Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****

*****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 13:17:08
Polecam artykuł Pani Małgorzaty Dudek:
[bezznieczulenia.nowyekran.pl]

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 14:21:49
WRESZCIE! He he he czekałam na ten werdykt od ubiegłego roku. Prezes UOKiK dotrzymała słowa :) Kara powinna być dotkliwsza!
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 14:30:02
Ja to bym ich ukarała na 2 000 000 zł.wtedy może hieny zrozumiały,że nie warto z nami zaczynać.Jeszcze inne baneczki i ich wspólników windykatorków!!! Ale mimo tego i tak jest Super!!!!
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 14:35:50
Co to znaczy dla nich, gdy i tak odbiją sobie to z nawiązką na swych sztuczkach.
Gdyby ci zapłacili z własnej kieszeni, to mogło by im dać do myślenia i czegoś nauczyć. Taka kwota to dla nich pryszczyk.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 14:43:05
typ niepokorny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co to znaczy dla nich, gdy i tak odbiją sobie to z
> nawiązką na swych sztuczkach.
> Gdyby ci zapłacili z własnej kieszeni, to mogło by
> im dać do myślenia i czegoś nauczyć. Taka kwota to
> dla nich pryszczyk.

Racja, ale nie po to zasypywaliśmy Miejskich/Powiatowych Rzeczników Praw Konsumenta pismami i skargami, żeby zostało to bez echa. Nasze forum też robiło za kopalnię informacji w rzeczonym temacie :)
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 19:26:12
:-))) super choć troszkę dostali po tyłku, choć troszkę.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 13:18:09
typ niepokorny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co to znaczy dla nich, gdy i tak odbiją sobie to z
> nawiązką na swych sztuczkach.

Chciałabym doczekać czasów, w których UOKiK nałoży tak wysoką karę, że ukarana firma/bank PRZESTANIE ISTNIEĆ na polskim rynku!
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 14:56:28
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> typ niepokorny Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Co to znaczy dla nich, gdy i tak odbiją sobie to
> z
> > nawiązką na swych sztuczkach.
>
> Chciałabym doczekać czasów, w których UOKiK nałoży
> tak wysoką karę, że ukarana firma/bank PRZESTANIE
> ISTNIEĆ na polskim rynku!


Oj, obawiam się, że tych czasów nie doczekasz się.
Ponieważ kary muszą być proporcjonalne % ( nie pamiętam ile to było) do osiągniętego obrotu w skali roku przez podmiot ukarany.
A dwa, to mogą się jeszcze od decyzji UOKiK odwołać do SOKiK.

Jak więc Widzisz Prawo chroni firmy łamiące nagminnie prawo.
Natomiast karze prostego obywatela nawet gdy jest już bankrutem:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-20 15:07 przez typ niepokorny.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
19 sie 2011 - 20:08:05
Prawda jest taka: u nas procedury windykacyjne do złudzenia przypominają wyłudzanie haraczu przez mafię. Dla mnie słowo "windykacja" po prostu kojarzy się z kradzieżą, bo w większości przypadków tak to wygląda.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 10:16:18
Windykacja w naszym pięknym kraju to nic innego, jak to, co napisał Gustlik- zastrasza nas, upodla, pakujemy się przez to w większe kłopoty- jeśli nie jesteśmy doinformowani, jakie mamy prawa. A tak pięknie w telewizji banki wypowiadają się żę windykacja zawsze ma na celu dogadanie się z dłużnikiem. Sami wiemy, jak jest i w końcu ktoś coś zobaczył- oby więcej tego.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 15:18:03
@Typencjusz :)

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że działania UOKiK to zaledwie ślizganie się po powierzchni śmierdzącego bagna.
Dobre, chociaż tyle. Naparstek do naparstka i w końcu przeleje się miarka!

P.S. SOKiK z reguły podtrzymuje w mocy wyroki UOKiK-u.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 10:56:55
Macie rację banki za uporczywe windykacje powinny być karane.
Jest jakaś nadzieja,że następne banki też dostaną za swoje.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 13:14:58
halina63 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Macie rację banki za uporczywe windykacje powinny
> być karane.
> Jest jakaś nadzieja,że następne banki też dostaną
> za swoje.

Dostaną, jeśli konsumenci będą zasypywać Rzeczników Konsumentów konkretnymi DOWODAMI. Bez tego ani rusz! Na jakiej podstawie UOKiK ma skarżyć delikwentów? Tsza tylko ruszyć pupcie sprzed kompa i wykrzyczeć swoją krzywdę!
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
20 sie 2011 - 14:13:30
Flame- z ust mi to wyjęłaś- każdy z nas by tak chciał. Oni obarczą tymi kosztami swoich klientów. A tak- jakby dostali karę BARDZO wysoką, innym dałoby to do myślenia. Bo przecież przez to ich nękanie ilu z nas ma, miało nerwicę, depresję, ilu ludzi pozbawiło się życia, ilu jeszcze musi ponieść tę najwyższą cenę, aby było inaczej. Ja sama mam dosyć- DOSYĆ. Jak było dobrze, to ok. Ale teraz zastanawiam się, jak banki dały tyle tego- przecież mają swoje bazy BIK itp. Aż tu nagle zarobki spadają, traci się drugi dochód- i wtedy banki pokazują, co robią z takimi, jak my- wyzywają od złodziei, grożą straszą wydzwaniają. Ja teraz troszkę siadam psychicznie- tylko Wam mogę napisać- ja co wieczór się modlę, aby się nie obudzić- przez to całe bagno. Pluję sobie w twarz, po co braliśmy- jakbym wiedziała co będzie. Nie wiem, czy zniosę to dłużej. Przepraszam, że tak, ale nie radzę sobie ze sobą.
gia
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
05 paź 2011 - 13:27:57
UOKiK: 1,2 mln zł kary dla Euro Banku za zastraszanie swoich dłużników
[biznes.onet.pl]
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
05 paź 2011 - 19:15:27
w jednym z artykułów piszą, cytuję : Skoro w świetle powyższego stanowiska Euro Banku nadal nie chce Pan/i oddać pieniędzy to nie mamy innego wyjścia. Bank jest zmuszony skierować Pana/i akta do Windykacji Ulicznej. Pod podane przez Pana/ią adresy wyślemy jednostkę interwencyjną z naszymi egzekutorami, którzy zajmą się prowadzeniem z Panem/ią negocjacji u Pana/i w domu. Proszę się nie martwić, nasi egzekutorzy są specjalistami w odzyskiwaniu rat, których Klienci nie chcą oddać. Przyjadą do Pana/i do domu w swoich uniformach i jestem przekonany, że po kwadransie negocjacji mimo tych wszystkich problemów życiowych zdecyduje się Pan/i oddać pieniądze do Banku!..........

tak oni ci "uliczni windykatorzy" przychodzą do domu rujnują ci życie,rozmawiają z twoimi sąsiadami a potem , bo przecież wciąż im mało rujnują ci życie w pracy, ale i tego im wciąż mało! zatem zaczyna się od nowa ... wydzwaniają, wysyłają smsy, składają wizyty.... i na twoje prośby, pisma kierowane do banku nie odpowiadają!tylko wysyłają "ulicznych" a jak już jesteś tak bardzo zrezygnowany że nie masz ochoty wstać i myślisz że może lepiej będzie ze sobą skończyć bo przecież rodzina się od ciebie odsunęła, w pracy patrzą jak na przestępcę to po co? acha wiem! po KOLEJNY KREDYCIK najlepiej KONSOLIDACYJNY!!!!!! tak ! jesteś uwalony po uszy to co Ci zależy? weźmiesz, spłacisz zadłużenie i na jakiś czas spokój. Tak na jakiś czas.... sama jestem właśnie w takiej "pętli" w którą się wpakowałam !!! Strach to był jedyny mój doradca! Mam cichą nadzieję, że inni też poniosą srogie kary!!!! Dziś odwiedził mnie dla odmiany "ulicznik" z Getin Noble Bank...wszystko zaczyna się od nowa...
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
05 paź 2011 - 19:25:42
///



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-17 16:04 przez agacze1974.
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
05 paź 2011 - 19:52:22
do agacze1974 , pierwszy raz przyszedł po zapłacie 2 pomniejszonych rat to znaczy jak wystąpiłam do banku z prośbą i zaczęłam wpłacać obniżone raty to po kilkunastu telefonach ( większość z tych "miłych" rozmów mam nagrane, może się kiedyś to przyda) i smsach przyszedł "ulicznik" tzn. dokładnie po wpłaconych 2 ratach pomniejszonych czyli po 2 miesiącach. Brak jakiejkolwiek pisemnej odpowiedzi do chwili obecnej!!! Kompletna cisza, ja wpłacam tyle ile zdeklarowałam bo przecież nie mam skąd brać straciłam dodatkowe źródło dochodu!!!! już ledwo zipię :-( z tej mojej jednej pensji ledwo daję radę, wciąż szukam dodatkowego żródła dochodu ale "starych bab" nie zatrudniaja po godzinach nawet do sprzątania ;-)) nie unikam i nigdy nie unikałam spłaty swoich zobowiązań ale oni to mają ......no właśnie! i znów wizyta ulicznika! reasumując myślę,że ulicznik będzie się pojawiał raz na 2 wpłaty! chyba że Getin Noble zgodzi się na moją propozycję ugody lub zaproponuje coś co będę mogła przyjąć...usłyszałam ostatnio, że mogłam się zastanowić zanim brałam.......
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
06 paź 2011 - 10:24:44
Bożka- większość z nas kierowała się strachem i wpakowała się w kłopoty. Za przeproszeniem- banki są współwinne- mają jak na tacy, co mamy ile mamy i jak spłącamy, a i tak dawały, a my przez strach właśnie braliśmy, żeby spłacać. Nie mieć zaległości. Błędne koło. teraz już to wiemy- czasu cofnąć się nie da. Analitycy, doradcy bankowi- przecież to oni dają te kredyty i podobno wiedzą komu mogą- zdolność sami obliczają. Szkoda słów. Karę dostali- małą- co to na nich. Ale super było na końcu - bank jest chętny do negocjacji, pomniejszenia rat, zawieszenia- jak w bajce- jak jest, każdy wie. Pozdrawiam Was i zobaczcie, ile zaczyna się dziać- dzięki forum- jesteśmy bardziej świadomi- a to połowa sukcesu- wiwat forum i jego głównym pomagierom :-). To dzięki Wam, kochani zaczyna się coś dziać- jesteście jak te światełka w tunelu
Re: *****Euro Bank ukarany za windykacje*****
09 paź 2011 - 16:54:54
i tak zaaca klienci ale,wazne ze uokik i inne instytucje zaczynają dostrzegac problem,juz społeczny,w przeciwieństwie do zbp i negocjatora bankowego
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:32:29
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqf345y56y5
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować