Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy

Ulga na internet a Urząd Skarbowy
17 sty 2011 - 13:26:09
Pragnę napisać trochę z innej beczki niemniej jednak czuję się pokrzywdzona przez nasz system.W 2010 roku rozliczałam się wspólnie z mężem na PIT-37,jedynym odliczeniem był internet w wysokosci 760 zł.,ponieważ mój dochód był za mały to rozliczyłam część z dochodu męża,pomimo że faktury VAT są wystawione tylko na mnie pani z informacji Urzędu Skarbowego poinformowała mnie że w oparciu o wyrok z 19 sierpnia 2008 roku w Lodzi,sygn.akt I/Ld127/08 możemy to zrobic razem i na ten wyrok mam się powoływać.Okazuje się że Urzędy Skarbowe wogóle nie respektują tego wyroku sądowego,w trakcie kontroli gdy się na to powołałam to nikt mi nie wierzył,mało tego pracownik nawet nie zadał sobie trudu aby to sprawdzić.W chwili obecnej dostałam pismo od naczelnika US,o zapłatę nadpłty wraz z odsetkami,mogę napisać odwołanie do Izby Skarbowejw ciągu 14 dni,zrobię to i powołam się na wyroki sądowe bo w międzyczasie doszedł jeszcze jeden z Rzeszowa z dnia 4 sierpnia 2009 sygn.aktISA/RZ575/09.Ale nie rozumiem jednego,jak to możliwe aby osoba udzielająca informacji w okienku była w przepisach na bieżąco natomiast reszta pracowników nic naten temat nie wiedziała?Czy mogę się jeszcze na coś powołać? Co mogę zrobić jeszcze w tej sprawie oprócz napisania odwołania?
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
17 sty 2011 - 14:01:34
Jak najbardziej powinnaś powołać się przy odwołaniu na te orzeczenia, są one przecież wykładnią prawa i powinne być respektowane.

Niestety u w naszym chorym kraju każdy Urząd Skarbowy to państwo w państwie, na nic zda się jeden oświecony pracownik, skoro tego pracownika kontroluje i ma na smyczy inny urzędas który nic o bożym świecie nie wie bo czuje się ważny, ma dobrą posadę i się jej trzyma.

Możesz w odwołanie przesłać również do wiadomości Ministerstwa Finansów oraz Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Urzędy Skarbowe (adres poszukaj w necie), również możesz dopisać do wiadomości Ruchu Społecznego Poszkodowanych, zawsze to inaczej wygląda jak wiedzą że może in indolencja wyjść na światło dzienne.

Być może podpowie Ci jeszcze ktoś kto miał do czynienia z niesprawiedliwością w Urzędach Skarbowych.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
17 sty 2011 - 20:55:48
Dziękuję za informacje,myślę że Naczelnik Izby Skarbowej wykaże się większym rozsądkiem i znajomością tematu,bo po nim to tylko sprawa w sądzie.
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
18 sty 2011 - 19:12:55
@ bozena odezwij sie na moj priv marzanna020362@o2.pl
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
18 sty 2011 - 19:30:06
Nadziejka nie mogę się połączyć z pocztą,spróbuję póżniej albo jutro,będziesz dostępna w godzinach rannych czy popołudniowych?
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
18 sty 2011 - 19:32:11
nadziejka ma internet w pracy, więc rano.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
18 sty 2011 - 20:31:59
o dzio dzis w domu mi jakos chodzi internet dobrze ze jestes Bozena. Sparwdzilam juz cos dla ciebie. w wyszukiwarce wpisz krajowa informacja podatkowa i wejdz na strone a nastepnie zloz wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w Twojej sprawie. Wczesniej juz sprawdzilam w najczesciej zadawanych pytaniach i nie ma tam podobnego zagadnienia. Ta Krajowa Informacja Podatkowa jest z ramienia Ministrtwa Finansow wiec ich interprretacje musza byc wizace dla US. Ja z US walcze od zawsze i wiele lat temu dotarlam do ich wewnetrznych okolnikow w sprawie interpretacji przepisow. Na tamtej stronie jest tez wiekszy tekst dotryczace zasad wydawania takich interpretacji indywidualnych.
W najczesciej zadawanych pytaniach bylo zagadnienie dotyczce zaliczenia przychoddu z najmu do przychodow tylko jednego z malzonkow. To sytuacja niby inna niz Twoja ale jest pewna zbieznosc przeciez wynajmuja wspolnie bo sa malzenstwem i maja wspolnote majatkowa a jednak przychod tylko do jednego.
Z US mozna wygrywac jestem tego zywym przykladem w zeszlym tygodniu stoczylam moja mala bitwe z US i wygralam.
Napisalam ci tu juz wszystko jezeli masz jakies pytania to na priv ale koniecznie wczesniej wejdz na Krajowa informacje podatkowa.
Re: Ulga na internet a Urząd Skarbowy
18 sty 2011 - 21:12:36
Właśnie byłam na jednej ze stron dotyczących KIP,jest taki napis:
WAŻne:"Odpowiedzi uzyskane z KIP mają charakter ogólny i nie są wiążące dla organów podatkowych".Nie mniej jednak spróbuję się tam jutro dodzwonić,ponadto zadzwonię jeszcze do Weiisa do radia zet,ma tam fajny program:"Dzwonię do Pana,Pani w bardzo ważnej sprawie....może Go to zainteresuje.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:28:00
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgrgjyu
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować