PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
15 kwi 2013 - 18:06:40
Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem pismo do zapłaty. "Powód Presco Investments S.a.r.l. na podstawie umowy cesji wierzytelności z dnia 2006-12-30 przejął od firmy P.R.E.S.C.O. sp. z o.o. prawa do wierzytelności wobec pozwanego z tytuł świadczenia usług telekomunikacyjnych. Jednocześnie nadmieniam, iż wierzytelność wobec pozwanego była przedmiotem umowy cesji wierzytelności z dnia 2006-04-25 na rzecz P.R.E.S.C.O. sp. z o. o. od wynikającego z dokumentów finansowych: -Faktura nr (tutaj był podany nr faktury) z dnia 2004-02-09 na kwotę 130.11zł płatna do dnia 2004-03-01 -Faktura nr (tutaj był podany nr faktury) z dnia 2004-03-08 na kwotę 36.84zl płatna do dnia 2004-03-29 W związku z czym zostało skierowane powództwo do Sądu. [...] W związku z powyższym powód wnosi o zasądzenie na jego rzecz należności głównej 234.03zł wraz z ustawowymi odsetkami liczonymi do dnia zapłaty. Nadto powód wnosi o zasądzenie na jego rzecz kosztó postępowania wraz z kosztami zastępstwa procesowego według norm przypisanych" Tutaj zdjęcie całego tekstu: [oi49.tinypic.com] Nie wiem co mam robić po tylu latach, czy to aby nie jest już przedawnione, a przez ten czas żadnego ponaglenia a po za tym to nie wiem czy to było zapłacone czy też nie. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
kjt
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
18 kwi 2013 - 23:34:44
Sprzeciw wraz z zarzutem przedawnienia z ostrozności procesowej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-19 16:38 przez kjt.
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 lip 2013 - 18:30:44
kjt Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Sprzeciw wraz z zarzutem przedawnienia z
> ostrozności procesowej.
Proszę kjt ma "rozdwojenie jaźni"cały czas "pyszczył",że nie należy podnosić zarzutu przedawnienia na etapie sprzeciwu bo powód wycofa pozew.Czyżby wreszcie czegoś się ode mnie nauczył" praktyka" z 6 wygranymi sprawami!
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
20 kwi 2013 - 07:25:08
Kjt, czy uważasz,że niepodniesienie zarzutu przedawnienia już na etapie sprzeciwu, skutkuje tym, ze nie można go podnieść na dalszym etapie postępowania?
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 01:54:46
art. 207 §6 kpc - nie ryzykuj spóźnionymi twierdzeniami i dowodami
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 11:28:32
[www.kochanski.pl]
czy o ten art chodzi i taką interpretacje?
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 11:58:13
[rejestryiprocedury.pl]

tutaj piszą,że zarzutów sąd nie powinien pominąć,
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 12:23:57
można sobie dyskutować teoretyzować, ale jak przejebiesz sprawę na kilkadziesiąt tysięcy zł bo zachciało ci się wyskoczyć z zarzutem przedawnienia niespodziewanie jak królik z kapelusza to się nauczysz. z ostrożności lepiej zarzut przedawnienia podnieść od razu
kjt
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 12:36:57
Jest prawdopodobnie różnie, bo każdy sąd to inni ludzie. Ostatnio podniesliśmy dokonanie potrącenia pomiedzy wyrokiem sądu okręgowego (120.000 zł wartość sporu) a rozprawą apelacyjną. Sąd(apelacyjny!) myślał dwa tygodnie, i w końcu dopuścił. Co do chwili podniesienia zarzutu przedawnienia komentarze są zgodne - mozna to czynić nawet w apelacji.. Ale..
Komentarze są zgodne, orzecznictwo Sądu Najwyższego też, że udziały w spółce z o.o. nominalnie opiewające na konkretną osobę, należą do obojga małzonków (o ile ten ktos jest w związku sakramentalnym:)), gdy nie ma pomiedzy nimi rozdzielności. Ale w postepowaniu, gdy trzeba było nagiąć prawo dla potrzeby lokalnego lichwiarza, sąd uznał, że są tego małżonka, ktory jest w KRS.
Mimo wszystko bym zaryzykował.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-23 12:44 przez kjt.
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
23 maj 2013 - 13:23:35
henryk198 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem
> pismo do zapłaty...

Jeśli jest to pozew wniesiony do e-sądu (SR Lublin-Zachód), to w sprzeciwie wystarczy podnieść, że nie uznajesz zobowiązania dochodzonego pozwem zarówno co do zasady jak i wysokości.

Zarzuty skonkretyzujesz na etapie dalszego postępowania, jak sprawa zawiśnie przed sądem rejonowym właściwym dla twojego miejsca zamieszkania.

Nie obawiaj się. To metoda wypraktykowana przez nas w walce z windykacyjnymi hienami. Jest skuteczna!

P.S.
W którymś z moich postów, nie tak dawno zamieszczonych na tym forum podałam wzór sprzeciwu do e-sądu. Powodzenia!
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
05 cze 2013 - 16:35:47
Droga Flame,
Ale, czy oprócz tego zdania cyt: "nie uznajesz zobowiązania
> dochodzonego pozwem zarówno co do zasady jak i > wysokości" można dodać: z ostrożności procesowej wnoszę, że dług jest przedawniony z paragrafu...itd". Chodzi mi o to, czy nie nalezy od razu podnieść tego zarzutu, aby potem uniknąć dowodzenia tego faktu, co może być uznane przez sąd na spóźniony zarzut i odrzucone? Odpowiedz proszę, bo musze komuś napisać taki właśnie sprzeciw, gdzie w nakazie jest cała lista nigdy nie otrzymanych powiadomień o kolejnych (chyba 5) cesjach, ale dług rzeczywiście był u pierwotnego wierzciela, tylko jest 12 lat przedawniony.
Pozdrawiam.

flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> henryk198 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO
> dostałem
> > pismo do zapłaty...
>
> Jeśli jest to pozew wniesiony do e-sądu (SR
> Lublin-Zachód), to w sprzeciwie wystarczy
> podnieść, że nie uznajesz zobowiązania
> dochodzonego pozwem zarówno co do zasady jak i
> wysokości.
>
> Zarzuty skonkretyzujesz na etapie dalszego
> postępowania, jak sprawa zawiśnie przed sądem
> rejonowym właściwym dla twojego miejsca
> zamieszkania.
>
> Nie obawiaj się. To metoda wypraktykowana przez
> nas w walce z windykacyjnymi hienami. Jest
> skuteczna!
>
> P.S.
> W którymś z moich postów, nie tak dawno
> zamieszczonych na tym forum podałam wzór sprzeciwu
> do e-sądu. Powodzenia!
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
05 cze 2013 - 17:46:18
Kocia Mamo w epu można napisać w sprzeciwie: Sprzeciwiam się nakazowi zapłaty z dnia itp. i to praktycznie wystarczy, dopiero potem podniesiesz zarzuty jak powód uzupełni dokumenty
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
05 cze 2013 - 18:50:35
Kocia Mama Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Droga Flame,
> Ale, czy oprócz tego zdania cyt: "nie uznajesz
> zobowiązania
> > dochodzonego pozwem zarówno co do zasady jak i >
> wysokości" można dodać: z ostrożności procesowej
> wnoszę, że dług jest przedawniony z
> paragrafu...itd". Chodzi mi o to, czy nie nalezy
> od razu podnieść tego zarzutu, aby potem uniknąć
> dowodzenia tego faktu, co może być uznane przez
> sąd na spóźniony zarzut i odrzucone? Odpowiedz
> proszę, bo musze komuś napisać taki właśnie
> sprzeciw, gdzie w nakazie jest cała lista nigdy
> nie otrzymanych powiadomień o kolejnych (chyba 5)
> cesjach, ale dług rzeczywiście był u pierwotnego
> wierzciela, tylko jest 12 lat przedawniony.
> Pozdrawiam.

Witaj :)

Możesz spokojnie skorzystać z wzoru sprzeciwu, który zamieściłam. Sprzeciw do e-sądu nie wymaga uzasadnienia.

E-sąd uzna sprzeciw za wniesiony prawidłowo, uchyli nakaz zapłaty w całości i przekaże sprawę do rozpoznania przez sąd właściwości ogólnej (właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego).

Sąd właściwości ogólnej doręczy pozwanemu dowody wraz z pozwem oraz wezwie do wniesienia sprzeciwu na formularzu urzędowym SP (nie zawsze, ale bardzo często).

I dopiero w tym postępowaniu podniesiesz zarzut przedawnienia.

Jeśli w sprzeciwie do e-sądu podniesiesz zarzut przedawnienia to powód na 100% wycofa pozew i wniesie o umorzenie postępowania, a dług (wierzytelność) pozostanie w obrocie handlowym.

Po okazaniu dowodów (po zapoznaniu się z nimi) możesz (o ile są ku temu podstawy) wnioskować o ODDALENIE POZWU.

Oddalenie pozwu stanowi res iudicata (powaga rzeczy osądzonej) i definitywnie rozwiązuje spór.
Re: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach
09 cze 2013 - 21:37:12
Ja mam podobne z centrum justitia. Totalny wałek. Dzwonią o niesłusznie naliczoną składkę z MTU. Nigdy więcej tego towarzystwa ubezpieczeniowego. MTU to pajace.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować