Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 16:39:40
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
W dniu dzisiejszym stwierdziłam że z mojego wynagrodzenia przekazano 50% na rzecz Komornika. Okazało się że wpłynęły dwa zajęcia za długi wobec firmy Ultimo. Chcę zaznaczyć że do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnych dokumentów ani z sądu, od komornika, od Ultimo na bieżący adres meldunku. Dowiedziałam się że wszelka korespondencja w tej sprawie kierowana była na mój poprzedni adres meldunkowy - adres meldunku zmieniłam 8 lat temu!!!. Czy jest dla mnie jeszcze jakaś szansa??
Proszę o wszelkie rady i sugestie.
Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
Aga
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 16:51:58
@Agawi
Właśnie przez takich bałaganiarzy jakim sama jesteś, zakładających hurtem nowe wątki, nie możesz odnaleźć interesujących cię informacji. Wystarczyło zamieścić posta w tematach poświęconych Ultimo. Jest ich chyba kilka - od wyboru do koloru.

W Twojej sprawie: wnosisz do sądu wniosek o przywrócenie terminu. Wraz z wnioskiem składasz sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym lub zarzuty do nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym.

Postępowanie egzekucyjne może zostać zawieszone wyłącznie na wniosek wierzyciela lub decyzją sądu. Niestety, będzie się toczyło dopóki sąd nie rozpatrzy Twojego sprzeciwu.

UWAGA! Jeśli zobowiązanie wobec Ultimo jest przedawnione, to nie wolno kontaktować się w żaden sposób z wierzycielem. Przez nieświadomość możesz je uznać, a w polskim prawie UZNANIE PRZEDAWNIONEGO ZOBOWIĄZANIA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-28 17:00 przez flame.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 17:22:30
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @Agawi
> Właśnie przez takich bałaganiarzy jakim sama
> jesteś, zakładających hurtem nowe wątki, nie
> możesz odnaleźć interesujących cię informacji.
> Wystarczyło zamieścić posta w tematach
> poświęconych Ultimo. Jest ich chyba kilka - od
> wyboru do koloru.
>
> W Twojej sprawie: wnosisz do sądu wniosek o
> przywrócenie terminu. Wraz z wnioskiem składasz
> sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu
> upominawczym lub zarzuty do nakazu zapłaty w
> postępowaniu nakazowym.
>
> Postępowanie egzekucyjne może zostać zawieszone
> wyłącznie na wniosek wierzyciela lub decyzją sądu.
> Niestety, będzie się toczyło dopóki sąd nie
> rozpatrzy Twojego sprzeciwu.
>
> UWAGA! Jeśli zobowiązanie wobec Ultimo jest
> przedawnione, to nie wolno kontaktować się w żaden
> sposób z wierzycielem. Przez nieświadomość możesz
> je uznać, a w polskim prawie UZNANIE
> PRZEDAWNIONEGO ZOBOWIĄZANIA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE!


Za bałagan przepraszam (bałaganiarą nie jestem - ale dzięki) - po prostu chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje w swojej sprawie, tylko skąd wziąć dokumenty czyli nakaz zapłaty - z sądu?? I dopiero rozpocząć procedurę przywrócenia terminu?
Nie mam żadnych dokumentów dotyczących tych spraw.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 17:36:47
Agawi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Za bałagan przepraszam (bałaganiarą nie jestem -
> ale dzięki) - po prostu chciałam uzyskać
> jakiekolwiek informacje w swojej sprawie, tylko
> skąd wziąć dokumenty czyli nakaz zapłaty - z
> sądu?? I dopiero rozpocząć procedurę przywrócenia
> terminu? Nie mam żadnych dokumentów dotyczących tych spraw.

Informacje najlepiej wyciągnąć od pracodawcy, ewentualnie od komornika - komornik dokonuje zajęcia wynagrodzenia na podstawie tytułu wykonawczego opatrzonego klauzulą wykonalności podając sygnatury spraw. Termin na złożenie wniosku o przywrócenie terminu wraz ze sprzeciwem/zarzutami biegnie w nieprzekraczalnym terminie 7 dni (termin zawity) od daty dowiedzenia się o czynnościach komornika lub daty wglądu w sądowe akta sprawy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-28 17:45 przez flame.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 19:12:35
Agawi,
jeżeli faktycznie nie było prawidłowego doręczenia to do procesu można jeszcze wrócić. Niemniej żeby wygrać sprawę trzeba mieć jeszcze zarzuty merytoryczne, które doprowadzą do obezwładnienia powództwa. Skąd wiesz że pisma sądowe kierowane były na niewłaściwy adres? domyślasz się z czego wynika zadłużenie?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 19:43:27
Na pewno było wysłane na stary adres na zajęciu od Komornika jest napisany mój stary adres. Wiem z czego wynika ten dług jest to pozostałość po kredycie z 2000r
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 19:54:08
Agawi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Na pewno było wysłane na stary adres na zajęciu od
> Komornika jest napisany mój stary adres. Wiem z
> czego wynika ten dług jest to pozostałość po
> kredycie z 2000r


Prześlij oznaczone skany pism od komornika na adres ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl wskazując jako odbiorcę mnie.
Jako,że jest to Ultimo a ja ostatnio czuję do nich wyjątkową sympatię, więc mogę się tym zająć i Ci pomóc.

Patronas - jako, że jest to firma windykacyjna myślę, iż o merytoryczne zarzuty nie będzie trudno.
Re: c.d. VINDEXUS
29 lip 2011 - 12:43:37
Do Typa Niepokornego. Wysłałam do Ciebie na private mail wiadomość w sprawie Vindexusa, w ktorej mi tyle pomogłeś. Zajrzyj proszę i odpowiedz, bo nie rozumiem zarządzenia sędziego. Z góry dzieki i pozdrawiam. Kocia Mama.
Re: c.d. VINDEXUS
29 lip 2011 - 12:51:35
Typku Niepokorny, jeszcze jedno pytanie. Czy ostatni wyrok TK w spr. funduszy sekurytyzacyjnych ma jakiś wpływ na np. moją sprawę? Jesli tak, to jaki?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 19:49:08
jak kredyt taki stary to może roszczenie jest przedawnione?
to jakaś duża kwota? pisałaś o dwóch zajęciach komorniczych. cała należność została już ściagnięta? Jak jest opisany tytuł wykonawczy na piśmie komornika?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 20:02:20
Witam
NIe zostało spłacone w calości to są duże kwoty jedna na 30 000 zł nie wiem skąd bo tam mogło zostać góra 300zł
na podstawie wyroku sądu a druga na podstawie nakazau zaplaty na kwotę 4000 zl
to moze być druga porzyczka ale tam mogło być góra 1000zł zajęcie na
podstawie nakazu zaplaty też z 2009 r
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 20:06:49
Dziękuje Bardzo zaraz wyślę
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 20:09:17
miałem kiedyś do czynienia z Kredyt Inkasso i bardzo ładnie pisali pisma, ciekawie argumentowali i generalnie dosyć starannie działali w tym procesie. Natomiast w sprawie z powództwa Kruka (chyba Prokura NSFIZ) wyglądało to już dużo gorzej, nieprofesjonalnie i niedbale. Pewnie obsługuje ich kilka kancelarii prawniczych i stąd mogą się pojawiać różnice w jakości bo to przecież gigant jest i nie chce mi się wierzyć że tak działaja standardowo.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 20:39:18
jak takie kwoty to poważna sprawa. Niezwłocznie musisz przejrzeć akta sądowe. NIe wiem do których sądów oni kierują sprawy. Musisz się też liczyć z tym, że zanim wzruszysz wyrok i nakaz ( o ile to w ogóle możliwe) to upłynie jeszcze nawet kilka miesięcy i nadal będziesz miała zajęte wynagrodzenie. Jaki sad lub sądy wydały te orzeczenia?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 20:50:09
Sąd Rejonowy Kraków Podgórze.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 22:07:59
to daleko. Masz możliwość przejrzenia tych akt w ciągu tygodnia od otrzymania informacji o wszczęciu przeciwko TObie egzekucji?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 22:14:21
Nie ma, co bawić się tutaj w przeglądanie akt, tylko działać!!!
Aby z tym ruszyć konieczna jest treść tytułu wykonawczego od komornika, między czasie załatwiać zaświadczenie, że nie mieszkasz pod wskazanym adresem od 8 lat lub, że od 8 lat mieszkasz pod obecnym adresem.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 22:36:21
typie niepokorny, dziewczyna ma problem, który się nazywa trzydzieści cztery tysiące złotych. W swojej sprawie możesz działać byle jak i po omacku ale jeżeli chodzi o cudze pieniądze to może trochę daj na wstrzymanie. Jak chcesz formułować zarzuty merytoryczne jeżeli nie widziałeś akt sprawy i jej w ogóle nie znasz? załóżmy że sprawa o 4 tysiące jest w postępowaniu uproszczonym a ta na 30 tys. w postępowaniu nakazowym. W każdym z tych postępowań masz prekluzję dowodową. Nie podniesiesz na czas zarzutów które mogą wynikać wprost z akt sprawy, nie zgłosisz odpowiednich wniosków dowodowych i dziewczyna przegra sprawę. Będziesz strzelał zarzutami na oślep? Co CI w takiej sytuacji da to że sąd uwzględni wadę doręczenia i rozpozna sprzeciw. Napiszesz że banki i firmy windykacyjne są niedobre i to pozwoli wygrać sprawę? Zapoznanie sie z aktami sprawy i stanowiskiem strony przeciwnej to pierwsza podstawowa czynność jaką powinien podjąć prawnik.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 23:12:34
Partonas, po przeanalizowaniu setek pozwów ze strony firm windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych bądź zwykłych firemek), można nabyć wiedzę pozwalającą strzelać na ślepo z dużym prawdopodobieństwem powodzenia. Mnie osobiście zdarzyło się niejednokrotnie strzelać ślepakami i we wszystkich przypadkach trafiałam bezbłędnie co w konsekwencji doprowadzało do wycofania powództwa przez firmy windykacyjne a nawet do zrzeczenia się roszczenia. Jeśli sąd nie przychyli się do wszystkich zarzutów, to wystarczy jeden trafiony aby skutecznie pozbawić nakazu zapłaty mocy :))

Typ Niepokorny jest swoistym "specjalistą" i już nie jednego wybawił z łap pazernego windykatora :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 23:35:15
Przepraszam schoppenko ale o czym Wy w ogóle piszecie? Chodzi o pieprzone 34.000 zł, a może i więcej, które w obecnej chwili musi zapłacić Agawi. Wy chcecie jej oczywiście pomóc ale w jaki sposób? Chcecie w takiej sytuacji rzucać kostką? Strzelać na chybił - trafił? Przecież to nie jest zabawa. NIe chodzi o jakiś rewanż na firmach windykacyjnych czy bankach, ktorych nie lubicie. CO zrobicie jak Wam się nie powiedzie? Agawi powinna obejrzeć każdą najmniejszą karteczkę w aktach jej spraw i to ze dwa razy, a całe akta sfotografować. Jeżeli nie wie czego w aktach szukać to niech je pokaże komuś kto będzie widział co zrobić. No przecież to są podstawy tego żeby do sprawy się w ogóle zabrać.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
28 lip 2011 - 23:54:10
W przypadku Ultimo można właśnie rzucać w ciemno na podstawie tych kilku informacji które podała Agawi:

1. firma Ultimo nie jest właścicielem zobowiązania, nie ma legitymacji prawnej, kłania się art. 92c pb - zgoda na przelew wierzytelności w formie pisemnej;

2. pozwana nigdy nie otrzymała zawiadomienia o sprzedaży-zakupie wierzytelności a tym bardziej przedsądowego wezwania do zapłaty, kłania się art.61 § 1 k.c. oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone jej z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią;

3. kredyt z 2000r, kłania się art. 118 K.C. oraz art. 120 K.C- przedawnienie roszczenia. W przypadku banku, dług przedawnia się po upływie 3 lat.

Takich punktów mogłabym wymienić jeszcze co najmniej kilka, już o ostatnim wyroku TK nie wspomnę (Ultimo wystąpił o nakaz zapłaty na podstawie wyciągu z ksiąg funduszu, który na dzień dzisiejszy nie mają mocy dokumentu urzędowego)


Petronas, choćbyś wyłaził ze skóry i odżegnywał nas od czci i wiary, i tak wszystko zależy od Agawi.
Jedno jest pewne, Ci co zaryzykowali walkę na naszych zasadach-wygrali. Sama wygrałam swoją własną sprawę a nawet dwie właśnie z firmą Ultimo i Kredyt Inkaso. Krzyczysz że chodzi o 34 000 zł a ja w ciemno skarżyłam swoją własną wierzytelność na prawie 70 000 zł i wygrałam. Tutaj nie kwota ma znaczenie.

Jeśli Agawi jest w stanie dotrzeć do sądu, który wydał nakaz zapłaty i przejrzeć akta to chwała jej za to, jeśli nie, to czym ryzykuje ? Co może więcej stracić, zaskarżając nakaz zapłaty na zasadach które jej proponujemy ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-28 23:55 przez schoppenka.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
29 lip 2011 - 00:44:13
Oczywiście, że wszystko zależy od Agawi i to ona ponosi całe ryzyko. Kwota długu jest tak duża, że nawet jeśli nie mieszka w Krakowie czy okolicach to warto wziąć dzień urlopu i akta przejrzeć. Nie wolno jej niczego zaniedbać. To że przekonujecie Agawi, że nie ma sensu działanie mające na celu zebranie jak najwięcej informacji w sprawie nie mieści sie po prostu w głowie. Z resztą nie ma tutaj mowy o zbieraniu jakichś dodatkowych informacji ale o informacje podstawowe. Jestem bardzo ciekawy, czy w tych Twoich sprawach, ktore wygrałaś, przeglądałaś akta sprawy, czy też pisałaś zarzuty "na ślepo" Przecież Agawi nawet nie widziała pozwu. Też nie widziałaś i nie czytałaś pozwów w sprawach wytoczonych przeciwko TObie? Chodzi o profesjonalne podejście do sprawy. Nie chce mi się tutaj odnosic do tych zarzutów które podniosłaś, bo się Was przekonać nie da ale sama doskonale wiesz, że art. 92c pb już się "nie kłania" bo go od stycznia 2009 roku nie ma, a wcześniej obowiązywal od lipca 2004. Wszystko zależy od tego kiedy był przelew. Wcale nie byłbym taki pewny co do tego, że to zawiadomienie o zamiarze przelewu nie zostało Agawi doręczone. NIe wiemy czy i kiedy było wysyłane i czy Agawi nie odbierała jeszcze przez jakiś czas korespondencji pod starym adresem. A Pewni jesteście że nie było wysłane na nowy adres? bank z pewnościa przed przelewem do Ultimo prowadził egzekucję i może ustalił nowy adres Agawi. To tak dawno, nie wiadomo co Agawi pamięta. Jeżeli Ultimo dysponowało kilkoma adresami to wybrało przy kierowaniu pozwu pierwszy lepszy. A jak potraktujesz ewentualny zawarty w umowie kredytowej obowiązek informowania banku o każdorazowej zmianie adresu i skutkach niewykonania tego obowiązku? Co do zarzutu przedawnienia to bądźmy poważni, gdzie tu wskazałaś termin wymagalności roszczenia od którego to będziesz liczyć te 3 lata? Nie ma nic do rzeczy data zawarcia umowy kredytowej.
Jest tu mnóstwo niewiadomych i Wasze zarzuty oczywiście mogą być skuteczne ale też mogą być zupełnie chybione.
A tak z ciekawości to co chcecie do tego sadu wysłać? jakiej czynności ma Agawi dokonać? Przypuszczam, że i tutaj sie mylicie. A jak chcecie zapobiec negatywnym skutkom wszczętej egzekucji?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
29 lip 2011 - 09:00:57
Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie, postanowiłam jechać do sądu - zerknąć na akta. Proszę o informację nt. akt - co najlepiej zrobić? sfotografować, skserować,czy mogą być jakieś problemy natury prawnej?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
29 lip 2011 - 09:46:35
@Agawi
Sfotografuj akta. Za kopie będziesz musiała słono zapłacić. To niepotrzebny wydatek.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
29 lip 2011 - 19:52:45
Agawi,
zrób zdjęcia całych akt, nie powinno być tego więcej niż kilkadziesiąt stron dla każdej ze spraw. Ponieważ w sprawach masz prawdopodobnie wadę doręczenia, to obejrzyj dokładnie i sfotografuj potwierdzenia odbioru (to te małe karteczki wszywane zwykle na środku akt :)). W większości sądów funkcjonują obecnie czytelnie akt dla wszystkich wydziałów danego sądu. Zadzwoń dzień lub dwa dni wcześniej i zamów akta. Twoje sprawy jako formalnie zakończone przeniesiono do archiwum i pewnie nie będą chcieli wydać ich od ręki. Jeżeli nie ma odrębnej czytelni to dzwoń do właściwego wydziału sądu.
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
29 lip 2011 - 22:19:33
Witam ponownie, zamówiłam akta (na wtorek będą) oczywiście na ten moment muszę złożyć wniosek o przywrócenie terminu, z tego co udało mi się dowiedzieć to jedna sprawa ta na mniejszą kwotę była jako nakaz zapłaty, natomiast druga na te wyższą kwotę czyli 34 tys. odbyła się zwykła rozprawa z wyrokiem na moją niekorzyść - powiem szczerze nie wiem o co chodzi, napewno nie był to żaden nakaz zapłaty. Wszelka korespondencja w ww. sprawach kierowana była oczywiście na stary adres meldunkowy z przed 8 lat.
Pozdrawiam
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
30 lip 2011 - 11:48:14
Pewnie sąd wydał tzw. wyrok zaoczny. Nawiązałaś chyba kontakt z "typem niepokornym" który jak sądzę obiecał jakiś projekty pism przygotować. Gdyby było coś nie tak to daj znać, też mógłbym też jakieś uwagi wnieść. Napisz tu na forum a ewentualne materiały prześlij na patronas@poczta.onet.pl
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
12 paź 2011 - 15:46:25
Witam
Bardzo proszę o pomoc wczoraj odebrałam pismo z Sądu w odpowiedzi na moje pismo
Sąd postanowił odrzucić wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego wydanego 13.11.2009 czy jest jeszcze jakaś możliwość w sprawie Ultimo?
Re: Czy jest jeszcze szansa uratować wynagrodzenie?
12 paź 2011 - 16:02:35
Agawi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
> Bardzo proszę o pomoc wczoraj odebrałam pismo z
> Sądu w odpowiedzi na moje pismo
> Sąd postanowił odrzucić wniosek o przywrócenie
> terminu do wniesienia sprzeciwu od wyroku
> zaocznego wydanego 13.11.2009 czy jest jeszcze
> jakaś możliwość w sprawie Ultimo?

Możesz wnieść powództwo p/egzekucyjne, pod warunkiem, że nadal toczy się postępowanie egzekucyjne. Sąd na pewno uzasadnił przyczynę odrzucenia wniosku. Na każde postanowienie sądu przysługuje Ci zażalenie. Nie znam treści postanowienia. Nie znam też pism procesowych wniesionych w Twojej sprawie. Na podstawie tak skąpych informacji nic nie doradzę.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:36:36
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqvgedw33
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować