Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****

*****Propozycja reorganizacji forum*****
10 wrz 2011 - 00:39:12
Pojawiają się ostatnio głosy, żeby osoby szukające pomocy nie zakładały nowych wątków i nie "zaśmiecały" , tylko szukały wyszukiwarką wątków ze sprawami podobnymi do swoich. Niemniej osoby nowe szukające pomocy mogą nie umieć się poruszać na tym forum i dlatego zamieszczają informację w nowym wątku zamiast szukać podobnych wątków już istniejących. Dodam, że będąc osoba nową pewnie zrobiłbym to samo.
Ja miałbym taką propozycję do admina: stworzyć więcej kategorii forów, oprócz "Organizacyjnych", "Rejestru nieuczciwych banków" i "Banków" dołożyć następujące:
- Komornicy
- Firmy windykacyjne
- Firmy ubezpieczeniowe
- Spadki i długi spadkowe
- ZUS i US
- Mandaty, grzywny i kary pieniężne
- Sprawy rózne

- Organizacyjne - sprawy dotyczące organizacji naszego Ruchu, posty wskazujące na ciekawe artykuły Pana Romana oraz artykuły i filmy w internecie.
- Rejestr nieuczciwych banków - zamieszczanie banków postępujących w nieuczciwy sposób z klientami.
- Banki - problemy dłużników ze spłatą kredytów oraz inne problemy z bankami i firmami parabankowymi, np. SKOK, Provident itp.
- Komornicy - problemy z komornikami i egzekucjami komorniczymi
- Firmy windykacyjne - problemy z windykatorami i funduszami sekurytyzacyjnymi.
- Firmy ubezpieczeniowe - problemy z ubezpieczeniami i wypłatą odszkodowań, nie tylko dotyczących kredytów.
- Spadki i długi spadkowe - problemy ze spadkami i długami spadkowymi, porady dotyczące spadków.
- ZUS i US - problemy z ZUS-em i Urzędami Skarbowymi,
- Mandaty, grzywny i kary pieniężne - problemy z mandatami, grzywnami i innymi karami pieniężnymi nakładanymi przez Policję, Straż Miejską, Straż Ochrony Kolei, Inspekcję Transportu Drogowego, Policję Skarbową, kontrolerów (tzw. "kanarów") przedsiębiorstw komunikacyjnych (PKP, SKM, PKS, MPK itp.) oraz inne organa i instytucje,
- Sprawy rózne - problemy finansowe i prawne nie pasujące do pozostałych kategorii.

Wtedy osoba mająca konkretny problem wchodziłaby we właściwe forum i tam zakładała wątek.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-11 01:50 przez Gustlik.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
10 wrz 2011 - 16:00:14
To świetny i realny pomysł.Jestem za.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
11 wrz 2011 - 19:46:08
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:40 przez camion.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
12 wrz 2011 - 09:27:13
Pomysł nierealny i niewykonalny!
Forum nie jest i nie będzie moderowane. Jeśli użytkownicy samodzielnie nie zadbają o porządek, to niedługo nie będzie można dokopać się do istotnych informacji!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 13:21 przez flame.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
12 wrz 2011 - 09:52:56
@ Flame
Moim zdaniem pomysł jest całkiem realny, tylko zmian musiałby dokonać twórca tej strony - "dodać" wiecej działów. To byłoby dobre, bo naprawdę osoby nowe moga nie wiedzieć, jak sie po tym poruszać i mając problem zakładają nowe wątki. Ja sam jakbym był nowy i miał problem, to pewnie założyłbym nowy wątek zamiast szukać podobnej sprawy.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
12 wrz 2011 - 10:57:28
Gustlik nie będę tłumaczyć na forum, dlaczego jest to niemożliwe. Wyjaśnień mogę udzielić tylko na priv. Zamykam temat!
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
12 wrz 2011 - 23:46:18
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Gustlik nie będę tłumaczyć na forum, dlaczego jest
> to niemożliwe. Wyjaśnień mogę udzielić tylko na
> priv. Zamykam temat!


@ Flame, wysłałem Ci maila na ten temat. Ale naprawdę czegoś tu nie kumam...

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
12 wrz 2011 - 20:17:46
na pierwszej stronie czytam "
"Witamy w internetowym serwisie Stowarzyszenia. Jego ostateczny kształt jest dopiero opracowywany."

- z tego rozumiem że formuła strony ani forum nie jest definitywnie zamknięta, a jeśli tak to dlaczego nie brać pod uwagę sensownych wniosków,
zresztą też kiedyś o tym pisałem aby stworzyć dział do wolnej dyskusji, pojedyńczych pytań i wszelkich postów nie mieszczących się w tematach już istniejących, mógłby to być np. hydepark lub cokowiek innego gdzie można by się odezwać nie powodując bałaganu na forum.
-forum się znacznie rozrosło, coraz trudniej się tu poruszać a do dzisiaj nie ma nic takiego, i szczególnie nowy uczestnik któremu naprawdę zależy na zadaniu jakiegoś pytania lub poruszeniu problemu musi zakładać nowy temat , a flame natychmiast zieje ogniem ....a nowy aż kuli uszy po sobie, żałując że w ogóle śmiał się odezwać.
- i czy naprawde tak MUSI pozostać?,
wniosek tu poruszony jest bardzo sensowny i jak najbardziej na czasie , nawet jeśli w trochę skromniejszej wersji niż powyższe propozycje, ale po prostu aby było miejsce gdzie można się odezwać , zapytać czy nawet tylko przywitać nie narażając się na starcie na złośliwe uwagi i aby łatwiej było się poruszać.

Trochę wstyd, chcemy od rządzących rozwiązania legislacyjnego naszych problemów a prosta sprawa porządkowa pomagająca poruszanie się na tym forum jest problemem nie do rozwiązania. Raczej byłoby dobrze aby ruch się rozrastał, użytkowników przybywało a nie od razu zniechęcać nowicjuszy bo flame strzeli focha aby pokazać kto tu rządzi,
tym bardziej jestem zniesmaczony postawą flame od razu przekreślającą propozycję Gustlika.

Tak na marginesie czy flame jest tu właścicielem, administratorem ,moderatorem ,wyrocznią ostateczną ?- jakie ma uprawnienia aby zamykać temat .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-12 21:52 przez odys.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 09:06:10
@Gustlik
Jak przecztytasz moją odp to zrozumiesz. To nie są tematy do omawiania na forum.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 09:12:49
@Flame, napisz mi na maila, jeśli możesz, bo ja tego nie rozumiem, przeciez to sprawa dla informatyka. Pisałaś, że mozesz wyjaśnić na privie.
Po0zdrawiam :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 09:28:50
@odys
Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie odzywaj. Najpierw sam bądź w porządku, a potem wygarniaj innym.

Serwer, na którym mieści się nasze forum jest własnością PRYWATNEJ OSOBY (!) i jest przez nią opłacany. Korzystamy z niego grzecznościowo. Koszty utrzymania systematycznie rosną i pozostaje żyć nadzieją, że życzliwa osoba nie odmówi dalszej współpracy.

Możesz się odys pienić, mam to w nosie, ale porządek na forum musi być utrzymany.
Chyba, że sam opłacisz usługi informatyków, zasponsorujesz zarządzanie forum i zadbasz o profesjonalne (czytaj: drogie) zabezpieczenie serwera oraz nasze bezpieczeństwo. Proszę bardzo, droga wolna...Możesz się podjąć tego zadania. Kup sprzęt lub wynajmij go i działaj!

P.S. Jakbyś nie pamiętał, to przypominam ci, że stowarzyszenie utrzymuje się wyłącznie z DAROWIZNY członków/sympatyków.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-13 10:26 przez flame.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 10:02:09
@Flame, masz 100% racji, tylko odysowi chodziło o to, żebyś była bardziej wyrozumiała dla osób, zwłaszcza nowych, które jeszcze nie wiedzą, jak poruszać się po tym forum i jak szukać podobnej sprawy. Nowa osoba, która ma problem i na ogół jest to osoba będąca w poważnych tarapatach, nie będzie sie zastanawiać, gdzie znaleźć rozwiązanie, bo moze nie wiedzieć, jak je znaleźć i takiej osobie trzeba pomóc, albo uprzejmie podpowiedzieć, gdzie i w jaki sposób ma szukać rozwiązania. Np. podpowiedzieć, gdzie ma kliknąć, żeby znalazła określony wątek, podpowiedzieć, gdzie ma kliknąć, żeby znalazła wpisy starsze niż 30 dni itp.
Flame, każdy z nas był kiedys nowicjuszem na tym forum, każdy z nas kiedyś zadawał pytania i zakładał nowe wątki nie zastanawiając się nad tym, czy taki temat już wcześniej był, czy nie, bo nie wiedział, jak sie poruszać po forum. Ja też, gdybym był nowicjuszem i miał problem z bankiem, komornikiem czy windykatorem, to pierwsze co bym zrobił to zadał pytanie na forum.

Flame, wyobraź sobie, ze jesteś ekspedientką w sklepie i przychodzi do Ciebie klient i prosi o chleb. Co robisz? Sprzedajesz ten chleb czy odsyłasz klienta do koleżanki? Zapewne sprzedajesz chleb.

I tak samo tutaj - forumowicze to nasi klienci - ich trzeba "obsłużyć", czyli albo pomóc albo uprzejmie podpowiedzieć, gdzie mają szukać danego tematu, zwłaszcza, że to na ogół osoby z nożem na gardle, one oczekują od nas pomocy.

Myślę, że rozumiesz, o co mi chodzi.

Pozdrawiam Cię cieplutko.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-13 10:04 przez Gustlik.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 10:26:59
@Gustlik
Jestem w stanie zrozumieć postępowanie nowicjuszy. Przykre, że tego nie dostrzegasz. Jak mnie atakujesz, to posługuj się argumentami. Nie będę tolerować bałaganiarstwa w wykonaniu osób, które zamieszczają kolejne posty i w tym celu za każdym razem tworzą nowe wątki. Podeślę Ci emerytkę, która próbuje sortować wiadomości (system gubi je z powodu przeciążenia) i której trzeba przez godzinę tłumaczyć to, co mogłaby samodzielnie odnaleźć i przeczytać na forum. Jak przerobisz w tygodniu kilkanaście takich przypadków, to może wtedy mnie zrozumiesz.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 10:48:31
@ Flamuś, słoneczko, ja Cię nie atakuję, ja Cię doskonale rozumiem, tylko chodzi mi o to, żebyś uprzejmie instruowała każdego klienta - nowego, czy starego, gdzie i jak ma szukać pomocy, gdzie ma kliknąc itp. Nie traktuj tego jako atak, tylko poradę albo moją prośbe OK?

Odpisz np. tak:

Ten temat był już na forum. Kliknij "szukaj" i wyszukiwarka go znajdzie. Pod oknem wyszukiwania są możliwości zmiany opcji wyszukiwania, np. możliwość wyszukania wpisów starszych niż 30 dni.

Upominanie tych osób jest potrzebne, ale niech ono będzie bardziej uprzejme i niech zawiera więcej wskazówek, w jaki sposób dana osoba może znaleźć temat.


Pozdrawiam Cię cieplutko :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-13 11:05 przez Gustlik.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 11:20:55
@Gustlik
Odp poszła mailem. Nie zamierzam wałkować tego tematu na forum.

Z powodu przeciążenia wyszukiwarka nie zawsze sortuje jak należy. Sama niejednokrotnie mogłam się o tym przekonać. Chaos informacyjny można opanować tylko wtedy, jeśli sami zadbamy o porządek, o czym i admin i moderator już informowali. Zdania nie zmienię, dopóki bywalcy forum nie nauczą się porządku. I wskaż mi post nowicjusza, którego wysłałam na drzewo, zamiast udzielić mu porady. Ciąg dalszy korespondencji na priv :)
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 11:44:20
@ Gustlik
jak najbardziej popieram to,co napisałeś

@ odys-
w pełni podzielam twoje zdanie.

Reakcje flame na zakładanie nowych wątków......szkoda słów.
Wypominanie ludziom,ze serwer jest prywatny...
Czyżby twój flame?
"Nie będę tolerowała bałaganiarstwa....." To nie toleruj- zamknij forum.
Bo jak na razie pokazujesz,ze jesteś "panem i władcą" i wolno ci wszystkich
krytykować. Masz na takie postepowanie czyjeś "błogosławieństwo"?
Czy chodzi o twoje ego??!
Twoja osoba,twoje wypowiedzi- to najgorszy "duch' tego forum.
Dziwię się,że ktoś nazywa cię "słoneczkiem"...powinien nazywać cię "piorunem".!
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 11:52:26
1.@ flame - po pierwsze to nic osobistego
2.po drugie żeby było śmieszniej to obu nam chodzi o to samo - aby nie było zakładania bez sensu nowych tematów, o porządek i łatwość poruszania się po forum - stąd propozycja aby wszelkie posty nie mieszczące się w tematach już poruszanych wkładać do jednego wątku - uniknie się wtedy zakładania nowych tematów, - jeśli to możliwe to uprości, jeśli nie to szkoda, bo dalej będą się zdarzały takie sytuacje co wynika z takiej a nie innej struktury organizacji forum
3.nie sądze żebym się pienił ale nie ukrywam że nie pochwalam Twojej postawy wobec nowicjuszy na forum,nawet rozumiem Twoją irytację ale można to przekazać innym sposobem -( można sprawdzić w historii odpowiedzi jak to dotychczas w praktyce było) - nikt poza Tobą w ten sposób się nie wypowiada , Gustlik w powyższym poście podał przykład jak to można uczynić, no chyba że akurat Ciebie to żadna krytyka nie ma prawa dotyczyć, a wtedy to już inna sprawa i sorry że w ogóle śmiałem się odezwać
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
13 wrz 2011 - 12:00:03
Zamiast się wykłócać o coś na co nikt z nas nie ma wpływu i skakać sobie do oczu, najpierw zadajcie pytanie właścicielowi forum: admin@sklepowicz.pl

Nawet kultura osobista wymaga aby najpierw zapytać właściciela czy można wejść w butach czy raczej je zdjąć w przedpokoju zanim się rozsiądziemy wygodnie na kanapie.


Gdybyście zadali sobie trud w przeszukaniu tego zabałaganionego forum to ze zdziwieniem pewnie byście natrafili na wiele podobnych propozycji, które się tu przewijają co jakiś czas i pozostają bez odzewu. Nie widzę potrzeby wałkowania tematu w koło-Macieju, skoro niektórzy z nas znają przyczyny takiego stanu rzeczy i przynajmniej próbują zaprowadzić tutaj jakiś ład i porządek. Nie wiem co Was tak bardzo razi w tym, że ktokolwiek próbuje uporządkować sprawy ? Może chodzi raczej o to że niektórzy z nas wiedzą więcej a przez to wydaje się Wam że jesteśmy ważniejsi ?

Nie oczekuję na odpowiedzi w tym temacie. Skoro nie mamy wpływu na zmiany na forum to nie zamierzam zawracać Wisły patykiem i już. A jak się to komuś nie podoba to niech pisze do admina.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
14 wrz 2011 - 00:19:58
Kochani !!!

Ja po prostu chciałem zaproponować coś, co uporządkowałoby forum. Nikogo nie chciałem urazić. Flame mnie oświeciła, jak naprawde wyglada sytuacja od strony technicznej, bo myślałem, że jest to prostsze.
@Flame, nie odbieraj moich wpisów jako ataki na Ciebie, bo ja daleki jestem od tego, żeby Ciebie atakować, skoro tak to odebrałaś, to przepraszam. Wiem, że porzadek musi być, tylko jestem za tym, żeby każdego taktownie pouczać i jednocześnie wskazywać drogę do znalezienia odpowiedzi, bez tekstów w stylu "Proszę nie zaśmiecać forum" - zamiast tego można napisać "Zakładanie nowych wątków powoduje, że forum staje się nieczytelne". Sens ten sam, a napisane taktowniej. Tylko o to mi chodzi. Flame, Ty jesteś tutaj potrzeba i robisz bardzo dobrą robotę.
Kochani - zakopmy ten topór wojenny, a raczej wykorzystajmy go w lepszym celu - na walkę z FW i nieuczciwymi banczkami, a nie między sobą. Chciałem zaproponować ład i porządek, a wyszła durmowata wojna o pietruszkę.
Co do Morskiego i Flame i Wy też gracie w jednej drużynie, w tej samej, co ja, Pan Roman, Schoppenka, więc naprawdę - zakopcie topór, bo z tym toporem daleko nie zajedziemy.
Nie dokopujmy ani sobie ani innym, bo jak nas widzą, tak nas piszą.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
14 wrz 2011 - 13:22:24
@Gustlik
Nie jestem obrażalska :)
Re: *****Propozycja reorganizacji forum*****
14 wrz 2011 - 13:34:25
@Flamuś, no i dobrze, że nie jesteś obrażalska, ja tez nie jestem. A tej burzy nie chciałem wywołać, ja miałem po prostu swoją propozycję zaprowadzenia porządku na forum, ale skoro jest to trudne do wprowadzenia - rozumiem. I naprawdę - to nie był atak na Ciebie - nie odbieraj tego w ten sposób. Jesteś potrzebna na tym forum - przede wszystkim tym, co mają problemy z bankami oraz nam wszystkim.

Pozdrawiam cieplutko :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować