Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty

sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
17 wrz 2011 - 03:58:07
W dn.20.10.2010 otrzymałem " gorące podziękowania " za wybór pożyczki gotówkowej w wys. 2171 zł. z PROFI CREDIT z 36 ratami po 192 zł. Po spłacie kilku rat i niespłaceniu kilku rat otrzymałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym Sądu Rejonowego z Bielska Białej i w zalączeniu pozew na formularzu urzędowym wraz z wekslem / już nie in blanco / na kwotę 7096 zł. z dn. 21.07.11 r.
Nakaz odebrałem na poczcie 16.09.2011 r./mam 14 dni/ .Jak wnieść prawidłowo sprzeciw do nakazu zapłaty i zażalenie od orzeczenia w przedmiocie kosztów sądowych ? Czy mogę wysłać skan dokumentów na ruch.spoleczny.poszkodowanych z prośbą o wskazówki? Dałem się podejść reklamom i stąd moje problemy z PC i mafiami bankowymi.
Chcę działać , a nie siedzieć z założonymi rękoma i nie otrzymywać więcej "gorących podziękowań" od lichwiarzy i bezdusznych bankierów.
Przyłączam się aktywnie do Ruchu przy Stowarzyszeniu Pana Sklepowicza. Jestem przekonany, że wkrótce do Nas Wszystkich uśmiechnie się Słońce.
Pozdrawiam Was serdecznie :)
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
17 wrz 2011 - 17:20:09
@ ronin
na stronie Minist.sprawiedliwości sa do pobrania wszelkie druki.
Tam też jest druk SP( do wniesienia sprzeciwu nakazu zapłaty).
Sądy oczekują wnoszenia sprzeciwu na ich drukach - więc sprzeciw będzie wniesiony prawidłowo,jeśli takowy im wyślesz.
Ps.
Byc może ktoś ma inne doświadczenia we wnoszeniu sprzeciwu,więc myśle,że ci podpowie.
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
19 wrz 2011 - 09:32:22
@ronin
Wyślij skan nakazu zapłaty na adres mailowy RSP. Zakazuję wnoszenia sprzeciwu na formularzu urzędowym. Na jakiej podstawie sąd wzywa Cię do złożenia go w takiej a nie innej formie, skoro nie wiadomo w jakiej formie powód wniósł pozew p/o Tobie? Przecież sąd nie przesłał Ci odpisu pozwu? Obie strony procesowe obowiązują identyczne zasady postępowania. Punktem wyjścia do sformułowania sprzeciwu jest wgląd w akta i zapozanie się z treścią pozwu, co jest ogromnie ważne, bo uruchomili weksel! Nie wykonuj pochopnych ruchów i nie rób nic na własną rękę! ProfiCredit to AGRESYWNI LICHWIARZE! OSTRZEGAM!
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
19 wrz 2011 - 11:48:09
Ronin napisał.-.."otrzymałem nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym.......w
załączeniu pozew na formularzu urzędowym wraz z wekslem....."
Zrozumiałam więc,ze 'ronin" wraz z nakazem otrzymał pozew,ktory wniósł powód-
więc jego treść jest znana "roninowi".
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
20 wrz 2011 - 08:36:03
Jak weksel to może postępowanie nakazowe a nie upominawcze.
Z ostrożności chyba lepiej posłużyć się formularzem. Jeden sąd uzna że to roszczenie z umów i rozpoznawał będzie w postępowaniu uproszczonym a inny że roszczenie z weksla i w zwykłym.
Jakim cudem weksel wystawili na 7096 zł jak kredyt rok temu wzięty na 2171 zł?
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
20 wrz 2011 - 09:50:42
Wszystkie chwyty dozwolone. Dlaczego formularz, a nie pismo spełniajace wymogi pisma procesowego?

Kwota z weksla wcale mnie nie dziwi. Znam przypadki postępowania egzekucyjnego trwającego od ponad 2 lat. Kwota zasądzona dla PC to 9tys. Komornik zajął wynagrodzenie, z którego regularnie ściąga 750zł. Po dwóch latach dłużnik dowiaduje się, że wisi PC jeszcze 12tys.

Lichwa. Pompowanie odsetek.
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
21 wrz 2011 - 08:37:49
No 36 razy 192 zł daje faktycznie 6912 zł i to przy terminowej spłacie pożyczki. Można się też zapytać kto rozsądny bierze takie pożyczki. Ale co oni oprócz części kapitałowej i odsetkowej dodają do tej raty? Nie ma tak wysokich odsetek zarówno od należności nieprzeterminowanych jak i przeterminowanych. Przecież umowa pożyczki została pewnie wypowiedziana po niecałym roku. Chciałbym zobaczyć taką umowę. Czy RSP coś robi w tej sprawie i dostał dokumenty?
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
21 wrz 2011 - 11:00:37
@Patronas
Nie jestem pewna, ale dokumenty byc może trafiły do Schoppenki. Odgrzebię podobną umowę i prześlę Ci w przyszłym tyg.
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
25 wrz 2011 - 16:16:04
Dopiero dzisiaj wysłałem skany dokumentów na adres mailowy RSP. Problemy ze skanowaniem. Awaria kompa. Odpis pozwu jest na formularzu urzędowym " P " wraz z kopią weksla. Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Formularze " SP " pobrałem bez problemu w sądzie. Tak na wszelki wypadek :)
Pozdrawiam Wszystkich na Forum p. Sklepowicza !!!
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
29 wrz 2011 - 22:05:14
mam nietypową sprawę
chodzi o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym za zaległości w czynszu
mieszkanie własnościowe ( notarialnie ) zaległość w opłatach na fundusz remontowy 3920,00 .
chodzi o złożenie sprzeciwu takiego , który by przesunął moment uprawomocnienia się nakazu , poniważ osoba chce uregulować zaległośc , bez pomocy komornika tylko czeka na decyzję sądu o przyjęciu spadku po zmarłej mamie .
sprawa spadkowa ma być pod koniec października a nakaz ma od 7 dni i jest jeszcze czas na złożenie sprzeciwu.
Re: sprzeciw od upominawczego nakazu zapłaty
29 wrz 2011 - 23:38:04
Trzeba napisać cokolwiek. Czyli że składam sprzeciw od nakazu bo mi się na przykład kwoty nie zgadzają albo zarządca budynku nie dość jasno uzasadniał potrzebę płacenia na fundusz. Wyślij taki sprzeciw w jednym egzemplarzy po jakiś dwóch tygodniach wezwą Cię do uzupełnienia braków formalnych pozwu i zażądają dosłania odpisu tego sprzeciwu w terminie 7 dni. Masz już zyskany co najmniej miesiąc. W międzyczasie wpłać kasę za fundusz i sprawa z głowy. Gdyby coś było niejasne to pisz na mejla.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:24:17
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqg4g45h
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować