Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Zbieżność egzekucji komorniczej
02 sie 2011 - 11:54:10
Witam wszystkich,
z tytułu alimentów mam zajęcie 60% wynagrodzenia przez komornika.Pozostawił mi kwotę wolną od zajęcia 40%. Dzisiaj otrzymałem pismo od komornika drugiego, że zajmuje mi wynagrodzenie do kwoty wolnej od zajęć komorniczych.To zajęcie jest na mocy wyroku dla Funduszu (KRUK).
1. Czy zająć mi może komornik wynagrodzenie skoro już jest maksymalnie zajęte przez pierwszego komornika tego od alimentów?
2. Czy zakład pracy widzą tą sytuację powinien napisać pismo, że jest to przeszkodą w realizacji postanowienia komornika?
3. Zamierzam przywrócić termin odwołania się od prawomocnego wyroku, który nakazuje mi zapłacić do KRUKA pieniądze,ponieważ przecież firma ta kupiła dług od banku, zmusiła do nawiązania kontaktu poprzez nękanie wieloletnie poprzez wprowadzenie w błąd co zmusiło mnie do uznania długu przedawnionego, a także z uwagi na to, że bank dokonał czynności prawem zakazanej, więc skoro to miało miejsce to chyba nic się nie należy KRUKOWI i komornikowi?
Proszę o odpowiedź i pomoc w tym temacie.
Dziekuję
Re: Zbieżność egzekucji komorniczej
02 sie 2011 - 13:06:12
1. Alimenty mają pierwszeństwo przed sądowym i administracyjnym postępowaniem egzekucyjnym.

2. Pracodawca po otrzymaniu kolejnego zajęcia powinien poinformować komornika, że z wynagrodzenia pracownika X jest już prowadzona egzekucja przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w ... Rewir Y.

3. Uznanie przedawnionego zobowiązania NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE!

Uznałeś - musisz zapłacić. Nie ma "zmiłuj się" - dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo). Chyba, że istnieją przesłanki do podważenia uznania przedawnionego zobowiązania. Jeśli zrobiłeś to pisemnie, to pozamiatane. Żaden sąd nie uzna Twojej argumentacji. Wniosek o przywrócenie terminu będzie skuteczny jedynie wtedy, gdy korespondencja była kierowana na nieaktualny adres zamieszkania/zameldowania.

P.S.
Nie było potrzeby zakładania nowego wątku. To, o co pytasz było już wałkowane na forum tysiąc razy. Wystarczyło skorzystać z opcji "szukaj".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 14:19 przez flame.
Re: Zbieżność egzekucji komorniczej
02 sie 2011 - 21:37:40
Co do uznania zobowiązania wobec Kruka, to jeszcze pół biedy - dałoby się to w miarę skutecznie podważyć.
Gorzej z bezczynnością w chwili wniesienia przez Kruka o nakaz zapłaty.
Jeżeli korespondencja z sądu dotarła pod właściwy adres, to nie widzę możliwości przywrócenia terminu na sprzeciw chyba, że wykażesz, ze z przyczyn niezależnych od Ciebie nie mogłeś w terminie wnieść sprzeciwu. Na przykład - korespondencję odebrałeś Ty lub dorosły domownik, ale za kilka dni znalazłeś się w szpitalu, lub podobne zdarzenia losowe. Z treści postu wnioskuję, że był to fundusz którym zarządza Kruk, zatem podstawę do wznowienia stanowi wyrok TK z dnia 11 lipca 2011r, sygn. akt P 1/10 (Dzienniku Ustaw z 25 lipca 2011., Nr 152, poz. 900).

Słoneczko, jeżeli korespondencja z sądu nie trafiła pod właściwy adres to brak jest podstaw do wznowienia ( w tym gubią się profesjonaliści!), ponieważ skoro korespondencja nie dotarła pod właściwy adres to jest jednoznaczne z faktem, że nie została skutecznie doręczona. Jeżeli korespondencja nie została skutecznie doręczona to termin na wniesienie sprzeciwu nie zaczął biec.
Podsumowując - w takim wypadku nie ma potrzeby wnoszenia o przywrócenie terminu, bo nie ma co przywracać!
Błędną podpowiedź z sądu zauważyłem w jednym z tematów [www.sklepowicz.pl] , do którego przyłączył się uczynny "Patronas" (nie jest moim zamiarem nadużywać czyjejś bezinteresownej formy pomocy - zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie wiem, za co mam się pierwej zabrać!). Jednak postanowiłem się przyjrzeć temu i cierpliwie czekałem czy błędna podpowiedz zostanie w tym wypadku wychwycona przez (zdawać by się mogło) specjalistę w tej dziedzinie - jednak tak się niestety nie stało:)

PS. Przepraszam za gafę, jaka miała miejsce w mailu:)
Moim usprawiedliwieniem niechaj będzie moje samopoczucie w ostatnim czasie:)
Nie dosyć, że z nim był problem to jeszcze przez nie narobiło mi się sporo zaległości.
Re: Zbieżność egzekucji komorniczej
03 sie 2011 - 14:36:31
@Typencjusz :)

Ze szczątkowych informacji, które podał "KraJan" możemy sobie jedynie powróżyć. Mam już dość odpowiadania na zdawkowe komentarze. Nie widziałam na oczy nakazu zapłaty, nie znam treści pozwu, więc wszystko, o czym piszemy to czcza "gdybanina". Wiem też, że p/o wierzycielowi tsza wytoczyć w sądzie armaty i broń ciężkiego kalibru, jeśli uznało się przedawnione zobowiązanie np. podpisując z nim ugodę.

P.S.
Daj sobie chwilę wytchnienia, bo nie wyrobisz na zakręcie. Zdrowia nikt Ci nie zwróci. Szanuj je! Ogóry z ogonami są the best :)

Buziaki :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-04 10:59 przez flame.
Re: Zbieżność egzekucji komorniczej
08 sie 2011 - 11:47:16
Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi i porady.Na szczęście nie jest to kwota jeszcze powalająca do zwrotu, więc skoro nic nie można zrobić to trudno.
Uważam jednak, że Sądy, które akurat takimi sprawami się zajmują powinny z mocy prawa oddalać roszczenia zakupionych od banków przez te fundusze zobowiązania klientów. Odwoływanie się od wyroków, wieczne powtarzanie i "uświadamianie" wymiarowi sprawiedliwości aktów prawnych to wyręczanie z ich pracy i obowiązku wiedzy, jako prawników.

Chyba najprościej było by oskarżyć najpierw i bank i fundusz o dokonanie czynności bezprawnej, a następnie - zakładając, że Sąd uznałby tą czynność za bezprawną - na podstawie tego wyroku odwołać się od nakazu zapłaty do funduszu.

Ok, zamykam temat dziękując jeszcze raz za pomoc.Resztę dowiem się chyba z wyszukiwarki, choć i ona nie wszystkie słowa wpisywane odszukuje, ale spróbuję.
Pozdrawiam
Re: Zbieżność egzekucji komorniczej
08 sie 2011 - 12:02:10
@KraJan
Nie poddawaj się tak od razu! Żeby doradzić Ci, jak powinieneś postępować, musielibyśmy przejrzeć dokumenty. Być może jest jakiś punkt zaczepienia? Skanuj wszystko co masz, a co dotyczy tej sprawy i wyślij na adres: ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:35:04
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfcw3rf
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować