Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Administracyjny Tytul Egzekucyjny z ZUSu

Administracyjny Tytul Egzekucyjny z ZUSu
25 lis 2012 - 11:20:58
Witam wszystkich!
Prosze o pomoc;otoz 1stycznia 1999r uleglem wypadkowi samochodowemu i przez dwa miesiace lezalem w szpitalu w tym czasie nie oplacilem skladki ZUS za tytulu prowadzonej dzialalnosci od chwili wypadku juz nie prowadze zadnej dzialalnosci.
W kwietniu 2010 roku ZUS wystawil Administracyjny Tytul Egzekucyjny a sad 30 kwietnia 2010r nadal temu tytulowi klauzule wykonalnosci.
Ja do tej pory nie otrzymalem wystawionego tytulu ale dowiedzialem sie o nim z pisma komornika, ktory podjal egzekucje.
Moim zdaniem wierzytelnosc wzgledem ZUSu ulegla przedawnieniu w 2009 roku a wystawiny tytul po tym terminie jest bezprawny ale teraz kiedy sad nadal mu klauzule wykonalnosci to nabral mocy dokument prawnego i komornika to juz nie interesuje czy odbylo sie to w zgodzie z prawem.
Ja zazalilem nadanie klauzuli wykonalnosci ale sad odrzucil moje zazalenie.
Napisalem do ZUSu o przeslanie mi wydanego tytulu ale oni odpisali, ze ten tytul jest w sadzie i nie moga mi go przyslac.
Ja w dalszym ciagu mam problemy z poruszaniem (poruszam sie na wozku inwalidzkim)
Wszystkie moje zazalenia skladane w tej sprawie sa rozpatrywane przez tego samego sedziego co wydal klauzule wykonalnosci i oczywiscie wszystkie sa odrzucane.
Czy mam szanse na zlozenie skargi o wznowienie postepowania podnoszac, ze ATE wystwiony przez ZUS jest dokumentem bezprawnym, gdyz zostal wystawiony kiedy wierzytelnosc juz byla przedawniona.
Pozdrawiam i czekam na pomoc.
Re: Administracyjny Tytul Egzekucyjny z ZUSu
17 sty 2013 - 23:04:36
Od 16-go stycznia br. ZUS przyjmuje wnioski o umorzenie zaległości w opłacaniu składek w latach 1999-2009. Wzór wniosku można odebrać w placówce ZUS. To moja rada. Pozdrawiam, ja już złożyłam taki wniosek.
kjt
Re: Administracyjny Tytul Egzekucyjny z ZUSu
17 sty 2013 - 23:17:22
Gostek, co ty za bzdury opowiadasz? Nie istnieje taka procedura, jak nadawanie klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Tak samo pobyt w szpitalu ZUS brał pod uwagę z urzędu - w tym czasie, jesli byłbyś w szpitalu, otrzymałbys zasiłek chorobowy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować