Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?

Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
13 lut 2011 - 18:25:35
Przed 4 laty nie miałam pomocy prawnej i nie obaliłam nakazu zapłaty wystawionego za przedawniony dług bankowy. Od tamtej pory komornik ściąga mi 50% z uposażenia. Min. raz do roku pytam komornika o aktualny stan spłaty zobowiązania; ostatnio zmienił się komornik na komornika należnego mi z miejsca zamieszkania. Zapytany zwyczajowo o stan spłaty nadesłał mi b.lakoniczna odpowiedź, z której dla mnie wynika, że w zasadzie wszystkie wpłaty miesięczne idą na odsetki i koszty komornicze, należność główna w zasadzie się nie zmniejsza. Czy to jest prawidłowość? Przecież im mniejsza naleźność kapitałowa to mniejsze odsetki? Czy tak? Czy jest jakiś paragraf w ustawie o komornikach (czy innych przepisach), na który mozna się powołać, a który nakazuje komornikowi złożyć należne rozliczenie/raport dłużnikowi z prowadzonej egzekucji i przeznaczenia ściąganych egzekucją kwot? Jeśli spotkaliście się z takim przypadkiem to podpowiedzcie proszę.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
13 lut 2011 - 18:34:23
Niestety muszę Cię zmartwić, w pierwszej kolejności kwota wyegzekwowana idzie na uposażenie komornika "tu koszty:( " w dalszej kolejności na spłatę zadłużenia, tu wierzyciele pozwalają sobie na dowolność i w pierwszej kolejności kryją kwotę odsetek,(bo to jest ich czysty zysk) co jest niewłaściwe, ponieważ kwota taka powinna być rozłożona proporcjonalnie.
Zatem masz rację:)
Tylko chciwość i chęć zarobku bierze tu górę nad zdrowym rozsądkiem i uczciwością.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
13 lut 2011 - 21:13:02
Czyli nic nowego. Jeśli nie kijem dłużnika, to go pałą. Z moich obliczen wynika, że spłaciłam już kwotę niemal 3-krotnie wyższą od pierwotnej kwoty długu. Tak sobie myślę, czy by nie wystąpić do wierzyciela z prośba o wycofanie tytułu od komornika, umorzenie choćby odsetek i ułożenie się na bezpośrednie dogodniejsze wpłaty. Może okaże serce. Zresztą, co ja Ci głowę zawracam, o jakim sercu tu mozna mówić. Dobranoc i dzięki za info.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
27 kwi 2011 - 10:51:18
Przepraszam typku niepokorny, ale nie odpowiedziałeś na pytanie Kociej Mamy. Czy jest jakiś przepis, na podstawie którego można wystąpić do komornika z wnioskiem o dokładne rozliczenie aktualnego stanu prowadzonej egzekucji? Czy można zaskarżyć brak reakcji komornika na taki wniosek i jak to zrobić?

Przepraszam jeszcze raz, że się wciąłem, ale jestem żywnie zainteresowany odpowiedzią na te pytania i bardzo proszę o odpowiedź.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
27 kwi 2011 - 11:18:07
misiek66 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Przepraszam typku niepokorny, ale nie
> odpowiedziałeś na pytanie Kociej Mamy. Czy jest
> jakiś przepis, na podstawie którego można wystąpić
> do komornika z wnioskiem o dokładne rozliczenie
> aktualnego stanu prowadzonej egzekucji? Czy można
> zaskarżyć brak reakcji komornika na taki wniosek i
> jak to zrobić?
>
> Przepraszam jeszcze raz, że się wciąłem, ale
> jestem żywnie zainteresowany odpowiedzią na te
> pytania i bardzo proszę o odpowiedź.

Oczywiście, że jest sposób, aby zmusić komornika do zaprezentowanie sposobu rozliczania z poszczególnych wpłat, tak samo, gdy komornik dokonuje zajęcia a nie prezentuje konkretnego tytułu wykonawczego ani nie wskazuje, jaki sąd go wydał.

Konkretnego przepisu nie znam na obecną chwilę(byłem w takiej potrzebie aby go poszukiwać), ale jest coś jak skarga na czynności komornika. Zatem gdy komornik odmawia zaprezentowania nam czegoś to tak jak by odmawiał współpracy i na takiego komornika przysługuje skarga do sądu, przy którym komornik działa.
Jeżeli w prośbie do komornika daliśmy mu termin 14 dni i ten czas był mu zbyt krótki, zatem na wezwanie sądu będzie musiał odpowiedzieć w ciągu niespełna 7 dni.

:-)))
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
27 kwi 2011 - 21:09:39
jak już jesteśmy przy komornikach i skargach to ja mam taka sprawę
chodzi o dług ale nie bankowy
w 2004 roku dostałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym na rzecz jednej z telefoni , ( telefon stacjonarny umowa na firmę). spółka telefoniczna działała na rynku w tym czasie na nakaz nie wnisłam sprzeciwu.
nakaz na rzecz tej spółki nigdy nie był wprowadzony do egzekucji komorniczej.
w roku 2009 dostałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji na podstawie tego nakazu ale wierzycielem była juz inna firma telekomunikacyjna i ona uzyskała w roku 2009 klauzulę wykonalności, ale na nakazie z 2004 roku.
złożyłam do sądu skargę na czynności komornika , sąd oddalił skargę.
postanowienie z sądu o o ddaleniu skargi nic nie zawierało ,żadnego pouczenia czy mogę się odwołac w skardze podnisłam normę prawną wynikającą z art. 788 § 1 kpc
teraz tj wczoraj komornik przysłal mi postanowienie , ze nie umorzy egzekucji , poniewaz moja skarga została oddalona i mam 7 dni na nie wiem na co
moje pytanie jest czy można coś z tym zrobic
wszystkie dokumenty mam
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
28 kwi 2011 - 08:24:56
Marzycielka - zamiast składać skargę na czynności komornika należało złożyć powództwo przeciwegzekucyjne z art. 840. K.p.c w związku z 788 § 1 K.p.c., czyli nieprawidłowe przepisanie tytułu wykonawczego na inny podmiot (pisałem o takich sprawach wcześniej). Chyba że przepisanie odbyło się zgodnie z przepisami czyli był wniosek złożony do sądu. Wniosek taki winien zawierać pełny stan faktyczny (czyli przyczyny zmiany podmiotowej po stronie wierzyciela), doręczony był komplet dokumentów dłużnikowi, w uchwale z dnia 29 października 2004 roku Sąd Najwyższy stwierdził, iż przepis art. 788 § 1 K.p.c. ma zastosowanie również w razie przeniesienia wierzytelności (przelewu) po wszczęciu postępowania egzekucyjnego.
Komornik jest od egzekucji a nie rozpatrywania(nie jest sądem), taka skarga byłaby zasadna gdyby komornik egzekwował z tytułu, który się przedawnił - tu przedawniania nie było.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
28 kwi 2011 - 08:52:53
nic nie dostałam , zadnych dokumentów o zmianie wierzyciela komornik pokazał mi stary nakaz i klauzulę wykonalności na rzecz starego wierzyciela i to on powiedział o tym , ze powinnam złożyc skargę , czyli teraz juz po ptakach mam nakaz od innej firmy a płacic musze innej zajęcie komornicze też na wasze forum trafiłam zbyt pózno .
i jeszcze jedno to dlaczego sad nie poinformował o przyczynie oddalenia skargi , napisał, ze oddala i nic więcej , na postanowieniu nie było , ze mogę wystąpic o uzasadnienie , czy zaskarżenie
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
28 kwi 2011 - 10:17:10
Nie jest jeszcze za późno na powództwo przeciwegzekucyjne - składaj je do sądu, przy którym działa komornik!
Dlaczego sąd Cię nie poinformował? A to, dlatego że sąd nie jest od udzielania porad prawnych - wniosek bezzasadny koniec kropka,informowanie o innej przysługującej Ci drodze prawnej nie leży w jego gestii - podobno.
Wraz z pozwem wnuś o zabezpieczenie powództwa poprzez zawieszenie egzekucji.
Jaka jest sygnatura akt na tytule wykonawczym od komornika - stara na poprzedniego wierzyciela czy na obecnego- zdecydowanie powinna być druga sygnatura obok starej.
Jak nie dasz rady to odezwij się wraz ze skanem tytułu wykonawczego - kontakt masz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-28 10:20 przez typ niepokorny.
Re: Jak wyegzekwować rzeczywisty stan spłaty długu od komornika?
28 kwi 2011 - 10:41:08
Jeszcze jedno czy otrzymałaś od komornika zajęcie na podstawie którego prowadzi egzekucję – jeżeli nie do go duś, łaski ci nie robi!
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:23:32
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgrhgjj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować