Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.

Pierwszy wzór pozwu już jest.
10 kwi 2011 - 22:14:09
Jest już pierwszy wzór pozwu o wznowienie. Jest to pozew dotyczący nakazu zapłaty. Kolejne wzory na BTE i na wyroki zapadłe przed pięcioma laty, będą umieszczane sukcesywnie.

[www.sklepowicz.pl]

Bardzo proszę wszystkich o szybkie i skuteczne działanie w celu rozpropagowania tej naszej inicjatywy. Niech jak najwięcej ludzi dowie się o ratunku dla nich jakim jest wznowienie postępowania. Można zamieszczać informacje z linkami do naszej strony, można pisać na różnych forach internetowych i w komentarzach pod artykułami, można zamieszczać ogłoszenia w lokalnych gazetach i inne równie skuteczne pomysły. Pamiętajcie że mamy bardzo mało czasu do działania bo takie pozwy o wznowienie można składać jedynie w ciągu 3 miesięcy od ogłoszenia orzeczenia TK w Dzienniku Ustaw, czyli że termin mija 5 lipca.

Kochani do dzieła :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 kwi 2011 - 14:19:01
No dobrze Kochana Schoppenko. Troche to dla mnie zbyt zawiłe, albo mi intelekt sięgnąl gruntu dzisiaj. I powiedzmy, że taki pozew składam. I co dalej? Załóżmy, że dłuznik nie posiada już wszystkich dowodów wpłat rat, a bank nie może oprzeć sie na swoich księgach rachunkowych. To co dalej z długiem? Znam taki przypadek z BPH, że dziewczyna zgłosiła za późno do sądu zarzut przedawnienia; sąd wystawił nakaz zapłaty właśnie na podstawie ksiąg bankowych, zarzut przedawnienia oddalił i dziewczyna płaci komornikowi. To miało miejsce w 2010 r. Czy w takiej sprawie cos można zrobić w świetle nowych możliwości wyroku Trybunału.. Chciałabym komuś pomóc.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 kwi 2011 - 15:23:23
@Kocia Mama
Schoppenka w najbliższych dniach musi chwilowo ograniczyć swoją aktywność, więc ja odpowiem.
Wyrokiem TK zmieniły się role procesowe stron. To bank przed sądem będzie musiał udowodnić, że żądana kwota jest wymagalna. Wystarczy, że dłużnik złoży skargę na wysokość zasądzonej kwoty.
Powinnaś dowiedzieć się od znajomej, czy na pewno otrzymała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym (może to było bte?) i kto wystąpił z pozwem - bank, firma windykacyjna, fundusz sekurytyzacyjny? Być może w nieumiejętny sposób powołała się na zarzut przedawnienia. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy go podnieść w zarzutach/sprzeciwie, a sąd automatycznie go uwzględni. Być może przedawnienie w ogóle nie zaistniało? Znajoma wystąpiła do sądu o pisemne uzasadnienie?

P. S. Najpierw należy ustalić, kto w sprawie Twojej znajomej wystąpił z pozwem, potem tsza wybrać odpowiedni wzór skargi (na razie jest dostępny tylko jeden). Nie można walić cepem na oślep.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 18:23 przez flame.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 kwi 2011 - 15:29:20
Flame mi też musisz to wytłumaczyć bo jak zwykle nic z tego nie wiem.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 kwi 2011 - 22:12:46
Flame, dowiem się szczegółów, ale wiem napewno, że nakaz zapłaty wydał BPH, na podstawie spisu z ksiąg bankowych (potwierdzone pisemnie), ona napisała sprzeciw, podniosła zarzut przedawnienia, sąd tego faktu nie podważył, tylko odpowiedzial, że zrobiła to za późno. Sprawdze dokładnie i napiszę.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
12 kwi 2011 - 10:22:18
Kocia Mama Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Flame, dowiem się szczegółów, ale wiem napewno, że
> nakaz zapłaty wydał BPH, na podstawie spisu z
> ksiąg bankowych (potwierdzone pisemnie), ona
> napisała sprzeciw, podniosła zarzut przedawnienia,
> sąd tego faktu nie podważył, tylko odpowiedzial,
> że zrobiła to za późno. Sprawdze dokładnie i napiszę.

Mogę się jedynie domyślać, że przy wyroku nakazowym uchybiła terminowi i nie wniosła zarzutów w wymaganym czasie (14 dni). Jak sprawdzisz, to się odezwij.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-12 12:28 przez flame.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 kwi 2011 - 18:09:45
Ok. zadzwoniłam do p. Sklepowicza..Przez przypadek jest w Warszawie..Obiecał,że dzisiaj na blogu wyjaśni i "łopatologicznie" napisze CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ !!!
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
12 kwi 2011 - 10:36:26
Kocia Mama - Po sprawdzeniu, podaj namiary na mnie - dla tej dziewczyny - może się umówimy:)
gia
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 11:03:52
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 14:15:58
schoppenko kochana ,proszę odpowiedz na mojego maila .Musze miec pewnośc że doszedł
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 16:38:42
Mejla doszły. Mam spore zaległości, więc proszę o cierpliwość. Najpierw sprawy najpilniejsze a potem wszystkie pozostałe.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 17:13:08
schoppenko, wiem że takich jak ja jest mnóstwo,wiem że jesteś zapracowanym człowiekiem ale proszę Cię po raz wtóry.Nie chcę pisać tutaj bo miejsca nie starczy,pozwolisz że wyślę to mailem .Pokieruj proszę moimi krokami bo sama nie dam rady.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 17:57:59
Sprawa dotyczy długów bankowych zbytych dla sekurytyzacjny fundusz inwestycyjny
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 18:01:38
a dochodzonych przez komornika. Jest trzech wierzycieli (banki ) i tylko jedna kwota.Proszę o pomoc.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 23:21:09
witam, a kiedy bedzie o starsze długi? No i jak zauważyłąm to wszystko zalezy potem od sedziego prowadzacego sprawe
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 23:32:05
Drugi wzór dotyczący BTE też już jest: [www.sklepowicz.pl]. Kolejny w opracowaniu i ukaże się wkrótce.

sansimila, bzdury piszesz. Jak może zależeć od sędziego coś co jest niezgodne z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ? Jeśli jakiś niedouczony sędzia nie uwzględni skargi, trzeba wnosić wyżej, jeśli będzie trzeba to nawet do Sądu Najwyższego. Wszystkie instancje obowiązują orzeczenia i wyroki Trybunału Konstytucyjnego, to najważniejszy organ prawny w Polsce.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-14 23:32 przez schoppenka.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
14 kwi 2011 - 23:49:25
dzieki, znalazłam
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 00:12:59
@ schoppenko- mam pytanie odnosnie podanego wzoru.
Jesli ja skladam wniosek- to ja jestem wnioskodawca( w podanym wzorze jest bank).
Kiedys skladalam wniosek o wznowienie prawomocnego postepowania i ja bylam jako wnioskodawca a druga strona byla "uczestnikiem".
Ja uzywalam slowa "wnosze"- a nie "skarga".
Przy okazji swojej sprawy o wznowienie,musialam "tego i owego" dowiedziec sie ,dlatego osmielam sie "wtracic swoje trzy grosze",bo wiem,ze kazde okreslenie ma swoje "miejsce" w sadowej pisaninie.
Jesli sie myle- przepraszam.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 00:25:28
Mylisz się Morski47...
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 01:14:07
Schoppenko,mam takie pytanie
Czy następny wzór ,który jest w przygotowaniu będzie dotyczył skarżenia banków, które udzielały kredytów doprowadzając do przekredytowania i łamały prawo bankowe gdy nie było zdolności kredytowej???.

Proszę o wyjaśnienie również (tak jak było z nakazem zapłaty) ,o cenne wskazówki pana Romana Sklepowicza.

Jak podnieść to o czym pisałam powyżej t.j.łamanie prawa bankowego?
bo domyślam się ,ze w tym wzorze wniosku dotyczącym skarżenia BTE chodzi (jedynie) o rzetelne wyliczenie zadłużenia bez tych wszystkich z sufitu wziętych opłat,odsetek,kosztów zastępstwa procesowego,kosztów windykacji,opłat za monity itp.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 08:39:48
Schoppenko,a co ja mogę zrobić ze swoją sprawą.Przecież mój pozew jest już w Sądzie.Wniosek o zabezpieczenie powództwa również.Sama wiesz jak to trwa długo,niedługo już dostanę operat szacunkowy.Czy jest sens pisać następny pozew skoro pierwszy dotyczy unieważnienia umowy cesji sprzedaży długu?
Pozdrawiam
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 10:46:23
@ Slowacki
-dziekuje i przepraszam za swoje watpliwosci...
Powinnam wiedziec,ze wznowienie postepowania jest nadzwyczajnym srodkiem zaskarzenia,ktory jest uzywany w celu ponownego rozpoznania.
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 11:21:26
Kochani. kolejny wzór dotyczył będzie wyroków sądowych (BTE, nakazu zapłaty) zapadłych powyżej 5 lat. Te wzory które już są dotyczą tylko i wyłącznie wyroków zapadłych przed upływem 5 letniego okresu.

Co do podnoszenia zarzutów o łamanie prawa bankowego, udzielania kredytów bez zdolności kredytowej i inne, będzie to można podnieść na normalnej rozprawie sądowej. Najpierw trzeba wnieść zaskarżenie, zgodnie z napisanym wzorem, do sądu, gdyż wydane do tej pory wyroki (BTE, nakazy zapłaty) na rzecz banków były na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych, które zgodnie z orzeczeniem TK są niekonstytucyjne. Po obaleniu tych tytułów wykonawczych, banki chcąc prowadzić egzekucję będą musiały wnosić nowe pozwy do sądu o nakazy zapłaty powołując sie na dokumenty z których wynika zadłużenie oraz z dokładnym wyliczeniem faktycznego zadłużenia (do tej pory były to kwoty z sufitu). Od takiego nakazu zapłaty trzeba będzie wnosić sprzeciw lub zarzuty i dopiero tam podnosić argumenty o bezprawnym działaniu banków, o wyzyskiwaniu niższej pozycji i wiedzy konsumenta itp.

Halinko, ja Ci dopisywałam, ze skoro sąd przeniósł Twoją sprawę do innego sądu, bo stwierdził swoją niewłaściwość to musimy czekać na ruch ze strony tego nowego sądu. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wniosła również skargę na tytuł wykonawczy i go obaliła na podstawie orzeczenia TK a jednocześnie wniosła o zabezpieczenie powództwa. Sprawy mogą toczyć się jednocześnie. Możesz ich wziąć w dwa ognie :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 11:29:55
Co do wzorów skarg, to jest jak najbardziej wskazane aby w przypadku kiedy danym tytułem wykonawczym prowadzona jest egzekucja komornicza (ale mi się niegramatycznie napisało), wnosić o zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania egzekucji komorniczej.

Jeśli wniesiecie skargę i obalicie tytuł wykonawczy to komornik nie będzie mógł nic zrobić jeśli tytuł wykonawczy będzie obalony. Dopiero jak bank wniesie o kolejny nakaz zapłaty do sądu z konkretnym wyliczeniem zadłużenia i na podstawie konkretnych dowodów (będziecie mogli się bronić przed tym tytułem wnosząc sprzeciw i podnosząc swoje argumenty), jeśli taki tytuł się uprawomocni to komornik będzie mógł prowadzić kolejną egzekucję.

W takim sprzeciwie będzie można wykazać ile razy wykazywało się dobrą wolę do spłaty do banków, ile razy prosiło się o ugodę, będzie można podnieść że bank udzielił kredytu wiedząc że konsument nie miał zdolności kredytowej itp.

Mam nadzieję że już wreszcie wszystko jasne.

Ważne jest aby skarżyć wszystkie wyroki bez wyjątku które zostały wydane na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych. Trzeba skarżyć wszystkie wyroki na rzecz banków (BTE, nakazy zapłaty) nawet jeśli zostały sprzedany do firm windykacyjnych. Jeśli obalimy tytuł wykonawczy na bank to z łatwością obalimy wszelkie umowy sprzedaży zadłużenia do firm windykacyjnych.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 12:43:59
Schoppenko ,teraz rozumiem. Mam tylko jeszcze 1 pytanie ,może głupie ,dotyczy zamieszczonego wzoru a właściwie tego co trzeba załączyć.
Tam jest sformułowanie - odpis -
czy to chodzi o odpis tego zaskarżenia notarialny ,czy taki odpis ,który robi sie w sądzie gdy składa sie zaskarżenie ,czy też 2 egzemplarz potwierdzony przy składaniu w sądzie pieczątką wpływu zaskarżenia.
Dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość dla dyletanta.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 12:52:16
Odpis to znaczy drugi egzemplarz tego samego pisma. Jeden egzemplarz idzie do sądu a drugi sąd wysyła do banku.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 15:31:21
A który wzór dla kogo???tz kiedy wzór BTE a kiedy inne.jeśli bank uzyskal klauzulę wykonalnosci w 2004 r to który wzór mam uzyc??
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 16:09:35
Agata.79 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A który wzór dla kogo???tz kiedy wzór BTE a kiedy
> inne.jeśli bank uzyskal klauzulę wykonalnosci w
> 2004 r to który wzór mam uzyc

Czekamy na opracowanie wzoru, który będzie dotyczył wyroków sądowych (BTE, nakazu zapłaty) zapadłych powyżej 5 lat. Wzory, które już są dostępne dotyczą tylko i wyłącznie wyroków zapadłych przed upływem 5 letniego okresu - osobny dla nakazu, osobny dla bte. Wzór, z którego mogłabyś skorzystać jest jeszcze w obróbce.

WSZYSTKO JEST DOKŁADNIE OPISANE NA BLOGU P. ROMANA!
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 17:25:23
No to ja z ta sekurytyzacja czegos nie rozumiem
1. Bank wydaje bte
2.bte idzie do sadu po klauzule i klauzula jest na dany bank
3. ktos kto kupił ten dług musi wystapic ponownie do sadu o nadanie nakazu zapłaty
na siebie i dopiero potem moze isc z tym do komornika.
No chyba tak jest i to troche musi trwac.
Druga rzecza jest taka.W umowie kredytowej mam,ze poddaje sie egzekucji az do 2015 roku-umowa w 2008 roku.Czy tj zgodne z prawem ?wszak po 3 latach od wyagalnosci spłaty moge podniesc zarzut przedawnienia-jesli chodzi o kwote z kredytu
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 18:02:21
To że masz umowę kredytową do 2008r, nie stoi w sprzeczności z oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji di roku 2015. Podpisałaś takie oświadczenie i już. Sprawa przedawnienia to już inna bajka, żaden dług nie przedawnia się z mocy prawa. Załóżmy że dług stal się wymagalny w 205r a oświadczenie o poddaniu się egzekucji jest to 2020r. Bank w 2011r wystawia BTE, bo ma takie prawo, a że okres od wymagalności (2005r) do czasu wystawienia BTE (2011r) jest większy niz 3 lata, to dłużnik może podnieść zarzut przedawnienia przed sądem i w ciągu 7 dni od daty otrzymania tytułu wykonawczego złożyć do sądu sprzeciw.

Długi, nawet bardzo stare nie znikają, one nadal są i firmy windykacyjne lub fundusze sekurytyzacyjne je kupują i żerują na nieświadomości dłużników, nękając ich telefonami, listami czy windykatorami terenowymi a w końcu uzyskując nakaz zapłaty, jeśli dłużnik nie odwoła się od decyzji sądu i nie podniesie zarzutu przedawnienia. Jeśli dłużnik nie zareaguje na taki nakaz zapłaty i nie wniesie zarzutów lub sprzeciwu to taki nakaz się uprawomocnia i wówczas wkracza do akcji komornik.

Czy teraz jest dostatecznie jasne ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 18:39:15
jasne i o to mi chodziło własnie o te 3 lata i juz to zrobiłam z jakas tam firma o fakture.No ale to trzeba byc ciagle w domu przez te lata i nigdzie nie wyjezdzac bo wtedy klapa i to je to własnie
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 18:42:40
Schoppenko ,jeśli pozwolisz to zapytam jeszcze o jedną rzecz ,a mianowicie o dołączany formularz o stanie majątkowym i dochodach
Czy to ma byc taki sam formularz jaki wypełnia się u komornika i czy dochody muszą być wypisane przez księgową, dokładnie i za jaki okres,czy tylko informacja ,ze sa to dochody pensja z pracy.
czy mają to być dochody (pensja) obecne tzn kwota wolna od zajęć i alimenty,
czy z okresu kiedy udzielany był kredyt.
Pozdrawiam serdecznie
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 19:33:27
schoppenko kojarzysz moja sprawe o dług przedawniony z telefonia cyfrowa ? Dostałam dwa postanowienia :jedno z 5 kwietnia Sąd postanowił uznać się niewłaściwym i przekazać sprawę według właściwości Sądowi Rejonowemu dla Warszawy -Woli
--drugie postanowienie z dnia 12 kwietnia to samo
Uzasadnienie:
Zgodnie z artykułem 843 & 1 k.p.c powództwa przewidziane w dziale szóstym <Powództwa przeciwegzekucyjne wytacza się przed sad rzeczowo wlasciwy,w którego okręgu prowadzi się egzekucję .
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
15 kwi 2011 - 19:41:38
Formularz do zwolnienia od kosztów sądowych to nie ten sam formularz który składacie u komornika. Wzór sądowego formularza do wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych jest na stronie [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com] pod nazwą "Wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania-do zwolnienia od kosztów sądowych."
Formularz wypełniacie samodzielnie, nie jest skomplikowany.

Halinko, wybacz nie pamiętam, mam tyle spraw, praktycznie codziennie pisze po kilka pism procesowych i nie jestem w wstanie wszystkich zapamiętać, widocznie za głupia jestem i pewne rzeczy robię z automatu nie ewidencjonując pisanych pism w głowie. Skoro sądy uznały swoją niewłaściwość to przesłały akta do sądu właściwego, więc nie ma powodu do paniki :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 08:15:34
Witajcie. Czy możecie mi doradzić, co powinnam zrobić, składać pozew wg wzoru przeciw BTE (BPH) z września ub. roku? Przypomnę krótko moją sprawę, od listopada spłacałam na konto komornika kwotę ustaloną przez niego, a ze względu na trudną sytuację i wciąż malejące dochody nie wywiązywałam się z innych zobowiązań. Obecnie nawet nie jestem wpłacać nawet tej kwoty deklarowanej, o czym powiadomiłam komornika. Czekam na kolejne BTE z innych banków, więc czy jest sens podważać tamto BTE? Nawet jeśli odciągnę to w czasie dług i tak pozostanie, a w tym czasie ktoś inny będzie prowadził egzekucję przeciwko mnie. Nie wiem, co powinnam zrobić, aby nie ukręcić bata na siebie.
I z innej beczki, wczoraj dostałam pismo z Specjalistycznego Zespołu Prawno Windykacyjnego w sprawie mojego długu na rzecz też BPH, ale dotyczącego innej karty kredytowej. Poza oczywiście żadaniem zapłaty na określone konto jest takie zdanie "W przypadku braku spłąty długo SZPW przewiduje podjęcie innych czynności windykayjnych, łącznie zz możliwością wizyty windykatorów z miejscu zamieszkania, w celu nawiązania bezpośredniego kontaktu, a w razie nie nawiązania tego kontaktu także w miejscu pracy".

Wydaje mi się, że powinnam wysłac gdzieś kserokopię tego pisma, bo to już jawne naruszenie mojego spokoju i straszenie - czarno na białym. Nie dość, że mam od nich już egzekucję komorniczą, to jeszcze im mało, chcą dalej zgnoić, upodlić do bólu.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 10:04:19
Koniecznie zaskarż to BTE z BPH, przecież nadali je na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych co jest niekonstytucyjne. Jeśli nadal będą chcieli prowadzić egzekucję to będą musieli wystąpić o nowy tytuł egzekucyjny i wykazać się przed sądem dowodami ze taki dług rzeczywiście istnieje oraz wykazać że naliczone odsetki, prowizje i inne koszta są uzasadnione. Ty oczywiście dostając taki nakaz zapłaty będziesz mogła złożyć sprzeciw od niego i tam np. zakwestionować wysokość jakiejś opłaty (może to być za windykatora terenowego, za telefony czy za korespondencję) motywując to tym, że sama wystąpiłaś z propozycją ugody a bank zamiast odpowiedzi dodatkowo obciążył Cię nieusprawiedliwionymi kosztami. Można zresztą podnosić w sprzeciwie wiele spraw, np. że bank samoistnie podniósł wysokość kredytu, udzielił kredytu mając wiedzę że konsument nie miał zdolności kredytowej lub miał już inne kredyty i bank działał ze świadomością że konsument może nie mieć realnych szans na spłatę kolejnego zobowiązania. Wszystko można zrobić jeśli się chce rzeczywiście walczyć.

Co do pozostałych kredytów to musisz być czujna i za każdym razem jak dostaniesz BTE sprawdzać na jakiej podstawie został wydany i zaskarżać wszystko. Możesz dużo dla siebie ugrać. Długi trzeba spłacać ale też trzeba nauczyć banki żeby rozliczały kredyty rzetelnie, nie brali kwot zadłużenia z sufitu, nie naliczali sobie nieuzasadnionych kosztów za czynności które są zupełnie zbędne, zaczęli wreszcie liczyć się z dłużnikiem i odpowiadali na wniesione pisma itp.


Co do Specjalistycznego Zespołu Prawno Windykacyjnego to taki pic na wodę-fotomontaż, ja mam takich pism tysiące z różnych kancelarii, firm i innych takich. Nawet wczoraj dostałam takie pisemko listem poleconym z banku PeKaO S.A. Nie przejmuj się tym tylko uważaj na posunięcia banków i informuj na bieżąco abyśmy mogli działać zawczasu.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 10:17:05
Dzięki Schoppenko, zaskarżę te cholerne BTE. Fakt, że moje dochody spadają z dnia na dzień i robi się coraz gorzej.Teraz nawet komornik nie ma co mi zabrać. Na razie jestem odcięta od świata za niezapłacone rachunki, ZUS ciągle zwleka z wypłatą zasiłku chorobowego, wcześniej dostałam tylko 170 zł i z tego powinnam opłacić nie tylko rach, ale i utrzymać rodzinę. Szlag mnie juz trafia na ten chory system i też dołożę wszystkich starań, aby to się zmieniło. System pomocy społecznej, brak słów...
Powiedz tylko, czy termin 5 lipca dotyczy złożenia pozwu, czy sprawa musi odbyć się w tym terminie?
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 10:22:26
Pozew musisz koniecznie złożyć przed 5 lipca. Po tej dacie będzie już po ptokach.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 10:24:19
Ok, dzięki wielkie. Zrobię tak, jak radzisz. O kolejnych posunieciach ze strony banków będę informowała na bieżąco.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 15:13:47
Sądu syg. I Nc 567/09.

a to przypadkowy numer jest?
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 15:32:52
To jest sygnatura nakazu zapłaty z 2009r.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 22:14:59
A czy komornik musi wtedy wstrzymac egzekucje_
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 22:31:54
Do skargi trzeba dołączyć wniosek o zabezpieczenie powództwa w postaci zawieszenia egzekucji. Komornik sam z siebie nie zawiesi egzekucji. Juz o tym pisałam powyżej, wystarczy uważnie przeczytać.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 12:35:14
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Do skargi trzeba dołączyć wniosek o zabezpieczenie
> powództwa w postaci zawieszenia egzekucji.
> Komornik sam z siebie nie zawiesi egzekucji. Juz o
> tym pisałam powyżej, wystarczy uważnie przeczytać.

Ja własnie kieruję sie tym co napisała szopenka odnosnie egzekucji.
Komornik majac asesorów ma prawo ich wysyłac i takie przypadki juz miałam pare lat temu. Pani komornik u nas jest w ogole niedostepna i zawsze wszystko załatwia asesor a w tym przypadku chodzi o zrobienie oparatu mieszkania a jak bedzie miał w garsci operat to za pare grszy zacznie robic licytacje w sadzie i sprawy juz nie powstrzymam i to za grosze zrobi i tego chce umiknac własnie a jak raz zeznałam prawde do protokołu to w całej okolicy pracy dostac nie mogłam bo sie wielce rozpisał bo mi nie wierzył i przez to moje uczciwe wyznanie rozwalił mi cała działalność gospodarcza,nawet na jedzenie kasy nie zostawiłA skarga na niego była tak długo rozpatrywana,ze dawno juz bym z głodu umarła.Komornik jest przeciez pracownikiem sadu i skarga do sadu na pracownika tejze instytucji z góry postawiła mnie na pozycji przegranej, a jego czynnosci skarzyłam 2 razyi za 1 razem sedzia miał usmiech pod nosem i nic wiecej.

Czyli ten nowy wzor to bedzie na podstawie art 407 kpc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-19 12:51 przez sansimila.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 kwi 2011 - 23:59:59
Teraz rozumiem,dlaczego Sad mogl wydawac BTE na posiedzeniu niejawnym.
At 786.par.1kpc
"W postepowaniu o nadanie klauzuli wykonalnosci bankowemu tytulowi egzekucyjnemu,sad bada,czy dluznik poddal sie egzekucji oraz czy roszczenie objete tytulem wynika z czynnosci bankowej dokonanej bezposrednio z bankiem lub zabezpieczenia wierzytelnosci banku wynikajacej z tej czynnosci".

We wszystkich umowach kredytowych jest klauzula o dobrowolnym poddaniu sie BTE....
Wystarczylo wiec,ze bank wystepujac o BTE dolaczyl oswiadczenie dluznika o dobrowolnym poddaniu sie egzekucji.....i bez naszej wiedzy bank uzyskiwal BTE.
Wiadomo,ze bank nie udzielilby kredytu,bez takiego oswiadczenia.Ale czy fakt,ze
dluznik sam (dobrowolnie) poddaje sie egzekucji - nie bedzie mialo znaczenia w
skarzeniu BTE?
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
17 kwi 2011 - 00:23:18
Oczywiście że nie. Teraz bank musi wykazać się przed sądem że dłużnik poddał się egzekucji poprzez podpisanie odpowiedniego oświadczenia ale również wykazać że faktycznie jest dłużnikiem. Musi udowodnić że rzeczywiście dłużnik nie wywiązał się z umowy, musi podać prawdziwe zadłużenie, uzasadnione i dobrze naliczone odsetki oraz uzasadnić naliczone dodatkowe koszty. Tak jak pisałam już to wiele razy, do tej pory bank wpisywał do BTE kwoty z sufitu a sąd jedynie przystawiał pieczątkę. Niejednokrotnie się zdarzało, że pani w banku zamiast np 1500 zł, wpisała w księgi bankowe i BTE kwotę 11500 zł, bo jej się jedynka sama dopisała. Dłużnik nie miał możliwości ani zaskarżenia ani udowodnienia że to kwota z sufitu. To samo dotyczy nadmuchiwania odsetek i innych kosztów za nieterminowe wywiązanie się ze zobowiązania, do tej pory bank dopisywał sobie co chciał, teraz musi udowodnić że to co doliczył jest zgodne ze sztuką księgową banku i regulaminem oraz umową kredytową. Dłużnik zyskuje możliwość zaskarżenia niesłusznie naliczonych odsetek czy kosztów, np za telefony z windykacji, czy monity.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
17 kwi 2011 - 01:06:55
Na "zdrowy rozum" bank przekraczal swoje uprawnienia,jesli wymagal podpisania
oswiadczenia o poddaniu sie egzekucji i bylo to zalezne od uzyskania kredytu.
Jesli dla banku oswiadczenie mialo byc forma zabezpieczenia - to po jaka "cholere" jeszcze dodatkowo kredyt byl ubezpieczany?!! W razie wznowienia postepowania ten zarzut tez mozna podniesc.....
Im wiecej rozmyslam,tym bardziej utwierdzam sie w tym,ze rzeczywiscie BTE to
'relikt przeszlosci"....Dominacja tego "silniejszego"(banku) nie powinna przytlaczac
spoleczenstwa w demokratycznym kraju,a tym bardziej pozbawiac go podstawowych praw...wszak kazdy ma prawo do obrony i sprawiedliwego procesu.
Wszyscy wiemy,ze "kosmiczne' koszty,ktore bank sam sobie nalicza- musza w koncu
byc w jakis sposob zweryfikowane. Dzieki "schoppenko" za wyjasnienia.
Pozdrawiam i milej nocy.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 kwi 2011 - 07:58:11
Proszę o odpowiedź na nastepujące pytania
Nie chciałabym popełnić błedu

Czy do wniosku zaskarżającego BTE ,należy dołaczyć wniosek o zabezpieczenie powództwa w postaci zawieszenia egzekucji komorniczej???

Czy wniosek zaskarżajacy BTE jako nie konstytucyjne,składamy do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania,czy też do sądu ktory nadał BTE???

A teraz z innej beczki:

DO FLAME

Flame -ulotki jeszcze nie doszły!!!

I pytanie do forumowiczów

Czy jest Ktoś obecny na forum z okolic Będzina,Czeladzi,Dąbrowy Górniczej,Sosnowca,
Prosze o kontakt (podam maila) w celu podjęcia wspólnych działań w terenie.
Pozdrawiam i Czekam na odpowiedź.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 kwi 2011 - 08:43:41
@lwica

1.Nie - a to dlatego nie kwestionujesz tego roszczenia jako takiego, a masz inne zastrzeżenia, nap podważasz tytuł ze względów formalnych i merytorycznych, czyli twoja zgoda na BTE była wymuszona - nie było odrębnego oświadczenia woli.
I kwestia zasadnicza brak w tym tytule wskazania wysokości takich jak, kwoty spłaconej, a co za tym idzie kwoty pozostałej do spłacenia wraz z wszelkimi dodatkowymi oraz ubocznymi należnościami wraz ze wskazaniem podstawy ich naliczenia.

2.Skargi składa się do sądu który nadał BTE klauzulę wykonalności.

Na pozostałe ze względu na okoliczności nie odpowiem :)
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 kwi 2011 - 09:25:40
@typ niepokorny-Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 kwi 2011 - 11:01:28
@ typ niepokorny-
wciaz nurtuje mnie kwestia "dobrowolnego" poddania sie BTE.
W niektorych umowach ta klauzula jest wpisana w umowie(jako jeden z punktow),a w innych jest jako odrebne oswiadczenie.
Kazdy musialby sprawdzic swoje umowy i zastanowic sie,jak udowodnic "wymuszenie"
zgody na BTE. My to wiemy- bo podpisanie tego uzaleznialo uzyskanie kredytu....
Wiadomo,ze wznowienie postepowania mialoby na celu wykazanie "kosmicznych" kosztow
naliczanych przez bank- ale czy sad nie odrzuci takiej skargi,gdy dluznik "dobrowolnie" poddal sie takiemu BTE?
Wiem,ze to "poddanie sie" BTE jest po prostu "wyzyskiem" dluznika -ale jedynym argumentem uzasadniajacym wznowienie moze byc tylko wykazanie nowych okolicznosci,z ktorych strona nie mogla skorzystac- nawet jesli sie dobrowolnie poddala BTE.
Taka "nowa okolicznoscia" na pewno jest wyrok TK.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 kwi 2011 - 11:36:41
Co Wy tworzycie ?????? Tu nie chodzi o dobrowolną zgodę dłużnika na BTE tylko i wyłącznie o to że BTE jest nadawane niezgodnie z konstytucją.

Przestańcie kombinować i zacznijcie działać. Te wzory wymyślili ludzie, którzy w tym siedzą na co dzień a nie domorośli prawnicy.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 11:03:36
A kiedy beda przed5 laty bo mnie tu drzwi rozwala od komornika z wezwaniem,a jak pojde do niego to tam asesorzy i co jeden to lpszy i podpisac na wizyte bede musiała
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 11:53:06
sansimila Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A kiedy beda przed5 laty bo mnie tu drzwi rozwala
> od komornika z wezwaniem,a jak pojde do niego to
> tam asesorzy i co jeden to lpszy i podpisac na
> wizyte bede musiała

Myślisz, że wniesienie skargi zwolni Cię automatycznie z obowiązku stawienia się w kancelarii komorniczej i zawiesi postępowanie egzekucyjne? Kombinuj dalej, a komornik ukarze Cię grzywną. Jak się stawisz i zeznasz prawdę do protokołu, to jest wielce prawdopodobne, że zyskasz spokój. Prawo do prowadzenia czynności w miejscu zamieszkania dłużnika ma wyłącznie komornik (żaden asesor!), ale skoro jesteś oporna, to nie dziw się, że atakują Cię w miejscu zamieszkania.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 15:41:22
@sansimila
Weź pod uwagę, że skarga, którą wniesiesz wraz z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa również może być długo rozpatrywana. Nikt nie określi, ile to potrwa. Masz czas na skuteczne zaskarżenie operatu. W tym czasie komornik nie przystąpi do licytacji. Operat powinien być doręczony zgodnie z prawem - list polecony za potw. odbioru - i zawierać pouczenie o możliwości odwołania. Blokując czynności komornika narażasz się na wizytę w asyście policji i grzywnę. Nie zatrzymasz w ten sposób postępowania egzekucyjnego. Kolejny wzór skargi - dyspozycja Art. 408 KPC.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-19 15:44 przez flame.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
06 maj 2011 - 20:43:36
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @sansimila
> Weź pod uwagę, że skarga, którą wniesiesz wraz z
> wnioskiem o zabezpieczenie powództwa również może
> być długo rozpatrywana. Nikt nie określi, ile to
> potrwa. Masz czas na skuteczne zaskarżenie
> operatu. W tym czasie komornik nie przystąpi do
> licytacji. Operat powinien być doręczony zgodnie z
> prawem - list polecony za potw. odbioru - i
> zawierać pouczenie o możliwości odwołania.
> Blokując czynności komornika narażasz się na
> wizytę w asyście policji i grzywnę. Nie zatrzymasz
> w ten sposób postępowania egzekucyjnego. Kolejny
> wzór skargi - dyspozycja Art. 408 KPC.

No czytam to wszystko raz jesze ale operatu nie dostałam wcale, mogłam go tylko przeczytac u komornika bo na wiecej mi nie pozwolono, a operat był robiony na podstawie wywiadu z sasiadka.

O zabezpieczenie powodztwa poprzez zawieszenie postepowania egzekucyjnego ujełam w skardze jako punkt

Czy do komornika tez nalezy napisac jakies osobne pismo,ze składam ten wniosek bo skad on ma o tym wiedziec



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-06 20:49 przez sansimila.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 17:18:45
ja gdzieś tu na forum czytałam że jeśli sie 2x komornika do prokuratury a potem z powodztwa cywilnego to zostaje zawieszony w czynnościach. Ale nie wiem czy tak jest w praktyce.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 kwi 2011 - 18:16:40
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
20 kwi 2011 - 00:04:19
mam pytanie
a co z bte , które zostało wystawione w 1999 roku ,przez bank , który juz dawno nie istnieje postepowanie komornicze umorzone w 2006 roku i do chwili obecnej nie wznowione , oczywiście dług sprzedany firmie windykacyjnej.
kredyt wziety 1997 r.
co robic w umowie ani słowa o możliwosci sprzedazy długu .
czekac na nakaz zapłaty z firmy windykacyjnej , czy obalac bte
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
20 kwi 2011 - 10:12:02
marzycielka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mam pytanie
> a co z bte , które zostało wystawione w 1999 roku
> ,przez bank , który juz dawno nie istnieje
> postepowanie komornicze umorzone w 2006 roku i do
> chwili obecnej nie wznowione , oczywiście dług
> sprzedany firmie windykacyjnej.
> kredyt wziety 1997 r.
> co robic w umowie ani słowa o możliwosci sprzedazy
> długu .
> czekac na nakaz zapłaty z firmy windykacyjnej ,
> czy obalac bte


Czym Ty się przejmujesz - przedawnienie.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
20 kwi 2011 - 14:29:59
I tu się Typku z Toba nie zgodzę. Koniecznie trzeba obalić BTE z 1999r bo jak to często bywa, dług będzie odsprzedawany kolejnym firmom windykacyjnym aż którejś może się udać zaskoczyć na tyle dłużnika że nie zdoła się bronić.

Co do kolejnego wzoru, to jak wiecie nie było kiedy go napisać bo ja w poniedziałek pojechałam do Poznania i zajęłam wieczorem czas Panu Romanowi zaległymi sprawami. W środku nocy o 4 nad rano wyjechaliśmy z Poznania do Warszawy, ja do sejmu na Konferencję wraz z Piotrem Ikonowiczem a Pan Roman do TV, rano nagrywał dwa programy. Programy w TV skończyły się około 16 i konferencja w sejmie również, więc pojechaliśmy gdzieś na obiad. Wieczorem byliśmy już umówieni w TVP1 z Ikonowiczem, więc cały wieczór zajęty, bo program był na żywo do godz. 23.20. Po nocy wracalismy do Poznania, Pan Roman od rana do pracy a ja wróciłam do domu dopiero o 9.30 dzisiaj, dwie noce nie spałam, ekstremalne przeżycia.

Nie było czasu na pisanie wzoru. Jak dobrze pójdzie to wzór pojawi się zaraz po świętach. Ja również na niego czekam.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
20 kwi 2011 - 23:08:11
mysle , ze typ niepokorny ma rację
bank nie istnieje i nawt nie mam pojęcia , kto jest jego następcą prawnym
umowy w latach 90 były bardzo proste jak umowy kupna - sprzedaży nic praktycznie w nich nie było , ani o sprzedaży długu, ani o ochronie danych osobowych zabezpieczeniem był samochod , który komornik sprzedał
firma windykacyjna od czasu do czsu napisze , że chce ugody , ale takie pisma olewam i nie odzywam sie, nieprzerwanie mieszkam pod tym samym adresem , czyli poczte poleconą przynosi mi listonosz do rąk własnych.
i teraz minęęło 12 lat , wiem , że ten dług dopuki nie będzie dochodzony przez nich w sądzie wisi nade mną, ale ,jak zaskarże to BTE to chyba przerwę bieg przedawnienia i przyznam sie do tego , że chce poprawnego naliczenia zadłużenia , a po tylu latach mogłóby chyba znacznie urosnąć .
bte obalę, ale mogę dostać nakaz , którego nie zdołam obalic , poniważ w sądzie liczą się fakty ( potwierdzenia wpłat a ja nawet nie wiem ile wpłacił komorniki , bo umorzył postępowanie a na umorzeniu wyliczył tylko swoje koszty a nie ile wpłacił.tak to rozumuje może się mylę to mnie popraw
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 00:32:25
Co chcesz znowu udowadniać bankowi, skoro to bank musi udowodnić Tobie że jesteś im cokolwiek winna. Proszę i nalegam żebyście nie komplikowali prostej sprawy.

Obalasz BTE z banku i już. Jak bank będzie chciał nadal prowadzić egzekucję tego długu to musi wystąpić do sądu z nowym roszczeniem. A powiedz mi jak udowodni że cokolwiek jesteś mu winna, skoro sprzedał dług i nie ma prawa mieć żadnych papierów na Twój temat ????????? Firma windykacyjna straci jakiekolwiek prawa do długu bo co kupiła, skoro Ty obaliłaś BTE ?

Proste ? Czy nadal będziecie chcieli coś udowadniać bankom ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
26 kwi 2011 - 10:00:11
Witam ponownie
Mam pytanie do Pani schopenki (ewentualnie do innych, którzy zechcą mi odpowiedzieć) , ale najpierw przedstawię w skrócie jednego kwiatka z mojego bukietu. Pewne fakty z wiadomych względów ukryję bądź lekko zmienię.
1. W II kwartale 2005 r. z bankiem X zawarłem umowę kredytu gotówkowego.

2. Spłacałem go bez problemów przez około 1.5 roku. Potem zaczęło mi się w życiu sypać (zresztą nie tylko z tym kredytem), zacząłem raty płacic z opóźnieniem, napisałem prośbę o restrukturyzację - bez odzewu (faktem jest, że listem zwykłym i po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi nie ponaglałem) szczerze mówiąc teraz wszystko robił bym inaczej, ale wtedy byłem kompletnie załamany: jedna egzekucja komornicza goniła następną nie wiedziałem co mam prawo zrobić, czego nie pozostało tylko grzecznie chodzić do pracy i dzielić się połową zarobków z komornikiem. Teraz jestem bardziej uświadomiony dzięki temu forum i wiele rzeczy zrobiłbym na pewno inaczej.

3. W październiku 2007 r. dostałem pismo od komornika (bez postanowienia sądu) o egzekucji z mojego wynagrodzenia na podstawie tytułu wykonawczego: BTE wystawionego przez bank X.

4. W październiku 2008 r. dostałem pismo od komornika o umorzeniu na wniosek wierzyciela prowadzonej egzekucji.

5. Przez krótki czas był spokój. Potem pisemnie i telefonicznie odezwała się firma windykacyjna Y. która twierdziła, że działa w imieniu banku X, potem, że kupiła mój dług. Nie będę wam opisywał co się działo bo sami wiecie jak oni postępują. Ja przez własną głupotę (teraz bym tego nie zrobił) podpisałem z nimi ugodę, w której stwierdziłem, że uznaję wierzytelność i zobowiązuję się do spłaty kwoty XXXX,XX zł w YY ratach po ZZZ,ZZ zł.

W związku z tym co opisałem wyżej, jesli pozwolicie, mam parę pytań.

1. Czy w mojej sytuacji celowym jest składanie skargi na wystawiony przez bank X BTE, skoro bank sprzedał tę wierzytelność fw Y, a ja (GŁUPEK JEDEN) uznałem ją podpisując ugodę?

2. Czy uznając tę wierzytelność nie zamknąłem sobie drogi obrony i teraz grzecznie muszę płacić tym złodziejom z fw zgodnie z tym co podpisałem?

Proszę o pomoc bo chciałbym dokopać bankowi za to, że sprzedał (przekazał moje dane osobowe bez mojej zgody) mnie złodziejom z fw.

Chciałbym też dokopać złodziejom z fw za to, że mnie nękali, zastraszali, że trafię do więzienia a moje dziecko przez najbliższe lata będzie widziało tatusia przez kratki.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 00:37:14
Co do BTE to nie przerywa biegu przedawnienia.

Wytłumaczę to łopatologicznie. Jeśli bank nadał BTE np w 2000r a na mocy ostatniego przeczenia TK my ten tytuł obalimy to wszystko co się działo po nadaniu BTE z mocy prawa staje się nieważne. Wszelkie egzekucje komornicze, sprzedaż zadłużenia i inne czynności nie będą miały żadnej mocy prawnej ani nie przerywają biegu przedawnienia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 08:16:57
Ino ciekawe czy komornik odda mi wzieta juz kase
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 08:44:16
Serduszko wiem chcesz dobrze, ale BTE jest opatrzony w klauzulą wykonalności na bank a nie żaden inny podmiot, to, że głównie Videksus jakimś cudem (bezprawnie)te tytuły przeniósł na swoją rzecz nie przesądza niczego. Obalenie BTE nie będzie w żaden sposób równoznaczne z obaleniem istnienia długu i jego nabycia przez f windykacyjną w drodze cesji.
Nabywca zobowiązania w chwili przejęcia przejmuje wszelką dokumentację z nim związaną między innymi BTE - obalenie BTE nie jest równoznaczne z podważeniem istnienia zobowiązania i nie unieważni cesji tak czy siak f windykacyjna będzie mogła wystąpić z pozwem o nakaz zapłaty - zatem w tym wypadku szarpanie się w kwestii BTE uważam za zbędne.
Brak tu jest informacji kiedy nastąpiła cesja, zatem przyjmuję że było to w 2007r zatem nawet przyjmując najkorzystniejszy wariant dla f windykacyjnej przedawnienie nastąpiło w 2010r.


sansimila

Sam z siebie na pewno tego ni e uczyni, tego jestem więcej niż pewien:)
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 10:52:52
jak mnie firma windykacyjna podała do sadu to sad umowe cesji mi przysłał i jakies niepełne faktury, no ale skorzystałam z przedawnienia.Komornik juz mi raz odesłał kase i jeszcze sie pomylił bo odesłał mi ja 2 razy,no myslałam,ze padne z wrazenia
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 12:41:45
Witam serdecznie wszystkich!!!!!
Jestem na tym forum nowy i w razie jakichkolwiek wpadek z mojej strony proszę o wybaczenie.
Jak prawie wszyscy na tym forum czuję się poszkodowany przez nasze prawo i polski system bankowy. O swojej historii na razie nie będę się rozpisywał-może w późniejszym terminie. Wielkie, wielkie dzięki, że powstał ten portal (znalazłem go przez przypadek i całkiem niedawno), że są tutaj tacy wspaniali ludzie jak Wy, że chce Wam się pomagać innym ludziom uwalonym przez pazernych bankowców i hieny z firm windykacyjnych.
Dzięki wyrokowi TK pojawiła się iskierka nadziei w tym tunelu, w którym się w tej chwili znajduję. Wielkie dzięki za wzór skarg na BTE. Mam już przygotowanych 5, ale przed złożeniem ich w sądzie mam do Was parę pytań.
1. Co mam wpisać w miejscu WPS? Czy kwotę z wniosku banku o nadanie klauzuli wykonalności, którą bank przykładowo określił tak: &#8222;Wartość przedmiotu sporu &#8211; 5.000,00 zł&#8221;? Czy też kwotę z postanowienia sądu, która przykładowo wygląda tak: &#8222; postanawia nadać klauzulę wykonalności bankowemu tytułowi egzekucyjnemu Banku X z dnia 01.01.2011 r. nr XXXX wystawionemu z tytułu wymagalnego zadłużenia dłużnika Jana K. &#8211; z ograniczeniem odpowiedzialności dłużnika co do kwoty 10.000,00 zł, zasądzić od dłużnika na rzecz wierzyciela kwotę 50,00 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania&#8221;?
2. Jakie koszta mnie czekają, jeśli sąd nie przychyli się do mojego wniosku o zwolnienie(a znając życie i biorąc pod uwagę wysokość moich dochodów, które są krojone przez komornika na podstawie niekonstytucyjnych tytułów, tak będzie w moim przypadku), od razu że tak powiem na wstępie i później?
3. Czy przypadkiem, składając skargę do sądu, nie powinienem ponieść kosztu w wysokości 40,00 zł (taką wielkość opłaty za skargę znalazłem w ustawie o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); taki wydatek jeszcze udźwignę.
4. Czy na tym etapie to wszystko? A ewentualne dodatkowe koszta po nie daj Boże przegranej sprawie? Czy ktoś mógłby to dokładnie wyłożyć &#8222;jak krowie na rowie?
Na razie to chyba wszystko. Proszę o konkretną odpowiedź, bo przy hurtowym złożeniu skarg (jak już pisałem wcześniej 5) polegnę na samym początku z powodów ekonomicznych.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 15:31:12
1. z tego co wnioskuje to WPS tj zapłata za sprawe przez ciebie

2. A moze byc tak jak po 5 latach?

O WZNOWIENIE POSTĘPOWANIA
 ZAKOŃCZONEGO PRAWOMOCNYM NAKAZEM ZAPŁATY/tyt egzekucyjnym
 SĄDU REJONOWEGO W WARSZAWIE
Z DNIA 00.00.0000 ROKU W SPRAWIE  SYG. I Nc 567/09
               Imieniem własnym na zasadzie art. 401 1k.p.c. wnoszę o wznowienie postępowania w sprawie o sygnaturze I Nc 567/09 zakończonej orzeczeniem  Sądu Rejonowego w Warszawie w wydanym nakazie zapłaty. / i dopis w zwiazku z art. 408 kpc/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-21 15:31 przez sansimila.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
21 kwi 2011 - 23:01:25
1.WPS to wartość przedmiotu sporu i wpisuje się oczywiście kwotę na jaką zostało wystawione BTE lub nakaz zapłaty.
2.5% od wartości sporu. Jeśli sąd nie zwolni z kosztów lub zwolni tylko do jakiejś części to można takie postanowienie zaskarżyć i domagać się ponownie zwolnienia od kosztów.
3. Nie. Opłata od skargi to 5% WPS
4. Nie ma mowy o przegranej sprawie bo najważniejszym prawem w Polsce jest Konstytucja i orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ma największą moc nad wszystkimi innymi prawami.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
22 kwi 2011 - 11:44:45
taką strone znalazłam i mozna sobie obliczyc

[www.wroclaw.so.gov.pl]
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
29 maj 2012 - 10:36:58
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 1.WPS to wartość przedmiotu sporu i wpisuje się
> oczywiście kwotę na jaką zostało wystawione BTE
> lub nakaz zapłaty.
> 2.5% od wartości sporu. Jeśli sąd nie zwolni z
> kosztów lub zwolni tylko do jakiejś części to
> można takie postanowienie zaskarżyć i domagać się
> ponownie zwolnienia od kosztów.
> 3. Nie. Opłata od skargi to 5% WPS
> 4. Nie ma mowy o przegranej sprawie bo
> najważniejszym prawem w Polsce jest Konstytucja i
> orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ma największą
> moc nad wszystkimi innymi prawami.


Droga Schopenkoo a te 5% od Skargi to wnosi się w dniu wysłania Skargi do sądu czy czekac na wzwanie od Śądu do uregulowania opłaty??? Drugie pytanie czy gdy wysląlam do sądu Skarge na BTE ale nie doczytalam że moge tez wneisc od razu z tym samym pismem wnisoke o zabezpieczenie powództwa poprzez zawieszenie postepowania egzekucyjnego tylko wysłslm ten wniosek osobno to czy zostanie on przyjety czy nie, skor Skargę zlozyłam w terminie 7 dni od otrzymania od komornika pisma o ekzekucji na podstwie BTE a wnisoek o zabezpieczenie złozyłam w 14 dniu od otrzymania pisma od komornika??? Proszę powiedz mi czy jest sznas na to by sad wogóle wnisoek o zabezpieczenie powództwa zaakceptowal czy tez nie?? i wogóle co sie dzieje gdy nie wiadomo kiedy sąd rozpatzry moją skargę a nie zaakcveptuje mojego wnioskumo zabezpioeczenie czy komornik moze ściagać naleznośc??? mimo ze do niego równiez wysłałam pismo o skardze na BTE...
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 cze 2012 - 18:14:08
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 cze 2012 - 18:50:02
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
26 kwi 2011 - 11:54:56
odp. 1. Jest sens i koniecznie trzeba to zrobić. Podważając nadanie BTE będziesz w stanie podważyć sprzedaż długu do firmy windykacyjnej.
odp. 2. Spokojnie wygrasz z firmą windykacyjną, jedynie stracisz już wpłacone sumy.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
26 kwi 2011 - 13:01:35
Trzeci wzór pozwu już jest. Pamiętajcie że są to tylko wzory, nie można przepisywać bezmyślnie jota w jotę, bo można się przejechać. We wzorze jest napisane że dłużnik nie wnosił sprzeciwu lub zarzutów od nakazu, jeśli wnosił trzeba to napisać. Nie jest ważne z jakim skutkiem wnosił, chyba że obalił ten tytuł wykonawczy, ważne jest to, że nie był należycie reprezentowany.

Pamiętajcie, im więcej skarg złożymy w sądach tym większa szansa że sądy sobie z tym nie poradzą i wówczas Sąd Najwyższy będzie musiał wydać postanowienie o rozpatrywaniu skarg na posiedzeniach niejawnych a wtedy nie będziemy musieli jeździć po sądach tylko czekać spokojnie na wyrok.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
26 kwi 2011 - 15:58:03
Mam takie pytanie ,które jest pilne.Mój mąz dostał dzisiaj pismo od komornika ,rozumiem że musi w ciągu 7 dni sie z nim skontaktować tak jak to robiło się zawsze
Moje pytanie brzmi ,czy teraz wystarczy tylko złożyć do sądu ,który nadał BTE zaskarżenie BTE wg wzoru i czy należy odrazu dołaczyć do tego zaskarżenia pismo o wstrzymanie egzekcji komorniczej w celu zabezpieczenia powództwa i jak o tym poinformować komornika do ktorego należy się zgłosić celem złozenia wyjaśnień
a może wystarczy (ponieważ komornik jest daleko od miejsca zamieszkani) wysłać na jego adres informację ,ze takie zaskarżenie wraz z oświadczeniem o stanie majątku i pismem zabezpieczającym powództwo zostało złożone w Sadzie
Za odpowiedź bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
26 kwi 2011 - 16:09:04
Do wzory skargi w pozycji wnoszę o : trzeba dopisać że wnosi się również o zabezpieczenie powodztwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika (podać z imienia i nazwiska) działającego (podać adres kancelarii) pod sygnaturą (podać numer sprawy komorniczej). Dopisać do załączników zawiadomienie o egzekucji i wysłać tą skargę do sądu.

Co do komornika to oczywiście odpisać na wezwanie o majątek, wyszczególnić co się ma lub nie ma i zawiadomić komornika o wniesieniu skargi i zabezpieczeniu powództwa.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
04 maj 2011 - 14:22:33
Schoppenko czy otrzymałaś mój mail na adres ruchu?
Nie jestem pewna czy doszło
Pozdrawiam serdecznie
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
04 maj 2011 - 14:37:42
Tak, doszedł. Jestem jeszcze u rodziców nad morzem, więc do komputera dopadam tylko chwilami. Jak wrócę to już będę całkowicie do dyspozycji :)

Pozdrawiam cieplutko w tą wiosenną zimę.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 maj 2011 - 22:34:10
Schoppenko Kochana

Tutaj na forum pragnę bardzo,bardzo podziękować za przygotowanie dla mnie zaskarżeń BTE.
Doceniam Twoją pracę,zupełnie bezinteresowną,bezcenną dla Nas.
Tym bardziej ,że przygotowanie tych wszystkich dokumentów,skanowanie,drukowanie zajęło mi cały Boży dzionek.
Zrobiłam ,skończyłam.Jutro podążę do sądu,złożę i będę czekać,tak jak wszyscy zaskarżający BTE,na rezultat.
Pragnę również z całego serca podziękować naszemu prezesowi Romanowi Sklepowiczowi
i wszystkim nieznanym mi osobom, za przygotowanie wzorów zaskarżeń.

Wasza praca,wysiłek jest bezcenna.

Dziękuję jeszcze raz Bardzo,Bardzo Gorąco.

Pozdrawiam Serdecznie -Jestem wdzięczna
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
16 maj 2011 - 22:46:09
Lwico, nie za ma co :)) Robię to bo umiem i wiem że to co robię jest potrzebne.

Jutro na stronie głównej portalu będzie czwarty wzór pozwu/skargi w związku z wyrokiem TK dotyczący wyroków zapadłych na rzecz funduszów sekurytyzacyjnych. Bardzo proszę nie mylić z firmami windykacyjnymi gdyż nie każda firma windykacyjna jest funduszem sekurytyzacyjnym.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 maj 2011 - 09:34:37
Schoppenko powiedz proszę co z tym czwartym wzorem pozwu? Nieukrywam, że czekam na niego bardzo niecierpliwie.

Pozdrawiam
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
17 maj 2011 - 07:08:30
A nie mówiłam,że będzie dobrze-a nie gorzej. ,Dziękuję za to forum. każdy z nas tu może oddychać.Pomimo,że Ciężko każdemu nam,ale to forum potrafi podbudować.Kochani Pozdrawiam Was wszystkich bez wyjątku.I warto z nimi walczyć o swoją godność.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
18 maj 2011 - 10:12:33
Wzór będzie prawdopodobnie dzisiaj bo Administrator strony nie wyrobił się z czasem. Jeśli bardzo Ci zależy to napisz do mnie na ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl a ja w mejlu zwrotnym wyślę Ci moją skargę :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 maj 2011 - 07:54:43
Wielkie dzięki schoppenko - czyli jednak wyszło na moje. Można coś takiego napisać. Wlałaś we mnie wielką nadzieję. Już piszę i mam nadzieję, że Prokura obejdzie się smakiem.
Precz z hienami (chociaż te z Afryki są przydatne).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-19 07:55 przez misiek66.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
19 maj 2011 - 08:26:03
Oczywiście że można. Nie daję jednak gwarancji, może się tak zdarzyć że oprze się to o Sąd Najwyższy, ale moim zdaniem i tak warto. Myślałam nad tym całą noc i wymyśliłam, więc niech teraz służy innym, choć Administrator nie powiesił jeszcze tego wzoru na stronie (biedak mocno zajęty, w końcu człowiek pracy).

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
22 maj 2011 - 16:08:04
Droga Schoppenko, czy mogę wysłać do Ciebie skany moich BTE, bo sam chyba nie dam sobie z nimi rady - jedne są na podstawie ksiąg, w innych jest wyliczenie kwot o których pisałaś 28 kwietnia w temacie "O wiele łez za późno..."
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
22 maj 2011 - 16:22:17
Wysyłaj.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
22 maj 2011 - 23:40:35
Dzięki wielkie, ale COŚ bardzo nie chce,żebym to do Ciebie wysłał.Już 3 razy mnie wywaliło z poczty w trakcie. Może to jakiś mój pechowy dzień. Spróbuję jutro. Spokojnej nocy życzę ...
emy
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
10 lut 2012 - 22:12:45
Witajcie .
Dostaliśmy dzisiaj nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu rejonowego w Lublinie na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych. Chcielibyśmy złożyć sprzeciw w związku z wyrokiem TK . Czy jest ktoś chętny kto zająłby się tą sprawą ?
Ręce mi już opadają :(
Re: Pierwszy wzór pozwu już jest.
11 lut 2012 - 14:05:16
Napisz może co to za sprawa? z czego wynika dług? jaka firma i jakie masz zarzuty przeciwko temu roszczeniu?
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 10:46:12
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgbrger
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować