Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...

Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
24 cze 2011 - 12:35:42
Witajcie...
Jestem tutaj po raz pierwszy,chciałabym wiedzieć jak sobie radzą ludzie z podobnymi problemami.Kilka lat temu jakieś 4 zaczęło walić się moje życie,problemy prywatne separacja do tego długi!już wtedy miałam zobowiązania z którymi przestawałam sobie radzić.Popadłam w depresję wszystko co ważne straciło dla mnie sens było odkładane na bok nie pilnowałam rat terminów spłat które były tak ważne nie potrafiłam się skupić na niczym.Popadłam w wir kredytowy który dziś wynosi 100 000 kiedy zorientowałam się ,ze tak naprawdę zostałam z tym sama próbowałam się pozbierać i sobie radzić spłacałam kredyt kredytem przynajmniej tak miało to wyglądać,ale wszystko wymykało mi się z rak nie panowałam nad tym.Podjęłam leczenie u psychiatry przerwałam prace na jakiś czas nie widziałam nic oprócz 4 ścian w pokoju.Dziś wiem,że jest tego bardzo dużo zaczynam się bać ,że mogę iść do więzienia za te długi.Komornicy siedzą mi na koncie ale nie daje rady spłacać u wszystkich zarabiam zbyt mało mieszkam na stancji nie jestem w stanie spłacać u wszystkich już nawet nie dzwonie do nich unikam kontaktu bo oni ciągle by ustalali jakiś termin a ja nie mogę ustalać terminu bo nie mam pieniędzy na spłatę odsetki są bardzo duże ciągle rosną komornicy nie chcą rozmów tylko pieniędzy który ja nie mam.Nie chcę uniknąć spłaty bo wiem,że to moja wina naważyłam piwa więc muszę je wypić ale chcę wierzyć ,że jest jakieś rozwiązanie nie wiem może wstrzymanie odsetek odroczenie spłat na jakiś czas tak abym mogła kolejno spłacać każde zobowiązanie a nie wszystko na raz.Bardzo proszę o poradę z kim mogłabym rozmawiać.Mam 31 lat nie chcę przez kilka kolejnych ciągle się bać chce zebrać wszystko ustalić jakieś rozwiązanie ale sensowne abym dała rade to spłacić.Dziękuję
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
24 cze 2011 - 14:21:57
@mrowka
Musisz opisać wszystko dokładnie wysyłając to na adres: ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl
pozdrawiam
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
24 cze 2011 - 14:36:26
Mrowka zanim założysz nowy watek to zadaj sobie trud i sprawdź czy juz taki istnieje. Podobnej treści watki istnieją i trzeba tam pisać. Zakładanie nowych wątków w sprawach juz istniejacych powoduje bałagan i sprawia trudność w znalezieniu pomocy innym, mniej obrotnym.
Skoro masz kilka spraw to prowadzi je jeden komornik ( zbieg egzekucji ) a nie wielu komorników, dlatego też nie może wielu komorników "siedzieć na koncie".
Jeżeli rzeczywiście szukasz pomocy to zrób tak jak radzi jakubek12.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
24 cze 2011 - 15:50:07
Tecza i Jakubek mają rację- opisz swój problem- zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji- a tak jak wyżej- podobno może być- też dopiero wsiąkam w ten temat- tylko jeden komornik- on podzieli odpowiednio, to co może zabrać z konta, wypłaty między wszystkich wierzycieli. Nie martw się- za długi w Polsce nikt nie siedzi- chyba że ma alimenty, których nie płaci. To inna beczka prochu. Też mam tyle lat co Ty i też mój świat legł w gruzach- dzięki ludziom z forum jeszcze żyję. Pomożemy, doradzimy- zawsze podobno jest jakieś wyjście z sytuacji, każdy z nas ma podobną historię. Walczymy o lepsze jutro- przyłącz się do naszego ruchu- razem lepiej- bo świadomy dłużnik, to połowa sukcesu.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
25 cze 2011 - 20:51:34
Dziękuję za poradę i wsparcie...chciałabym wierzyć ,że jest z tego wyjście.Zrobię tak jak radzi jakubek12
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
25 cze 2011 - 21:21:43
Bardzo chcę w to wierzyć,że "mrówka" opisze wszystko i wyśle na adres
podany przez jakubka 12.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
25 cze 2011 - 22:30:13
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 19:43 przez camion.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
25 cze 2011 - 23:26:56
@ camion-
jeszcze do tego,co napisałeś trzeba dodać depresję i separację.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 00:21:56
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 19:44 przez camion.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 09:56:34
Nie rozumiem podtekstów!tak mam depresję ale z nią walczę popełniłam błędy ale chcę to naprawić każdy ma do tego prawo!separacja była i owszem obecnie jestem po rozwodzie nie oceniajcie mnie przez pryzmat jakiejś osoby która miała być może podobne problemy.Zalogowałam się tutaj nie po to by ktoś mnie krytykował bo takich ludzi jest wielu!
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 12:26:44
@ mrówka-
więc zacznij działać- wyślij swoją historię na adres,który ci podano.
Te nasze podteksty nie koniecznie dotyczyły akurat twojej osoby.....
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 16:55:10
Mrowka, nie jesteś sama, jest nas dużo w podobnych sytuacjach, nie każda z nas ma stalowe nerwy. Nękanie, zastraszanie przez FW na wielu z nas pozostawiło całkiem głębokie rany. Jeśli chcesz napisz do mnie, może coś doradzę, w trudniejszych sprawach musisz zwracać się do innych - schoppenki, flame, typka niepokornego, Guslika i innych. W prostszych sprawach możemy już każdy z nas potrafi doradzić.
pisz irena_d2@wp.pl
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 18:51:19
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 19:45 przez camion.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
26 cze 2011 - 22:13:38
@ Mrowka napisała- "komornicy siedza mi na koncie...nie daje rady splacać....
mieszkam na stancji."
Ja nie jestem doświadczona,ale chociażby z tych przykładów na forum- jak jest
kilku komorników,to przecież jest zbieg egzekucji.
Zabiorą z pensji tyle, na ile im prawo pozwala.
Nie masz nieruchomości- więc cóż ci moga zabrać? Egzekwują z wypłaty...i nic
więcej zrobić nie mogą.
Długi wszyscy musimy spłacać....
Właściwie nie wiem,jakiej rady oczekujesz,bo jak piszesz masz komorników na
pensji....To pisz do wierzycieli o odroczenie tych odsetek(chociaż mogłas to
zrobić wcześniej,gdy nie było zajęcia komorniczego).
Jaki termin z kim chcesz ustalać-skoro piszesz,że komornicy ściągają ci juz z pensji...?Przecież na to nikt nie ma wpływu-pensja na koncie,komornik sobie bierze to,co trzeba.Ja tu nie rozumiem wielu rzeczy.....
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
28 cze 2011 - 00:43:48
ja zadam to samo pytanie--czy jest tu ktoś co doradzi i pomoże ?
do kogo mam się zwrócic o fachową pomoc - dawniej było inaczej a teraz można tylko liczyc na siebie i też nie bardzo, bo brakuje siły i chęci do życia
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
28 cze 2011 - 01:09:03
Jaką pomoc potrzebujesz ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
28 cze 2011 - 03:17:11
nie mam sumienia właśnie Ciebie o to prosic, bo wiem ile masz pracy ale jeśli pozwolisz i jak znajdę gdzieś Twój nr. komórki to zadzwonię. Dzięki, że się odezwałaś
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
28 cze 2011 - 07:57:57
792804900 będę pod telefonem po godz 16. Mam dzisiaj kilka bardzo ważnych spraw ze sprawą w sądzie włącznie, więc dopiero po południu będę uchwytna.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
29 cze 2011 - 11:32:35
wzięłam się za to co powinnam zrobić dużo wczesniej mam nadzieje ,że zdąże do 5-tego:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-29 11:33 przez mrowka.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 16:24:02
Potrzbuję pomocy.Musze dowiedzieć sie pare rzeczy odnośnie wypełnienia formularzy BTE...pilne
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 16:56:57
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 19:46 przez camion.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 17:26:13
SKARGI NA BTE:-)KURCZE ALE TAK SIĘ CHYBA NIEDOGADAMY BO NIE WIEM ZA BARDZO JAK CI TO WYTŁUMACZYĆ
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 19:46:08
mam pytanie odnośnie BTE-chodzi mi o UZASADNIENIE?
Pierwszy akapit rozumiem ,że wpisuję tutaj odsetki,koszt procesu,,opłata egzekucyjna,wydatki gotówkowe itp.tylko pytanie czy podliczam i wpisuję łączna wartośc czy wyszczególniam poszczególne pozycje pojedyńczo ?prosze o pomoc:-)
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 21:16:26
O tym też już było kilka razy, wystarczy poczytać. Nic się nie sumuje, wpisuje się należność główną.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 22:03:56
witam ponownie droga schoppenka...Mam pytanie czy po 05.07.11r...będzie można jeszcze złożyć skargi na BTE...Proszę o odp. Pozdrawiam tak wspaniały i zapracowany zespół trzymajcie się...Powodzenia...
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
30 cze 2011 - 22:52:37
Po 5 lipca będzie można składać skargi ale tylko wówczas jeśli będziesz w stanie udowodnić że dowiedziałeś/łaś się o wyroku TK dopiero teraz. Ja bym tam nie liczyła na sukces po 5 lipca.

W razie nadania klauzuli wykonalności na BTE lub nakaz zapłaty po dniu 5 kwietnia 2011r , trzeba sprawdzić w sądzie czy było to na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych, jeśli nie było to trzeba takie postanowienie sądu zaskarżyć.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 10:52:34
Witam.
Może macie Państwo pomysł jak jeszcze mogę się starać o odzyskanie moich pieniędzy.
Sprawa wygląda tak: pożyczyłam człowiekowi pieniądze. Jest już po sprawie w sądzie i nakazie komorniczym.Jak się okazało człowiek ten ma dług nie tylko u mnie. Ma on mieszkanie ale z hipoteką bankową.Ma też kilka firm w których pracuje charytatywnie (tak firmy odpowiedziały na pismo komornika).Komornik nie może odnaleźć kont człowieka. Co robić??
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 14:13:23
ukresusił Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam.
> Może macie Państwo pomysł jak jeszcze mogę się
> starać o odzyskanie moich pieniędzy.
> Sprawa wygląda tak: pożyczyłam człowiekowi
> pieniądze. Jest już po sprawie w sądzie i nakazie
> komorniczym.Jak się okazało człowiek ten ma dług
> nie tylko u mnie. Ma on mieszkanie ale z hipoteką
> bankową.Ma też kilka firm w których pracuje
> charytatywnie (tak firmy odpowiedziały na pismo
> komornika).Komornik nie może odnaleźć kont
> człowieka. Co robić??
> Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Możesz wezwać dłużnika do wyjawienia majątku przed sądem (art. 913 par. 2 kpc).

Wyjawienie majątku to pomocnicza procedura w egzekucji, polegająca na tym, że dłużnik na polecenie sądu składa wykaz wszystkich składników swego majątku, a prawdziwość i zupełność tego wykazu stwierdza przyrzeczeniem (obie te czynności składają się na wyjawienie majątku). Z wnioskiem o wyjawienie majątku wierzyciel może wystąpić, jeżeli zajęty w egzekucji majątek dłużnika nie rokuje zaspokojenia egzekwowanych należności lub jeśli wykaże, że na skutek prowadzonej egzekucji nie uzyskał w pełni zaspokojenia swej należności.
Wniosek taki składa się w sądzie właściwości ogólnej dłużnika. Do wniosku należy dołączyć odpis protokołu zajęcia lub inne dokumenty uzasadniające obowiązek wyjawienia majątku. Sąd rozpoznaje wniosek po wezwaniu i wysłuchaniu stron, o ile się stawią. Wykaz i przyrzeczenie sąd odbiera niezwłocznie. W uzasadnionych wypadkach może wyznaczyć dłużnikowi termin nie dłuższy niż tydzień. Jeżeli dłużnik bez usprawiedliwionej przyczyny nie stawi się do sądu w celu złożenia wykazu lub przyrzeczenia albo stawiwszy się wykazu nie złoży lub odmówi odpowiedzi na zadane mu pytanie, albo odmówi złożenia przyrzeczenia, sąd może skazać go na grzywnę lub nakazać przymusowe doprowadzenie. Może też zastosować areszt nieprzekraczający miesiąca.
gia
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 11:16:22
ukresusił-może mnie pani również podpowie ponieważ mam taki problem,prowadzę swoją firmę od bardzo dawna nigdy nie miałam żadnych nie zapłaconych zobowiązań wobec nikogo wszystko zawsze regularnie spłacone,byłam rzetelnym klientem każdej firmy i każdej instytucji,pomagałam i sponsorowałam wiele osób,ale trzy lata temu okazało się że banki poprzez soją pazerność i działanie na granicy prawa doprowadziły do tego że tacy ludzie jak ja w całym kraju i nie tylko,płacą za to wszystko swoim dorobkiem całego życia.Biorąc na swoje barki zobowiązanie wobec banku ,robiłam to w dobrej wierze i nie przypuszczałam że zostanę podstępnie wciągnięta w bagno jakie przygotowały te instytucje.Proszę o odpowiedz co mam zrobić w tej sytuacji kogo podać do sądu i żądać odszkodowania za kłamstwa jakimi mnie karmiono,jeszcze niedawno pan Premier mówił że nie ma kryzysu i nie ma obawy że wszystko będzie dobrze a teraz okazuje się że jesteśmy na najlepszej drodze do bankructwa .Kogo za to OBWINIĆ LUB KOMU ZA TO NAPLUĆ W MORDĘ ZA TE OSZUSTWA I KŁAMSTWA.
dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 14:57:47
Flame dziękuję za zainteresowanie.
Wyjawienie majątku już było. Człowiek wykazał że posiada mieszkanie z hipoteką sądową ( moim zdaniem dość dziwną bo przekraczającą wartość mieszkania trzykrotnie).Może jeszcze jakieś pomysły?

Gia, bardzo mi przykro że znalazłeś się w trudnej sytuacji. Z twojego postu wynika że sądzisz iż mój dłużnik też jest uczciwym człowiekiem któremu ktoś rzuca kłody pod nogi. Nic z tych rzeczy- to zwykły oszust i jest na to mnóstwo dowodów.
Wracając do Twojej sytuacji życzę spokoju i szybkiego,pozytywnego rozwiązania sprawy.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 15:14:55
ukresusił Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wyjawienie majątku już było. Człowiek wykazał że
> posiada mieszkanie z hipoteką sądową ( moim
> zdaniem dość dziwną bo przekraczającą wartość
> mieszkania trzykrotnie).Może jeszcze jakieś pomysły?

Możesz wpisać go do KRD. Skuteczność żadna. W podobnych rejestrach jest ok. 8 mln dłużników. Tytuł wykonawczy jest ważny 10 lat. Przed upływem terminu możesz ponownie wnosić o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. I tak w nieskończoność ...

Tak jak napisała Deirka - pozostaje dogadać się z dłużnikiem. Zakopać topór wojenny i negocjować.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 15:06:05
ukresusił, skoro wyjawienie majątku już było, skąd stwierdzenie, że dłuznik jest oszustem? A najłatwiejszym i najprostszym sposobem na odzyskanie swojej należności czy długu jest dogadanie się z dłuznikiem, na pewno szybciej zgodzi się spłacać, jeśli też pójdziesz mu na rękę i zawrzecie ugodę. Działania siłowe zazwyczaj nikomu się nie opłacają
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 16:34:38
Flame,
Dogadywać próbowałam się zanim podałam sprawę do sądu. Rok na to "straciłam".

Deirka,
nazywam tego człowieka oszustem na podstawie wielu dowodów i spraw sądowych. Oszukał nie tylko mnie ale również kilka innych osób ( z 5 mam kontakt, może jest ich więcej). To jednak nie miejsce na dokładne wyjaśnianie sprawy.

Drodzy forumowicze proszę nie bierzcie do siebie słowa oszust ja stosuje je tylko i wyłącznie w celu określenia mojego dłużnika. Jemu wcale nie powinęła się noga ,wszystkie jego działanie były z premedytacją zaplanowane.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 16:55:49
ukresusił Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Flame,
> Dogadywać próbowałam się zanim podałam sprawę do
> sądu. Rok na to "straciłam".

Pozostaje brnąć w dalsze koszty - wynająć detektywa, albo zmienić komornika na bardziej skutecznego. Zdaje się, że facet, jak sugerujesz - oszust - wiedział jak się okopać i zapewne już przed zaciągnięciem zobowiązań oddał swój majątek do dyspozycji krewnych lub zaufanych osób.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
01 sie 2011 - 19:48:41
hmm... niestety to nie ma moją kieszeń...

Flame jestem wdzięczna za odpowiedzi.Szkoda że nie znasz jakiegoś "cudownego przepisu", bo chyba właśnie tego potrzebuję.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
02 sie 2011 - 11:50:26
ukresusił Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Flame jestem wdzięczna za odpowiedzi.Szkoda że nie
> znasz jakiegoś "cudownego przepisu", bo chyba właśnie tego potrzebuję.

Jest jeszcze skarga paulianska. Dzieki niej wierzyciel moze odzyskac skladniki majatkowe, ktorych dluznik sie pozbyl, przekazujac je osobom trzecim. Jesli dluznik sprzedal majatek to wierzyciel moze wystapic o uznanie umowy sprzedazy za bezskuteczna.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
02 sie 2011 - 12:07:20
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jest jeszcze skarga paulianska. Dzieki niej
> wierzyciel moze odzyskac skladniki majatkowe,
> ktorych dluznik sie pozbyl, przekazujac je osobom
> trzecim. Jesli dluznik sprzedal majatek to
> wierzyciel moze wystapic o uznanie umowy sprzedazy
> za bezskuteczna.

Tak czytałam o tym. Tylko aby móc ten przepis zastosować to dłużnik musiałby sprzedać lub darować swój majątek już po zaciągnięciu zobowiązania, prawda?
Popraw mnie jeśli nie mam racji.
Może znasz sposób jak odzyskać pieniądze opierając się o jego firmy w których pracuje "charytatywnie" (tzn. tak odpisano na pismo komornika, ale przecież z czegoś żyć musi. Jeszcze jedno-człowiek ma żonę z którą jest rozdzielność majątkowa ).
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
02 sie 2011 - 13:11:22
ukresusił Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) Tylko aby móc ten przepis
> zastosować to dłużnik musiałby sprzedać lub
> darować swój majątek już po zaciągnięciu zobowiązania, prawda?

Tak. Po zaciągnięciu zobowiązania, pod warunkiem, że od czasu, kiedy dłużnik wyzbył się swojego majątku nie minęło 5 lat.

> Może znasz sposób jak odzyskać pieniądze opierając się o jego firmy w których pracuje > "charytatywnie" (tzn. tak odpisano na pismo komornika, ale przecież z czegoś żyć
> musi. Jeszcze jedno-człowiek ma żonę z którą jest rozdzielność majątkowa).

Nie wypowiadam się, jeśli nie znam treści odpowiedzi pracodawcy skierowanej do komornika.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 15:55 przez flame.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
03 sie 2011 - 12:38:15
Flame dziękuję za podpowiedzi.Informacje te wiążą się z kolejnym pytaniem.
Jak mogę się dowiedzieć jaki majątek miał dłużnik w chwili zaciągnięcia zobowiązania? Nakaz wyjawienie majątku dotyczył chyba tylko chwili momentu wystawienia nakazu, a dług powstał ponad rok wcześniej.

Jeśli chodzi o odpowiedzi z firm dłużnika (sam dłużnik ich udzielił) , były dwojakiego rodzaju :

1.W związku z prowadzoną sprawą ... niestety nie ma możliwości zajęcie udziałów i zysków w spółce ,jak i wierzytelności z tytułu pełnienia funkcji wiceprezesa ... jest to podyktowane faktem że udziały, zyski ze spółki i wierzytelności z tytułu pełnienia funkcji zostały już zajęte przez Urząd Skarbowy.W związku z powyższym spółka nie jest w stanie złożyć oświadczenia o uznaniu zajętego prawa i jego wysokości a tym samym o uiszczeniu świadczenia pieniężnego tytułem zajętego prawa.
(może to ma jakieś znaczenie- pismo jest z kwietnia 2010).

2.W odpowiedzi na pismo z zajęcie wierzytelności ... informuję że
- pan... jest prokurentem spółki
- z tytułu pełnienia tej funkcji nie otrzymywał ani nie otrzymuje wymagrodzenia ani innych świadczeń pieniężnych
- pan... nie jest pracownikiem firmy.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
03 sie 2011 - 16:28:59
@ukresusił

Postaram się jutro dać Ci odp. teraz pędzę na spotkanie.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
04 sie 2011 - 07:31:33
ja nie wiem,czy w dobrym miejscu zamieszczam post. chodzi o portal poieraczek.pl. 18 lipca rejestrowalam sie u nich,bezlatnie.nie korzystalam z ich uslug w ogole. i dostalam maila ze mam zaplacic 94 zlote za jakis abonament. odpisalam, ze nie ede placic bo nie korzystalam i prosze o usuniecie konta. oto co odpisali:

Szanowna Pani W.

Dnia 18.07.2011 z komputera o adresie IP xxxxxxxxxxx zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: [ssl.dotpay.pl]
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - martini657@gmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem [www.pobieraczek.pl]

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
04 sie 2011 - 08:18:47
Witaj martini657@gmail.com

otrzymałam od nich identycznego meila. Też odpisałam, że nie korzystałam. Więc odpisali mi tak:

"Szanowna Pani xxxxxxxx,
Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 01.01.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.
Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.
Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 01.01.2011 to xxxxxxxxxxxx. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.
Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.
Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:
1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: [ssl.dotpay.pl]
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - grazynagrazyna1@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem [www.pobieraczek.pl]
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl
Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Zdenerwowałam się i odpisałam im tylko taki króciutki tekst:


"napisałam skargę do Prezesa UOKiK
[di.com.pl];

Od tej pory mam spokój. Ale, jesteśmy już we dwie, może wspólnie napiszemy do Prezesa UOKiK?

Pozdrawiam Cię serdecznie
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
04 sie 2011 - 08:22:33
ja tez im napisalam,oto moj mail

Witam
Z ochotą spotkam się z Państwem w sądzie i wyjaśnię kwestię związaną z
legalnością Państwa działań prawnych oraz z legalnością samego
pobieraczka (prawa autorskie, piractwo itd..) Jeżeli Państwo nie
skierują sprawy do Sądu zrobi to mój adwokat,sprawa zostanie również
przekazana do UOKiK.
Pozdrawiam
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
04 sie 2011 - 16:18:37
@ukresusił

Proszę wysłać na adres: ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl skan:

1. Pozwu.
2. Nakazu zapłaty.
3. Pism od dłużnika lub jego pracodawcy kierowanych do komornika.

W temacie maila proszę zaznaczyć, że korespondencja ma być przeznaczona dla mnie.
Tej sprawy nie da się omówić na forum i bez możliwości wglądu w dokumenty.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
04 sie 2011 - 17:05:07
Dziękuję, jestem wdzięczna za zainteresowanie. Postaram się dziś wieczorem ,najpóźniej jutro przesłać te informacje.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
08 sie 2011 - 10:51:07
Czy jest moze ktos kto pomoze w sprawie pobieraczka? dzisiaj znowu mail przyszedl:


Szanowna Pani,

Dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego.

W warunkach umowy (Regulamin świadczenia usług "Usenet"), które musiały zostać zaakceptowane przed złożeniem zamówienia - rejestracji na stronie www.pobieraczek.pl - widnieje zapis, że wszystkim zainteresowanym przysługuje prawo do 10-cio dniowego wypowiedzenia umowy od momentu złożenia zamówienia. Prawo to, nie zostało jednak wykorzystane w wyznaczonym terminie.

Brak wypowiedzenia oznacza pozytywne zainteresowanie naszym serwisem, dlatego pragniemy zachować komfortową ciągłość w oferowaniu naszej usługi.

Przygotowany został więc większy kontyngent pojemnościowy (najtańszy pakiet z dostępnych - Pobieraczek5) na rzecz klienta, zgodnie z postanowieniami umowy. Zwiększając pojemność ponieśliśmy już dodatkowe koszty. Czyniąc te kroki wywiązaliśmy się z naszej części umowy i prosimy o to samo.

Proszę pamiętać iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia- będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

Chcielibyśmy uniknąć niemiłego dla obu stron wejścia na drogę sądową , ale zachowujemy sobie prawo do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że adres IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia został zapisany. Usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP. W razie podania nieprawdziwych danych adresowych podczas rejestracji i co się z tym wiąże niemożności dostarczenia wezwania do zapłaty pocztą tradycyjną , zostanie to zgłoszone odpowiednim organom ścigania w celu ustalenia prawdziwej tożsamości. Podawanie nieprawdziwych danych nosi znamiona przestępstwa, za które grozi odpowiedzialność karna.

Prosimy więc jeszcze raz o dobrowolne wywiązanie się z zobowiązania, wynikającego z zawartej umowy.

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: [ssl.dotpay.pl]
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - <adres mail podany przy rejestracji>

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

Informujemy, iż serwis Pobieraczek.pl świadczy usługę dostępu do serwerów sieci Usenet.

Zgodnie z naszym regulaminem spółka w ramach realizacji świadczonej usługi:
a) nie jest inicjatorem przekazu danych
b) nie wybiera odbiorcy przekazu danych
c) nie wybiera oraz nie modyfikuje informacji zawartych w przekazie danych

Naszym użytkownikom zapewniamy dostęp do treści zamieszczonych na serwerach sieci Usenet, nie mając przy tym żadnego wpływu na to jakie konkretnie treści znajdują się na tych serwerach.

Informacyjnie należy wskazać, iż godnie z postanowieniami zaakceptowanymi przez Panią trakcie procesu rejestracji, § 2 pkt 1 jednoznacznie stanowi , iż Spółka świadczy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami, w zakresie koniecznym obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych, w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne ( "Usługa Usenet"). Zatem realizowane w ramach Usługi Usenet działania, obejmują transmisję w sieci danych przekazywanych lub otrzymywanych przez usługobiorcę (użytkownika).

Należy podkreślić fakt, iż zgodnie z Regulaminem świadczenia usług &#8222;Usenet&#8221;, Spółka w ramach realizacji Usługi Usenet, nie jest inicjatorem przekazu danych, nie wybiera odbiorcy przekazu danych, nie wybiera oraz nie modyfikuje informacji zawartych w przekazie danych , a ponadto posługuje się uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności technikami informatycznymi określającymi parametry techniczne dostępu do danych i ich aktualizowania oraz nie zakłóca posługiwania się technikami informatycznymi uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności w zakresie zbierania informacji o korzystaniu ze zgromadzonych danych. W świetle powyższego na naszym serwerze nie posiadamy treści zabronionych prawami autorskimi i prawami pokrewnymi w rozumieniu Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych ( Dz.U. 1994, nr. 24, poz.83).
Podniesiony przez Panią argument, iż na naszym serwerze znajdują się treści zabronione jest bezwarunkowo niezasadny.

W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
29 wrz 2011 - 23:08:35
[edgp.gazetaprawna.pl]

Szykuje się pozew zbiorowy w sprawie "Pobieraczka"
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
12 paź 2011 - 12:57:47
[wyborcza.biz]

Martini i Grażynagrażyna pisały o kłopotach z "pobieraczkiem".W tym artykule jest podany nr tel. na który można zadzwonić.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
09 sie 2011 - 07:24:28
@martini,napewno Ci ktoś odpowie,ale ja to bym im nie odpisała.Bo oni na to własnie liczą,że się przyznasz do długu.Zadzwoń do P.Romana i zapytaj sie o tą kwestie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-09 10:28 przez ewiska.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
13 paź 2011 - 20:11:02
DOBRY WIECZOR WSZYSTKIM
mam pytanie ;mam z bankow/3/ wypowiedziane umowy czy mozna im wypowiedziec ubezpieczenie,jesli tak to czy jest jakis wzor pisma-bo nie wiem jak to napisac aby mialo rece i nogi ale tez zeby sobie nie zaszkodzic.
pozdrawiam serdecznie
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
13 paź 2011 - 21:31:39
Koniecznie musisz wypowiedzieć, bo te ubezpieczenie to pic na wodę, nic nie daja bo firma ubezpieczeniowa zawsze znajdzie coś aby sie wymigać od uznania ubezpieczenia. Takiego wzoru nie, po prostu napisz w formie podania i wyślij do banków listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, abyś miała dowód że dokonałaś takiej czynności.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
14 paź 2011 - 06:56:21
@schoppenka,jeśli juz wypowiemy ubezpieczenie,to nadpłate tego ubezpieczenia mamy napisać by baneczki zaliczyli to na poczet zadłużenia.? Dziękuję i pozdrawiam.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
14 paź 2011 - 10:24:20
To pilne-jak wypowiadamy bankowi Ubezpieczenie,to mamy w pisać na poczet Zadłuzenia,jak to s formuować.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
14 paź 2011 - 11:02:56
Było już o tym setki jak nie tysiące razy. Przeszukaj forum, przecież nie jesteś tu od wczoraj.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
14 paź 2011 - 11:15:42
Dzięki znalazłam.Trzeba na poczet zadłuzenia,wtedy dług będzie pomniejszony.Pozdrawiam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-14 11:25 przez ewiska.
Re: Czy jest ktoś kto pomoże doradzi...
31 paź 2011 - 20:04:33
Od 4 września nie otrzymałam odpowiedzi na mojego maila- wielka szkoda. Mimo iż w związku z moją sprawą nie usłyszałam żadnej podpowiedzi to i tak się cieszę że znalazłam to forum bo przynajmniej wiem że są tacy którzy mają jeszcze gorzej.
Nie obrażajcie się ale to trochę pocieszające. Będę dalej walczyć bogatsza o kolejną lekcję, dziękuję i pozdrawiam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować