Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: UPADŁOŚĆ, niewypłacalność.

UPADŁOŚĆ, niewypłacalność.
04 lis 2011 - 13:09:00
Witam serdecznie!

W większości zapoznałam się z tematami na forum, i nigdzie nie znalazłam (może przeoczyłam) sprawy upadłości konsumenckiej. Wielu z piszących tutaj walczy z zadłużeniem ale przychodzi kres, i wszelkie starania spełzają na niczym, bo mieszkanie, dom idą pod młotek, reszta wierzycieli czeka na pieniądze, a "delikwent" już nie ma grosza, często na przeżycie.

Wiadomo, że sądy odrzucają wnioski o upadłość, nie każdego stać na ten bubel prawny, który generuje całe rzesze ludzi, którym ostał się "ino sznur". A tak być nie powinno. Dlatego właśnie tutaj wśród społeczności doświadczonej niepowodzeniem
życiowym mniej lub bardziej zasłużonym, powinno się dyskutować, pisać o ustanowienie prawa uwalniającego od zmory dożywotniego dłużnika. Nasz kraj bierze dużo przykładów z Zachodu, może nauczy się też szacunku dla swych obywateli?
Może w końcu zaczniemy czuć się podmiotami a nie przedmiotami we własnym kraju?

Pozdrawiam
marta
Re: UPADŁOŚĆ, niewypłacalność.
05 lis 2011 - 00:08:53
O to m.in. właśnie walczymy. Nagłaśniamy sprawę tego bubla, gdzie się tylko da. A Pan Roman Sklepowicz na temat tej ustawy napisał już tyle, że można byłoby z tego zrobić ksiegę co najmniej taką, jak "Trylogia" Sienkiewicza.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować