Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Proszę o radę

Proszę o radę
01 lis 2011 - 00:03:20
Witam wszystkich jako że w tematach związanych z prawem jestem totalnym laikiem bardzo proszę o pomoc przy jednej kwestii mianowicie w 2009 r otrzymałem nakaz solidarnej zapłaty ,co do którego wniosłem sprzeciw dotyczący mojej osoby jako że sąd wyznaczył termin rozprawy uznałem że wniosłem go skutecznie, dodam że załączniki doniosłem trzy dni po złożeniu sprzeciwu.Po rozpoznaniu sprawy sąd wydał postanowienie umarzające postępowanie w związku z czym mam pytanie czy wierzyciel może na podstawie tamtego nakazu żądać ode mnie zapłaty czy może po wniesieniu prze zemnie sprzeciwu część nakazu zapłaty ,która dotyczyła mnie upadła i musi wnieść nowy pozew o wydanie nakazu zapłaty wobec mnie ?? Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Re: Proszę o radę
01 lis 2011 - 18:47:26
Musisz precyzyjnie wskazać jakie orzeczenie zapadło na rozprawie.
Re: Proszę o radę
03 lis 2011 - 21:59:52
No właśnie nic tam nie ma tylko "po rozpoznaniu w dniu 8.09.2009r. na posiedzeniu jawnym w sprawie z powództwa gminy przeciwko mnie o zapłatę postanawia : umorzyć postępowanie "i tyle.Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego nakazu, mianowicie dwa dni przed rozprawą ,która odbyła się na skutek wniesienia przeze mnie sprzeciwu nakaz otrzymał klauzulę wykonalności czy jest to zgodne z prawem ?
Re: Proszę o radę
08 lis 2011 - 12:55:00
KOMORNIK POTRĄCA MI Z PENSJI 1200 ZŁ ,MAM DO SPŁACENIA 35 TYŚ ZŁ.KIEDY TO SPŁACĘ I JAK TO SIĘ LICZY PROSZĘ O PORADĘ POZDRAWIAM
Re: Proszę o radę
08 lis 2011 - 13:45:15
Tego nie da się w łatwy sposób policzyć, zwłaszcza na podstawie tak skąpych informacji.

Do tego aby dokonać wyliczenia potrzebne są następujące dane:
- ile dokładnie otrzymuje wierzyciel;
- w jaki sposób zalicza wpłaty na poczet zadłużenia - czy robi to w tradycyjny sposób (koszty, odsetki, kapitał), czy inny;
- jaką część kwoty 35.000 zł stanowi należność główna, która może być oprocentowana;
- wg jakiej stopy procentowej naliczane są odsetki.

Dopiero te informacje pozwalają zrobić symulację wskazującą kiedy zadłużenie zostanie w całości uregulowane (zakładającą oczywiście brak zmian wysokości stopy % i wpływy w stałej wysokości).
Re: Proszę o radę
09 lis 2011 - 17:23:59
kochani pomóżcie

chodzi o nieduży dług z 2001r.

nakaz zapłaty był wydany w dniu 14.04.2011r., opatrzony w klauzulę wykonalności w dniu 24.08.2011r. Dłużnik nie otrzymał tego nakazu, nie mógł więc podnieść zarzutu przedawnienia. Ale, otrzymał dzisiaj zajęcie od komornika, wezwanie do stawienia się w kancelarii komorniczej pod rygorem "podjęcia czynności w miejscu zamieszkania i przymusowego zajęcia i odebrania ruchomości".

Co robić w takim przypadku, gdy roszczenie jest przedawnione i od razu wszczęto egzekucję?

Przy kwocie roszczenia głównego 1.552,89 zł koszty procesu wynoszą 632,89 zł. Czy to jest prawidłowe?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo to stawiennictwo u komornika ma być jutro.
Re: Proszę o radę
09 lis 2011 - 18:13:11
@ grazynagrazyna1-

Trzeba napisac wniosek o przywrócenie terminu-z wnioskiem złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty.
Wiecej znajdziesz na www.forum prawników.pl/514htm, a także na www.wieszjak-forum.

Bo nie wiem,czy ktos tu zdąży ci cos innego podpowiedzieć.

Ps.Ani sąd,ani komornik nie wie przeciez ,że roszczenie jest przedawnione-
wzory wniosków o przywrócenie terminu powinnaś znależć na tych stronach,ktore ci podałam. Szukaj,czytaj...i działaj.Powodzenia.
Re: Proszę o radę
09 lis 2011 - 19:13:34
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) nakaz zapłaty był wydany w dniu 14.04.2011r.,
> opatrzony w klauzulę wykonalności w dniu
> 24.08.2011r. Dłużnik nie otrzymał tego nakazu, nie
> mógł więc podnieść zarzutu przedawnienia. Ale,
> otrzymał dzisiaj zajęcie od komornika, wezwanie do
> stawienia się w kancelarii komorniczej pod rygorem
> "podjęcia czynności w miejscu zamieszkania i
> przymusowego zajęcia i odebrania ruchomości".

Dłużnik powinien stawić się u komornika i zeznać do protokołu. Komór musi okazać tytuł wykonawczy opatrzony klauzulą. Skąd dłużnik uzyskał informacje o nakazie zapłaty? Jakie mogły być przyczyny braku doręczenia nakazu: czasowa nieobecność pozwanego w miejscu zamieszkania, zmiana adresu, korespondencję odebrała osoba zamieszkująca pod tym samym adresem i nie przekazała przesyłki?
Być może nie ma podstaw do przywrócenia terminu i wniesienia sprzeciwu/zarzutów.

> Co robić w takim przypadku, gdy roszczenie jest
> przedawnione i od razu wszczęto egzekucję?

Od daty otrzymania zawiadomienia od komora dłużnik ma 7 dni na zaskarżenie. Na podstawie ogólnikowych informacji trudno sprecyzować sposób obrony. Ostatnią deską ratunku jest powództwo p/egzekucyjne.

> Przy kwocie roszczenia głównego 1.552,89 zł koszty
> procesu wynoszą 632,89 zł. Czy to jest prawidłowe?

Prawidłowe.

P.S. Grażka, w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej - czekam na wsje dokumenty!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-09 19:49 przez flame.
Re: Proszę o radę ja też
18 lis 2011 - 10:09:36
problem w reportażu


[www.youtube.com]
Re: Proszę o radę
20 lis 2011 - 16:47:09
ktoś poradzi w tym temacie
Re: Proszę o radę
21 lis 2011 - 16:57:27
Endru45 być może w tej sprawie pomoże Tobie w jakiś sposób p.Sklepowicz. Telefon do niego znajdziesz na forum.Próbować trzeba wszędzie bo ta sprawa jest bardzo trudna.Jest też forum Afery Prawa.Tam tez warto napisać.
Re: Proszę o radę
02 gru 2011 - 14:10:07
ile potrąci komornik z emerytury 1500 zł brutto
Re: Proszę o radę
02 gru 2011 - 16:15:07
Potrąceń dokonuje ZUS i przekazuje komornikowi.
ZUS potrąca 25% od kwoty brutto a powinien 25% od kwoty netto.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:18:43
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfg443gg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować