Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Komornik

Komornik
16 paź 2011 - 21:16:34
Witam
Mam pytanie dotyczace komornika ktory na moim koncie zablokowal przeszlo cztery tysiace wspomne ze jestem osoba nie pracujaca a dochody na koncie nie sa moim wynagrodzeniem za prace tylko dobrowolne wplaty obcych mi ludzi na utrzymanie forum czy on zrobil to zgodnie z prawem blokujac mi taka sume?
Chetnie splace swoj dlug bo w koncu sama sobie zawinilam,lecz nie rozumiem dlaczego zablokowal cala sume (oczywiscie jesli to juz cala sume)
Dodzwonienie sie do P.komornika jest nie mozliwe poniewaz nigdy go nie ma,nie mam zadnych dokumentow o zajeciu pieniedzy z mojego konta,o calej sprawie dowiedzialam sie dopiero po zablokowaniu konta.
Nie mieszkam w Polsce nawet nie mam tam zameldowania,rozumiem ze nie mial mozliwosci skontaktowania sie ze mna ale dlaczego nie chce ze mna teraz rozmawiac,jestem chetna do wspolpracy i splacania dlugu lecz w jakis ratach zablokowal wlasciwie cos co nie nalezy do mnie sa to dobrowolne wplaty obcych mi ludzi na utrzymanie forum to wszystko ja nie mam nic jedynie to co sobie dorobie.
Mieszkajac za granica nie mozna odrazu powiedziec ze ktos ma sporo pieniedzy wiec mozna mu zabrac wszystko.
Prosze o porade i podpowiedz co dalej zrobic aby moc splacac w ratach zadluzenie oraz czy komornik zrobil wszystko zgodnie z prawem


Serdecznie pozdrawiam
Re: Komornik
16 paź 2011 - 21:42:41
Najważniejsza sprawa: załóż konto na zaufaną osobę, tzn. popros tę osobę, żeby założyła konto, a ta osoba niech następnie Ciebie uczyni osobą upoważnioną do konta w taki sposób, żebyś mogła dokonywać wpłat i wypłat i żeby do tego konta. Wtedy masz prawie takie same prawa do dysponiwania pieniędzmi na koncie jak właściciel, na to konto możesz zbierać srodki na utrzymanie forum i komornik tego konta nie będzie mógł już ruszyć, bo właścicielem nie jesteś Ty, tylko Twój znajomy/znajoma.
Kieruję Cię do linku, gdzie masz info na ten temat: [www.sklepowicz.pl] .

Co do zajęcia konta - może być problem, bo masz 7 dni na złożenie w sądzie skargi na czynności komornika. Jeżeli mieskasz za granica, musiałabys się dowiedzieć, który komornik zajął konto, przyjechać do Polski i w stosownym sądzie złożyć taką skargę. Nie wiem, czy jest możliwość załatwienia takiej sprawy na odległość, np. przez internet.
Zadzwoń do Pana Romana - tel. 695577491 lub 500848247 albo do Ruchu Społecznego Poszkodowanych (Schoppenka - nasza forumowiczka) - tel. 792804900, oni Ci doradzą, co masz zrobić.

Pozdrawiam

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Komornik
17 paź 2011 - 20:58:39
Slicznie dziekuje za pomoc,niestety nic nie da sie zrobic,jedyne co moge i to co doradzil mi adwokat to tylko zalozyc nowe konto w banku spoldzielczym,ale oczywiscie aby jakas kwota wpywala na konto w ktorym zostaly zablokowane pieniadze.
Mam nadzieje ze to cos pomoze i bede miala na zycie oraz bede splacala dlug.
Dzis dzwonilam do komornika ale niestety nie udalo mi sie z nim porozmawiac poniewaz Pani ktora odebrala telefon stwierdzila ze nie musze z nim rozmawiac tylko z nia,nie bede pisac calej naszej rozmowy jednym slowem potraktowala mnie jak psa bezpanskiego,szkoda ze ludzie nie potrafia normalnie rozmawiac,tylko jak jest sie juz dluznikiem to tak jakbys byl wyrzutkiem spoleczenstwa.
Dobrze ze jest takie forum na ktorym sa fajni ludzie ktorzy doradza a nie zmieszaja Cie z blotem.
Jeszcze raz dziekuje za pomoc

Pozdrawiam
Re: Komornik
30 sty 2012 - 18:24:58
Witam ponownie.Mam również sprawę pilną z komornikiem.Mąż i ja mamy zbieg egzekucji,komornicy z innych terenów oddali jemu sprawy.Dług spłacamy u niego tyle ile możemy( komornik jest w porządku) ale mamy jeszcze jedną gnidę której też płacimy ale niesumiennie bo nie mamy już z czego(brak wiedzy) kwota niebagatela do spłaty 450 zł(tyle zostało) i teraz kłopot-nie interesuje go zbieg i zablokował męża wpływy z MZBK-mąż prowadzi jednoosobową działalność i tam też wykonuje małe usługi,tytuł wykonawczy jest na męża a nie na działalność.Co możemy zrobić ,przez tego gada nie ma obrotu na następne usługi(materiały)i mąż nie może wykonywać pracy bo nie ma za co.Kwoty za te prace są niewielkie rzędu 300-600 zł odliczając koszt materiałów,paliwa itp. Stoimy w miejscu bo przez gada nie można zarobić nawet grosza żeby nadal spłacać.Szukałam na internecie ale nic sensownego nie znalazłam na co mogłabym się powołać.
Re: Komornik
30 sty 2012 - 20:15:26
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:26 przez camion.
Re: Komornik
31 sty 2012 - 08:48:07
Dziękuję za szybką reakcję ale to nas nie dotyczy. Komornik wysłał pismo do zarządu Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych o zakazie wypłat za faktury męża na wykonane małe usługi. Mąż teraz nie może wystawić faktury za 200 zł bo komór to zabierze a mąż nie będzie miał nawet na paliwo żeby dojechać do pracy. Czy komornik ma obowiązek przy zbiegu egzekucji oddać sprawę do pierwszego? I jeśli tego nie uczyni co mogę zrobić? Powiedziałam o sprawie naszemu prowadzącemu komornikowi i on powiedział ze tamten musi oddać sprawę a nie oddaje tylko dlatego że mu płacimy .Nie powiedział natomiast co mogłabym zrobić- chyba solidarność pracownicza:))
Re: Komornik
31 sty 2012 - 09:51:13
Witam, właśnie nie wiemy co mamy z mężem zrobić. Tyle czytam na forum ale chyba za dużo bo jeden mętlik mam w głowie. Mąż ma komornika na wniosek bph jest w trakcie zawierania ugody z bankiem. Komornik męża nie wzywał na spisanie protokółu jest cisza, wysłał również zajęcie do zakładu ale zakład jest w upadłości i albo list mu się wrócił albo komornikowi odpisał ktoś jeszcze tam urzędujący, że pracownicy zostali zwolnienie z powodu upadłości zakładu. Ale wczoraj dostał komornika na wniosek sigmy i do wiadomości upadłego zakładu. Ale ten wzywa w ciągu 7 dni do spisania protokółu albo pocztą jeżeli istnieją przeszkody do wstawiennictwa osobiści. Na razie nie wiedzą, że mąż podjął nową pracę (na szczęście) ale co mamy robić. Czy zawiadomić tego pierwszego, czy temu drugiemu napisać o pierwszym? Jest to tak skomplikowane, że może ktoś z bardziej trzeźwym umysłem mi podpowie, bo nie chciałabym narobić jakiś głupot. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Re: Komornik
31 sty 2012 - 12:56:11
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:24 przez camion.
Re: Komornik
21 lut 2012 - 08:33:45
witam, tak jak camion radził tak zrobiliśmy. Wysłaliśmy pocztą za p.o. i czekamy, ale mam nowego kwiatka. Do mojego zakładu pracy przyszło pismo od komornika, zajęcie wynagrodzenia na rzecz wierzyciela VIA SMS PL na podstawie tytułu wykonawczego: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 08.02.12. Byłam w szoku bo korespondencja przechodzi przez moje ręce. Teraz to pismo musi zadekretować mój dyrektor do działu kadr i płac aby odpisać temu komornikowi i dokonać jednorazowego potrącenia bo jest to kwota główna 720 zł. Nie mogę się otrząsnąć z tego. Myślałam, że powinnam dostać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym od sądu i wtedy jak nie podjęłabym próby zapłaty to komornik. A tu od razu komornik. Kiedyś miałam taki nakaz zapłaty i zapłaciłam i obyło się bez komornika. Czy to prawidłowe działanie? Napiszcie, nawet nie dano mi szansy ani na zapłatę ani na odwołanie. Pozdrawiam
Re: Komornik
31 sty 2012 - 13:46:02
No to lipa , bo ten pierwszy nie ściągał z MZBK,wiedział że wtedy nic mąż nie zarobi i nie będzie nic spłacał. Dziękuję bardzo za odpowiedzi:))
Re: Komornik
31 sty 2012 - 14:12:25
dziękuję camion, nie powiem ale też tak myślałam ale chciałam poparcia mądrzejszych niż ja. Jeżeli chodzi o nowo podjętą pracę to miałam na myśli, że na szczęście ma pracę bo wiem, że ukryć tego nie można.Tylko nie wiem dlaczego ten pierwszy nic nie chce o niczym nie informuje? Jeszcze raz dzięki wielkie. Pozdrawiam
Re: Komornik
21 lut 2012 - 09:29:24
@krzysia

W zawiadomieniu od komornika masz wszystkie dane potrzebne do przygotowania pism procesowych (sygnatura sprawy + właściwość sądu, który wydał orzeczenie). Być może chodzi o e-sąd z Lublina. Możliwe jest nieprawidłowe doręczenie orzeczenia (np. niewłaściwy lub nieaktualny adres zamieszkania) jak i to, że adresat przegapił awizo.

Chętnie pomogę, ale nie na tym forum. Wyślij na mojego maila skan zawiadomienia od komornika. Na podjęcie decyzji o sposobie zaskarżenia i na przygotownie pism procesowych masz tylko 7 dni.

Na pewno przysługuje Ci zażalenie w trybie Art. 795 Kpc.

§ 1. Na postanowienie sądu co do nadania klauzuli wykonalności przysługuje zażalenie.

§ 2. Termin do wniesienia zażalenia biegnie dla wierzyciela od daty wydania mu tytułu wykonawczego lub postanowienia odmownego, dla dłużnika - od daty doręczenia mu zawiadomienia o wszczęciu egzekucji.

Zawiadomienia o wszczęciu egzekucji nie było, ale można zaatakować i wnieść sprzeciw oraz w osobnym wniosku wezwać sąd do doręczenia dokumentów źródłowych znajdujących się w przedmiotowych aktach - w szczególności pozwu wraz załącznikami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 10:05 przez flame.
Re: Komornik
21 lut 2012 - 10:45:27
Dzięki Ci Flame, jestem sparaliżowana tą sytuacją, cały tak dzień miałam. Awiza nie przegapiłam bo jesteśmy uczuleni na polecone, chyba że z in postu czy jakoś tam było awizo ale ja nie będę gdzieś jeździła na drugi koniec Poznania aby odebrać. Myślę, że Sądy chyba z takiej poczty nie korzystają, a tak to wszystkie listy odbieramy. Skan Ci wyślę z domu bo w pracy nie mam skanera.Ale jak nie jestem ja jako ja w posiadaniu tego pisma to czy mogę zaskarżać. Ja sobie zrobiłam ksero z tego co przyszło do zakładu i tam na końcu jest, że do wiadomości dla mnie. Czy może przyjść później to chyba nie ta kolejność. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Żoliborza Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym i podana sygnatura akt zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 08.02.2012.Pozdrawiam
Re: Komornik
21 lut 2012 - 11:09:44
@krzysia

Jeśli doręczenie z sądu, to wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Nie gdybaj, tylko wyloozuj się :) i wysyłaj skan zawiadomienia - wszystkie strony, od pierwszej do ostatniej. Poczytam i pomyślę jak skutecznie uderzyć.

Przepraszam, ale nie mam czasu na pogaduchy na tym forum. Szukaj mnie w innym miejscu. Czekam na korespondencję mailową. Pamiętaj, że czas biegnie, a jedna z podstawowych zasad w sporach sądowych, to nie uchybić terminowi! Pozdrawiam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 11:13 przez flame.
Re: Komornik
21 lut 2012 - 11:34:18
Mam pytanie. Od stycznia pracuję na pół etatu. Ile z pensji może mi zabrać komornik a ile mi musi zostać? Obecnie na pół etatu zarabiam 1100zł. Pilne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 11:36 przez antywindykator.
Re: Komornik
21 lut 2012 - 11:53:41
antywindykator Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam pytanie. Od stycznia pracuję na pół etatu. Ile
> z pensji może mi zabrać komornik a ile mi musi
> zostać? Obecnie na pół etatu zarabiam 1100zł.

1100zł - brutto/netto?

Kwota wynagrodzenia z umowy o pracę (pełny wymiar godzin) nie podlegająca egzekucji w 2012r. to 1500zł brutto - po odliczeniach pozostaje ok. 1.111,80zł.

Wymiar 1/2 etatu - obcinasz w/ kwotę o 50%.

Od tej kwoty pracodawca może dodatkowo potrącić składkę na ubezpieczenie indywidulane/grupowe (np. PZU) i ratę pożyczki z ZFŚS, o ile takie potrącenia Ciebie dotyczą.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 13:05 przez flame.
Re: Komornik
01 mar 2012 - 21:53:30
Proszę poradzicie bo w całym tym gąszczu pytań i odpowiedzi się pogubiłam. Ale nie tylko, może nie za bardzo myślę logicznie bo się w styczniu trochę podłamałam po tych przejściach z bankmi, wypowiedzianymi umowami, windykatorami i pisaniem listów o ponowną ugodę, bez żadnego pozytywnego efektu itd. Ale do rzeczy. O tym, że komornik wszedł mi na pobory dowidziałam się dopiero jak otrzymałam wynagrodzenie pomniejszone o zajęcie komornicze. Do chwili obecnej nie otrzymałam żadnego pisma ani od komornika, ani z sądu czy banku. A co to za bank mi wszedł na pobory dowiedziałam się po otrzymaniu pisma jakie mój pracodawca wysłał do komornika a mnie drugi egz. do wiadomości. Myślę, że korespondencję wysyłali na mój poprzedni adres zamieszkania bo w kserokopii zajęcia przez komornika figuruje mój poprzedni adres zamieszkania, który to figurował w umowie o kartę z 2005 roku GE Money Bank.. Po zmianie miejsca zamieszkania powiadomiłam o tym bank i korespondencja przychodziła już poprawnie na mój aktualny adres zamieszkania. Mało tego nie otrzymałam wypowiedzenia umowy (przecież takiego listu bym nie zagubiła) a tylko ostateczne wezwanie przed wypowiedzeniem umowy na aktualny adres zamieszkania (listem poleconym). Zwykłym listem otrzymałam informację, że okres wypowiedzenia umowy upłynął , wobec czego ulega ona rozwiązaniu. W bph mam jeszcze kredyt, który to właśnie mi wypowiedzieli i przysłali na poprawny adres listem poleconym (choć w umowie figuruje stary adres). Bardzo proszę powiedzcie mi jak te cholerne procedury wyglądają, bo ja się już całkiem pogubiłam. Czy powinnam dostać jakieś zawiadomienie, informację, kiedy i od kogo.
Dzięki, ze podtrzymujecie takich straceńców jak ja na duchu. Dzięki Wam jakoś się trzymam.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:09:37
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgf433344
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować