Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

przedawnienie dlugu w banku

przedawnienie dlugu w banku
23 lip 2012 - 10:10:01
Witam, bardzo prosze o pomoc: 12.VII.2001r. zaciagnelam pozyczke w Kredyt Banku na 24 miesiace,termin wymagalnosci byl w 12.VII.2003rwplacilam 3 raty,ale sytuacja bytowa mi sie pogorszyla idalej nie splacalam..Bank sie wogole nie odzywal,az w 2009 r.dostalam nakaz zaplaty od firmy windykacyjnej BEST I na podstawie pozwu wniesionego przez nich w grudniu 2008r.,z ktorego dopiero sie dowiedzialam,ze Bank sprzedal moj dlug 6.VI.2006r.W pozwie BEST I napisal,iz ja z nimi zawarlam umowe w 2001r..nakaz zostal zaopatrzony w klauzule wykonalnosci,na co ja zlozylam 5.X.2010r. asekuracyjnie wniosek o pozbawienie tytulu,zostal on zlozony do akt. W dniu 16>VII. 2012r.dostalam zajecie przez komornika mojej emerytury.MOje pytanie brzmi: czy dlug ten byl sprzedany jako przedawniony?/3 lata?/ - czy sprzedaz dlugu przerwala 3 letni okres przedawnienia? czy wnioek ozlozony w 2010. powinien skutkowac przeciwegzekucyjnie? Czy ja w tej chwili skladajac wniosek przeciwegzekucyjny moge zarzucic ,ze to nie z BEST I podpisywalam umowe i dalej zarzucic przdawnienie? bardzo prosze opomoc,bo mam mala emeryture i juz komornik dokonal zajecia!!!
Re: przedawnienie dlugu w banku
23 lip 2012 - 16:46:02
lidia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam, bardzo prosze o pomoc: 12.VII.2001r.
> zaciagnelam pozyczke w Kredyt Banku na 24
> miesiace,termin wymagalnosci byl w
> 12.VII.2003rwplacilam 3 raty,ale sytuacja bytowa
> mi sie pogorszyla idalej nie splacalam..Bank sie
> wogole nie odzywal,az w 2009 r.dostalam nakaz
> zaplaty od firmy windykacyjnej BEST I na podstawie
> pozwu wniesionego przez nich w grudniu 2008r.,z
> ktorego dopiero sie dowiedzialam,ze Bank sprzedal
> moj dlug 6.VI.2006r.

Cesja wierzytelności na rzecz BEST nie miała wpływu na bieg przedawnienia, ale przerwał je nakaz zapłaty z 2009r. W sprzeciwie/zarzutach do tegoż nakazu należało podnieść fakt przedawnienia. Jeśli się nie broniłaś, to teraz jest za późno. Ten zarzut nie będzie już skuteczny.

Prawomocny nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności może być egzekwowany przez wierzyciela w ciągu 10 lat!

Na zawiadomienie komornika z dnia 16.07.2012r o zajęciu emerytury przysługiwało ci zażalenie. Mogłaś je wnieść w terminie zawitym - 7 dni od daty doręczenia korespondencji. Jeśli uchybiłaś terminowi, to jedynym środkiem zaskarżenia pozostaje powództwo p/egzekucyjne.

Zażalenie na nadanie klauzuli wykonalności z 2010r już dawno powinno być przez sąd rozpatrzone. Jesteś stroną w sprawie, więc masz wgląd w akta. Wystarczy poprosić o nie w sekretariacie danego wydziału i sprawdzić, jak sąd odniósł się do niego. Być może nie odbierałaś korespondencji sądowej i dlatego umknęły ci istotne informacje.

Punktem wyjścia do sformułowania powództwa p/egzekucyjnego jest wgląd w akta, w tym zapoznanie się z żądaniem pozwu i ustalenie chronologii zdarzeń.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować