Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?

Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 cze 2011 - 10:01:17
Pozwoliłam sobie założyć osobny wątek ponieważ wiele osób na forum ma teraz sytuacje z tz.odrzuceniem przed sąd.niektórzy samej skargi,inni wniosku o zwolnienie z kosztów,wniosku o zabezpieczenie powództwa.

Opisujcie swoje przypadki i co dalej robicie w w/w sprawach.

Moje pytanie na wstępie co dalej z takim odrzuconym wnioskiem?
Czy to oznacza,że cała skarga jest odrzucona i już po sprawie?

Mnie sąd odrzucił wniosek o zwolnienie z kosztów i wniosek o udzielenie zabezpieczenia przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Co teraz odpisać sądowi???
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 cze 2011 - 12:54:45
Masz 7 dni na wniesienie zażalenie na decyzję sądu. Robisz skan tego postanowienia sądu i wysyłasz do mnie. Wrócę w poniedziałek to zobaczę co tam sąd namodził i napisze zażalenie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
27 cze 2011 - 08:10:16
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Masz 7 dni na wniesienie zażalenie na decyzję
> sądu. Robisz skan tego postanowienia sądu i
> wysyłasz do mnie. Wrócę w poniedziałek to zobaczę
> co tam sąd namodził i napisze zażalenie.


Zaistniały jednak inne okoliczności gdyż znalazłam pracę więc moje zeznanie o stanie majątkowym jest nieaktualne.

Sąd napisał,że nie uzasadniłam wniosku.I,że wnosząc sprzeciw powinnam była wiedzieć o kosztach i wcześniej odłożyć pieniądze lub podjąć pracę dorywczą.Sąd wyliczył,że opłata do skargi wynosi 100 zł.
Nie będę się już z sądem użerać i wpłacę te 100 zł.Tylko jak teraz odpowiedzieć w piśmie??
I co z tym zabezpieczeniem przez zawieszenie postępowania.Ultimo jeszcze nie wszczęło egzekucji komorniczej i chodzi mi o to ,żeby w okresie do zapadnięcia wyroku tego nie zrobiło.Sąd zwrócił mój wniosek.
Wniosek nie spełnia wymogów formalnych,nie został uzasadniony ani uprawdopodobniony.
Przewodniczący zwraca wniosek bez wzywania do jego uzupełnienia.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 cze 2011 - 13:08:14
miałam w 2007 w styczniu odrzucenie apelacji. Wredy była ustawa o kosztach sadowych zmieniana , a ja wpadłam w te 3 miesiące luki. Mój radca złozył apelację do nakazu i załączył potwierdzoną za zgodność kserokopię oświadczenia majątkowego
do tego oczywiście wniosek o zwolnienie z kosztów.Sad odrzucił apelację, bo gdybym sama wniosła to by mnie o uzupełnienie braków formalnych wezwali, a tak koniec. Złozyłam zażalenie na odrzucenie, ale mi Okręgowy oddalił.i teraz przez tą właśnie sprawę mam komornika na domu. Nauczyłam się żeby składać zawsze sama wszystkie pisma .A propo wznowić też nie mogłam bo to była sprawa z syndykiem a on 1,5 mc później zakończył upadłość.Zbył wierzytelności, ale nie wiadomo jak i komu, przejżałam każdy kawałek papieru z akt upadłości, zaraz po zamknięciu. Po 2,5 roku niespodzianka i komornik, pojawił się nabywca.
Tak czy owak złóż zazalenie do okręgowego.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 cze 2011 - 13:27:03
A ty alka złóż zazalenie do swoich Trollów,że jesteś tu zbyteczna.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
27 cze 2011 - 08:18:22
A tak poza tym czy ta moja skarga jest aktualna tz.czy sąd ją przyjął?.bo już nie wiem...rozumie,że tylko te dwa wnioski odrzucił.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
27 cze 2011 - 08:52:33
Przyślij mi skany tych sądowych postanowień a nie karmisz nas tutaj szczątkowymi informacjami a my musimy się domyślać. Wyślesz, przeczytam i udzielę odpowiedzi.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
27 cze 2011 - 09:31:37
Schoppenko ja również na swoje dwie skargi o wznowienie postępowania dostałam zwrot wniosków o udzielenie zabezpieczenia roszczenia.Wysłałam te skany,bo tak jak mówisz będzie lepiej,gdy sama przeczytasz.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
01 lip 2011 - 10:59:48
Witam
W maju złożyłem 6 skarg zgodnie ze wzorami z forum. Jest już pierwszy odzew ze strony sądu. Wczoraj tj. 30.06.2011 r. otrzymałem z sądu (w przypadku skargi na f.s.) postanowienie o oddaleniu mojego wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych.
Oraz zarządzenie o zwrocie wniosku o udzielenie zabezpieczenia powództwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego, ze względu na niespełnienie wymogów wynikających z art. 736 paragraf 1 KPC (przede wszystkim wniosek o udzielenie zabezpieczenia nie zawiera uzasadnienia, oraz we wniosku nie wskazano sumy zabezpieczenia).
Czy ktoś mógłby by mi pomóc co z tym g… dalej zrobić.
Pozdrawiam wszystkich ciepło
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
01 lip 2011 - 11:52:05
@misiek66
Skanować postanowienia sądu i wysyłać do Schoppenki.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
01 lip 2011 - 12:52:16
Witam
Wielkie dzięki flame. Skany już przesłałem na pocztę Ruchu, a zapracowaną schoppenkę gorąco pozdrawiam i przepraszam za zawracanie głowy.
Pozdrawiam
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 17:23:15
Właśnie się dowiedziałam, że moje zażalenie na odrzucenie skargi zostało przyjęte, w związku z tym, skarga również została przyjęta. Okazało się, że nie jestem taka całkiem blondynka, tylko coś tam myślę :))

Lwico, napiszę kolejne zażalenie, a Ty kochana wpłacaj te 30 zł opłaty od skargi bo to niezwykle ważne. Powodzenia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
06 lip 2011 - 11:21:55
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Właśnie się dowiedziałam, że moje zażalenie na
> odrzucenie skargi zostało przyjęte, w związku z
> tym, skarga również została przyjęta. Okazało się,
> że nie jestem taka całkiem blondynka, tylko coś
> tam myślę :))

Blondie :) he he ale z głową na karku. Gratulacje, tępicielko sędziowskiej głupoty.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 sie 2011 - 19:41:02
dziś otrzymałam z sądu postanowienie, że odrzucają moją skargę na BTE i oddalili wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego:(. Uzasadnienie jest aż na 3 strony, i tak nic z niego nie rozumiem :(
gia
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 17:52:36
BRAWA dla schoppenki.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 18:43:34
Schoppeneczko malutka bardzo się cieszę,że chociaż Tobie przyjęli pozytywnie zażalenie na odrzucenie skargi.Gratuluję mam nadzieję,że wszystko pomyślnie się ułoży.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 19:00:54
Przyjęli zażalenie pisane przeze mnie dla Lwicy. Moje zażalenia na razie nie rozpatrzone.

Dzięki za uznanie :))

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 19:06:28
Schoppenko jesteś wielka, myślę,że wszystkie zażalenia pisane przez Ciebie zostaną uznane.Znowu mam 2 awiza do odebrania i znowu strach co tym razem i kto.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 19:19:37
irena60 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Znowu
> mam 2 awiza do odebrania i znowu strach co tym
> razem i kto.


Irenka - zaraz Cię publicznie opierniczę, już dzisiaj opieprzanko jedna Pani przyjęła w mailu (prawda Koleżanko?) oj bo będziesz następna:)
Owszem masz prawo się bać.
Ale nie możesz dać się zwariować!!!

Odrobina luzu wskazana:)
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 19:17:31
Schoppenko -już przelałam te 30 zł.(opłata)od zażalenia i zrobiłam skan (odpis zażalenia).Wczoraj dostałam takie pismo z sądu wezwanie do usunięcia braków formalnych zażalenia.
Należy je wnieść w terminie 7 dniowym.Tak jak napisałam w mailu do ruchu oznacza to chyba że zażalenie zostało przyjęte ,skoro nie napisano ,że odrzucają.
Nie wiem co to oznacza ,ale chyba tak jak piszesz będzie ponownie rozpatrywana skarga.
Pozdrawiam i Bardzo Dziękuję Schoppence.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
05 lip 2011 - 19:58:31
Typuniu mój najdroższy ja już nie wyrabiam nerwowo i psychicznie to mnie przerasta,opierniczyć zawsze możesz to mobilizuje do dalszej walki.Mam nadzieję ,że moja strażniczka Flame tego nie zauważy,bo znowu będę miała przerypane a ona dopiero potrafi nakrzyczeć.

Typeczku dzisiaj list zwykły z L o tej samej treści co ostatni.

Buziakuję Was wszystkich wezmę się w garść mam płaczliwy dzień.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
06 lip 2011 - 10:22:03
@irena60
Zauważyłam! :) opierdziel pójdzie sms-em :)
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
06 lip 2011 - 11:52:32
Schoppenko- gratuluję- nie zawsze kolor włosów świadczy o inteligencji... :-). nie pisałam, bo jakby mnie nie było. Jeszcze troszkę tak będzie, później więcej luzu. Jest szansa- i to ogromna- niech to przeczytają ( a na 100% to zrobią), wszyscy bankowcy- cała ta ich mafia- nie damy się
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
25 sie 2011 - 20:06:12
Zeskanuj i na pocztę ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl Napiszę Ci zażalenie na postanowienie. Uszy do góry.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 20:34:33
Donoszę ,że dzisiaj otrzymałam z sądu okregowego w Katowicach odrzucenie zażaleń na odrzucone skargi(4 hurtem)
(bez możliwości odwołania się od wyroku)

Moje pytanie-czy to już koniec???,czy tak właśnie sądy odnoszą się do wyroku TK???.
Schoppenko jeżeli pozwolisz to prześlę na ruch społeczny poszkodowanych skan uzasadnienia ,żebyś mogła porównać czy u Ciebie i u Innych Towarzyszy Niedoli uzasadnienie jest takie samo.
Czy w związku z taką reakcją sądów okręgowych ,będziemy to ciągnąć dalej i złożymy jakieś zażalenie (wspólne ) do SN ???

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
i
Trzymajmy się Razem
Nadzieja umiera ostatnia.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 20:51:59
lwico, koniecznie poprosze skan na poczte. Prawdopodobnie bedziesz pierwsza ze swoja sprawa w Strasburgu :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:02:35
Jutro to zrobię -

NA ZACHÓD MARSZ !!!

Tutaj tylko Potop???

Nadzieja,Wiara ???

Może jednak nie jest matką głupich?
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:02:42
u mnie bte dostali w maju na podstawie ksiąg
wiec sady maja w dupie orzeczenie TK
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:09:30
Dziśka może Im tę doopę rozerwie i znajda się samew wielkiej czarnej doopie.
To taka moja złota myśl ,
myśl na poziomie naszych sądów i naszego rodzimego prawa.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:10:37
lwiaca, za chwile ma byc, ja to musze miec za chwile, bo tu trzeba dzialac.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:17:26
Ja nie rozumiem, co z wami jest. Macie być w takich sprawach szybcy jak komornik a nie się ociągać, Coś przychodzi z sadu, nie wiecie czym to ugryźć, to natychmiast wysyłać bo żeby coś sensownego przygotować to też trzeba czasu a terminy lecą.

Lwica, za 5 min mam mieć skan na poczcie bo będę zaraz dzwoniła do Pana Romana i muszę wiedzieć z jakiego powodu odrzucili. Ze Strasburgiem to też nie taka prosta sprawa. My musimy być przygotowani na każdą ewentualność i być gotowi na działanie natychmiastowe.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:17:41
Schoppenko jeszcze trochę sie poociagam i już robię-niestety teraz muszę sie oddalić od kompa siła wyższa - obowiązek
Zaraz wracam i do dzieła !!!
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:51:26
Schoppenko -Poszło!
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 21:53:15
Lwiczko wejdź na Fb
Re: Uchwała TK-odrzucenie skargi,wniosków iinnych..co dalej?
03 paź 2011 - 22:04:52
Irenko-Już się robi!.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:42:31
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqsq2222
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować