Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

ZUS, ściagnięcie należności, proszę o poradę
18 cze 2011 - 14:43:41
Witam, chciałabym uzyskać pewnych informacji na temat ściągnięcia długów przez ZUS z konta rachunku bankowego. Dług sam w sobie nie jest duży, wraz z odsetkami troszkę ponad 800 zł i dotyczy mojego męża (kiedy prowadził jeszcze działalność gosp.). Męża w tej chwili nie ma, wyjechał za granicę, za pracą, tutaj był zmuszony zamknąć działalność, interes się nie rozwijał, z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej - mąż do interesu dokładał. Zatem w wyniku trudnej sytuacji finansowej nie opłacił dwóch składek: czerwiec i lipiec zeszłego roku.
Otrzymałam z ZUSu pismo, wysłane listem poleconym, zaadresowane na męża. Pismo odebrałam ja, męża nie ma i prędko nie wróci. Widnieje tam informacja o zawiadomieniu o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego wierzytelność z rachunku bankowego u dłużnika zajętej wierzytelności będącej bankiem. W piśmie widnieją owszem dane męża, ale nr konta z którego ma nastąpić ściągniecie długu jest mój, bowiem opłacane dotychczas składki ZUS przelewałam ze swojego konta.
Nie mamy rozdzielności majątkowej, jednak jest to moje osobiste konto, do którego mąż nie został upoważniony (nie może zatem samodzielnie dokonywać z niego wypłat) oraz nie jest jego współwłaścicielem, nie ma do konta żadnego dostępu, obsługą zajmuję się tylko ja. Oprócz nr mojego konta widnieje informacja, że należność może zostać ściągnięta również z innych numerów kont w tym banku (numerów nie podano). Konta mamy w tym samym banku, z tym, że moje jest typowym kontem internetowym (oddział banku jest więc inny niz konto męża).
Na zawiadomieniu jest również informacja, iż wzywa się bank do tego, aby bez zgody organu egzekucyjnego nie dokonywał wypłat z rachunku bankowego mojemu mężowi, a należność przelał na wymienione konto ZUSu. Moje pytanie jest takie:
Czy mój bank jest zmuszony przychylic się do decyzji wierzyciela? Czy z racji tego, że mąż nie jest właścicielem konta odmówi dokonania egzekucji?
Dodam, że mąż zamierza spłacić dług niebawem, znalazł już pracę, więc będzie wypłacalny, ale chcieliśmy dokonać wpłaty bezpośrednio na nr konta ZUSu lub na nr konta męża, aby mogli ściągnąć należność z jego konta (zgodnie z decyzją o egzekucji należności). Jednak chciałabym mieć pewność, że wpłata nie pójdzie podwójnie, tzn. my dokonamy jej bezpośrednio na nr konta ZUSu, po czym ZUS jeszcze sam ściągnie z konta.
Mnie w ZUSie informacji nie udzielą żadnej, nie otrzymałam również od nich i ja żadnego zawiadomienia, a skoro w tamtym okresie, kiedy mąż opłacał składki byłam wraz z dziećmi na jego ubezpieczeniu, to nie zostałam poinformowana o nieopłaceniu tych dwóch składek, a korzystałam w tym czasie z usług medycznych (akurat w tym czasie córka przebywała w szpitalu, miała zabieg). Nie otrzymałam również i ze swojego banku żadnej informacji o zajęciu prawa majątkowego.

Czy ZUS nie wiedząc o tym, że konto, z którego były przelewane składki ZUS nie należy do męża może zająć należność? W jaki sposób bank może ustosunkować się do decyzji w postępowaniu administracyjnym? Dodam, że ja aktualnie jestem osobą bezrobotną, byłam zmuszona zrezygnować z pracy na rzecz rehabilitacji córki. Nie mam zatem regularnych wpływów na konto. Może powinnam udać się do banku i sprawdzić czy konto zostało "zablokowane"? Dotychczas nie będąc świadoma wypłacałam gotówkę bez problemu, dokonywałam też transakcji bezgotówkowych.
W jakim czasie następuje blokada, jeśli w ogóle mają prawo wpłynąć na moje konto.
Czy ja odpowiadam za długi z tytułu prowadzenia działalności gosp. męża (bo chyba składki ZUS można tak zakwalifikować)?
Dodam, że mąż ma swoje konto w Polsce oraz za granicą - podjął tam legalne zatrudnienie, stąd założenie konta
gia
Re: ZUS, ściagnięcie należności, proszę o poradę
18 cze 2011 - 16:44:52
Blokada konta następuje razem z otrzymanym pismem ,ale jeśli to jest twoje konto osobiste to ZUS nie może pobierać z twojego konta żadnych należności ponieważ to nie ty odpowiadasz za nie opłacane składki.Chociaż ZUS to państwo w państwie i nie wiadomo co może wymyślić.Jedynie co mogę tobie doradzić to jest taka strona zlikwidujzus.com tam najszybciej uzyskasz odpowiedz.
Re: ZUS, ściagnięcie należności, proszę o poradę
19 cze 2011 - 20:14:37
iMPULS, przede wszystkim ZUS nie ściąga bezposrednio od zadłużonych, i konto nie zajął ci ZUS tylko komornik skarbowy z urzedu twojego męża, czyli że dostał papiery od ZUSU tam były pewnie dowdy wpłat z twojego konta a oni nie wnikają.
Jak chcesz to zadzwoń do Urzedu do komornika i sie dowiesz, ale jak masz kasę to wpłać bezpośrednio do ZUS zaległość z odsetkami i omiń komornika.Możesz to zrobić do czasu aż on cię nieodwiedzi, a jak nie masz kasy to znajdź komrnika który prowadzi sprawę i ustal z nim, ze mu w ratach spłacisz, i zapłać mu trochę od razu tylko to bedzie drożej bo doliczy kazdorazowo opłatę.ZUS SIĘ NIGDY NIE PRZEDAWNIA.ZAWSZE CIĘ ZNAJDĄ.ACHA CO PRAWDA NA KONTO WESZLI CI BŁĘDNIE, A BANK NIE POWINIEN zrealizować ZAJęcia BO JEST TYTUŁ NA MĘŻA, ale pamiętaj ze ZUS I US może się realizować zawsze z wspólnego majatku bez ekstra klauzul. Możesz wpłacać po kawałku do ZUSU TO ZDEJMĄ BLOKADĘ, ale ja poszłabym najpierw do banku i sprawdziła czy faktycznie jest decyzja na ciebie, jak nie to zrób z tym porzadek .
Re: ZUS, ściagnięcie należności, proszę o poradę
19 cze 2011 - 21:55:47
Na razie nie mam nałożonej żadnej blokady, niedawno odebrałam pismo i wszelkie rozliczenia z ZUS, mąż również nie ma założonej blokady. Płatność chcemy dokonać bezpośrednio na konto ZUSu, ale czy w takim wypadku powinnam wcześniej poinformować o tym odpowiedni organ, komornika itd.? Nie chciałabym, aby pomimo dokonania wpłaty bezpośrednio na konto zablokowano mi lub mężowi rachunek bankowy, wpłata poszłaby wówczas podwójnie
Re: ZUS, ściagnięcie należności, proszę o poradę
19 cze 2011 - 23:40:53
Nie musisz ZUSU zAWIADAMIAĆ , BO TO NIC NIE DA , W zUSIE mozesz tylko wnosić o rozłożenie na raty , ale oni majado 60 dnia czasu na decyzję od złozenia wniosku, i albo go rozpatrza pozytywnie albo nie,a wnioski maja masakra, tyle załączników i opisów nie ma nikt, wpłacaj kwotę co miesiąc -200, może 300 zł, ZUS nie jest wredny i jak widzi ze wpłacasz to rzadko daje do komornika. Ja źle cię zrozumiałam myślałam ze ci już zajęli to konto.Jak mąż zakładał działalnośc to musiał podać konto do rozliczeń i to mogliby zająć, ZUS nie szuka kont, wiem z doswiadczenia, zajmuje np. firmowe i już, mój mąż ma od 10 lat notorycznie zajęcia, wpłacam w Zusie lub u komornika zależy od sytuacji, kiedyś po 11 miesiacach potrzebowałam zaświadczenie o niezaleganiu, zebrałam kasę i sama znalazłam komornika skarbowego w urzędzie, jak powiedziałam ze chcę spłacić całośc to mało z krzesła nie spadł, prawie mi kawy nie zaproponował, bo po 6 miesiącach jeszcze do nas nie dotarł.Dlatego głowa do góry , płać do ZUSu, a jak cś to nie bój się komorników skarbowych ze wszystkich urzędników to oni są najbardziej ok. Nie napierają jak widzą że chcesz spłacać. Sądowi komornicy odwrotnie.
I nikogo nie uprzedzajpo prostu wpłacaj z odsetkami.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:42:57
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfef4etgh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować