Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!

ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 11:51:33
Witam,

Czy po 7 latach od śmierci ojca mogę się zrzec spadku?
Proszę o odpowiedź
Z góry dziękuje
Z wyrazami szacunku

K.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 12:08:21
ustawa przewiduje 6 mieięcy
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 12:10:15
dziękuje za odpowiedź.

Czyli teraz nic nie mogę już zrobić..?
;(

Pozdrawiam
K.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:40:45
mozesz,starac sie o przywrócenie terminu ale bedziesz musiała udowodnic i to twardo,ze dopiero teraz sie dowiedziałas o smierci ojca
ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:42:19
To nie wchodzi w grę mieszkałam z nim i to ja znalazłam ciało...
:(

to wszystko jest takie niesprawiedliwe.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:44:06
minęło 7 lat czy to nie powinno być przedawnione
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:44:29
prawo spadkowe jest okrutne
i dopóki sie nie zmieni,my pozostający zywi,jesli w pore nie odrzucimy spadku w ciągu 6 miesiecy bedziemy spłacac długi zmarłych,chocby ci byli naszymi rodzicami lub innymi krewnymi pro forma
niestety
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:45:04
zadzwoń do Pana Romana,tel na stronie głównej
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 13:51:53
Dziękuje za każda odpowiedź
Czy półtora roku po rozprawie mogę się ubiegać o spis inwentarza?
Nawet jeśli nie mieszkam już 7lat gdzie mieszkałam a po ojcu zostaly tylko te cholerne długi...
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 14:56:19
niestety nie,nie dochowałas terminu i przyjęłaś spadek wprost,czyli i aktywa i pasywa
przykro mi
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 15:12:16
czyli muszę płacić mimo że nic nie odziedziczyłam
??????????????????
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 15:52:42
tak,niestety,
długi generalnie po 10 latach sie przedawniają wiec jeszcze trzy lata
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 17:20:03
A spadek nabyłaś wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza?
Ta rozprawa o której piszesz to rozprawa w toku postępowania o stwierdzenie nabycia spadku?
A co to są za długi? z czego wynikają i kto domaga sie zapłaty?
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 18:55:05
Witam,
Spadek nabyłam z dobrodziejstwem inwentarza.
Rozprawa była półtora roku temu i według wyroku dostałam nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza ale ten nie został sporządzony.
A długi są z invest bank ale nie wiem skąd bo nawet nie wiedziałam ze tata miał jakieś kredyty.
Bank domaga się spłaty.
dodam że bank odezwał sie po 5 latach od śmierci do tego czasu nie było ani jednego upomnienia bądź inf o długu.

Pozdrawiam
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 19:27:45
Jak masz wyrok sądu, o przejęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - to o co chodzi? Ale zrób tak jak radzi, dziśka.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
17 paź 2011 - 21:01:17
Jak minęło 5 lat od śmierci ojca to roszczenie banku jest przedawnione, chyba że bank uzyskał wyrok lub nakaz zapłaty przeciwko ojcu.
Spis inwentarza może być sporządzony bez względu na upływ czasu od daty otwarcia spadku. Zapoznaj się z art. 637 i nast kpc oraz rozporządzeniem wykonawczym wydanym na podstawie art. 639 kpc. Za wniosek do sądu zapłacić trzeba 50 zł. Co do kosztów komornika to musisz sprawdzić w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 09:03:41
Właśnie o to mi chodziło!!!!
czyli 5 lat przedawnienie i że spis mogę zrobić nawet teraz.
Dziękuje bardzo bardzo bardzo bardzo:)
Mam nadzieję że będę w tej grupie która się wypląta z tego bagna..

Serdecznie pozdrawiam
K.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 09:14:34
Katarina, skąd wiesz, że ojciec nie otrzymał nakazu zapłaty? Nie wiedziałaś, że zostawił długi, a jesteś pewna, że nie było nakazu? Ponadto, jeśli kontaktowałaś się z wierzycielem, to mogłaś uznać roszczenie. Po tak ogólnikowych informacjach trudno ocenić Twoje położenie.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 15:43:43
Witam,
nic nie wiem o żadnym nakazie i w sądzie nic nie mówili na ten temat,
nie uznałam długu bo powiedziałam że byłam niepełnoletnia jak ojciec zmarł oraz że nie został zrobiony spis inwentarza a skoro tego nie zrobiono nie można mi zasądzić że mam cokolwiek płacić.
napisali pismo zastraszające że mam płacić i do kiedy pierwsza rata jakiej wysokości.
Dodam że pismo nie przyszło listem poleconym
Pozdrawiam
K.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 16:45:22
Katarina_11 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nic nie wiem o żadnym nakazie i w sądzie nic nie
> mówili na ten temat,

Sąd nie miał obowiązku informować Cię o nakazie. Jeśli był prawomocny nakaz zapłaty, to nie ma mowy o przedawnieniu.

> nie uznałam długu bo powiedziałam że byłam
> niepełnoletnia jak ojciec zmarł oraz że nie został
> zrobiony spis inwentarza a skoro tego nie zrobiono
> nie można mi zasądzić że mam cokolwiek płacić.

Chodzi o uznanie przedawnionego zobowiązania przez nieumiejętny sposób kontaktowania się z wierzycielem.

> napisali pismo zastraszające że mam płacić i do
> kiedy pierwsza rata jakiej wysokości.
> Dodam że pismo nie przyszło listem poleconym

Pismo otrzymałaś z banku/firmy windykacyjnej? Dopóki nie skonsultujesz treści pisma z prawnikiem, nie wolno Ci na nie odpowiadać.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 22:42:53
Gdyby był taki nakaz zapłaty myślę że od razu by mnie o tym poinformowali?

Pismo otrzymałam z kancelarii adwokackiej nie windykacyjnej...
:(

Wiec już teraz sama nic nie wiem
:(
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
18 paź 2011 - 23:25:05
Tzn. pisma żadnego z banku (wierzyciela) nie otrzymałaś, ani wcześniej ani teraz? Pisma i to zwykłe z kancelarii adwokackiej, olewaj. moja żona otrzymała chyba już z dziesięć, za każdym razem takie same. Wydaje mi się że ze strachu, niepotrzebnie narobiłaś sobie tyle problemów, a nie opisując, w jednym poście wszystkiego dokładnie na forum, w zasadzie mało się dowiedziałaś. Masz WYROK sądu, weź go i idź u siebie, do jakiegoś lepszego prawnika, za 30-50zł. wszystko ci wytłumaczy, wyroku sądów nie można tak łatwo podważać, nawet bank.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
19 paź 2011 - 09:05:05
Katarina_11 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Gdyby był taki nakaz zapłaty myślę że od razu by
> mnie o tym poinformowali?

Ile razy można powtarzać, że sąd nie miał obowiązku informować córki o nakazie zapłaty wydanym p/o jej ojcu! Tak trudno to zrozumieć?! Sąd kieruje się obowiązującymi przepisami, a nie twoim "widzi mi się".
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
19 paź 2011 - 08:00:24
Nie pisma żadnego nie otrzymałam bank milczał 5 lat po czym nagle ta kancelaria wniosła sprawę do sądu o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza.
A nie pozostało po ojcu nic...dlatego powiedziałam sobie że nie będę płacić.
Pismo było dodatkowo nie polecone wiec jak mi udowodnią że je w ogóle dostałam...
A teraz w tym tygodniu przyszło niby od tego banku też nie poleconym do taty...
na jego imię i nazwisko a przecież wiedzą że nie żyje..
Dziwne to wszystko..
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
19 paź 2011 - 09:27:25
Katarina_11 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie pisma żadnego nie otrzymałam bank milczał 5
> lat po czym nagle ta kancelaria wniosła sprawę do
> sądu o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

Skąd wiesz, że wnieśli? Dostałaś korespondencję poleconą w tej sprawie?
Na zlecenie banku działają firmy specjalizujące się w odnajdywaniu potencjalnych spadkobierców.

> A nie pozostało po ojcu nic...dlatego powiedziałam
> sobie że nie będę płacić.

To, że ty sobie tak postanowiłaś, nie znaczy, że jest to zgodne z obowiązującym prawem.

> Pismo było dodatkowo nie polecone wiec jak mi
> udowodnią że je w ogóle dostałam...

Prawdopodobnie próbują cię straszyć, ale skąd możemy o tym wiedzieć, skoro nie znamy treści korespondencji, a ty chaotycznie opisujesz sprawę?

> A teraz w tym tygodniu przyszło niby od tego banku
> też nie poleconym do taty...
> na jego imię i nazwisko a przecież wiedzą że nie żyje..

Każdą korespondencję (zwykła i poleconą) adresowaną do taty, powinnaś odsyłać z adnotacją: "adresat nie żyje". Nie wolno jej przyjmować, a tym bardziej na nią odpowiadać.
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
19 paź 2011 - 10:31:43
pierwsze było pismo o sprawię w sądzie odnośnie spadku po tacie w którym sad rejonowy postanowił ze nabywam spadek wraz z dobrodziejstwem inwentarza po połowie z moja siostra. Po czym dostałam od nich takie pismo...



pierwsze pismo od nich:
" Działając w imieniu....na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa wzywam panią ...jako spadkobiercę po zmarłym...do zapłaty zadłużenia wynikającego z z umowy z kredytu z dnia ...które na dzień ...wnosi.....
Wpłatę należy dokonać na rachunek prowadzony....a kopię dowodu wpłaty proszę przesłać na adres doręczeń wskazany w nagłówku pisma...
Informuję że od dnia..bank nalicza odsetki od należności głównej w wysokości,...
Zgodnie z przepisami art 922 i nast. Kodeksu Cywilnego zarówno prawa jak i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwili śmierci na jego spadkobierców: OZNACZA TO ZE W SKŁAD SPADKU WCHODZĄ NIE TYLKO AKTYWA ALE RÓWNIEŻ DŁUGI SPADKODAWCY. W sytuacji gdyby oprócz Pana do spadku były powołane inne osoby wierzytelności z tytułu kredytu obciąża wszystkich spadkobierców w takich częściach w jakich dziedziczą oni spadek. Do chwili udziału spadku odpowiedzialność ma ta jednak charakter solidarny co oznacza ze wierzyciel może dochodzić całej należności od każdego z dłużników. BRAK SPŁATY ZADŁUŻENIA W/W TERMINIE SKUTKOWAĆ BĘDZIE SKIEROWANIEM PRZEZ KANCELARIĘ SPRAWY NA DROGĘ POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO A NASTĘPNIE EGZEKUCYJNEGO. KOSZTY W/W POSTĘPOWAŃ OBCIĄŻAJĄ W CAŁOŚCI DŁUŻNIKA."

Następnie poszłam do prawnika z którym napisałam do nich pismo że według sądu spadek został nabyty wraz z dobrodziejstwem inwentarza i że osobiście wiem że po zmarłym nie pozostał żaden majątek.W związku z tym nie poczuwam się do odpowiedzialności za spłacanie tego długu. A jeżeli podejmą wobec mnie jakiekolwiek kroki skieruje sprawę do sądu w postaci odpowiedniego powodztwa przeciw egzekucyjnego.(to tak w skrocie)

i dostałam od nich pismo...w którym są mniej wiecej takie zdania
Iformuję że przyjęcie przez Przez Państwa spadku z dobrodziejswtem inwentarza nie zwalnia panstwa z obowiązku spłaty zobowiązań spadkowych. BANK NA DRODZE POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO USTALI JAKIE SKŁADNIKI WCHODZIŁY W SKŁAD MASY SPADKOWEJ I CZY SĄ ONE WSYTARCZAJĄCE CHOCIAŻBY PO POKRYCIA JEGO WIERZYTELNOŚCI.."
i pozniej kodeksy odnoscie spadku majątkowych art 922 art 1034 &1 i raty do spłaty. dodam że to pismo przyszło nie poleconym
Od tego czasu minął rok i przyszło to kolejne pismo o którym pisałam wcześniej..na imie i nazwisko zmarłego..
Re: ZRZECZENIE SIE DŁUGU PO OJCU PO 7 LATACH/!!!!
19 paź 2011 - 11:20:33
@Katarina_11

Nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza ogranicza odpowiedzialność za długi do wartości odziedziczonego majątku. Nie wiemy, co wchodziło w masę spadkową i czy był przeprowadzony spis inwentarza.

Koniecznie przeczytaj informacje: [docs.google.com]

Jak czegoś nie zrozumiesz - pytaj.

Nie masz obowiązku udzielania odpowiedzi na pisma wysyłane listem zwykłym.
Ta forma korespondencji nie wywołuje żadnych skutków prawnych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-19 11:54 przez flame.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:09:30
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqrtebtghhh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować