Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: dziedziczenie dlugów

dziedziczenie dlugów
05 maj 2012 - 23:59:44
witam wszystkich.Nie dawno dowiedziałam sie że teść ma dużo dlugów z polis oc nie zaplacony podatek transportowy oraz nie zaplacone alimenty(teśc zmarł)wiencej dlugów jest mi nie znane jak najlepiej odrzucic spadek nadmieniam ze mam dzieci.jak moge zabespieczyc dzieci przed dziedziczeniem.teściu majatku zadnego nie posiadal.tesciu dzieci mia 4. jest po rozwodzie.ma rodzenstwo bardzo prosze o szybko odpowiec napisalam wszystko dosc haotycznie
Re: dziedziczenie dlugów
06 maj 2012 - 00:19:10
Możesz:
- odrzucić spadek, ale wtedy odrzucony spadek przechodzi na Twoich zstępnych, czyli tych, co dziedziczyliby po Tobie, np. na Twoje dzieci, musisz w imieniu dzieci ten spadek odrzucić, jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, to powiadom wszystkich spadkobierców teścia, że jest dług, żeby i oni zabezpieczyli się przed szambem,
- przyjąc spadek z dobrodziejstwem inwentarza - przyjmujesz wtedy i majątek i długi, ale z ograniczeniem odpowiedzialności do wartości majątku spadkowego.
Oświadczenie takie możesz złożyć zarówno przed sądem na sprawie spadkowej jak i przed notariuszem. U tego drugiego sprawę załatwisz szybciej, a oświadczenie złożone u notariusza ma taką samą moc prawną jak to złożone przed sądem. Dlatego najlepiej udać się do notariusza, opłata notarialna jest zbliżona do sądowej, a wcześniej pozbędziesz się kłopotów.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: dziedziczenie dlugów
06 maj 2012 - 10:46:26
czy wierzyciel powinien zostac poinformowani o smierci dłóżnika?, i czy nas potencjalnych spadkobierców powinni poinformować?Czy do sądu moge wystąpić sama czy razem z mężem i gdzie znajde wzory wniosków do sądu żebym mogła się zrzecw w imieniu moich nieletnich dzieci i czy czy kazdy wniosek składa sie osobno na kazde dziecko?JKóż poinformowałam siostry teścia dalsza rodzina jest mi nie znana ale jakjego siopstry sie pozrzekają i ich dzieci i dzieci ich dzieci to czy natym sie kończy?
Re: dziedziczenie dlugów
06 maj 2012 - 11:24:08
@ aneta.kowalczyk-

wejdż na "Rejestr Nieuczciwych Banków"- tam jest watek,który cie interesuje.


(Ps.przepraszam,że pomylilam "kowalczyk" z "krawczyk".)
Re: dziedziczenie dlugów
06 maj 2012 - 12:51:37
o.k. nic nie szkodzi.weszłam na "Rejestr Nieuczciwych Banków" przeczytajcie - czy w tej sytuacji można przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza.
Re: dziedziczenie dlugów
06 maj 2012 - 15:58:23
Jak teść nie posiada żadnego majątku, a chcesz ulżyć całej rodzinie, to zrób jak ci radzi Gustlik, on zna te sprawy, i jego się trzymajcie. Wydaje mi się że to mąż jako syn powinien złożyć wniosek, choć jeśli nie macie rozdzielczości? to chyba najlepiej razem, z reszto notariusz wam powie co i jak, bo to przejęcie spadku, to nie wszystko, jeszcze trzeba wycenić (spisać) majątek teścia, ale z tym to do Gustlika.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować