Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Windykacja, szybki rozwój branży
25 lut 2011 - 17:56:05
Re: Windykacja, szybki rozwój branży
25 lut 2011 - 19:49:16
Powinno się powrócić do przedawnienia z urzędu a nie byłoby takiego żniwa dla hien.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Windykator wieczorową porą.
25 lut 2011 - 20:05:01
Wzywają dłużników na drugi koniec Polski
25 lut 2011 - 20:13:03
Re: Windykacja, szybki rozwój branży
25 lut 2011 - 20:25:47
"Wystarczy przed wdaniem się w spór podnieść zarzut niewłaściwości sądu i zażądać rozpoznania sprawy w swoim miejscu zamieszkania czyli w miejscu zamieszkania pozwanego. No i sprawa wyląduje w sądzie w miejscu zamieszkania konsumenta. Art. 202 kpc i art.27 kpc. W ogóle nie trzeba jeździć do sądu oddalonego o kilkaset kilometrów wystarczy wysłać tam pismo z żądaniem przekazania sprawy do sądu w miejscu swojego zamieszkania pozwanego. Ale takie żądanie trzeba zgłosić jeszcze przed wdaniem się w spór, czyli zaraz po otrzymaniu od odpisu pozwu, a najpóźniej na pierwszej rozprawie."

"Uważam, że w takiej sprawie nie ma zastosowania właściwość przemienna z art. 34 kpc. Przepis ten odwołuje się do miejsca wykonania umowy, co oznacza że korzystać z niego mogą wyłącznie strony umowy, a pozwany nie zawierał umowy z cesjonariuszem, lecz z cedentem. W konsekwencji zatem cesjonariusz może powoływać się na miejsce spełnienia świadczenia wyłącznie w sporze z cedentem, a nie dłużnikiem."

"właściwość przemienna nie ma zastosowania w tego typu sprawach. jednakże sąd nie ma obowiązku badać swej właściwości z urzędu (aczkolwiek ponieważ sprawy pomiędzy firmami windykac a dłużnikami często są rozpartywane jako sprawy quasi konsumenckie to czasami sądy to robią-wiem z praktyki)
tylko że tak jak słusznie wskazano wyżej niewłaściwość sądu należy podnieść przed wdaniem się w spór, najlepszy sposób twierdzenie, że pomiędzy stronami nie została zawarta umowa, więc nie można twierdzić, że dłużnik uznał wskazany przez wierzyciela sposób zapłaty-uznał rachunek bankowy"

"odnośnie ustalenia właściwości miejscowej ważna jest nie tylko przywołana w artykule możliwość nadużycia prawa podmiotowego przez wierzyciela, ale także zasady sprawiedliwości społecznej i w końcu brak umowy z dłużnikiem.
Czy Kredyt-Inkaso ma umowy z dłużnikami? Jeśli nie to na jakiej podstawie Kredyt-Inkaso wnosi o rozstrzyganie sprawy w Zamościu?"


Bardzo dobry artykuł. Trzeba koniecznie uczyć się na cudzych błędach a nie na własnych. Sama mam sprawę z Kredyt Inkaso w Zamościu (prawie 700km) i nie wiedziałam że mogłam pisać o niewłaściwość sądu. Dostałam wezwanie na sprawę z notką "stawiennictwo obowiązkowe", oczywiście że nie pojadę bo nie mam za co, wysłałam do sądu informację o mojej sytuacji i co ma być to będzie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-25 20:32 przez schoppenka.
Re: Windykacja, szybki rozwój branży
01 mar 2011 - 09:59:21
Moja sprawa w Zamościu przeciąga się do 9 marca, ma być wtedy odczytane orzeczenie. Pożyjemy-zobaczymy co tam sąd orzeknie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Windykacja, szybki rozwój branży
02 mar 2011 - 08:13:56
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Moja sprawa w Zamościu przeciąga się do 9 marca,
> ma być wtedy odczytane orzeczenie.
> Pożyjemy-zobaczymy co tam sąd orzeknie.

Pewnie sąd potrzebuje czasu i kombinuje jak z tego pasztetu wyjść z twarzą.
Liczyli na to, że będziecie błagać o łagodny wymiar kary po twórczym piśmie powoda a tu nieoczekiwany zwrot akcji - zamiast błagać o litość z premedytacją złośliwie atakujecie:)

Co do postu powyżej. Od pewnego czasu odpuściłem sobie ten temat w pismach zwłaszcza, gdy jest konieczne odniesienie się w formularzu urzędowym i wolę w to miejsce postawić inne zarzuty, ponieważ na ogół sąd na temat niewłaściwości sądu nie odniesie się nawet słowem uznając, że gdy pozwanemu nie dzieje się krzywda to może to pominąć.
W Twoim przypadku w sprzeciwie postawiłaś bardzo ważny zarzut "braku legitymacji procesowej po stronie powoda" a następnie wyjaśniłaś, na czym ono polega, i to sąd powinien zważyć, jaka będzie właściwość sądu.
A już na pewno nie powinien odraczać rozprawy z powodu spóźnionego pisma procesowego powoda nie wnoszącego nic poza manipulacją.
Pełnomocnik powoda to profesjonalista i powinien wiedzieć, że nie od dziś zgodnie z k.p.c pismo procesowe wraz z załącznikami należy sporządzić w tylu egzemplarzach ilu jest pozwanych, a tu sąd jak dobry samarytanin wyręcza powoda i robi ksero, aby wysłać je dla Ciebie, bo nie douczony prawniczyna o tym nie wiedział.
Re: Windykacja, szybki rozwój branży
24 mar 2011 - 21:50:45
Zadłużona osoba obroni się przed agresywnym windykatorem

[prawo.gazetaprawna.pl]
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:16:50
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfewfr4y
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować