Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam

Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
20 wrz 2011 - 19:49:49
Klienci-banki : 1:0. Czy aby na pewno ??????? - Schoppenka 222 - NowyEkran.pl
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
20 wrz 2011 - 23:42:04
[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 07:04:15
Wielkie gratulacje za tak wspaniały artykuł.Schoppenka,świetnie to ujęłaś.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 17:39:46
Moje gratulacje dobry artykuł , rzekł bym trafiony !!!! Oby tak dalej pozdrawiam !
B-S
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 20:51:11
Ciekawy portal.Gratuluję art. Oby wiecej.
Beata
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 21:15:18
Artykuł trafiony lecz niestety dość trudny w czytaniu ze względu na duze nasycenie prawniczych sformułowań.

Niestety sprawdziły sie słowa mojej znajomej radcy prawnego która byla wcześniej przez wiele lat sedzia "wyrok TK niczego nie zmienia nie bedzie mial zastosowania w Pani sprawie (w domysle podobnych do mojej)". Prawnik daleka byla od ekscytacji tym wyrokiem widac dobrze zna swoich kolegów "sędziów".

Schoppenko słoneczko wydaje mi się ze najbardziej przemawiajacy w artykule był akapit o rozciagnieciu przywilejów uznania ksiag bankowych za dokumenty urzędowe na instytucje prywatne -banki.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 21:41:31
Nadziejko, tego o czym piszesz bardzo się obawiałam, bo dopiero jak go opublikowałam to zdałam sobie sprawę że ja już przesiąknęłam tym prawniczym bełkotem.

Ta prawniczka to jednak tępa jest, skoro nawet senatorowie postulują zmiany w prawie bankowym zgodnie z tym wyrokiem TK. Ciekawe że niezawisłość naszych sędziów objawia się głównie przez ignorowanie prawa.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
B-S
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
21 wrz 2011 - 21:53:19
Czasami wydaje mnie sie ze niezawisłośc sądów (sędziów nie budynków) pochodzi od "niezawiśli" jeszcze!.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
22 wrz 2011 - 01:46:29
[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
22 wrz 2011 - 01:55:39
Schoppenko, świetne artykuły !!!
To jest GESTAPO bankowo-windykacyjno-komornicze !!!

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
22 wrz 2011 - 09:08:02
Zgrabna autorka wypuszcza zgrabne tekściki ;)
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
23 wrz 2011 - 10:19:11
[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
23 wrz 2011 - 16:00:31
Kochani, serdecznie zapraszam do komentowania artykułów zamieszczanych na portalu Nowy Ekran przez p. Romana, Schoppenkę i Gustlika.

Wyjdźmy do ludzi. Pokażmy władzuni, że jest nas wielu. Zamknijmy twarz politykom, którzy uparcie twierdzą, że problemy osób zadłużonych i wykluczonych społecznie to marginalna sprawa.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
23 wrz 2011 - 16:43:44
Witam Was- nie było mnie długo- ale nie chcę Was dołować. Muszę się pozbierać- dzisiaj siadam na chwilkę. Słucham codziennie radia RMF FM. Dzisiaj mówili o kobiecie, której mąż zmarł i zaczęły się jej problemy- nie była w stanie spłacać kredytu i bank chciał zlicytować umowę. Wcześniej jednak napisała do banku, że prosi, o pokrycie z ubezpieczenia- wiadomo, co bank na to. Po interwencji radia bank od stycznia umorzył odsetki, zawiesił spłatę na dwa lata i dostosuje raty, do możliwości- będą to monitorować. Mój pomysł- napiszmy do radia RMF FM- każdy swoją historię? A ten facet, co się podpalił to ja tak chciałam pod bankiem, tylko też by mi nie wyszło i musiałabym być na łasce innych...
gia
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
23 wrz 2011 - 21:08:00
@aggi kochana jesteś skarbem dla swojej rodziny i dla nas tu wszystkich,pogonimy te hieny bankowe damy radę.Pomodlę się za ciebie aby dobry Bóg dał tobie siłę przetrwać to wszystko.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
26 wrz 2011 - 10:04:33
[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
26 wrz 2011 - 16:40:56
Gia- bardzo dziękuję, za te słowa, nawet nie wiesz, ile one dla mnie znaczą- a Ty Schoppenko pisz- może jakąś powieść napiszesz- bo pióro masz dobre... Mam pilne pytanie do Was- dzisiaj listonosz zostawił awizo - pod adres do korespondencji- podobno z sądu- dzisiaj nie mogę odebrać- czy to może być od komornika? Dodam jeszcze, że to jest na męża, a on tu miał tylko adres do korespondencji- zameldowania jest inny i tu nie przebywa... :-)
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
26 wrz 2011 - 17:56:30
Idź na pocztę i odbierz korespondencję. Możesz najpierw dowiedzieć się co to jest a dopiero później zdecydować się czy odebrać czy nie. Pamiętaj że nieobecni nie mają głosu. Jeśli to jest z sądu to warto wiedzieć co i kto zamierza aby się bronić.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
26 wrz 2011 - 18:30:47
Dzięki Schoppenko- humor mi poprawiłaś...
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
30 wrz 2011 - 12:05:39
[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
02 paź 2011 - 09:30:54
Poproszę o gwiazdki i komentarze.

[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Spieszą się aby jak najszybciej oskubać obywatela. Już w niedługim czasie każdy obywatel naszego kraju będzie skazany, bo w takim pośpiechu i w takiej formie, wyroki zapadają bezmyślnie. Już najwyższy czas aby tego bęcwała ministra niesprawiedliwości również osądzić, nie wie czym to pachnie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
04 paź 2011 - 15:03:28
Polecam.

[schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Zapraszam do komentarzy pod artykułem, pokażmy że jest nas siła i walczymy o byt.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
07 paź 2011 - 13:08:54
Polecam mój artykuł o aplikacjach komorniczych [schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
07 paź 2011 - 16:26:10
Schoppenko- artykuł świetny- nic dodać nic ująć. Niestety nasza rzeczywistość i przyszłość naszych dzieci jest straszna. Ostatnio znajoma powiedziała mi, że chowam syna na kulturalnego, miłego, zaradnego faceta, który przejmuje się losem innych itp. A ponoć tak nie powinnam, aby był taki grzeczny i wrażliwy na drugiego człowieka, bo ludzie dzisiaj są okropni, zapatrzeni w siebie, nastawieni na dojście do celu po trupach- zero litości, współczucia. Czy tak am być? Schoppenko- mam problemy z numerami- telefon mi padł i nie mam wszystkich numerów- napisałam na pocztę ruch społeczny- pozdrawiam i mam nadzieję, że z synkiem ok. Agacze- Twojego numeru też niestety nie mam- napisałam Tobie na gg to, o czym wczoraj rozmawiałyśmy- mam nadzieję, że się przyda papa
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 20:01:40
Przeczytałem artykuł i
przykro mi to stwierdzić ale cała argumentacja RSP w sprawie skarg o wznowienie postępowania w oparciu o tegoroczne wyroki TK ma charakter wyłącznie argumentacji życzeniowej. Zawarta w artykule informacja o masowym oddalaniu skarg tylko to potwierdza. Jak tylko się pojawiłem na forum, to wskazywałem że wyrok TK (zwłaszcza pierwszy) tylko wyjątkowo może doprowadzić do wzruszenia wydanych rozstrzygnięć w drodze skargi o wznowienie, co bardzo się to nie podobało Typowi Niepokornemu i innym.
W tej kwestii należy poczynić dwie zasadnicze uwagi:
- nakazy zapłaty w postępowaniu nakazowym wydawane były na podstawie art. 485 § 3 kpc a nie 485 § 1 kpc
- wyrok dotyczy wyłącznie wyciągu z ksiąg rachunkowych banku a nie bankowego tytułu egzekucyjnego.
Dla osób zajmujących się dziedziną prawa masowe oddalenie skarg przez sądy nie stanowi zatem żadnego zaskoczenia.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 21:44:12
@patronas
Tutaj masz pelna wykładnie tego co piszesz:
art. 485
§ 3. Sąd może wydać nakaz zapłaty, jeżeli bank dochodzi roszczenia na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych podpisanego przez osoby upoważnione do składania oświadczeń w zakresie praw i obowiązków majątkowych banku i opatrzonego pieczęcią banku oraz dowodu doręczenia dłużnikowi pisemnego wezwania do zapłat .

§ 1. Sąd wydaje nakaz zapłaty, jeżeli powód dochodzi roszczenia pieniężnego albo świadczenia innych rzeczy zamiennych, a okoliczności uzasadniające dochodzone żądanie są udowodnione dołączonym do pozwu:

A tutaj masz wyrok TK:
Art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 ze zmianami) w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 131, poz. 1075), w związku z art. 244 § 1 i art. 252 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, ze zm.), w części, w jakiej nadaje moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym i wyciągom z ksiąg rachunkowych banku w odniesieniu do praw i obowiązków wynikających z czynności bankowych w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta, jest niezgodny z art. 2, art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze i art. 76 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 20 Konstytucji.

Nie wiem ale trochę mamy inne zdanie na ten temat szkoda ze akurat piszesz to pod czyjejś dyktando akurat w przeddzień glosowania czemu nie pisałeś o tym wcześniej tylko dzisiaj ,zobaczymy czas pokaże kto ma rację wiadomo że my stoimy na straconej pozycji ale my nie składamy broni i myślę że po to jest to forum ,podejrzewam że po twoim poście zablokuje się telefon u pana Romana i RSP ale na pewno uzyskasz pełną i fachową odpowiedź na twoje stwierdzenie.pozdrawiam
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 22:22:55
@ jakubek12 -

po zdaniu,ktore napisałeś".....szkoda,ze akurat piszesz w przeddzień głosowania....." można wywnioskować,że osoba,do której piszesz ma związek z całą
akcją na wątku dot.szansy na zmiany...? Możesz potwierdzić,lub zaprzeczyć?
Gdybyś to potwierdził,to będzie znak,że znowu "ktoś kogoś"....nie chce już kończyć.
Jestem po prostu ciekawa,no i mam noc na przemyślenie.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 22:25:31
Pisałem o tym na wątku Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w lipcu.
Nie chcę powtarzać argumentacji więc jeżeli to Cię interesuje to po prostu tam zajrzyj.
Powtarzam, interpretujecie prawo tak jakim chcielibyście go widzieć a nie takim jakie jest. A gdy z hukiem sądy odrzucają skargi to nazywacie to skandalem i narzekacie na wymiar sprawiedliwości.
A co do podtekstów politycznych, to przed chwilą na TVN24 przeczytałem post jakiegoś internauty: Dziś najpiękniejszy dzień w roku. Cisza wyborcza.
Celnie.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 22:42:07
@patronas
Tutaj cytuje wątek twojej wypowiedzi z lipca :
Teoretycznie więc możliwość wydania nakazu zapłaty na podstawie art. 485 § 3 kpc istnieję. Natomiast biorąc pod uwagę to co się ostatnio dzieje publicznie w tej kwestii (chociażby te dwa orzeczenia TK i poprzednie orzeczenie SN) oceniam prawdopodobieństwo wydania takiego nakazu zapłaty jako bardzo niskie. Łatwiej będzie sądowy wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Ponadto trzeba pamiętać, że każdy sąd samodzielnie ustala przesłanki rozstrzygniecia sprawy i decyzje mogą być bardzo różne.
i o to właśnie chodzi że przesłanki moga być różne a znając polskie sądy i trzymających władze to raczej domyślasz się dlaczego.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 22:45:50
@ MOrski47
ja nie zaprzeczę ani nie potwierdzę po prostu sama wiesz i powinnaś się domyśleć nie chcę niczego sugerować ale swoje przemyślenia na ten temat mam.
pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 22:57:39
@ jakubek12-
z niecierpliwością czekałam na twoją wiadomość - rozumiem,że nie możesz dać jednoznacznej odpowiedzi....ale "swoje" już wiem.
Chyba pozostanie nam hasło,ktorym ja kieruję sie przez całe zycie -"umiesz liczyć-
licz na siebie!!"
Również pozdrawiam i życzę miłej nocy.

Ps.
Pewnie jeszcze wiele niespodzianek będzie........szkoda tylko ludzi.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
08 paź 2011 - 23:14:21
@morski47
oczywiście że wiem ale nie mogę tego głośno tutaj powiedzieć musisz mnie zrozumieć nie chcę żebyś była zawiedziona ale naprawdę sama widzisz co tutaj się dzieje ostatnio i nie chcę nikogo prowokować do zbędnej dyskusji a że niespodzianki będą to i tak na to nie mamy wpływu nic nie możemy przewidzieć.
pozdrawiam i nie zrozum mnie źle.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 10:57:54
jakubek12 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
ale naprawdę sama widzisz co
> tutaj się dzieje ostatnio i nie chcę nikogo
> prowokować do zbędnej dyskusji


Jakubek, czy zechcesz oświecić, co masz na mysli? Co takiego się tu ostatnio dzieje?
Od kiedy to dyskusje sa zbędne (pisząc "dyskusja" nie mam na myśli wyzwisk, które pojawiaja się od czasu do czasu na forum)?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 11:06 przez jaskier30.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 09:55:18
Petronas, przypominam brzmienie omawianego przepisu :

Art.95 Dokumenty potwierdzające czynność bankową
1. Księgi rachunkowe banków i sporządzone na ich podstawie wyciągi oraz inne oświadczenia podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń w zakresie praw i obowiązków majątkowych banków i opatrzone pieczęcią banku, jak również sporządzone w ten sposób pokwitowania odbioru należności mają moc prawną dokumentów urzędowych w odniesieniu do praw i obowiązków wynikających z czynności bankowych oraz ustanowionych na rzecz banku zabezpieczeń i mogą stanowić podstawę do dokonania wpisów w księgach wieczystych.
2. Czynność bankowa lub czynność zabezpieczająca wierzytelność banku stwierdzona dokumentem, o którym mowa w ust. 1, ma datę pewną od daty tego dokumentu.
3. Dokumenty, o których mowa w ust. 1, są podstawą wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej własność dłużnika banku lub innej osoby ustanawiającej hipotekę na rzecz banku w celu zabezpieczenia wierzytelności dłużnika banku. Jeżeli nieruchomość nie posiada księgi wieczystej, zabezpieczenie może być dokonane przez złożenie tych dokumentów do zbioru dokumentów.
4. Do ustanowienia hipoteki, o której mowa w ust. 3, jest wymagane złożenie przez właściciela nieruchomości oświadczenia o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Przepisy ust. 1–4 stosuje się odpowiednio do ujawnienia w księdze wieczystej zmiany treści hipoteki i przeniesienia hipoteki w związku ze zbyciem wierzytelności bankowej oraz do dokonania wpisu hipoteki obciążającej użytkowanie wieczyste, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu oraz wierzytelność hipoteczną.


A teraz przeczytaj senacki projekt zmian w prawie bankowym na kanwie wyroku TK z 15 marca 2011r i wytłumacz senatorom że nie mają racji:

[www.senat.gov.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 00:57:13
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Petronas, przypominam brzmienie omawianego
> przepisu :
>
> Art.95 Dokumenty potwierdzające czynność bankową
> 1. Księgi rachunkowe banków i sporządzone na ich
> podstawie wyciągi oraz inne oświadczenia podpisane
> przez osoby upoważnione do składania oświadczeń w
> zakresie praw i obowiązków majątkowych banków i
> opatrzone pieczęcią banku, jak również sporządzone
> w ten sposób pokwitowania odbioru należności mają
> moc prawną dokumentów urzędowych w odniesieniu do
> praw i obowiązków wynikających z czynności
> bankowych oraz ustanowionych na rzecz banku
> zabezpieczeń i mogą stanowić podstawę do dokonania
> wpisów w księgach wieczystych.
> 2. Czynność bankowa lub czynność zabezpieczająca
> wierzytelność banku stwierdzona dokumentem, o
> którym mowa w ust. 1, ma datę pewną od daty tego
> dokumentu.
> 3. Dokumenty, o których mowa w ust. 1, są podstawą
> wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości
> stanowiącej własność dłużnika banku lub innej
> osoby ustanawiającej hipotekę na rzecz banku w
> celu zabezpieczenia wierzytelności dłużnika banku.
> Jeżeli nieruchomość nie posiada księgi wieczystej,
> zabezpieczenie może być dokonane przez złożenie
> tych dokumentów do zbioru dokumentów.
> 4. Do ustanowienia hipoteki, o której mowa w ust.
> 3, jest wymagane złożenie przez właściciela
> nieruchomości oświadczenia o ustanowieniu hipoteki
> na rzecz banku z zachowaniem formy pisemnej pod
> rygorem nieważności.
> 5. Przepisy ust. 1–4 stosuje się odpowiednio
> do ujawnienia w księdze wieczystej zmiany treści
> hipoteki i przeniesienia hipoteki w związku ze
> zbyciem wierzytelności bankowej oraz do dokonania
> wpisu hipoteki obciążającej użytkowanie wieczyste,
> spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu oraz
> wierzytelność hipoteczną.
>
>
> A teraz przeczytaj senacki projekt zmian w prawie
> bankowym na kanwie wyroku TK z 15 marca 2011r i
> wytłumacz senatorom że nie mają racji:
>
> [www.senat.gov.pl]

Po raz kolejny stwierdzam, że nie rozumiem tego co się tu dzieje.
Po raz kolejny gdy próbuję tutaj w jakiś sposób argumentować to natychmiast stykam się z betonową ścianą. Nie potrafię uwierzyć, że osoby z takim doświadczeniem w tej dziedzinie (setki spraw), którą się zajmuje forum, zaprzeczają faktom i to faktom oczywistym. Zaczynam wierzyc w jakąś teorię spiskową i w to że jakieś pozaprawne, pozamerytoryczne względy każą pisać nieprawdę.
Pierwszy wyrok TK i projekt senacki dotyczą art. 95 ust. 1 prawa bankowego więc po co cytujesz mi cały art. 95 wraz z kolejnymi ustępami. Ustępy 2-5 przecież zostają bez zmian. Wyrok TK dotyczy art. 95 a nie art. 96 prawa bankowego gdzie mowa o bankowym tytule egzekucyjnym. Wniosek z tego prosty - instytucja bankowego tytułu egzekucyjnego pozostaje bez zmian. Nie chce mi się szukać tego w uzasadnieniu wyroku (bo i tak to zakwestionujecie) ale tam chyba jest o tym mowa. Po co w takim razie wnosić skargi o wznowienie postępowania w sprawach gdzie sądy nadawały klauzulę wykonalności na bte? Od początku do końca jest to bez sensu.
Ponadto przecież obydwa wyroki TK nie dotyczyły art. 485 par. 3 kpc który pozwala na wydawanie nakazów zapłaty w postępowaniu nakazowym w oparciu o wyciągi z ksiąg rachunkowych banku i funduszu sekurytyzacyjnego. Skarga w takiej sprawie to loteria bo sąd do nakazu zapłaty nie sporządził przecież uzasadnienia i nie ujawniona została podstawa prawna rozstrzygnięcia. Sąd rozpoznający skargę nie będzie sobie przecież niczego domniemywał, bo jak ma uchylać wyrok to musi mieć wyraźną podstawę. Przecież nie rzuci sobie kostką o to czy nakaz jest na podstaie art. 485 pra. 1 kpc czy też art. 485 par. 3 kpc. Co innego w sytuacji gdy wniesione zostały zarzuty, a mimo to sąd wyrokiem utrzymał nakaz zapłaty powołujac się na art. 95 prawa bankowego i odpowiednie przepisy kpc o dokumencie urzędowy, co też stwierdził w uzasadnieniu do wyroku. Wtedy skarga jak najbardziej będzie zasadna.
Oczywiście można w tej sytuacji jako RSP przyjąć strategię działania następującą.
Problem jest o dużej wadze społecznej, obszerny i nie jestesmy w stanie wychwycić tych spraw w których skarga ma sens. Dlatego organizujemy akcję powszechną, namawiamy wszystkich do pisania skarg, bo dzięki temu pomożemy w tych sprawach gdzie skargi faktycznie mają podstawę, a przy okazji jakiś tam odsetek spraw pozostałych, znajdzie pozytywne rozstrzygnięcie z uwagi na różne przyczyny prawne i pozaprawne, a chociażby z tego powodu, że Pani sędzia bardziej lubi biednego pozwanego niz bank czy firmę windykacyjną. I to ze świadomością że praca wielu osób pójdzie niestety na marne.
I taka strategia miałaby jakiś sens i mogłaby osiągnąć jakieś tam założone cele.
Ale pisanie w takiej sytuacji o tym, że sądy są niedouczone, złe i biorą udział w jakimś spisku jest nie tylko zwykłą hipokryzją ale po prostu zwykłą bzdurą.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 10:09:03
@ schoppenka-
czyżby zmienił sie punkt widzenia 'pewnych' osób"?!?
Cel osiągnięty,więc można sobie "odpuścić"?
(Zapewne wiesz,co mam na myśli....)
Ps.
Mam tylko nadzieje,ze Ty i pozostali zostaną wierni swoim celom......
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 11:55:49
@jaskier30
Jasne że oświecę Cie jeżeli czytasz forum a pewnie tak jest ,to zauważyłeś że nie ja wywołałem burze tutaj ja tylko stwierdziłem co się dzieje. a to czy dyskusje są zbędne oczywiście że tak na nie które posty,ja nie chcę uczestniczyć w takich dyskusjach.
pozdrawiam
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 12:56:50
Jakubek, bardzo chciałabym drążyć temat, bo zupełnie nie rozumiem, o jakiej burzy mówisz, ale piszemy to w wątku o artykułach Schoppenki, które czytam i bardzo cenię, więc może dajmy sobie spokój.
Poza tym,bardzo liczę na to, ze Patronas jeszcze tu zajrzy i odniesie się do postów: Schoppenki i Twojego.Bardzo cenię sobie wszystkie merytoryczne dyskusje na tym forum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 13:18 przez jaskier30.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 13:32:16
@jaskier30
ok ja nie piszę o artykułach Schoppenki po prostu ktoś podpiął temat do tego wątku . nie ma co drążyć tego tematu.pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 13:35 przez jakubek12.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 13:43:55
@ jaskier30-
nie ma żadnej "burzy"....i nie ma to broń Boże związku z schoppenką!
Ja po prostu byłam ciekawska i stąd moje posty do "jakubka12".
Trochę to wszystko jest takie zawoalowane,bo z pewnych względów, nie wypadało mi pytac wprost...Dla mnie temat jest już zamknięty.Dyskusja na tym etapie jest
rzeczywiście zbędna- tak jak sugeruje "jakubek12".
Moje pytania do Schoppenki dotyczyły tego,o czym pisałam z "jakubkiem12".
Rzeczywiście,nie powinno sie o tym pisac w tym wątku...ale jakos tak wyszło.
pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze zapewniam,że to nie jest żadna burza(przynajmniej z mojej strony ijakubka12).
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 16:24:43
Morski i Jakubek, ciesząc się, że spotkałam Was w necie, przy niedzieli cytuję samego Tuwima:
"Bankierstwo rozpędź - i spraw, Panie,
By pieniądz w pieniądz nie porastał".

Pozdrawiam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 18:06 przez jaskier30.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 17:24:56
Dobra rada, Flame: bardziej napominaj swoich interlokutorow, by trzymali język za zębami!
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 18:03:53
@jaskier30
Nie wiem dlaczego i o co pijesz do mnie,jeżeli czujesz do mnie jakąś urazę to powiedz wprost.bo zaraz zacznie się znowu kłótnia a ja nie chcę rozpalać iskry ognia bo już się rozpętało małe piekiełko nie wiem tez o co chodzi z tymi ostatnimi słowami w twoim poście.
jeżeli obraziłem to przepraszam.

Zręczność w kontaktach z otoczeniem nie polega na tym, by nie mówić prawdy, lecz powiedzieć ją w taki sposób, żeby się rozmówca nie rozzłościł.
pozdrawiam
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 18:21:04
@jaskier30 przecież chyba nam nie o to chodzi żebyśmy się tutaj nawzajem torpedować jeżeli obraziłem to przyjmij moje przeprosiny.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 18:10:09
Jakubek, patrz wyżej godz. 16.24.
I to tyle na ten, i każdy inny, temat.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 16:33:39
@jakubek

A nie mówiłam, że jałowa dyskusja ;) Reszta do obgadania na telu. Dam znać esem jak już będzie loozik. Buźka.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 19:25:02
Jakubek, Ty mnie przepraszasz, a to ja Ciebie powinnam przeprosić!
Jak będę w Lwówku, mam nadzieję, dasz się zaprosić na piwo, w ramach przeprosin!
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 20:06:37
@jaskier,@ jakubek -
bardzo się cieszę,że nikt nie czuje żadnej urazy i chyba wszystko zostało
wyjaśnione.Czuję się zobowiązana o tym pisać,bo to ja chciałam jakubka 'pociągnąć za język"- no i potem wyszły jakieś niedomówienia.....
Miłego wieczoru .
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 23:08:22
@jaskier30
Ależ oczywiście że tak zaproszenie przyjęte,wszystko ok.
pozdrawiam
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
09 paź 2011 - 23:23:07
@Morski47
Sprawa wyjaśniona dzięki.
gia
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 09:20:22
Patronas,jeśli nawet,chociaż dla mnie nie jest to takie oczywiste ,to ty się cieszysz czy tak z zdrowego rozsądku przemawia przez ciebie osoba zatroskana losem innych.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 09:37:05
Petronas sady w tym kraju są niedouczone, skorumpowane, bezczelne, interesowne. majace kłopoty ze swoja psychiką oraz wygórowane mniemanie o sobie. Porządny, sprawiedliwy sedzia to rodzynek w cieście. Nastała nowa generacja sędziów, młodych sędziów, którym mózg wycieka po skroniach.
Jak chcesz zabierać głos w tej kwestii, to najpierw zbierz informacje o funckcjonowaniu sądów i trafności wydawanych postanowień, wyroków, a potem zabieraj głos. Mam na uwadze spektrum różnorodnych spraw, rozpatrywanych przez sądy RP i to od najnizszej do najwyższej instancji, oparte na własnych doświadczeniach i literaturze.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 11:29:42
Gia,
Po co wnikasz w moje motywy? Przesądzają one o trafności formułowanych argumentów?
Uważam, że w tej konkretnej sprawie RSP się myli i to podkreślam przedstawiając argumenty. Nic więcej.

Tecza,
od ok. 10 lat mam kontakt z sądami, od 5 dosyć bliski, bo zaczynałem tam praktyki. Codziennie sporządzam jakieś pisma procesowe i jestem na kilku rozprawach w tygodniu. Nie jest to imponujące doświadczenie ale jestem w stanie samemu wyciągać wnioski. Zdarzają sie różni sędziowie, lepsi i gorsi, z wieloma rozstrzygnięciami się nie zgadzam i stale się takie trafiają. Narzekanie na sędziów ma taką samą wartość jak narzekanie na lekarzy, sprzątaczki, mechaników jak również działaczy rozmaitych stowarzyszeń. Czyli wartość zerową, bo niczego do dyskusji nie wnosi. Z sędziami jest taki sam "problem" jak z każdym innym zawodem.
Natomiast, jeżeli piszecie, że sądy orzekają w sposób wadliwy oddalając skargi o wznowienie postepowania, w sprawach, co do których uważam, ze podstaw do takiej skargi nie ma, a rozstrzygnięcie sądu jest trafne, to muszę zaprotestować.
No ale rozumiem że ty masz odmienne zdanie. Bardzo chętnie zapoznam się z jakimiś materiałami w tej kwestii. Dysponujesz jakimiś wiarygodnymi statystykami co do tych błędnych orzeczeń?
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 16:21:24
Teczo- całkowicie zgadzam się z tym, co napisałaś. W ostatnim czasie miałam tą niebywałą przyjemność być w sądzie- Pani Sędzia- może w moim wieku- przyszła spóźniona na rozprawę. Potraktowała mnie tak, jakbym to ja nie chciała łożyć na moje dziecko i jakby mój mąż stawiał jakiś opór, to pewnie by mu poszłą na rękę- zresztą ludzie, którzy tam siedzieli juz mieli z nią do czynienia i mówili w poczekalni, że jest delikatnie mówiąc- okropna
gia
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 16:41:29
Patronas dlatego że nie są dośc jasne.Argumenty dziś są takie a jutro inne,punkt widzenia od punktu siedzenia.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 16:47:48
Dokładnie-każdy sędzia będzie inaczej interpretował. To jest tak, jak z lekarzami- masz takie a nie inne objawy- pójdziesz do trzech i każdy postawi inną diagnozę. Dlatego warto walczyć i się odwoływać. wierzyć, że w końcu się zmieni, że korupcja padnie- hmmm, ale dzisiaj ze mnie optymistka- to po rozmowie z Schoppenką...
B-S
Re:
10 paź 2011 - 17:58:02
Ciekawee,,jak mozna prównac zawódsedziego do lekarza czy sprzataczki !! Lekarza mogę sobie wybrać,,zaskarzyc dosadu jesli zrobił mi krzywde,,sprzataczkę zwolnic A W TYM DURNYM PAŃSTWIE NIE DYSKUTUJE I NIE KRYTYKUJE WYROKÓW !!! DLACZEGO??? BO IMMUNITET,,NIETYKALNI?? że nieduczeni to fakt, że moga przyjac ale nie uwzględnic dowodów,,drugi,,że nie czytaja spraw w których oekają !! sądy u nas to horrorrrr
Re: Re:
10 paź 2011 - 18:22:40
Gia,
motywy czy argumenty nie są jasne?;)

B-S
uważam, że to że nie możesz sobie sędziego wybrać to jest tylko i wyłącznie zaleta. Gdybyś miał ciocię sędzię to byś pewnie ją zawsze wybierał.
A pozwać możesz sąd, a w zasadzie Skarb Państwa co jest dla Ciebie korzystniejsze bo na pewno w razie wygranej, Twój dłużnik będzie wypłacalny.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 19:28:20
Czy chodzi o skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, gdzie podobno (dane na listopad ubiegłego roku)jak podaje Gazeta Prawna, w ciągu ostatnich trzech lat jedynie trzy skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia zostały przez Sąd Najwyższy uwzględnione, co daje 0,18 proc. skuteczności tego nadzwyczajnego środka zaskarżenia?
Pytam, bo ciągle szukam sposobu na wzruszenie nakazu zapłaty w post. upominawczym, który sąd wydał, a nie powinien.Dłużnik niestety, nie wniósł sprzeciwu w terminie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 19:45 przez jaskier30.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 20:48:27
Jeżeli tak to ta statystyka jest porażająca, a przecież tu obowiązuje przymus adwokacko-radcowski.
Ja dobrze rozumiem? Na 1000 skarg SN uwzględnił zaledwie 18?
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 21:30:45
Coś musiałaś źle napisać 0,18% to przecież 18/10000. Może 18%?
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 21:38:59
[www.aferyprawa.eu]
W komentarzach jest napisane, ze tych statystyk nie ma na stronie SN, ale, jak stwierdza autor komentarza, są to statystyki po raz pierwszy opublikowane w necie i są prawdziwe.
W pracy Marleny Pecyny "Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia jako przesłanka (braku) odpowiedzialności Skarbu Państwa, końcowe zdanie brzmi:
Jednakże nie może zostać zaakceptowana regulacja prawna, która deklaruje istnienie materialnego roszczenia odszkodowawczego chronionego przez Konstytucję (bądź prawo wspólnotowe) z jednoczesnym zamknięciem drogi dochodzenia tego odszkodowania, która nota bene została ukształtowana jako element materialnoprawny tegoż roszczenia.
Kolejne błędne koło się zamyka.
Mnie wychodzi,że na 1000 spraw, SN przyjął 1,8



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 21:46 przez jaskier30.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
10 paź 2011 - 23:15:16
Uwaga Forumowicze!

Niedawno w Polsce pojawiły się bardzo precyzyjne obliczenia,

dzięki którym poznasz datę swojej śmierci!

Brzmi nieprawdopodobnie?

To nie mit, to autentyczne historie ludzi, którzy wypróbowali tych metod !!!

Koniecznie odwiedź: [sites.google.com] i dokonaj obliczeń, dzięki

którym poznasz kiedy nastąpi kres Twoich dni!
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
11 paź 2011 - 08:44:00
@witokos

Spadaj stąd naganiaczu!

Wszystkich ostrzegam! Nie dajcie się nabrać! Wysyłanie sms-ów, żeby sprawdzić brednie serwowane na tej stronie, słono kosztuje!
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
11 paź 2011 - 11:34:10
witokos

tyś się chyba z głupim przez ścianę macał!

pomyliłeś fora. Zjeżdżaj z tego forum, tu już nadszedł kres twoich dni.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
11 paź 2011 - 11:44:24
B-S- ja tylko napisałam, że mamy prawo wyboru- masz rację, lekarza można zmienić- ze sprzątaczką nie wiem jak jest, bo nigdy jej nie miałam i raczej miec nie będę. Chodziło mi o sam fakt- jeśli sędzia nie jest w pełni kompetentny, wyda wyrok, postanowienie itp niezgodne z kodeksem, bo tak to zinterpretował, to zawsze masz prawo się odwołać, do sądu, może się Twoją sprawą zająć inny sąd- ZAWSZE jest jakieś kolejne wyjście z sytuacji. A to, że sądy są w Polsce nieudolne, tak jak i inne organy władzy i i urzędów- to wszyscy tutaj wiemy
Witokos- Ty tu raczej nie zarobisz- naciągając ludzi- bo jakbym miała wydać tyle na smsy, telefon, to wolałabym,wspomóc nasze stowarzyszenie. Chyba nie umiesz czytać- tutaj są ludzie , którzy zastanawiają się, jak przeżyć następny dzień, jak walczyć, by WŁAŚNIE ŻYĆ, a nie kiedy umrą- jak umrę, to umrę.
B-S
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
15 paź 2011 - 00:44:25
Kochana,,widziałas w tvn Wesolowską??? fajna co?? szkoda ze na sprawie nie taka sama fajna!!! Ja tylko sie pytam,,,sędzia jest osoba zaufania publicznego,,,dlaczego w takim razie nie można-lub tak sie utarło-komentowac wyroków??? KRYTYKOWAC TEZ!! Przecież ta banda wydaje wyroki W MOIM IMIENIU !!! CZYLI RZECZPOSPOLITEJ !!! odwoływac sie można,,,nawet do usranej smierci !! DLA MNIE PROKURATORZ+SĘDZIOWIE+ADWOKACI TO JEDNA BANDA IDĄCA RAZEM ŁAPKA W ŁAPKE!!!!! Swiadek strony przeciwnej(sąd pracy) ucina sobie rozmówki z sędzią-znajomi !! fajne??? i nikt juz sie nie odnosi do dowodów przedstawionych !! Nie musze mówic jaki wyrok. Prokurator nie bierze pod uwagę sfałszowanych faktur ,,oswiadczeń osób na które były fałszywie wystawione,,,itd,,oddala sprawę !! Pytanie dlaczego??? Ja poznawszy troche te mechanizmy i ludzi zaczęłam się po prostu bać !!! A poznawszy kilkunastu posłów co to "nic nie mogą"" to dopiero zaczęłam się bać !!! Wolałam zapłacić-do dzis spłacam szwindle faceta - przyjaciela Kiszczaka,Zagla,,Urbana !!-i zyć !!!
To tyle.
Re: Nowy artykuł Schoppenki. Polecam
24 paź 2011 - 08:35:39
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:25:10
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfe3ft4t
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować