Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: POMOCY !!!!!!!!!

B-S
POMOCY !!!!!!!!!
16 wrz 2011 - 07:01:37
Witam wszystkich
Mam na imę Beata i potrzebna mi pomoc,,rada
I ja( własnej winy też mam sporo) mam problem z PKO BP SPRZEDAJA MNIE JAK NIEWOLNICE NA TARGU-ALE NIKT NIE PISAŁ ANI NIE PRÓBOWAŁ SIE ZE MNA SKONTAKTOWAĆ A DODATKOWO KŁAMIĄĄĄ
W skrócie: 2007r kredyt śp.mama(83 lata.leząca ale za to 3tys. renty inwalidy wojennego I gr) i ja wspólbiorca (dochód mniejszy od jednej raty)
Spłata w umowie automatycznie z mamy konta.2008r grudzien,mama umiera.w styczniu zanosze do banku akt zgonu i rozmawiam na temat mzliwosci spłat w mniejszych ratach-g,,,,no.Jak trawi do windykacji !! a trafic moze jesli nie bede spłacac. Sprzedaje mieszkanie,,kupuje siedlisko na wsi. Dzonie do panienek z banku informuję o zmianie adresu-ponoc zapisją!!. Przesyłam pismo do zarzadu PKO BP -odsyłaja do oddziału. Prosze o rachunek techniczny bo mamy konto jest w likwidacji,,wpłacam 40zl i czekam,,,spłacam kredyt z kasy za sprzedaz do 01.2010r.
Czekamłam aż bank coś zrobi bo ani konta technicznego ani nic. Okazało sie że z odnawialnego kredytu śp.mamy bank ściąga sobie dalej raty!
2 miesiące temu komornik wszedł mi na konto i w ten sposób za pośrednictwem ZUS dotarłam do komornika, dowiedziałam się że była i sprawa w sądzie i nakaz komorniczy.
CAŁA KORESPONDENCJA KIEROWANA BYŁA NA,,,MAMĘ NA STARY ADRES,,NIKT NIE MA AKTU ZGONU MAMY ,,ANI 2 ODZIAŁY BANKU Ani KOMORNIk NIE WIEDZIAŁ ŻE MAMA NIE ZYJE !!!
napisałam do CRW pko i do zarządu w W-wie prosbe o podpisanie jakiejś sensownej umowy(08.08) do dziś nie raczyli odpowiedziec.
umówiłam się a rozmowę z dyrektor CRW PKO BP a oni nie chcą ze mna rozmawiać bo,,,podobno odpowiedzieli mi pisemnie a dłg sprzedaja jakieś firmir,,,jedyne wyjście wpłacić 50% i wtedy reszte rozłożą na raty,,,,a i muszę jeszcze uregulować dłu z konta odnawialnego śp.mamy bo oni sobie sciągali pieniądze automatem,
Dziś dowiedziałam się z zarządu w W-wie że TO JA NIE CHCIAŁAM KOPII ODPOWIEDZI,,słodko sie zapytałam czy poza traktowaniem mnie jak persona non grata to jeszcze uważają ze jestem idiotka bo nie chcę odpowiedzi??
Oczywiście zadzwoniłam do tych co to"od nich nie chciałam odpowiedzi" i zapytała czemu kłamią,,,usłyszałam ze to nie tak,,ze mogłam napisac podanie ze chcę odpowiedzi na swoje pismo,,,
Ale nie to ważne,,,co mam teraz zrobić bo nie mam tej umowy z 2007r(zniszczona po zalaniu domu) dodatkowo MIMO ZAPEWNIEN BANKU ZE Z FURMA BĘDE MOGŁA DALEJ NEGOCJOWAĆ jaos im nie wierżę i juz sie dowiedziałam ze jak mam dom to ta firma co jej sprzedadza dług nie musi czekac na spłaty a moze oszacować sama-ja zapłace za to !!=i po prosyu zlicytować/
Zostało mi chyba dzwonić do prezesa PKO BP
Załamka deprecha totalna,,,co mogę zrobić ,,vo jakos przez skórę czuje ze PKO ma cos na sumieniu ale nie iem co i jak to sprawdzić. Ale zachowanie jakos nie takie,,,wydarł sie na mnie dzis facet że dzwoniłam do Centrali,,widocznie jakies reperkusje są ,,ale tez nie wiem
Poradxcie co mam dalej ,,,moze napisze pismo z prosbą zawarcia nowej umowy?
Najlepiej by było wziąć kredyt w PKO aby spłacic PKO,,,
Pomózcie ,,co mam zrobić???
Przepraszam za dłigośc tekstu i zawiłosc ale nie śpię 3 noce i jestem na sktaju wyczerpania nerwowego,,,mam dość życia
Re: POMOCY !!!!!!!!!
16 wrz 2011 - 13:43:20
Weź kilka głębokich oddechów i napisz, o co na prawdę ci chodzi. Krótko i treściwie. Domyślam się, że poniższy post jest również twoim dziełem. No to jak to jest? - Masz problem, czy bawisz się naszym kosztem?

Re: Nie moge poradzic sobie ze splatami dlugow-POMOZCIE,DORADZCIE
Autor: BEA (IP zapamiętane)
Data: 01 wrz 2011 - 14:35:09

Co mam zrobić.2007 r mama (83 lata + renta inawalidy wojennego + leżąca +podłączona do koncetratora tlenu,,,umowa kredytowa podpisana w domu) otrzymała kredyt,,ja poręczm. Renta mamy-około 3,5tyszl,,,moja mnej niż jedna rata kredytu. BANK PKO BP S.A sprawdził i dał!! mało tego,,umoea sporzadzona tak ze raty automatycznie ściagane są z mamy konta,,TYLKO!!W 2008 roku mama zmarła.Chciałam negocjowac raty-nie można!! Nie mogłam tez zlikwidować mamy konta-stamtąd mogłam tylko spłacać!!! po róznych rozmowach-niektóre panieny miały w oczach tęsknotę za rozumem !!--miałam otrzymac "konto techniczne",,napisałam podanie,,,zapłaciłam 40zl,,do dziś nie mam nic,,.do 01.2010r spłacalam pozyczając od znajomych,,az mi zabrakło. Dzwoniłam też do Banku że zmieniam adres zamieszkania,,podałam wszystkie nowe namiary...ale kredytobiorcą była śp.mama!!! korespondencja szła na stary adres,,i tak dobrze że nie nosili na cmentarz.DO DZIŚ Z BANKU,,,CISZA aleee wszedł mi komornik na rentę !!! od komornika mam informacje o korespondencj,,z moja mamą !! wysłałam polecony 08.08 do Banku iii ciszaaaaaaa.
WIEDZIIELI ZE KREDYT OD POCZATKU JEST "TRUDNY" ale dali,,,mieli wszystkie dane i liczyli że mama pożyje do 100 lat?
Co mam teraz zrobić,,,aaa wpisalimnie do BIKu,,, a co,,,a moze powinni mamę?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 13:52 przez flame.
Re: POMOCY !!!!!!!!!
16 wrz 2011 - 17:54:06
@B-S

Z twojej chaotycznej wypowiedzi nie sposób wywnioskować w jakim jesteś położeniu i jak toczą się twoje sprawy. Jeśli bank nie chce negocjować nowych warunków umowy, a zamierza sprzedać lub sprzedał twój dług firmie windykacyjnej, to w czym problem? Wierzyciel wtórny będzie musiał wnieść pozew o nakaz zapłaty. Będziesz mogła się bronić.

Przeciwko komu komornik wszczął egzekucję i na jakiej podstawie? Raz piszesz, że p/o śp. mamie, a raz, że p/o tobie (zajął ci rentę). Dysponujesz jakimiś dokumentami? Bez wglądu w papierzyska, to możesz zamieścić na forum tysiąc postów, a nikt nie podejmie się rozwikłania sprawy i nie będzie doradzał "w ciemno".

P.S.

1. Powinnaś wystąpić do banku z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu umowy z 2007r. wraz załącznikami (aneksy).

2. Masz problemy, bo większość spraw załatwiałaś z bankiem telefonicznie, zamiast składać pisma za potwierdzeniem odbioru. Teraz te zaniedbania mszczą się na tobie. Bank sobie poradzi i swoją dolę wyegzekwuje, a ty możesz wylądować bez dachu nad głową.

3. Gdzie mieszkasz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 18:13 przez flame.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 wrz 2011 - 22:30:50
WITAM
Wyjaśnienie dot. wpisu X 2. Komputer miał awarię. Dziś -mam nadzieję-naprawiony.
NIGDY Z NIKOGO NIE KPIĘ ANI NIE ŻARTUJĘ jeśli ktoś się poczuł urażony-przepraszam.
Postaram się bardziej logicznie naświetlić sprawę.
Kredyt wzięty przez mamę i przeze mnie(2007r)- jestem współbiorcą. Mama zmarła w grudniu 2008r. W styczniu zawiozłam akty zgonu do banków-do 2 oddziałów PKO BP S.A gdzie w jednym mama miała konto w drugim otrzymałyśmy kredyt.
Umowa kredytowa-spłata tylko z mamy konta. W rozmowie z bankiem chciałam renegocjować raty. Nie zgodzono się. Napisałam pismo o konto techniczne i zapłaciłam 40zł.-do dziś cisza.
Dlaczego chciałam renegocjować wysokość rat
Kredytu udzielono wiedząc i widząc że :mama ma 83 lata,I grupa inwalidy wojennego,leżąca podłączona do koncentratora tlenu—renta 3 tys.,,ja renta netto niższa od miesięcznej raty kredytu. Wszystkie dokumenty o dochodach otrzymali .
Umowa podpisana w domu z powodu leżącej mamy,
Spłacałam raty w ten sposób że wpłacałam na konto śp. mamy (mimo dostarczenia aktu zgonu nie zamknięto konta) a PKO BP potrącał sobie automatycznie. Na koncie mamy był też kredyt odnawialny. Przy opóźnieniu potrącał bank z tego kredytu-ja uzupełniałam potem stan konta.
Ponieważ nie mogłam mieszkać w Łodzi-(nie umiałam poradzić sobie ze śmiercią mamy)-sprzedałam mieszkanie(moja własność) i kpiłam siedlisko na wsi~~ 70 km od Łodzi.
Z tych też pieniędzy spłacałam do 01.2010r raty.
W przelewie z mojego konta jest moje nazwisko i nowy mój adres!
Jednocześnie dzwoniłam do banku podając nowy adres oraz informując że numer konta technicznego proszę przysłać na już nowy adres. Nikt nie żądał pisemnego potwierdzenia ponieważ panienka z która rozmawiałam pamiętała mnie i przyjęła telefonicznie.
Dodatkowo mój stan zdrowia nie pozwala mi na jazdy-uszkodzenie błędnika potrafi wykluczyć mnie z życia na kilka tygodni—nie „łapię” pionu (choroba Maniera) i okropność choć nic nie boli.
Od 02.2010 r nie spłacam i nie mam dostępu do w/w konta mamy. Żadnej informacji na nowy adres nie dostałam
Fakt-zaniedbałam albo i gorzej-moja wina.
W lipcu stwierdziłam mniejszą sumę renty na koncie. Zadzwoniłam do ZUS i dowiedziałam się że jest to zajęcie komornicze. Podano mi dane komornika. Zadzwoniłam tam i dowiedziałam się ze jest sądowy nakaz komorniczy,,,ze wysyłano pisma na stary adres i mamy nazwisko,,,że nikt ich z banku nie informował ani o śmierci mamy ani o zmianie mojego adresu.
Nie dostałam wypowiedzenia kredytu, wezwania na sprawę czy tez cokolwiek z Banku .
08.08 napisałam pisma do CRW w Łodzi oraz do centrali w W-wie z prośbą o negocjacje i możliwość spłaty kredytu w kwocie jaką potrąca mi komornik Na moją logikę skoro komornik potrąca część raty+wynagrodzenie to dla banku moja propozycja jest zyskiem ( do dziś nie otrzymałam odpowiedzi pisemnej)
Ponieważ zrobił się wrzesień zadzwoniłam do CRW. Umówiono mnie na rozmowę z dyr.
Tam tez się dowiedziałam że:
– oni nic nie wiedzą o śmierci mamy i nie mają aktu zgonu
– bank dał kredyt bo w innym wypadku zrobiły byśmy awanturę o dyskryminację
– dług jest do sprzedaży chyba że wpłacę 50% czyli 10 tys zł.to o reszcie możemy dyskutować
- odpowiedź na moje pismo wysłali ale ja pewnie nie odebrałam
– decyzja o sprzedaży nie zależy od nich tylko od centrali w W-wie
– nie powinnam się martwic bo z firmą która kupi mogą negocjować i spłacać tak jak u nich w ratach a nawet w mniejszych więc nie rozumieją czemu się uparłam
Dodatkowo mam do spłaty kredyt odnawialny z konta śp. mamy bo oni sobie zgodnie z umową kredytową , przetracali. Napisałam od razu podanie o spłatę ratalna od m-ca października/
Ponieważ Centrala ma decyzyjność w sprzedaży mojego długu-zadzwoniłam tam. Mieli sprawdzić i oddzwonić na następny dzień.
Oddzwoniono z pretensją że: dyr.chciała mi dać odpowiedź a ja jej nie wzięłam(znaczy ja to idiotka czy co),to w Łodzi podejmują decyzje a nie w Centrali i odesłano mnie do CRW w Łodzi.
Zadzwoniłam znów do Łodzi z pytaniem,,kiedy i kto mi proponował odpowiedź i usłyszałam ze jak ją chcę to mi przyślą(!) a w ogóle powinnam czekać na informację od firmy która „mnie kupi” ale nie wiadomo kiedy to będzie a w ogóle to po co robię awantury i dzwonię do centrali. Zawsze rozmawiałam spokojnie i żadnych awantur nikomu nie robiłam- nigdy nie robię żadnych awantur !
Mam ponownie dostarczyć akt zgonu mamy,
KLAMKA ZAPADŁA. Od innych dowiedziałam się ze firma to nie musi negocjować spłat a może sama wycenić majątek i oddać na licytację doliczając swoje koszta bardzo duże.
Nie wiem co teraz mam zrobić ,do kogo i co napisać.
Dlatego pozwoliłam sobie „wydrzeć się” pomocy. Boję się że jak nic nie zrobię i będę cicho czekać na decyzje innych,,,to mnie po prostu zlicytują,,sprzedadzą jak „niewolnice na targu”
Dziękuję za zainteresowanie
Beata
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 12:25:57
Beata, rozmowy telefoniczne, wizyty osobiste w siedzibie banku oraz gdybania zarówno z pracownikami banku jak i tutaj na forum, nie przyspieszą rozwiązania problemu. Nie masz "dupokryjek". Doręczyłaś bankowi akt zgonu mamy - wierzę Ci, że tak było - jednak zapytam: Masz pisemne potwierdzenie tej czynności/zawiadomienia?

Nikt nie zna zapisów umowy, na którą się powołujesz. Jest jeszcze dodatkowy "pasztet" z umową o limit w koncie śp. Mamy.

Jak toczą się sprawy związane ze spadkiem?

Nie ma wglądu w zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego p/o Tobie (komornik). Bank przymusowo (na podstawie sądowego nakazu zapłaty/bte) zaspokaja roszczenie z majątku poręczyciela, czyli Twojej renty. Nie ma w tym nic dziwnego i niezgodnego z prawem. Sprawę skomplikowała Twoja przeprowadzka, zmiana adresu i to, że nie panujesz nad obiegiem korespondencji. Opisując swój problem zachowujesz się tak, jakbyś skarżyła się lekarzowi, że się źle czujesz, ale nie potrafiłabyś opisać, co Ci dolega i nie zgadzałabyś się na wykonanie badań. Dopóki nie zgromadzisz odpisów dokumentów, nie ma szans na rzetelną analizę i udzielenie sensownej porady.

Jakiej formy pomocy od nas oczekujesz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 13:36 przez flame.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 13:45:16
O jakie dokumenty i do kogo mam wystapic.Od czego mam zacżąć porzadkwanie.Teraz moge tylko pisac-nie dam rady nigdzie jechać. Akty zgonu przekazałam,inaczej nie pisała bym pisma o konto techniczne.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 13:50:52
Spadek p mamie-nie było zadnego więc nic nie odcałam. Dlatego ten kredyt odnawialny musze splacic-2000zl
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 15:01:15
Z ostatniej chwili
Rozmawiałam z komornikiem
1 wystapie o kopię bte
2 powiedział że powinnam zaskarżyc wyrok gdyż bank nie dołozył starań aby znaleźć mnie-co było bardzo proste dla komornika i dodatkowo sprawa była przeciw mamie która nie żyje ale on nie zna terminów mozliwosci takiego zaskarzenia.
Nie wiem na ile to prawdziwe i jak z tym postapić.
Beata
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 15:16:37
B-S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Z ostatniej chwili
> Rozmawiałam z komornikiem
> 1 wystapie o kopię bte

Masz wgląd w dokumenty w aktach sądowych i aktach komorniczych. Udostępnią je na miejscu, jeśli okażesz się dowodem osobistym i powołasz się na sygnaturę sprawy.

> 2 powiedział że powinnam zaskarżyc wyrok gdyż bank
> nie dołozył starań aby znaleźć mnie-co było bardzo
> proste dla komornika i dodatkowo sprawa była
> przeciw mamie która nie żyje ale on nie zna
> terminów mozliwosci takiego zaskarzenia

Bzdury. W trakcie postępowania egzekucyjnego formę obrony stanowi powództwo p/egzekucyjne. Możesz je wnieść w kazdym momencie, pod warunkiem, że będą ku temu podstawy. Żeby je określić, trzeba mieć sporo informacji, których Ty nie zgromadziłaś. Jakim sposobem komornik mając tytuł wykonawczy p/o Twojej mamie prowadzi egzekucję z Twojej renty? Albo mieszasz, albo sprawa była p/o Tobie, albo komornik złamał prawo.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:35 przez flame.
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 15:06:32
Przede wszystkim powinnaś:
1. Dowiedzieć się u komornika: przeciwko komu, na jakiej podstawie i na czyj wniosek jest prowadzona egzekucja - zidentyfikować sygnaturę nakazu zapłaty/bte, sygnaturę i datę nadania klauzuli wykonalności. Tytuł wykonawczy jest dokumentem imiennym - specyfikuje dłużnika zgodnie z nr PESEL, z imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania.
2. Wystąpić do banku o wydanie duplikatu umowy pożyczki (wraz z aneksami), tej którą poręczyłaś.
3. Skompletować dowody dotychczasowych wpłat.
4. Udostępnić do wglądu umowę o limit w koncie + szczegółowe rozliczenie rachunku.
5. Przeczytać na naszym forum wątki traktujące o dziedziczeniu długów!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:48 przez flame.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 15:49:59
kOMORNIK POWIEDZIAŁ ZE BYŁY DWA NAZWISKA MOJEJ MAMY I MOJE
PRZEPRASZAM ZABLOKOWAŁ SIĘ ZNÓW KOMP I WALI DUZYMI
JA MAM TAKIE DODATKOWE PYTANIE
CZY MAJĄC WIEDZĘ O STANIE ZDROWOTNYM I MOIM FINANSOWYM BANK POWINIEN UDZIELIC TEGO KREDYTU? BO WCHODZIŁ W TZW. TUDNY KREDYT
JUTRO WYSYŁAM WSZYSTKIE PROŚBY O DOKUMENTY. JAK BEDE JE MIEĆ TO POINFORMUJE.
NIE WIEM CO BYŁO Z TYM KREDYTEM NIE TAK ALE TA AGRESJA I PODNIESIONY GŁOS PRZEDSTAWICIELI CRW POKAZUJĄ ŻE SIE BOJĄ ZNALEZIENIA CZEGOOŚ . ALBO JA MAM JUZ ZWIDY I OMAMY ZE STRACHU

A WOGÓLE BARDZO DZIEKUJĘ ZA ZAINTERESOWANIE
BEATA
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 16:55:16
B-S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> kOMORNIK POWIEDZIAŁ ZE BYŁY DWA NAZWISKA MOJEJ MAMY I MOJE

Zakładam, że możesz nie rozumieć tego, co mówi komornik.
Jeśli złożyłaś pisemne oświadczenie o poddaniu się egzekucji i zostałaś poręczycielem, to ponosisz konsekwencje.

Świadczenie poręczyciela staje się wymagalne w chwili, gdy dłużnik główny popadnie w zwłokę z wykonaniem swojego zobowiązania, w związku z tym poręczyciel może zostać pozwany (indywidualnie lub z dłużnikiem głównym) o wykonanie całości lub części zobowiązania.

Poręczyciel odpowiada względem wierzyciela jak współdłużnik solidarny dłużnika głównego, o ile umowa poręczenia nie formułuje odmiennych przesłanek odpowiedzialności.

Nie znam zapisów umowy.

> CZY MAJĄC WIEDZĘ O STANIE ZDROWOTNYM I MOIM
> FINANSOWYM BANK POWINIEN UDZIELIC TEGO KREDYTU? BO
> WCHODZIŁ W TZW. TUDNY KREDYT

Nie powinien, ale to zrobił, bo jest chciwy i pazerny. Doradca zgarnął prowizję, a bank złapał "dojną krowę" - poręczyciela lub ewentualnych, nieświadomych zagrożenia spadkobierców. Na naszym forum opisano setki podobnych przypadków.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 wrz 2011 - 17:24:50
Dziękuję
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
10 paź 2011 - 17:39:28
DOSTAŁAM DOKUMENTY Z BANKU PKO BP SA !!
Czyli kopię umowy,,BTE oraz wniosek do komornika i teraz sa jaja !!
Bank złozył jakiś pozew do sądu,,,ale nazwisko i mojej śp.mamy i moje jest pomylone o jedna literę i w zasadzie jest inne niż na umowie kredytowej.. Wyrok i wniosek do komornika tez jest z ym bedem.. Wniosek banku jest przeciwko śp mojej mamie i mnie,,,6 kwietnia 2011r czyli 2,5 po śmierci mamy.
CO MAM DALEJ ROBIĆC
Re: POMOCY !!!!!!!!!
10 paź 2011 - 18:56:08
Zachowaj porządek w przekazywanych informacjach. To jest istotna informacja czy masz wyrok, nakaz czy BTE.
Jak BTE to znaczy, że bank wystąpil do sądu z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności na BTE, a sąd klauzulę nadał w formie postanowienia. Nie ma zatem nakazu zapłaty ani wyroku.
Tak?
Jeżeli jest błąd w Twoim nazwisku w BTE i postanowieniu sądu to znaczy, ze egzekucja prowadzona jest wadliwie.
Jak pytasz co robić, to powiem, że z tego błędu to tylko się można cieszyć.
Możesz złozyć do komornika wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art. 825 pkt 3 kpc wskazując, że w tytule wykonawczym (BTE z postanowieniem o nadaniu klauzuli) jest inne nazwisko, a Ty sprzeciwiasz się egzekucji.
Jeżeli komornik niezwłocznie nie umorzy egzekucji to pisz w terminie tygodniowym skargę na czynności komornika z art. 767 kpc. Będzisz skarżyć bezczynność komornika i termin tygodniowy należy liczyć praktycznie od daty kiedy otrzymał komornik Twój wniosek.
TO jest niestety rozwiązanie tymczasowe ale pozwoli na wstrzymanie egzekucji.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
12 paź 2011 - 07:53:33
Dziękuję
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
12 paź 2011 - 08:12:21
mam jeszcze takie,,może dziwne,,pytanie. Mimo dostarczenia aktu zgonu mamy sprawa o bte była równiez przeciwko mamie jak i obiążenie finansowe tez. czy to ma jakies znaczenie czy jest pro-forma....dla mnie bolesna.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
17 paź 2011 - 16:18:45
MAM PYTANIA
W umowie kredytowej mam następujące paragrafy
par. 18

„kredytobiorca wyraża zgodę na podejmowanie przez osobę trzecią czynności zmierzających do dochodzenia nieuiszczonej, wymagalnej należności wynikającej z umowy kredytu”
-- czy mam to rozumieć że chodzi tu o kwotę zaległą bankowi czy kwotę jaką firma na którą przelał wymagalną wierzytelność będzie inna i jak to się ma z umową zawartą z bankiem
--czy przelanie wierzytelności na firmę KRUK (poinformowano mnie) oznacza sprzedaż? Bo w umowie nie ma określenia,,”sprzedaż długu” ?

par. 21

pkt. 2 „”kredytobiorca zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić bank o zmianie swojego nazwiska,adresu,miejsca pracy”
-czy to oznacza że muszę zrobić to pisemnie czy tez mogę telefonicznie?

Par. 22
„Wszelkie zmiany umowy kredytu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i wprowadzane będą aneksem z wyjątkiem oprocentowania ,opłat,,”
Czy par.21 dotyczy również par.22 ?

Co ma BTE do sprzedaży długu przez bank innej firmie. Czy jest to powiązane czy nie związane ze sobą?
Co to jest KRUK i jak rozmawiać? Od tej firmy nie mam żadnej informacji jeszcze ale bank mnie poinformował . Czy czekać czy zadzwonić do nich.?
Re: POMOCY !!!!!!!!!
17 paź 2011 - 17:32:13
co do par. 18 to umówiłaś sie z bankiem a nie podmiotem trzecim ale w sytuacji gdy nastąpił przelew zapis ten w zasadzie nie ma znaczenia, bo Kruk może samodzielnie dochodzić zapłaty
Przelew oznacza przeniesienie praw do wierzytelności, tak jak sprzedaż oznacza przeniesienie własności rzeczy, możesz traktować przelew jak sprzedaż.
co do par. 21 możesz to robić w dowolnej formie, jeżeli konkretnej nie zastrzeżono, a chcesz w ogóle to robić?
wykonanie obowiązku z par. 21 nie stanowi zmiany umowy kredytu i par. 22 nie będzie tu stosowany.

BTE to tytuł egzekucyjny jakim posługiwać się mogą tylko banki, jest to odpowiednik wyroku czy nakazu zapłaty. Kruk jest firmą windykacyjną, która zawodowo zajmuje się wykupywaniem wierzytelności i ich dochodzeniem na własny rachunek, jest to spółka akcyjna notowana na GPW:) Zapewne dług kupił któryś z funduszy sekurytyzacyjnych z grupy Kruka, a więc jesze odrębny podmiot. Aby prowadzić egzekucję fundusz/Kruk będą musiały skierować sprawę do sądu, pewnie będzie do tzw. sąd elektroniczny w Lublinie. Nie moga sie posługiwać BTE ale mogą powoływać się na skutki wystawienia BTE np. przerwanie biegu przedawnienia poprzez nadanie przez sąd klauzuli wykonalności na BTE.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
17 paź 2011 - 18:39:56
dziękuję bardzo
Beata
Re: POMOCY !!!!!!!!!
17 paź 2011 - 19:49:25
Przepraszam. że sie wtrącam - wszystko z tym bankiem załatwiaj pisemnie za poświadczeniem odbioru, na telefon, to widzisz co masz. Pozdrawiam.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 15:22:28
Bank już mnie sprzedał KRUKowi,,,ale inną sprawa jest że BTE i działania komornika sa z pmylonym nazwiskiem,,,stąd moje pytania dot.paragrafu umowy.
Nie wiem teraz co zrobić z KRUKiem,,,nikt się ze mną nie kontaktował.Telefonów nie odbieram w zasadzie ale jak mi tutaj ktoś przyjedzie i bedzie chciał wejść do domu,,,wzywac policje czy co???
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 16:48:43
Skąd wiesz, ze spzredali Cie do Kruka. Kruczysko może tylko windykować na zlecenie banku. Masz info o cesji?
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 18:18:07
flamuniu

przeczytaj, proszę, pocztę ode mnie
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 paź 2011 - 12:00:44
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> flamuniu
> przeczytaj, proszę, pocztę ode mnie

Grażynko, przeczytam jak tylko znajdę czas.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 21:23:49
W odpowiedzi na skargę do prezesa Jagiełły napisano mi ze moją wierzytelnosc sprzedano cyt."Powyższe nie wyklucza możliwości ugodowego rozwizania sprawy, gdyż Nabywca wierzytelności pozostaje otwarty na propozycje dłużników zmierzające do spłaty zadłużenia. W tym celu uprzejmie prosze o nawiaznie kontaktu z nowym Wierzycielem( z dużej litery Wierzyciel !) KRUK S.A ul.Legnicka 56 54-204 Wrocław
Podpisała
Z-pca dyr. Gabriela Zmijowska""
Tyle na temat sprzedazy mnie czyli dłuznika (z malej litery,,niestety!)
Zaczynam sie bardzo bać !
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 21:38:34
@B_S
Nie bój się.Mnie też ten sam bank sprzedałKrukowi.Wczoraj odbyła się sprawa z mojego powództwa o unieważnienie cesji umowy sprzedazy.To,że jestem na tym etapie zawdzięczam ludziom z tego forum,tym którzy pomagsją wszystkim proszacym o pomoc.Najważniejsze jest to abyś nie podejmowała żadnych rozmów z Krukiem.Jak skonczy się ta moja sprawa dowiem się już w środę 26.pażdziernika.
B-S
Re: POMOCY !!!!!!!!!
18 paź 2011 - 22:19:25
Dziękuje za wsparcie,,tylko nikt jeszcze z KRUKa sie nie odezwał ale jak przyjadą to a pewno nie wpuszcze,,wezwę policje albo poszczuje psami(są 4 to poradzą chyba sobie). Daj prosze znać jak poszło.
Mam pytani,,sprawę zalozyłas po oficjalnej informacji Banku czy kontakcie KRUKa?
NIE WIEM CO MAM ROBIĆ A BOJE SIĘ NIC NIE ROBIĆ TYLKO CZEKAC !
Pozdrawiam
Beata
Re: POMOCY !!!!!!!!!
19 paź 2011 - 17:53:41
@B-S
W moim przypadkuByło tak,że dostałam z PKO BP wypowiedzenie umowy kredytu i 30 dni na wpłacenie do banku calości zadłużenia.Żadnej informacji ani zawiadomienia o zamiarze sprzedaży zadłużenia do firmy windykacyjnej od banku też nie otrzymałam.Po trzech miesiącach otrzymałam zawiadomienie od Kruka iz jest moim wierzycielem.Poczatkowo ignorowałam korespondencje od Kruka ale póżniej popełniłam błąd i zadzwoniłam aby mój dług rozłożyli mi na raty.Rozłożyli mi na raty ale niestety nie możliwe w mojej sytuacji do spłaty.Zaczęły się telefony,smsy i przeróżne listy.W styczniu br.otrzymałam od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości.Bo Kruk wystąpił do sądu. Zaczęłam rozpaczliwie szukać pomocy i tak trafiłam na to forum.Bodajże Flame poradziła szybko zadzwonić do Pana Romana.Po spotkaniu już wiedzialam co robić.W styczniu złożyłam pozew do sądu i już wreszcie odbyła się sprawa ,jaki będzie finał okaże się w środę.Gdyby nie pomoc Pana Romana,Schoppenki i Typka Niepokornego oraz wsparcie innych życzliwych mi osób nie dałabym rady.Tak w skrócie wygladała moja sprawa.Powiadomię wszystkich w środę jaki będzie finał.Pozdrawiam i trzymaj się.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:27:47
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqg4etggg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować