Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Komornik i wypowiedziane umowy

Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 14:12:13
WItam Wszystkich. Sytuację mam beznadziejną- ale na własne życzenie. Nie mniej chcę jakoś z tego wybrnąć. Dzwoniłam już do Pana Sklepowicza, ale niestety nie mogłam zwolnić się z pracy aby móc się spotkać osobiście.
Po kolei.Komornik- 50% wynagrodzenia- SKOK Stefczyka- 40 tys. Wypowiedziana umowa w doutchebanku- 80 tys- jeszcze nie ma egzekucji. Fortis Bank- nie zapłacone 2 raty kredytu i 5 miesięczne zaległości na karcie kredytowej. I tu, zanim ponownie zadzwonię do Pana Sklepowicza, pootrzebuję pilnej rady na dzisiaj.
Z Fortis Banku wydzwania do mnie firma windykacyjna, oraz jednocześnie Pan z Banku- windykator terenowy. Ten windykator terenowy ma dzisiaj o godz. 16 być u mnie w pracy. Nie jestem w stanie zapłacić im do końca miesiąca 2 tys.zł, a o innym wariancie nie ma mowy. Nie wiem, czy z nim rozmawiać, jak rozmawiać, czy rozmawiać z tą firmą windykkacyjną (bodajże APS Poland)- bo dziwne, że jedną sprawą zajmują się 2 osoby.
To dopiero niestety początek mojej historii.
Zrobiłam wiele głupich i nieodpowiedzialnych rzeczy, ale bez Waszej pomocy nie wiem jak się do "naprawiania"zabrać:(

Pozdrawiam
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 14:31:44
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:07 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 14:50:07
Dziękuję za odpowiedź. Pracuję w dosyć dużej firmie, i już przez samo zajęcie komornicze jestem w pracy traktowana jak niemal trędowata.
Ten windykator w sobotę, ponieważ nie zastał mnie w domu, był również u moich rodziców- mój adres zameldowania.
Od lutego br mam komornika, i dopiero teraz otrząsnęłam się na tyle, żeby zacząć działać.
Do fortis banku pisałam pismo o zmniejszenie rat w związku z zajęciem komorniczym ze skoku- odmowa- brak zdolności kredytowej. Tak samo z doutchebankiem.
Najgorszą głupotę zrobiłam zapożyczając się dodatkowo, żeby móc płacić raty w DoutcheBanku i Foritsie, i w chwili obecnej oprócz dodatkowych długów, zero możliwości. Nie pożyczę już nigdzie ani złotówki, mogę jedynie wpłacać na poczet fortisa i doutche na dzień dzisiejszy po ok 100 zł/m-c, więcej nie dam rady.
Zaczęłam dodatkowo dorabiać, ale na razie ten dochód jest niewielki.
Muszę jeszcze wybrać się do ing- zajęte konto- egzekucja. Ing wypowiedziało w związku z zajęciem i brakiem wpłat umowę o limit- był wykorzystany w całości. W momencie zajęcia wpływało tylko 50% wynagrodzenia.

troszkę już poczytałam na forum- m.in.o wypłacie wynagrodzenia w kasie. Niestety mi zakład pracy odmówił. Pani w kadrach powiedziała, że to nie ich problem, że mam zajęcie pensji i dodatkowo konta, i oni przelewają tylko i wyłącznie na konto.
Podejrzewam, że Pan windykator będzie czekał na dole, więc pewnie mnie nie ominie spotkanie z nim.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 14:51:41
Pisałam również do skoku o umożenie egzekucji komorniczej i zgodę na spłaty dobrowolne- również odmowa.
Jeszcze pytanie- mam syna w wieku 19 lat- jest na 1 roku studiów. Czy gdyby złożył mi pozew o alimenty, poomogłoby to cokolwiek?
Być może wtedy dysponowałabym większą kwotą i mogła spłacać pozostałych wierzycieli?
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 15:05:07
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:04 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 15:12:29
Nie wybieram, to wiem. Dopóki dawałam radę zapożyczając się dodatkowo, płaciłam i fortis i doutche. Teraz nic. Na koniec miesiąca przeleję po równo jakieś małe kwoty. Ja skończyłam próby na 1 piśmie. I stwierdziłam, że czeka mnie komornik do emerytury. Ale w końcu po kilku miesiącach doszłam do wniosku, że muszę walczyć.
Dziękuję za radę.
Będę pisała kolejne pisma, do skoku- z którego jest zajęcie komornicze również.
Posuzkam jeszcze później o alimentach, widziałam, ale nie pamiętam, w którym wątku. Bo gdyby jeżeli alimenty mają pierszeństwo- zajęcie szło na poczet alimentów, to miałabym całe pół pensji na spłaty w równych częściach wierzycieli bez kosztów komorniczych. Ale to jest chyba zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 15:31:21
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:03 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 15:42:04
Jak będę miała dłuższą chwilkę, opiszę wszystko po kolei, w każdym razie zaczynam wierzyć, że może być lepiej, i choćbym miała 20 lat spłacać, spłacę :)
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 15:50:30
Ulka tutaj każdy jest w podobnej sytuacji (jak nie gorszej) nikt nie uchyla się od spłat tylko na realnych warunkach,z których mógłby się wywiązać.niestety banki nie chcą ugody,masz wpłacić zaległe raty i koniec. Zastanawiam sie czy nadejdzie taki czas,że klient będzie traktowany jak normalny człowiek,oczywiście mowa tu o zadłużonych.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 16:07:16
Irena60, wiem, ale będę próbowała. Spłacić muszę. Łatwiej byłoby bez kosztów komorniczych, ale cóż. Moje łączne zadłużenie wynosi ok 250 tys
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 17:42:17
Ulka, każdy chce spłacać bez komornika też chciałam,pisałam pisma dzwoniłam,może z niektórymi bankami doszłabym do porozumienia ale BPH dał BTE i koniec, wszelkie próby załatwiania ugód szlak trafił.Dodam,że co miesiąc dzwonili z BPH ustalaliśmy raty płaciłam a oni bez niczego dali BTE.Nawet jeden z windykatorów ich banku powiedział,że każdy windykator pomoże -skończyło się jednak inaczej dlatego nie wierzę już windykatorom,oni maja jeden cel -wyciągnąć jak najwięcej kasy z tego mają prowizję dla siebie.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 12:57:57
ulka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) Spłacić muszę.
> Łatwiej byłoby bez kosztów komorniczych, ale cóż.
> Moje łączne zadłużenie wynosi ok 250 tys

Muszę Cię rozczarować. Przy takiej kwocie nie wyrobisz nawet na odsetki. O kosztach komorniczych nie wspomnę. Chyba, że miesięcznie komór będzie zgarniał od Ciebie kilka tysięcy.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
24 paź 2011 - 18:57:36
Ulka- spotkaj się z Panem Romanem- ja mam juz to za sobą. Alimenty to podstawa. I to załatw w pierwszej kolejności. Nie wiem, skąd jesteś, ale na rozprawę ja czekałam ponad dwa miesiące. Też próbowalismy dogadać się z bankami- uwierz mi- nici
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 08:18:11
Witaj aggi, tak się właśnie zastanawiam, czy jest sens pisać o kolejne ugody. W każdym razie wstrzymam się do czasu rozmowy z Panem Romanem.
Będę na pewno potrzebowała Waszych wskazówek przy alimentach. Jestem całkiem "zielona".
Aggi, ja jestem z Warszawy.
Tak się czasem zastanawiam, czy uda mi się po ludzku spłacać,i żeby ten dług malał, tak, żeby starczyło na skromne życie. Nic więcej nie chcę.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 09:17:44
Ulka uwierz w siebie.A przede wszystkim Witam Ciebie w naszych skromnych progach.Razem damy radę przejść przez to wszystko.Pozdrawiam Serdecznie.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 09:21:25
Witam Ewiska i Was wszystkich. Muszę dać radę, czas najwyższy po kilkumiesięcznym zyciu praktycznie bez kontaktu z ludźmi i czuciu się jak wyrzutek społeczeństwa.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 13:20:09
Ulka- o ugody pisz- i jeśli zadeklarujesz jakąś kwotę, to wpłacaj. Masz podstawy później. Ale każde pismo wysyłaj za potwierdzeniem- KAŻDE. Spotkaj się z Panem Romanem- będzie dobrze- uwierz mi, gorzej już być nie może. Trafiłaś na dobrą stronę. Rób, to co powie Pan Roman, co doradzimy. Ale alimenty składaj- jakbyś potrzebowała pomocy- pisz
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 14:58:45
Flame, przede wszystkim witam. Komornik zabera równe 2 tys, ale muszę się dowiedzieć, ile z tego idzie na zadłużenie, ile odsetki i koszty. Jak pisałam, przez kilka miesięcy biernie się poddałam i nie wiem nic.
Nie wiem do końca, na jakiej zasadzie pomagają alimenty. I o jaką kwotę najlepiej występować ma syn? Co napisać w pozwie.
Ale to już chyba będę ustalała szczegóły telefonicznie i mailowo.
Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
25 paź 2011 - 18:50:41
musisz udać się do komornika i dowiedzieć, ile z tego idzie na poczet spłaty, a ile zabiera. Alimenty mają pierwszeństwo- nawet, gdy masz juz komornika- to i tak one będą pierwsze- nawet przed tym, co już masz. O jaką kwotę- to już zależy od Twoich zarobków. Wzór pozwu o alimenty masz na stronie ruchu. Reszta na priv, albo od Pana Romana- sama nie jesteś, lepiej późno niż wcale :-)
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
26 paź 2011 - 09:08:11
Aggi, wczoraj rozmawiałam telefonicznie z Panem Romanem. Zaraz wezmę wzór pozwu i będę pisała. Jak się skontaktować z Tobą na priv?
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
26 paź 2011 - 09:51:36
Ulka- podaj swój numer gg, odezwę się. I będziemy miały kontakt. Pamiętaj- nasze forum czytają także osoby, które nie powinny wchodzić nam w paradę. :-).
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
26 paź 2011 - 10:31:58
3957648
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 09:51:29
Aggi, jeśli jesteś, bardzo proszę Cię o kontakt na gg- 3957648
Pozdrawiam
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 10:19:27
jestem chwilowo- wejdz na gg
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 10:25:58
Jestem
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 10:41:49
Aggi, jestem, żadnej wiadomości na gg nie mam.
Ale za to wyjaśniłam kilka kwestii- tzn wiem, że za zajęcie pensji i za zajęcie konta odpowiada dóch różnych komorników. Odbyłam dość nieprzyjemne rozmowy- długa droga będzie chyba do tego, żeby to wyjaśnić.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 11:25:52
Ulka- ja jeszcze raz do Ciebie napiszę- i zobaczymy, bo może źle wpisałam coś. Pamiętaj- ważne, że zaczęłaś tą walkę- dasz radę.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 11:30:05
Ulka- wpisuję ten numer gg, który podałaś i piszę- nic nie doszło? pojawia się imię pierwszej kobiety :-)
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lis 2011 - 13:50:13
Narozrabiałam, wersja gg sprzed kilku ładnych lat. Już mam nową, powinno wszystko działać
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
16 sty 2012 - 13:17:14
ILE KOMORNIK POTRĄCI Z ZASILKU CHOROROBOWEGO
Re: Komornik
16 sty 2012 - 13:21:24
ILE POTRĄCI KOMORNIK Z ZASIŁKU CHOROBOWEGO
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
16 sty 2012 - 14:52:00
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:42 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
17 sty 2012 - 20:36:47
Co do ugody z bankami podłącze sie pod wątek. Napisałam juz po 6 pism do kazdego z banków i nie wiem czy to ma dalej sens. Zadeklarowałam wpłate 100zł. Oczywiscie same odmowy. Dalej płace po stówie,a i tak wszystko idzie na poczet odsetek,a umowy sa juz wypowiedziane,albo zaraz beda.Dla mnie w tej chwili te 600zł na poczet spłat to zycie cały mc. Zastanawiam sie czy placic dalej i nie miec na zycie ,czy dac spokój i jesc normalniej. Jestem w takiej sytuacji ze kazde działanie komornicze jest umorzone,bo nie maja z czego ściagac. Poradżcie Kochani!
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
17 sty 2012 - 21:50:21
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:42 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
19 sty 2012 - 10:23:31
Masz racje camion. Może kiedyś będzie lepiej i będę w stanie to spłacać...
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
31 sty 2012 - 22:00:38
Mam pytanie i proszę o podpowiedź w sprawie kredytu hipotecznego swoich rodziców.
Jakieś 3 lata temu wzięli kredyt w PKO BP na remont mieszkania 110tyś, jako zabezpieczenie dali dom/wart jakieś 250-300 tyś może trochę więcej/ czyli wzięli kredyt hipoteczny. W marcu 2011 bank wypowiedział im umowę gdyż rodzice nie płacili rat / 2rat /, przez kłopoty finansowe, tato ma działalność i miał zastój z zleceniami. Na początku stycznia bank przysłał rzeczoznawcę, aby ten wycenił wartość domu, oraz poinformowali, że sprawa zostaje przekazana do komornika. Rodzice dowiedzieli się u komornika, że mają mu zapłacić jakieś 300 tyś / zapewne cały kredyt + odsetki/. Po całej tej sytuacji, jakiś tydzień temu, złożyli podanie do banku o przywrócenie kredytu.

Najgorsze jest to, że rodzice przez cały ten okres nie chodzili do banku i nie próbowali nic załatwić, dopiero jak w dziwach pojawił się komornik, napisali pismo do banku, dla mnie jest to nie do pomyślenia, ale co się stało już się nie odstanie.

Proszę o poradę i podpowiedz, czy coś można jeszcze zrobić, i jakie podjąć kroki, aby najlepiej załatwić sprawę kredytu.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
31 sty 2012 - 22:39:53
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:22 przez camion.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
31 sty 2012 - 23:10:55
camion Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jeżeli jeszcze nie doszło do licytacji to tylko
> ugoda z bankiem,ponieważ komornik dziala na
> zlecenie wierzyciela,to tylko wierzyciel może
> zawiesic lub cofnąć całą procedurę,proponuję
> napisać prośbę o ugodę i zawieszenie egzekucji
> komorniczej do czasu np spłaty całego kredytu.

Do licytacji jeszcze nie doszło komornik powiedział, że mają jeszcze jakieś 5-6 miesięcy.

Oni napisali juz podanie o przywrócenie kredytu.

Wogóle jest możliwość, aby bank przywrócił kredyt i mogli by oni normalnie spłacać kredyt. Czy raczej to się nie zdarza? Nawet jak by spłacili wszystkie zalegle raty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-31 23:14 przez fiolek.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
01 lut 2012 - 07:05:18
soniusia 5,lepiej jedz bo inaczej będziesz musiała mieć na leki bo różne choroby mogą się przyplątać. Ja nie raz byłam głodna ale widząc ten beton jaki stawia bank przed dłużnikiem to powiedziałam dość. Jeszcze będą żebrać nawet o te 100 zł. Też piszę do oporu, powołuję się na różne stosowne wyroki, żeby im udowodnić jakie matoły w tych bankach pracują, zero wiedzy, tylko nastawieni na wypowiadanie umów a brak kompetencji do zawierania ugód. Pozdrawiam
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
01 lut 2012 - 08:42:06
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:21 przez camion.
ona
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
01 lut 2012 - 11:02:51
do fiołek
miałam taką sytuację jak piszesz dzień przed licytacją gdzie komornik już przychodził z klientami po zakup naszego M udało mi się podpisać umowę ugodę z bankiem i uwiarygodnić ze jestem w stanie nadal płacić (błagając)
Musisz pisać ugodę i zaproponuj (jeśli to możliwe oczywiście) większą ratę
miałam ugodę na 3 miesiące na pół roku teraz na rok przed ostateczna ich decyzją:(
smutne to ale prawdziwe
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
02 lut 2012 - 12:25:45
Te ugody to odroczenie sprzedaży mieszkania ? A te okresy 3 miesiące pół roku i rok to bank daje na spłatę kredytu tak? Dobrze to rozumiem? A i jeszcze jedno pytanie czy jest możliwe żeby bank umorzył odsetki ?
ona
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
03 lut 2012 - 08:58:36
do fiolek
ugody to na ta chwilę zatrzymanie licytacji mieszkania chyba ze nastąpi BOOM i nie dam rady wywiązać sie z uzgodnionej na tą chwilę raty to mają już oszacowane mieszkanie gotowe oni nie mają nic do stracenia JA wszytsko;(
te okresy to uwiarygodnienie mojej prosby ze bede spłacać
wiec najpierw bank dał mi na okres;
3m-cy kwote wyzszą niz wynosiła pierwotnie rata zaciągniętego kredytu
-pół roku z ratą jeszcze wyższą
-teraz mam na rok z rata mniejszą do tej ugody półroczej bo straciłam pracę
co do odsetek moze udzieli Ci info ktoś bardziej obeznany w prawie bankowym
mi wydaje sie ze któreś odsetki może umorzyć nie wiem czy to nie następuje przy PEŁNEJ jednorazowej spłacie kapitału.
Re: Komornik i wypowiedziane umowy
05 lut 2012 - 17:33:12
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:21 przez camion.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:20:08
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgvefg4gg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować