decyzyjny się przedłużał i napisaliśmy skargę na opieszałość banku.
Postanowiliśmy uzyskać finansowanie na dokończenie budowy w innym banku. Jednak jak się okazało Ja mam "zły" wpis z Multibanku w BIK. Faktycznie było tak że raz się spóźniłem z płatnością raty kredytu (10 tyś zł, natomiast rata miesięczna ok 350 zł) o 38 dni. Multibank przekazał informację do BIK w związku z tą zaległością. Postanowiłem spłacić resztę zadłużenia i poprosiłem na piśmie o wykreślenie tej informacji z bazy BIKu. Dostałem odpowiedź, że po spłaceniu całości zobowiązania bank wyśle odpowiednie informacje do BIK. Minęło ok. pół roku i nadal w BIK widnieje wpis z Multibanku o mojej zaległości w spłacie.
Na dalsze reklamacje i prośby Multibank odpisuje mi pisma, że wysłał odpowiedni wsad informacyjny do BIK i, że uważa iż informacje te są dla mnie satysfakcjonujące i kompletne.
Budowa stoi w miejscu od prawie roku, mamy ogromne straty, ponieważ spłacamy pierwszy zaciągnięty kredyt, do tego ZUS i podatki od nieruchomości. Natomiast firma nie została dokończona i nie mamy zysków. Jak tak dalej pójdzie to upadniemy i będziemy zadłużeni do końca życia.

Proszę o pomoc.
MK
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować