Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: jak dogadac sie z komornikami

jak dogadac sie z komornikami
12 cze 2011 - 22:17:40
Witam.Mam problem tego typu ze jakis czas nie splacałem swoich długów ze wzgledu na brak pracy,banki przekazaly sprawe komornikom.obecnie podjełem prace zarabiam nieewiele i nie mam pojecia jak z komornikami sie dogadac na spłate nie stac mnie na spłate całosci lecz mogl bym cos placic.nie mam pojecia jak z nimi rozmawiac sa nie ugieci,zajeli mi kato,ale bardziej sie obawiam ze zajmą tez kato zonie.ludzie pomóżcie jakos z tego wybrnac.Pozdrawiam Sylwek
Re: jak dogadac sie z komornikami
13 cze 2011 - 00:16:18
O wszystkim już było pisane po tysiąc razy, wystarczy przeszukać forum, używając opcji "szukaj". Gdyby coś okazało się nie jasne lub mało precyzyjne, pytaj.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: jak dogadac sie z komornikami
28 cze 2011 - 16:48:06
Witam jestem pierwszy raz i baaaaaaaaaadzo prosze o pomoc. Moja mama otrzymała nakaz od komornika , ktory potrąca jej 50% wynagrodzenia (spłaca pożyczkę za osobę trzecią). Komornik potrącając jej połowę wynagrodzenia zajął jeszcze konto bankowe. Przez dwa lub trzy miesiące oprócz połowy pensji z konta "znikało" ok 200zl a w tym miesiącu zabrano jej wszystkie pieniądze i nie zostało nic. Mam pytanie: Czy komornik może zabrać całą pensję? W acie desperacji zadzwoniłam do komornika w moim mieście i miłą pani poleciła napisać wniosek do wierzyciela aby nie potrącano kwoty z pozostałej kwoty która wpływa na konto mojej mamy. Błagam pomóżcie ????????jak napisac taki wniosek? Do kogo do banku, komornika czy do banku w którym zaciągnieta została pożyczka? pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
28 cze 2011 - 19:27:06
@Aneta Bronowicka
Sprawa dotyczy zabezpieczenia konta przed podwójną egzekucją.

Postępowanie komornika jest w zasadzie zgodne z prawem. Zajęcie wynagrodzenia dłużnika nie wyklucza możliwości zajęcia rachunku bankowego.

Tym niemniej jest to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 5 k.c.) i zmierza do obejścia prawa przez komornika, który w ten sposób unika ograniczeń co do zajęcia wynagrodzenia za pracę i środków na koncie dłużnika.

Z kolei OBCHODZENIE PRAWA JEST ZAKAZANE!

Należałoby więc skierować do sądu rejonowego, przy którym rzeczony komornik działa, skargę na czynność komornika i przedstawić stan faktyczny.

Skarga ta może jednak nie odnieść skutku, gdyż działanie komornika nie narusza prawa wprost, chociaż komór wykorzystuje ewidentną lukę prawną.

Jeżeli skarga okaże się bezskuteczna, to należy posiłkować się przepisem art. 799 § 1 kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z tym przepisem komornik powinien wybrać taki sposób egzekucji spośród kilku wskazanych przez wierzyciela, który będzie dla dłużnika najmniej uciążliwy. W rzeczonej sytuacji komornik stosuje dwa sposoby egzekucji na raz, toteż dyspozycja powyższego przepisu nie jest zachowana i można zwrócić się do komornika z wnioskiem o ograniczenie egzekucji do jednego ze sposobów.

Ponadto art. 799 § 2 kpc stanowi, iż gdy egzekucja z jednej części majątku dłużnika (czyli np. z wynagrodzenia za pracę) oczywiście wystarcza na zaspokojenie wierzyciela, to dłużnik może żądać zawieszenia egzekucji z pozostałej części majątku (np. z rachunku bankowego). Ten przepis możliwy jest do zastosowania również w sytuacji, gdy okaże się, iż zajęta część wynagrodzenia za pracę doprowadzi w rozsądnym terminie do całkowitego zaspokojenia wierzyciela. Wtedy to dłużnik może skierować do komornika żądanie, o którym mowa powyżej.

Istnieje również dużo prostszy sposób obejścia podwójnego zajęcia wynagrodzenia. Można pobierać wolną od zajęcia część wynagrodzenia osobiście. Nie uwolni to zajętych środków na rachunku bankowym, ale spowoduje, iż w przyszłości wynagrodzenie wypłacane dłużnikowi będzie bezpieczne.

Można też zostać PEŁNOMOCNIKIEM DO KONTA zaufanej osoby i to konto wskazać pracodawcy do wypłaty wynagrodzenia.

Art. 56. Prawo Bankowe:
1. Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, wolne są od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.

- Jeśli kwota wolna od zajęcia została przekroczona, to raczej nie ma żadnych szans na odzyskanie pieniędzy. Można napisać do komornika wniosek o zwrot środków. Komornik odpowie, że już ich nie ma, bo zgodnie z prawem do trzech tyg. musiał przekazać je wierzycielowi. Można zwrócić się z wnioskiem bezpośrednio do wierzyciela, ale nie znam przypadku, w którym wierzyciel dobrowolnie zwrócił dłużnikowi środki przekazane mu przez komora.

- Jeśli kwota wolna od zajęcia nie została przekroczona, to działania banku są BEZPRAWNE i należy złożyć reklamację. Czas oczekiwania na rozpatrzenie - w zależności od banku - 14 do 30 dni.

Wszystkie środki, które wpływają na konto to wierzytelność objęta ochroną TYLKO do wysokości kwoty wolnej od zajęcia. Jeśli kwota wolna od zajęcia zostanie przekroczona - bank przekaże ją organowi egzekucyjnemu na ogólnie obowiązujących zasadach. I nie ma tu żadnego znaczenia fakt, że kwotę tę będzie stanowić całość lub część wynagrodzenia za pracę.
Re: jak dogadac sie z komornikami
29 cze 2011 - 12:03:15
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz czyli gdyby pozostała kwota wynagrodzenia mojej mamy została przelewana na moje konto ( jestem córką) to tych pieniędzy komornik już nie może "ruszyć" ???????? pozdrawiam goooooorąco!!!!
Re: jak dogadac sie z komornikami
29 cze 2011 - 12:45:45
@Aneta Bronowicka
Mama powinna jak najszybciej zostać PEŁNOMOCNIKIEM do Twojego rachunku bankowego - absolutnie nie może być współwłaścicielem! Za pojęciem współwłaściciel do rachunku i pełnomocnik kryją się różne prawa i obowiązki.
Środków przelewanych na Twoje konto, a należących do mamy, komór na pewno nie ruszy. Będą bezpieczne. Pozostanie tylko poinformować pracodawcę o zmianie konta, na które powinien przelewać wynagrodzenie. Każde środki pieniężne, które wpłyną na zajęty rachunek bankowy Twojej mamy w 100% zostaną przekazane komornikowi. Przypuszczam, że kwota wolna od zajęcia została już na tym koncie przekroczona. Pozdrawiam :)
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 00:03:53
Witam,

siedzę dziś na tej wspaniałej stronce,czytam te smutne historie i niby trochę lepiej ale...
Nie chciałem zakładać nowego wątku żeby nie robić nowego tematu i zamieszania a właśnie rozpoczynam walkę z przetrwanie. Mój dług nie jest związany z bankami na razie a z prowadzoną kiedyś działalnością i niestety z nieuczciwym wspólnikiem. Mój wierzyciel uzyskał już wyrok, uprawomocniony a ja wlaśnie ptrzymałem pismo od komornika. Poza standardowym info o wysokosci mojego długu i wezwaniu do spłacenia otrzymałem też wezwanie do okreslenia swojego stanu majątkowego, podania kont, nieruchomości i ruchomości. Może jest to związane że komor jest z odległej mi miejscowości i nie chce mu się mnie wzywać na osobiste stawienie Mam klika pytań.
1 Na chwilę obecną nie mieszkam w miejscu zameldowania, które mam u rodziców. Odebrali oni list od komora no i muszę mu teraz odpisać. Czy jak się teraz wymelduję to oszczędzę rodzicom wizyty komora a nawet jak przyjdzie to będą go mogli pogonić? nadmieniam że u rodziców nie ma już moich rzeczy a meldunek trzymałem bo wiadomo że trudniej bez niego żyć. Z rodzicami mieszka jeszcze moje rodzeństwo i nie chciałbym żeby musieli udowadniać że to sa ich rzeczy. Rzadko kto ma imienne rachunki
2. Zarabiam najniższą krajową i pieniądze wpływają na konto ojca gdzie ja w ogóle nie istnieję jako pełnomocnik czy współwłaściciel ale pracodawca poda to konto komorowi. To wiem. Czy wyegzekwuje on pieniądze z tego konta? Może je zblokować?
3. Jednego ze swoich kont nie zamknąłem ze względu na linię kredytową i zadłużenie jakie mam.Narazie nic złego się nie dzieje bo jestem wzorowym kredytobiorcom ale jak podam ten rachunek to komor mi go zblokuje. W planach była spłata linii i zamknięcie rachunku ale nie zdążyłem a na raz nie spłacę.I pytanie. Czy jak wpłyną tam pieniądze to pójdą na spłatę linii czy do komora? Bo będzie kiepsko jak jeszcze za chwilę zacznie mnie ban ścigać za przeterminowaną linię
4 Jestem pełnomocnikiem do rachunku firmowego ( multibank) mojego kolegi. Nie mamy żadnej formalnej umowy między sobą ale ze względów technicznych on chciał żebym miała dostęp do konta. Czy jak komor roześłe już pisma do wszystkich banków to zablkouje ten rachunek? Bo jeśli ma taką mozliwośc to musżę działać

Dziękuję jeśli ktoś znajdzie czas żeby mi odpowiedzieć. Sprawa dość pilna. Pewnie jak wszystkich
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 11:15:00
@system

1. Możesz się wymeldować. Będzie trochę komplikacji, ale to jest do przejścia. Wywołaj naszą forumową "agacze" :))), która właśnie przerabia podobną sprawę i ma doświadczenie. Ona wyjaśni dokładnie, co Cię czeka.

2. Ojciec powinien ustanowić Cię pełnomocnikiem do swojego rachunku bankowego.
Komornik nie zajmie konta, jeśli nie jesteś jego właścicielem lub współwłaścicielem.

3. Nie musisz podawać tego rachunku komorowi. On i tak go namierzy :) Konto będzie chronione przed egzekucją zgodnie z art. 56 PB (wyjaśnienia w odp. do Anety Bronowickiej). Wszystkie środki wpływające na ten rachunek są księgowane w pierwszej kolejności na spłatę limitu w koncie. Niestety zdarza się, że po przekroczeniu kwoty wolnej od zajęcia, bank przekazuje środki z debetu organowi egzekucyjnemu. Jest to działanie BEZPRAWNE. Powinien przekazać tylko "nadwyżkę" (o ile taka będzie) pozostałą po rozliczeniu debetu. W takich praktykach celuje "mbank" i ING Śląski". Sprawa jest do odkręcenia, ale trwa to cholernie długo, wymaga uporu, a "procenciki" na niespłacanym ROR i ciśnienie właściciela rachunku rosną. Najpierw bank powinien wypowiedzieć Ci umowę o limit zadłużenia w koncie i wezwać do spłaty całości zobowiązania. Gdybyś nie wywiązał się z tego w określonym terminie (przeważnie jest to 30 dni, szczegółowe info o warunkach wypowiedzenia masz w umowie lub regulaminie), bank ma prawo przekazać kwotę debetu komorowi. Oczywiście pod warunkiem, że kwota wolna od zajęcia została przekroczona.

4. Dla pełnego bezpieczeństwa wycofaj swoje pełnomocnictwo do rachunku firmowego kolegi.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-30 13:37 przez flame.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 12:35:10
Witam,
mam pytanie do flame. Moja znajoma była żyrantem i niestety przejechała się na koleżance. Miesiąc temu dostała dokumenty od komornika. Assesor był w domu okleił telewizor oszacowany na 1000 zł i do 30 tego miesiąca kazał wpłacić 1000 zł gotówką. Poradziłam jej udać się do wierzyciela i dogadać się aby te pieniądze trafiały do niego a nie do komornika, ale niestety natrafiła na buca, który w ogóle nie chciał słyszeć i był zdziwiony że do niego przyszła. Powiedział, że jest to sprawa karna i on nie widzi potrzeby się dogadywania". Znajoma jest w szoku, mąż nic nie wie i dziś ma dać mu gdzieś na korytarzu swojego miejscza zamieszkania 1000 zł. Co ona może jeszcze zrobić, jest zbłąkana i wystraszona potraktowana przez komornika i wierzyciela jak przestępca.
Pozdrawiam
krzyszia
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 12:49:31
System i musisz liczyć się z tym,że komornik przyśle zajęcie do banku w którym masz linię kredytową i bank Ci ją wypowie.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 13:26:56
Jola Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> System i musisz liczyć się z tym,że komornik
> przyśle zajęcie do banku w którym masz linię
> kredytową i bank Ci ją wypowie.

Dzięki Jolcia za czujność :) Zapomniałam o tym ważnym ostrzeżeniu, a to cholernie istotny element. Jak widać, co dwie głowy, to nie jedna. Cieszę się, że tak fajnie wszyscy się uzupełniamy. Buźka :)
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 13:19:38
krzysia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Moja znajoma była żyrantem i
> niestety przejechała się na koleżance. Miesiąc
> temu dostała dokumenty od komornika.

Jakie dokumenty? Zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego, czy wezwanie do stawiennictwa w kancelarii? Jeśli to było wezwanie do stawiennictwa i ona je zlekceważyła, to sama na siebie ukręciła bicz! Gdyby się stawiła, to skończyłoby się na zeznaniu do protokołu i żaden komór/asesor nie kręciłby się po mieszkaniu. Po odebraniu korespondencji od komornika miała 7 dni na reakcję.

> Assesor był w domu okleił telewizor oszacowany na 1000 zł i do
> 30 tego miesiąca kazał wpłacić 1000 zł gotówką.

Asesor nie ma prawa prowadzić czynności w miejscu zamieszkania dłużnika, chyba, że okaże pisemne upoważnienie od komornika. Skoro wpuściła go do mieszkania z własnej woli to asesor zrobił swoje. Zgodnie z art. 841 § 1 Kpc, osoba trzecia może w drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego przedmiotu od egzekucji, jeżeli skierowanie do niego egzekucji narusza jej prawa. Można było próbować udowodnić, że TV nie należy do niej i wystąpić do sądu z powództwem o wyjęcie przedmiotu spod egzekucji. Są na to sposoby.

> Poradziłam jej udać się do wierzyciela i dogadać
> się aby te pieniądze trafiały do niego a nie do
> komornika, ale niestety natrafiła na buca, który w
> ogóle nie chciał słyszeć i był zdziwiony że do
> niego przyszła. Powiedział, że jest to sprawa
> karna i on nie widzi potrzeby się dogadywania".

Na bucowatego wierzyciela niestety nie ma rady. Choć nie wykluczam, że można by znaleźć argumenty, które by go przekonały.

> Znajoma jest w szoku, mąż nic nie wie i dziś ma
> dać mu gdzieś na korytarzu swojego miejsca
> zamieszkania 1000 zł.

Chce pokątnie przekazać komuś (komu?!) kasę bez pokwitowania?

> Co ona może jeszcze zrobić,
> jest zbłąkana i wystraszona potraktowana przez
> komornika i wierzyciela jak przestępca.

Mieć głowę na karku, nie chować głowy w piasek, nie liczyć na to, że sprawa sama się rozwiąże. Jednym słowem - REAGOWAĆ - DZIAŁAĆ - SZUKAĆ PORADY/POMOCY! Zaglądać na nasze forum i pytać, pytać, jeszcze raz pytać!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-30 14:41 przez flame.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 14:06:11
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> krzysia Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Moja znajoma była żyrantem i
> > niestety przejechała się na koleżance. Miesiąc
> > temu dostała dokumenty od komornika.
>
> Jakie dokumenty? Zawiadomienie o wszczęciu
> postępowania egzekucyjnego, czy wezwanie do
> stawiennictwa w kancelarii? Jeśli to było wezwanie
> do stawiennictwa i ona je zlekceważyła, to sama na
> siebie ukręciła bicz! Gdyby się stawiła, to
> skończyłoby się na zeznaniu do protokołu i żaden
> komór/asesor nie kręciłby się po mieszkaniu. Po
> odebraniu korespondencji od komornika miała 7 dni
> na reakcję.
>
> > Assesor był w domu okleił telewizor oszacowany
> na 1000 zł i do
> > 30 tego miesiąca kazał wpłacić 1000 zł gotówką.
>
> Asesor nie ma prawa prowadzić czynności w miejscu
> zamieszkania dłużnika, chyba, że okaże pisemne
> upoważnienie od komornika. Skoro wpuściła go do
> mieszkania z własnej woli to asesor zrobił swoje.
> Zgodnie z art. 841 § 1 Kpc, osoba trzecia może w
> drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego
> przedmiotu od egzekucji, jeżeli skierowanie do
> niego egzekucji narusza jej prawa. Można było
> próbować udowodnić, że TV nie należy do niej i
> wystąpić do sądu z powództwem o wyjęcie przedmiotu
> spod egzekucji. Są na to sposoby.
>
> > Poradziłam jej udać się do wierzyciela i
> dogadać
> > się aby te pieniądze trafiały do niego a nie do
> > komornika, ale niestety natrafiła na buca, który
> w
> > ogóle nie chciał słyszeć i był zdziwiony że do
> > niego przyszła. Powiedział, że jest to sprawa
> > karna i on nie widzi potrzeby się dogadywania".
>
> Na bucowatego wierzyciela niestety nie ma rady.
> Choć nie wykluczam, że można by znaleźć argumenty,
> które by go przekonały.
>
> > Znajoma jest w szoku, mąż nic nie wie i dziś ma
> > dać mu gdzieś na korytarzu swojego miejscza
> > zamieszkania 1000 zł.
>
> Chce pokątnie przekazać komuś (komu?!) kasę bez
> pokwitowania?
>
> > Co ona może jeszcze zrobić,
> > jest zbłąkana i wystraszona potraktowana przez
> > komornika i wierzyciela jak przestępca.
>
> Mieć głowę na karku, nie chować głowy w piasek,
> nie liczyć na to, że sprawa sama się rozwiąże.
> Jednym słowem - DZIAŁAĆ i SZUKAĆ PORADY! Zaglądać
> na nasze forum i pytać, pytać, jeszcze raz pytać!

Bardzo dzikuę, przyjdzie do mnie dziś to wszstko jej powiem. Wiem tyle, że to był nakaz egzekucyjny i nie zareagowała na niego. Jest m-c po terminie aby się gdzie kolwiek odwołać. Pieniądze ma mu dać albo już dała bo niewiem o której godzinie to miało nastąpić gdzieś poza mieszkaniem, bo wszystko w konspiracji przed mężem. Dziś ma przynieść te papiery więc mogę dopiero na oczy zobaczyć co dostała a już dawno jej mówiłam o forum i o mojej wizycie w Pana Romana.
Ale serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Krzysia
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 14:58:11
krzysia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pieniądze ma mu dać albo już dała bo niewiem o której godzinie to
> miało nastąpić gdzieś poza mieszkaniem, bo
> wszystko w konspiracji przed mężem.

Możesz ją powstrzymać?! Niech wpłaca kasę wyłącznie na konto podane przez komornika w "dokumentach", które odebrała. Żadnej gotówki do ręki! Chyba, że za pokwitowaniem - KP - wpłata do kasy kancelarii - na pokwitowaniu pieczęć kancelarii. Żadnych pertraktacji z asesorem! Na odczepnego może mu dać kserokopię potwierdzenia zapłaty. Nie oryginał!

Powództwo o wyjęcie ruchomości spod egzekucji wnosi się co do zasady w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu prawa (art. 841 § 3 kpc ).
Re: jak dogadac sie z komornikami
01 lip 2011 - 07:34:25
krzysia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> flame Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > krzysia Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Moja znajoma była żyrantem i
> > > niestety przejechała się na koleżance.
> Miesiąc
> > > temu dostała dokumenty od komornika.
> >
> > Jakie dokumenty? Zawiadomienie o wszczęciu
> > postępowania egzekucyjnego, czy wezwanie do
> > stawiennictwa w kancelarii? Jeśli to było
> wezwanie
> > do stawiennictwa i ona je zlekceważyła, to sama
> na
> > siebie ukręciła bicz! Gdyby się stawiła, to
> > skończyłoby się na zeznaniu do protokołu i
> żaden
> > komór/asesor nie kręciłby się po mieszkaniu. Po
> > odebraniu korespondencji od komornika miała 7
> dni
> > na reakcję.
> >
> > > Assesor był w domu okleił telewizor
> oszacowany
> > na 1000 zł i do
> > > 30 tego miesiąca kazał wpłacić 1000 zł
> gotówką.
> >
> > Asesor nie ma prawa prowadzić czynności w
> miejscu
> > zamieszkania dłużnika, chyba, że okaże pisemne
> > upoważnienie od komornika. Skoro wpuściła go do
> > mieszkania z własnej woli to asesor zrobił
> swoje.
> > Zgodnie z art. 841 § 1 Kpc, osoba trzecia może
> w
> > drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego
> > przedmiotu od egzekucji, jeżeli skierowanie do
> > niego egzekucji narusza jej prawa. Można było
> > próbować udowodnić, że TV nie należy do niej i
> > wystąpić do sądu z powództwem o wyjęcie
> przedmiotu
> > spod egzekucji. Są na to sposoby.
> >
> > > Poradziłam jej udać się do wierzyciela i
> > dogadać
> > > się aby te pieniądze trafiały do niego a nie
> do
> > > komornika, ale niestety natrafiła na buca,
> który
> > w
> > > ogóle nie chciał słyszeć i był zdziwiony że
> do
> > > niego przyszła. Powiedział, że jest to sprawa
> > > karna i on nie widzi potrzeby się
> dogadywania".
> >
> > Na bucowatego wierzyciela niestety nie ma rady.
> > Choć nie wykluczam, że można by znaleźć
> argumenty,
> > które by go przekonały.
> >
> > > Znajoma jest w szoku, mąż nic nie wie i dziś
> ma
> > > dać mu gdzieś na korytarzu swojego miejscza
> > > zamieszkania 1000 zł.
> >
> > Chce pokątnie przekazać komuś (komu?!) kasę bez
> > pokwitowania?
> >
> > > Co ona może jeszcze zrobić,
> > > jest zbłąkana i wystraszona potraktowana
> przez
> > > komornika i wierzyciela jak przestępca.
> >
> > Mieć głowę na karku, nie chować głowy w piasek,
> > nie liczyć na to, że sprawa sama się rozwiąże.
> > Jednym słowem - DZIAŁAĆ i SZUKAĆ PORADY!
> Zaglądać
> > na nasze forum i pytać, pytać, jeszcze raz
> pytać!
>
> Bardzo dzikuę, przyjdzie do mnie dziś to wszstko
> jej powiem. Wiem tyle, że to był nakaz egzekucyjny
> i nie zareagowała na niego. Jest m-c po terminie
> aby się gdzie kolwiek odwołać. Pieniądze ma mu dać
> albo już dała bo niewiem o której godzinie to
> miało nastąpić gdzieś poza mieszkaniem, bo
> wszystko w konspiracji przed mężem. Dziś ma
> przynieść te papiery więc mogę dopiero na oczy
> zobaczyć co dostała a już dawno jej mówiłam o
> forum i o mojej wizycie w Pana Romana.
> Ale serdecznie dziękuję i pozdrawiam
> Krzysia
Witam Flame,
jeszcze raz dziękuję, dzwoniła do mnie bo nie mogła przyjść na szczęście wpłaciła te pieniądze na konto komornika ale nie wie jak to dalej będzie czy co miesiąc ma mu płacić po 1000 zł bo nie wie ile z tego idzie na spłatę do wierzyciela. Przyjedzie do mnie w poniedziałek to nauczę ją jak ma wejśc pierwszy raz na to wspaniałe forum.
Pozdrawiam
krzysia
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 15:19:18
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @system
>
> 1. Możesz się wymeldować. Będzie trochę
> komplikacji, ale to jest do przejścia. Wywołaj
> naszą forumową "agacze" :))), która właśnie
> przerabia podobną sprawę i ma doświadczenie. Ona
> wyjaśni dokładnie, co Cię czeka.
>
> 2. Ojciec powinien ustanowić Cię pełnomocnikiem do
> swojego rachunku bankowego.
> Komornik nie zajmie konta, jeśli nie jesteś jego
> właścicielem lub współwłaścicielem.
>
> 3. Nie musisz podawać tego rachunku komorowi. On i
> tak go namierzy :) Konto będzie chronione przed
> egzekucją zgodnie z art. 56 PB (wyjaśnienia w odp.
> do Anety Bronowickiej). Wszystkie środki
> wpływające na ten rachunek są księgowane w
> pierwszej kolejności na spłatę limitu w koncie.
> Niestety zdarza się, że po przekroczeniu kwoty
> wolnej od zajęcia, bank przekazuje środki z debetu
> organowi egzekucyjnemu. Jest to działanie
> BEZPRAWNE. Powinien przekazać tylko "nadwyżkę" (o
> ile taka będzie) pozostałą po rozliczeniu debetu.
> W takich praktykach celuje "mbank" i ING Śląski".
> Sprawa jest do odkręcenia, ale trwa to cholernie
> długo, wymaga uporu, a "procenciki" na
> niespłacanym ROR i ciśnienie właściciela rachunku
> rosną. Najpierw bank powinien wypowiedzieć Ci
> umowę o limit zadłużenia w koncie i wezwać do
> spłaty całości zobowiązania. Gdybyś nie wywiązał
> się z tego w określonym terminie (przeważnie jest
> to 30 dni, szczegółowe info o warunkach
> wypowiedzenia masz w umowie lub regulaminie), bank
> ma prawo przekazać kwotę debetu komorowi.
> Oczywiście pod warunkiem, że kwota wolna od
> zajęcia została przekroczona.
>
> 4. Dla pełnego bezpieczeństwa wycofaj swoje
> pełnomocnictwo do rachunku firmowego kolegi.

Dziękuję Ci FLAME
I dziękuję Ci JOLU

Mam nadzieję że nawet jak wypowiedzą mi umowę kredytową na linię to pozwolą mi ją spłacić tak dla siebie chociażby żeby temat był zamknięty i chociaż oni nie ścigaliby mnie za dług. Na marginesie mówię o lukas B, nie wiem czy macie jakieś wieści o sposobie ich zachowania się
Re: jak dogadac sie z komornikami
01 lip 2011 - 12:17:42
system Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam nadzieję że nawet jak wypowiedzą mi umowę
> kredytową na linię to pozwolą mi ją spłacić tak
> dla siebie chociażby żeby temat był zamknięty i
> chociaż oni nie ścigaliby mnie za dług.

Po zajęciu rachunku bankowego przez komornika umowa limitu w koncie uzyskuje status NATYCHMIASTOWEJ WYMAGALNOŚCI! Bank żąda spłaty całości wykorzystanego limitu. Można pisać o ugodę i rozłożenie zaległości na raty, ale to od "widzimisię" banku zależy pozytywna decyzja. W razie pozytywnie rozpatrzonego wniosku zalecam ostrożność. Jeśli masz kilka zobowiązań u różnych wierzycieli i będziesz spłacał tylko jednego z nich, to możesz spotkać się z zarzutem karnym, że działasz z pokrzywdzeniem pozostałych.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 15:27:22
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @system
>
> 1. Możesz się wymeldować. Będzie trochę
> komplikacji, ale to jest do przejścia. Wywołaj
> naszą forumową "agacze" :))), która właśnie
> przerabia podobną sprawę i ma doświadczenie. Ona
> wyjaśni dokładnie, co Cię czeka.
>
> 2. Ojciec powinien ustanowić Cię pełnomocnikiem do
> swojego rachunku bankowego.
> Komornik nie zajmie konta, jeśli nie jesteś jego
> właścicielem lub współwłaścicielem.
>
> 3. Nie musisz podawać tego rachunku komorowi. On i
> tak go namierzy :) Konto będzie chronione przed
> egzekucją zgodnie z art. 56 PB (wyjaśnienia w odp.
> do Anety Bronowickiej). Wszystkie środki
> wpływające na ten rachunek są księgowane w
> pierwszej kolejności na spłatę limitu w koncie.
> Niestety zdarza się, że po przekroczeniu kwoty
> wolnej od zajęcia, bank przekazuje środki z debetu
> organowi egzekucyjnemu. Jest to działanie
> BEZPRAWNE. Powinien przekazać tylko "nadwyżkę" (o
> ile taka będzie) pozostałą po rozliczeniu debetu.
> W takich praktykach celuje "mbank" i ING Śląski".
> Sprawa jest do odkręcenia, ale trwa to cholernie
> długo, wymaga uporu, a "procenciki" na
> niespłacanym ROR i ciśnienie właściciela rachunku
> rosną. Najpierw bank powinien wypowiedzieć Ci
> umowę o limit zadłużenia w koncie i wezwać do
> spłaty całości zobowiązania. Gdybyś nie wywiązał
> się z tego w określonym terminie (przeważnie jest
> to 30 dni, szczegółowe info o warunkach
> wypowiedzenia masz w umowie lub regulaminie), bank
> ma prawo przekazać kwotę debetu komorowi.
> Oczywiście pod warunkiem, że kwota wolna od
> zajęcia została przekroczona.
>
> 4. Dla pełnego bezpieczeństwa wycofaj swoje
> pełnomocnictwo do rachunku firmowego kolegi.

FLAME wybacz że zawracam głowę ale wrzuciłem agacze w wyszukiwanie i nic mi nie znalazło

Jeśli mogę spytać to czy po akcji z komornikiem i pierwszym działaniu, mogę wystąpić z pismem do wierzyciela o ugodę i pominięcie komora poprzez ustalenie raty do spłaty?
Robi sie coś takiego? Jeśli tak to w którym momencie?
Pisałem do wierzyciela wcześniej ale mnie olał, nawet się nie dziwię bo firma musi mieś wyrok żeby mogła zrobić odpis na zaległą kwotę. Ale teraz wyrok jest pozostaję kwestia spłaty. poprzez komora nie ma szans bo nie spłace nawet odsetek
Pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 15:47:25
system Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jeśli mogę spytać to czy po akcji z komornikiem i
> pierwszym działaniu, mogę wystąpić z pismem do
> wierzyciela o ugodę i pominięcie komora poprzez
> ustalenie raty do spłaty?

Nie mam pojęcia kto jest wierzycielem. Bank?

> Robi sie coś takiego? Jeśli tak to w którym
> momencie?

- W KAŻDEJ CHWILI!

Gospodarzem postępowania egzekucyjnego jest wierzyciel i tylko na jego wniosek (lub sądu) komornik może zawiesić egzekucję. Komór pobierze jednak opłatę stosunkową.

> Pisałem do wierzyciela wcześniej ale mnie olał,
> nawet się nie dziwię bo firma musi mieś wyrok żeby
> mogła zrobić odpis na zaległą kwotę. Ale teraz
> wyrok jest pozostaję kwestia spłaty. poprzez
> komora nie ma szans bo nie spłace nawet odsetek

Zawsze lepiej dogadać się z wierzycielem. Wszystkie uzgodnienia w formie pisemnej. Nic "na gębę". Próbuj. Unikniesz dodatkowych kosztów komorniczych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-30 15:50 przez flame.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 16:08:23
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> system Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jeśli mogę spytać to czy po akcji z komornikiem
> i
> > pierwszym działaniu, mogę wystąpić z pismem do
> > wierzyciela o ugodę i pominięcie komora poprzez
> > ustalenie raty do spłaty?
>
> Nie mam pojęcia kto jest wierzycielem. Bank?
>
> > Robi sie coś takiego? Jeśli tak to w którym
> > momencie?

Nie. Wierzycielem jest dawny kontrahent
Dziękuję za tak szybką i pełną odpowiedź i kontakt z agacze
>
> - W KAŻDEJ CHWILI!
>
> Gospodarzem postępowania egzekucyjnego jest
> wierzyciel i tylko na jego wniosek (lub sądu)
> komornik może zawiesić egzekucję. Komór pobierze
> jednak opłatę stosunkową.
>
> > Pisałem do wierzyciela wcześniej ale mnie olał,
> > nawet się nie dziwię bo firma musi mieś wyrok
> żeby
> > mogła zrobić odpis na zaległą kwotę. Ale teraz
> > wyrok jest pozostaję kwestia spłaty. poprzez
> > komora nie ma szans bo nie spłace nawet odsetek
>
> Zawsze lepiej dogadać się z wierzycielem.
> Wszystkie uzgodnienia w formie pisemnej. Nic "na
> gębę". Próbuj. Unikniesz dodatkowych kosztów
> komorniczych.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 12:46:48
dziekuje Flame za pomoc jestem ogroooooooooomnie wdzieczna pozdrawiam pa
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 15:37:48
@system
Poszukiwany nick to "agacze1974". Nie opisywała na forum swoich perypetii związanych z wymeldowaniem. Zaraz wyślę jej sms-a, żeby się do Ciebie odezwała. Proszę o cierpliwość.
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 18:00:37
witaj system tu agacze juz jestem przepraszam ,ze tak pozno odpisuje Flame dala mi znac slucham w czym moge pomoc .ja sie wymeldowalam ale jeszcze jomornik do mnie nie dotarl więc nie iwm jak to bedie tym vardziej ze nie mam stalego mldunku jestem obecnie bez meldunku ,jestem w drodze w sprawie wyrobienia dowodu trzeba sie udac do urzedu w ktorym mialo sie ostatni staly meldunek jezeli mas zjakies pytania to pisz gg 386584 pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 23:47:06
agacze1974 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witaj system tu agacze juz jestem przepraszam ,ze
> tak pozno odpisuje Flame dala mi znac slucham w
> czym moge pomoc .ja sie wymeldowalam ale jeszcze
> jomornik do mnie nie dotarl więc nie iwm jak to
> bedie tym vardziej ze nie mam stalego mldunku
> jestem obecnie bez meldunku ,jestem w drodze w
> sprawie wyrobienia dowodu trzeba sie udac do
> urzedu w ktorym mialo sie ostatni staly meldunek
> jezeli mas zjakies pytania to pisz gg 386584
> pozdrawiam


dzięki za odzew. Ja także mam latania i załatwiania. Jutro kwestia meldunku w takim kierunku jak i Ty. Jak to określił mój kolega, życie poza systemem:) Jest taka strona/blog wolnyobywatel. Tam trochę poczytałem. Ale na pewno odezwę się na gg
pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 18:01:28
przepraszam za literowke jak zawsze
Re: jak dogadac sie z komornikami
30 cze 2011 - 18:15:12
Krzysia
Z taką sprawą dzwoniła do mnie znajoma i z tego co wiem prosiła aby poszła do p.Sklepowicza.Wiem też, że miała póść do komornika oraz to, że znajoma oferowała jej pomoc.
Przed chwilą zadzwoniłam do znajomej i powiedziała mi, że już ta pani nie skontaktowała się z nią.
Rozmawiałam też na ten temat z kochaną Flame, co w tej sprawie można zrobić ale była cisza, więc na tym stanęło. Być może chodzi o zupełnie kogoś innego.
Pisz i pytaj na forum, napewno jakieś wyjście się znajdzie, ale przede wszystkim bedziesz miała wiedzę jak postapić.
Na temat pieniędzy przekazywanych po kryjomu asesorowi dokładnie wypowiedziała się Flame.
pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
01 lip 2011 - 10:29:26
@system
Jeśli wierzycielem jest były kontrahent to nie odpuszczaj. Negocjuj. Moim zdaniem masz duże szanse na porozumienie. Dzisia dogadała się prawie ze wszystkimi. Spłaciła dostawców w dość dogodnych ratach. Na razie nie doszło do żadnej sprawy w sądzie.
Re: jak dogadac sie z komornikami
01 lip 2011 - 11:47:50
@krzysia
Twoja znajoma poniosła dotkliwe konsekwencje swojej bierności. Nie była też świadoma przysługujących jej praw, nie szukała pomocy, liczyła na to, że sytuacja sama się rozwiąże. Potwierdzam, rozmawiałam o tej lub podobnej sprawie z Tęczą. Nic sensownego nie można było poradzić, jeśli terminy odwołania nie zostały dochowane, a znajoma z własnej woli pozwoliła asesorowi wejść do mieszkania. Na nieświadomość, bierność i zaniedbanie czasami nie ma lekarstwa.

Poznałam opinie kilku prawników nt. tego czy asesor może prowadzić czynności w miejscu zamieszkania dłużnika i ... zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że absolutnie nie może i nie należy go wpuszczać do mieszkania (do prowadzenia czynności w miejscu zamieszkania dłużnika uprawniony jest wyłącznie komornik sądowy), a inni z kolei twierdzą, że może, tylko musi okazać się pisemnym upoważnieniem od komornika. Druga wersja jest pewnie naginaniem prawa, bo komornicy to przecież maksymalnie zapracowana grupa zawodowa i potrzebują pomocy.
Re: jak dogadac sie z komornikami
03 lip 2011 - 16:40:23
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:18 przez camion.
Re: jak dogadac sie z komornikami
07 lip 2011 - 10:45:07
Witam! Mam wypowiedziana umowę z bankiem, który sprawę przekazał do komornika, nie bardzo jeszcze wiem do jakiej kwoty komornik może mi zabrać część wypłaty, i czy w przypadku alimentów ta kwota może być wieksza, czy jest sens rozmawiać o ugodzie z komornikiem czy jeszcze z bankiem na spłate kwoty wskazanej z mojej strony, oraz najważniejsze czy jest sens wynająć prawnika.
Pozdrawiam
Re: jak dogadac sie z komornikami
07 lip 2011 - 10:59:13
alwopo1975, przeszukaj forum. Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania były już zamieszczane tak wiele razy, tak że praktycznie znajdziesz je w każdym z wątków.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:45:21
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgr4j7777
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować