Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?

DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 20:47:28
Witam wszystkich serdecznie mimo, że jestem świadom, że za chwilę poleją się na mnie kubły pomyj...

Zarejestrowałem się dzisiaj, przeczytałem wiele wątków i nasuwa mi się kilka pytań!

1)Dlaczego Ci "radzący" tutaj pomagają tak naprawdę uniknąć odpowiedzialności w postaci spłaty zadłużenia wierzycielom? Przecież wszystkie firmy (nawet te najdroższe) działają zgodnie z polskim prawem (jeśli w jakimś detalu tak nie jest to dostają nakazy z UOKIKu). Ja jeśli widzę ziemniaki na rynku po 50zł za 1 kg to po prostu ich nie kupuję a nie później mam prtensje że tyle kosztowały!!! To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ

2)Dlaczego ludzie biorą kredyty, w szczególności w drogich firmach? Przecież wzięcie kredytu nie jest żadnym rozwiązaniem gdy nie mamy pieniędzy! Jest oczywistym, że firmy kredytowe/banki ZARABIAJĄ na tym że zaciągacie u nich dług! Chyba to rozumiecie. Potem staje się to przyczyną nienawiści... To jest niedojrzałe podejście!

3)Spróbujcie się czasem postawić w położeniu wierzyciela! Jak puka do Was windykator i chce odzyskać pieniądze dla wierzyciela, to uważacie że robi coś złego? Przecież KTOŚ WAM POŻYCZYŁ PIENIĄDZE!!! Ma o tym zapomnieć bo Wy nie macie pieniędzy na spłatę? No pomyślcie czy ma to ekonomiczne podstawy.... To jest po prostu biznes.Opłaca się gdy ludzie spłacają swoje długi! Czy to trudno zrozumieć?

4) Czemu ludzie najbardziej finansowo zakopani (wielokrotnie zadłużeni) biorą kolejne kredyty i to w coraz droższych instytucjach? Przecież ktoś kto jest w BIK i banki odmawiają mu pożyczek, biorąc kredyt w firmach pożyczkowych (np Provident) ŚWIADOMIE NARAŻA się na bardzo wysokie koszty! Branie takich kredytów jest krótkowzroczne! Przecież jeżeli dzisiaj nie mam pieniędzy na coś to na jakiej podstawie mam przypuszczać że będzie mnie stać na spłatę kwoty o wiele większej???

5)Wszyscy tu macie olbrzymie pretensje do sprzedawców kredytów, windykatorów, komorników... Przecież Ci ludzi wykonują swoją pracę!

To tyle ode mnie...
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 21:01:50
Hitlerowscy bandyci , NKWD mordercy , UB- ecy TEŻ WYKONYWALI SWOJĄ PRACĘ !!!
Durny post i taka odpowiedź !!!

WAL SIĘ !!!
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 21:09:38
Słowacki:

To są argumenty? Czy byłem w czymkolwiek niemiły dla kogoś? Czy kogokolwiek uraziłem?

Jak śmiesz Ty agresywny i sfrustrowany człowieku porównywać bandytów i UBków z firmami działającymi w świetle prawa? To co, że ktoś sprzedaje coś drogo??? Ma takie prawo? Ma! Nie jest złodziejem! NIE KUPUJ OD NIEGO I TYLE! ZROZUMIAŁEŚ JUŻ CZY JESZCZE NIE?

Złodziejem jesteś Ty, jeśli wziąłeś kredyt i nie chcesz go spłacać czyli po prostu go wyłudziłeś!

Bezczelny jesteś człowieku do granic możliwości!
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 21:23:19
Drogotoniebierz- proszę nikogo nie wyzywać od złodziei- bo nikt, kto prosi o pomoc na forum nim nie jest. Nikt tutaj biorąc kredyt nie zakładał z góry, że go nie będzie spłacał. Sytuacje zyciowe są różne. Los bywa przewrotny. Niestety. Firmy windykacyjne działają, jak każdy wie. Nie twierdzę, że każdy windykator jest zły. ale po różnych przykładach i doświadczeniach wiem, jak to wygląda. Czy działanie w świetle prawa to zastraszanie, wymuszanie? itp? Każdy z nas chciałby spłacić swoje zobowiązania. Dlaczego banki nie chcą się dogadać, tylko wolą skierować sprawę do komornika? Przecież na tym tracą- bo to są dodatkowe koszta. A tak- płacilibyśmy bakom, kwoty możliwe do spłaty, a tak- komorni zabiera swoją dolę i niejednokrotnie bank nie dostaje nic i komornik umarza egzekucję- on ma, bank nie. A przecież można by wpłacać bankowi i spłacić zadłużenie.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
06 lis 2011 - 16:12:24
drogotoniebierz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Słowacki:
>
> To są argumenty? Czy byłem w czymkolwiek niemiły
> dla kogoś? Czy kogokolwiek uraziłem?
>
> Jak śmiesz Ty agresywny i sfrustrowany człowieku
> porównywać bandytów i UBków z firmami działającymi
> w świetle prawa? To co, że ktoś sprzedaje coś
> drogo??? Ma takie prawo? Ma! Nie jest złodziejem!
> NIE KUPUJ OD NIEGO I TYLE! ZROZUMIAŁEŚ JUŻ CZY
> JESZCZE NIE?
>
> Złodziejem jesteś Ty, jeśli wziąłeś kredyt i nie
> chcesz go spłacać czyli po prostu go wyłudziłeś!
>
> Bezczelny jesteś człowieku do granic możliwości!

Nie przejmuj się, tutaj to normalne takie zachowanie. A teraz odpowiedz.

Bo w Polsce nie pozwalaja ludziom na spłatę długów w normalny , cywilizowany sposób, obojetnie jaki by to dług nie był. Tutaj od razu zabierają ci pensje, zaczynaja licytowac itp, itd. No to jak spłacac jak sie nic juz nie ma? Mnie za zapłacony juz dług za mieszkanie licytowano dwukrotnie chociaz dług spłaciłam dawno i teraz płace ten sam drugi raz przez komornika bo wierzyciel nie raczył go o tym powiadomic,wiec się nie dziw,ze w takich sytuacjach zaciaga sie kredyty, ktorego mi nie dadza bo mam komornika na wypłatach a jak ide do pracy zleceniowej to po kryjomu i zmieniam firmy bo bym kasy nawet zarobionej nie zobaczyła na oczy i nie miałą za co do tej pracy nawet dojechac. Dlatego ludzie biora
B-S
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 21:43:12
drogotoniebierz" Nie wiem ile masz lat ale nikt nie chce "nie spłacac kredytu" !!Widać u ciebie czytanie z mysleniem nie idzie w parze. Ja chciałam si edogadac z bankiem !! to dla banku wygodniej,,,a myslę ze niektórzy z pracowników mają jakąs prowizje,,,srzedać FW! A poza tym,,KREDYT NA MIESZKANIE-NA 30LAT!,,SAMOCHÓD,,dla "menagerów" i pracowników dużych firm były reklamowane,,namawiano WRĘCZ W PRACY itd Jak się miało kasę 5000tys/m-c+prowizje+nagrody itp to się spłacało. A TU KRACH,KRYZYS I ZAWIROWANIA,,,Z PARACY WYLECIELI,,,INNEJ NIA MAJĄ-NO CHYBA ZE SĄ W "PO-żona + dzieci i tak muldaja się z życiem. Komornik,firmy windykacyjne,strach,walka o kazdy dzien,,,wielu juz nie ma na swiecie,,wielu leczy sie z neric,depresji i akloholizmu.JAK SIE JEST W TAKIM KOŁOWROCIE TO NIE WIDZI SIE WYJŚCIA, STAD TO FORUM I POMOC ZEBY SPŁACAĆ ALE PO LUDZKU !!Ciesz się ze masz dobrze i tanio. Inaczej byś dzis tez prosił o pomoc. A dodatkowa informacja,,,BANKI DAWAŁY KAZDEMU KREDYTY NAWET SUWENIR MOGŁS DOSTAĆ I WYGRAC SAMOCHÓD!!,,,BEZ WZGLEDU NA WIEK,DOCHODY I INNE ZOBOWIAZANIA !! MIAŁY W TYM SWÓJ CEL,,,W KOŃCU TO NIE SA POSKIE BANKI!!! RZĄD TEZ NAS ZADŁUZYŁ W NIE-POLSKICH BANKACH !! POCZEKAJ,,,ZACZNIESZ TEZ SPŁACAC TAKIE KREDYTY-NAZYWAJA TO WZROSTEM AKCYZY,PODATKU,VATU ITD

Myśl a nie "wymądrzaj"się tutaj. A najlepiej zacznij pmagać innym !!
Beata
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 21:52:09
Witam Cię serdecznie Aggi!

Twoja wypowiedź ma sens w odróżnieniu do Słowackiego, który porównał mnie do najgorszych kanalii jakie widział świat.Obraził mnie zupełnie bezpodstawnie. Tylko dlatego, że uznałem prawa wierzyciela...

Myślisz, że wierzyciel ma ochotę na:

1)wysyłanie pism ponaglających dłużnika do spłaty
2)podejmowanie próby kontaktu telefonicznego z dłużnikiem
3)wynajmowanie windykatorów i wysyłanie windykatorów do domu, zakładu pracy itd
4)ponoszenie wstępnych kosztów sądowych (za wydanie nakazu zapłaty)

Wierzyciel czyli instytucja, często udzielająca kredytów tysiącom lub dziesiątkom tysięcy osób, NIE MA CZASU I NIESTETY NAWET CHĘCI na indywidualne rozpatrywanie każdej sprawy. WIERZYCIEL CHCE PO PROSTU JAK NAJSZYBCIEJ ODZYSKAĆ SWOJE PIENIĄDZE aby pożyczyć je komuś kto nie będzie ich spłacał długo i w bólach. Typową czynnością następującą po wypowiedzeniu umowy kredytowej (proszę zawsze dokładnie podczas zawierania kredytu dowiedzieć się jaki to okres!!!) jest wniosek o wydanie bankowego tytułu egzekucyjnego lub nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Za to trzeba zapłacić! Czyli tak: kredytobiorca zaciągnął zobowiązanie, nie spłacał kredytu, trzeba zapłacić za procedurę sądową i wtedy...jeśli kredytobiorca w ogóle nie reaguje na kolejne wezwania wierzyciela do spłaty, wierzyciel uruchamia najskuteczniejszą z możliwych procedurę. Zwraca się do komornika o ściągnięcie długu z dłużnika. Dlaczego? Z dwóch powodów. Dlatego, że wierzyciel sam już zapłacił za postępowanie sądowe (nakaz zapłaty) oraz dlatego, że komornik jest najskuteczniejszy w dochodzeniu należności w tym kraju (co jest prawnie usankcjonowane). Oczywiście często jest to pozbawione "ludzkiej strony" i dotyczy ludzi dotkniętych przez los ale trzeba odrzucić emocje (logika i odpowiedzialność) i zastanowić się JAK TEGO WSZYSTKIEGO UNIKNĄĆ, ZANIM WYDARZY SIĘ TRAGEDIA! Uniknąć można choćby biorąc kredyty w instytucjach, które są znane z liberalnego podejścia do takich zdarzeń losowych i np. omijania szerokim łukiem firm z kiepską reputacją...

Pozdrawiam Aggi i życzę szybkiego pozbycia się problemów :)
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 22:08:28
Witam Cię Beato!

Nie możesz mieć pretensji do technik marketingowych banków, na które dałaś się złowić! Ja zarabiam średnią krajową, jeżdżę starym samochodem za 1500zł i NIE BIORĘ KREDYTU NA LEPSZY! Marzy mi się samochód za ok 20.000 czyli za ok 7 moich miesięcznych pensji ale absolutnie nie wezmę kredytu na niego!!! Uzbieram sobie powoli...

W zasadzie tu nie może chodzić o łatwość dostania kredytu! Co tydzień mam telefon od jakieś firmy chcącej sprzedać mi kredyt, jednak nie ulegam, nie poddaję się czarowi wszechobecnych pożyczkodawców, mówię sam do siebie: "NIE STAĆ MNIE NA TO" lub "KUPIĘ SOBIE TO JAK ZAOSZCZĘDZĘ".Nie dam nikomu zarobić tylko dlatego że ja chcę coś teraz!!! Chcę jechać na fajne wakacje, chcę dużą plazmę, chcę, chcę.....itd. Dzisiejszy świat jest baaardzo oparty na konsumpcjonizmie! Nie można ulegać reklamom tylko trzeba zachować swój rozum i zimną krew.

To nie chodzi o to że się mądrzę bo jestem osobą, którą nie życzy źle innym. Ja po prostu nie mogę wyjść ze zdumienia, że ludzie wpadają w tak straszliwe problemy głównie na swoje własne żądanie...

Pozdrawiam serdecznie!
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 23:05:56
Młodyś pewnie i mało wiesz o życiu, jak przytaczasz przykład "fajnych wakacji" i "dużej plazmy" I wzorem Lindy, nie chce mi się z tobą gadać...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 23:25 przez jaskier30.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 23:12:18
A co młodziaku powiesz o odziedziczeniu długu po tatusiu , którego w życiu na oczy nie widziałeś , który nigdy na ciebie nie łożył ani pieprzonej złotówki, który całą kasę i majatek zostawił konkubinie a TOBIE dał w spadku 500 tys. zł długu do banku ????????????? + odsetki karne !!!
Co cwaniaku powiesz ?????????- takich osób w Polsce jest setki tys.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 23:28:51
jaskier30: Mało wiem o życiu bo nie dałem się porobić jak dzieciak i nie spadłem na dno? Trzeba mieć 10 kredytów i 3 egzekucje żeby być godnym rozmowy z Tobą? am 35lat, miałem kilka kredytów. Pierwszy bardzo mały w wieku 22 lat. Nauczyłem się wtedy że KREDYT TRZEBA SPŁACIĆ i jest to cholernie poważne zobowiązanie mimo, że wtedy było to tylko 400 zł! Potem miałem już tylko dwa małe kredyty. Nauczyłem się że jeżeli coś od kogoś pożyczyłem to MUSZĘ TO ODDAĆ! Czego, Twoim zdaniem nie wiem o życiu? Sprecyzuj proszę.


Słowacki:
Mimo Twojej urągającej, wcześniejszej odpowiedzi, podejmę mimo wszystko dyskusję z Tobą.

Zaraz, zaraz! Przecież masz wybór! Spadek albo przyjmujesz w całości albo odrzucasz! Możesz tą decyzję podjąć w zależności od tego co Ci się opłaca! Nie może być tak jak piszesz! Jest jakaś rama czasowa na zdeklarowanie się na jedną z opcji.

Poza tym dlaczego nazywasz mnie cwaniakiem? Ma to najwyraźniej w Twojej ocenie pejoratywny charakter...Jak jest cel takiego wypowiadania się?
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
04 lis 2011 - 23:42:12
MUSISZ JEDNAK O TYM WIEDZIEĆ !!!
Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani lat 79...Komornik zabrał jej z konta ok. 17 tys. zł... Później przsyłał postanowienie o egzekucji długu jej siostry z Konina , która zmarła 2 lata temu... Ona nic o długu nie wiedziała... Z siostrą utrzymywała rzadki kontakt , była starsza i bardziej zniedołężniała... dzisiaj płakała w telefon...cały wdowi grosz na lekarstwa , na chleb , na czynsz..

Co jej kurwa powiesz??? że powinna znać prawo ??? że jest durna ??? mogła odrzucić ??? ona ma problem z postawieniem stolca a co dopiero z pójściem do notariusza...
Jest durna niech płaci !!!
To może od razu do komory gazowej ??????????
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 00:02:33
Powiem tak: jako człowiek jestem naprawdę empatyczny i rozumiem ludzkie problemy. Szkoda mi ludzi pokrzywdzonych przez los i takich zupełnie niezaradnych. W szczególności właśnie statych, którzy nie rozumieją prawnych niuansów i dali się zbajerować cwanym handlowcom i naciągaczom.

Zrozum jednak, że aby oceniać takie sytuacje trzeba oczywiście spojrzeć na to przez pryzmat obowiązującego prawa! Chcąc, nie chcąc nie możemy ignorować przepisów prawa jako wykładni naszego życia bądź co bądź. Nie żyjemy w kraju jakiegoś totalitarnego prawa, że za jedno małe wykroczenie idzie się do więzienia na 20 lat (jak ma to miejsce w niektórych krajach Azji np) . Jednak baaardzo ważne jest rozumienie znaczenia złożonego podpisu i odpowiedzialności z tym związanej! Ludzie biorą kredyt i mówią: "No co? Przyszedł do mnie koleś w garniaku, dał mi 1500zł i.....za to kazał mi się tylko podpisać kilka razy i dać dowód osobisty...... Rozumiesz? Czy taką głupotę, krótkowzroczność i ciemnotę będziemy hołubić i usprawiedliwiać? Konsekwencje prawne takich czynów mogą być znacznie poważniejsze! Totalny ciemnogród jakim jakim jest nasz kraj stwarza możliwości manipulacji ludźmi w taki sposób, że nic dziwnego że znajdują się ludzie chcący na takich zarobić! To oczywiście nie jest w porządku! Pomyśl jednak o drugiej stronie medalu! Wystarczy podpisać i zawarłeś umowę cywilno - prawną! Przecież tak to działa na całym świecie! Ile procent ludzi biorących kredyt czyta umowę podczas podpisywania??? 5%??? Nie można złorzeczyć na to że istnieją firmy umożliwiające wzięcie kredytu!!! Trzeba raczej uświadamiać ludzi jakie kredyty powinni brać a jakich nie! Są oczywiście sytuacje bardzo niesprawiedliwe, m.in. te o których piszesz ale większość na tym forum (czytałem kilkadziesiąt tematów z postami) drze koty na wierzycielach, że sątak bezczelni, że starają się doprowadzić do spłaty długu....No co za bezduszni wyzyskiwacze....Przyznasz chyba że to kuriozalne.....
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 00:07:18
drogotoniebierz Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Zarejestrowałem się dzisiaj, przeczytałem wiele
> wątków i nasuwa mi się kilka pytań!

To przeczytaj więcej wątków i tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania! Co do mojej skromnej osoby, to pierwszy, bardzo duzy kredyt wzięłam w 1975r, a więc muszę chyba sobie jakoś radzić na tym polu, skoro mam idealną historię kredytową?
Poczytaj forum, może zrozumiesz.....Jak widzisz, użyłam trybu warunkowego, bo nadziei wielkiej nie mam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-05 00:39 przez jaskier30.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 09:16:37
@ drogotoniebierz,,,Zadałeś pytanie"Dlaczego rządzący tu na forum pomagają unikać spłaty wierzycielowi"" Piszesz totalne bzdety.A może byś tak poszedł do banku i im zadał pytanie,czemu nie realizują spłaty z Ubezpieczenia,jeśli dłużnik straci pracę,zachoruje,także dostając podwyżkę pensji w Nowym Roku (o ile dostanie) bez pokrycia,to banki nas olewają.My nie unikamy spłat,to one nas do tego zmuszają.Banki myślą,że jak sprzedadzą windykacji,to zaraz dłużnik poleci i im wpłaci.To jest chore co wyrabiaja banki.To taka kołomyja bank- komornik; bank-windykacja;oraz (windykacja komornik).Z całego serca życzę windykacji i baneczkom splajty.
B-S
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 16:39:53
drogotoniebierz,,,,mam pytanie,,co ty tutaj robisz jeśli nie dotyczy to ciebie? nie masz co robic? masz zbyt poukładane zycie i szukasz wrazeń? podnieca cie czyjas niedola? czy jestes "singiel" i nie masz z kimpogadac?? moze ku sobie madrego psa i chodx na dugie spacery a nie drznij ludzi n tym forum
B-S
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 16:47:57
drogo,,," POZA TYM TO FORUM NIE POMAGA UNIKAĆ SPŁATY !!!!!TO FORUM UCZY JAK SPŁACIĆ I NIE ZOSTAĆ PRZEZ P R Y W A T N E F I R M Y "ZJEDZONE DO CNA" NAPRAWDĘ ZNJDŹ SOBIE COŚ DO ROBOTY I NIE PISZ TUTAJ,,MOZE ZNAJDŹ INNE FORUM-WESELSZE,UMYJ OKNA,IDŹ DO KINA,DO TEATRU-STAĆ CIĘ W KOŃCU NA BILETY BO NIE MASZ KREDYTÓW. ŻYCZE MIŁEGO ZYCIA,,,POZA TYM FORUM.
Beata
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 17:28:18
Drogotoniebierz- myślę, że to forum nie jest dla Ciebie. Nie możesz WSZYSTKICH mierzyć jedną miarką- że brali na telewizory, wakacje itp. Ludzie biorą kredyty na różne sprawy- nawet na pomoc drugiej osobie. Ja też jestem młoda, nigdy nawet nie przypuszczałam , że znajdę się w takiej sytuacji. Kij ma dwa końce- kredyty w tzw. porządnych bankach mam wszystkie- niestety- żaden bank nie okazał się fair. Gdy zaczęły się kłopoty, ŻADEN bank nie zgodził się na zmniejszenie lub zawieszenie rat. Bo jeśli traci się część zarobków, traci się drugie źródło dochodów, a ma się chore dziecko i rachunki do zapłacenia, to wybiera się lekarstwa, jedzenie i te rachunki. Sam wiesz, że większość z tych kredytów, które dostaliśmy, nie powinna być dana- Macie BIK, wiecie ile kto, czego ma. A i tak dawaliście. Uwierz mi, nigdy nie wiesz, co Cię czeka. Czy czasem nie będziesz musiał brać kredytów, aby ratować komuś życie, więc nie pisz, że tu się doradza, aby nie płacić- tu włąśnie pomagają, jak sobie radzić, jak podzielić to wszystko, aby spłacać. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy zaszczuci- te najazdy, telefony co pięć minut. A nawet proponowanie, że w zamian za towarzystwo,pomogą Tobie...Kino, wielki telewizor, wakacje za granicą- nie mam tego i pewnie długo nie będę miała, ale nie płaczę z tego powodu. Słowacki ma rację- spadki pzryjmujemy, bo nawet się nie spodziewamy atrakcji z tym związanych- bo ciągle ufamy. Ci ludzie uratowali mi życie- bo już by mnie nie było. Nie przeszkadzaj- zniknij tak szybko, jak się pojawiłeś
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 20:04:54
Drogotoniebierz-

a dlaczego wierzyciel(bank) jest tak pazerny i mimo różnych odsetek nalicza
różne dodatkowe opłaty "z kosmosu"? Dlaczego tym samym bardziej obciąża dłużnika?
Sa klauzule zabronione-ale banki i tak znajdują sposób,by 'wydoić" dluznika.
W ciągu 2-3 lat umowy potrafią zmieniać swój regulamin(dłużnik nic nie może zmieniać)- a dotyczy to zazwyczaj podwyższenia oplat-za list,za telefon,za zablokowanie karty itd.itd. Oprocentowanie kredytów i tak jest wysokie -to jeszcze im mało?! Stąd też biorą sie problemy,bo doliczając te wszystkie opłaty-raty rosną i coraz trudniej jest spłacać.Wierzyciel ma prawo odzyskać sowją należność- ale nie
powinien wykorzystywać dłużnika dodatkowymi opłatami.Ja np.dostaję z Getin list juz po dwóch dniach wymagalności raty(list 25zł).I nie istotne dla nich jest,że rata
doszła w międzyczasie- bo za list muszę zaplacić(karta Getin).Piszą kiedy chcą,dzwonią kiedy chcą- bo to wszystko jest dla nich kasa.Czasy są takie jakie są i trudno jest splacac terminowo- nie tylko w Polsce to mamy..
Wątek,ktory utworzyłeś(nie wiem po co) wzbudza we mnie niesmak- jesteś niesprawiedliwy wobec osób,które tutaj szukają pomocy.Albo żle czytałeś to forum,albo wielu rzeczy nie zrozumiałeś.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
05 lis 2011 - 21:22:24
@ewiska

Jeśli banki zbańczą, czego im życzysz to gdzie weźmiesz kredyt? Zła jesteś na banki że ich udzielają? Piszesz że banki są nieludzkie, że olewają indywidualne sytuacje klienta... Banki po prostu skrupulatnie korzystają ze swoich praw! W regulaminach umów kredytowych jest napisane np. że po 30 dniach bez wpłaty bank wypowiada kredyt ze wszystkimi konsekwencjami. Może się to wszystko oczywiście nie podobać ale składając podpis na umowie zgadzasz się z tym!!! Przy podpisaniu nie narzekasz a potem, gdy nie możesz z jakiegoś powodu spłacać, zaczynasz psioczyć na banki...

@Morski47

a dlaczego wierzyciel(bank) jest tak pazerny i mimo różnych odsetek nalicza
różne dodatkowe opłaty - BANK NA TYM ZARABIA - TO JEST ODPOWIEDŹ
Nikt nie rozumie jednego: w tym kraju i dzisiejszych czasach istnieje całkiem spora szkodowość. W niektórych instytucjach nawet do 30%! Pomyśl, że masz biznes polegający na pożyczaniu pieniędzy ale co trzecia osoba przestaje płacić albo nawet nie zaczyna!!! Ponosisz stratę i co? Machniesz ręką na to? Nie możesz bo zbankrutujesz i nie wyżywisz swojej rodziny! Co więc robisz jeśli sam sobie nie radzisz ze ściąganiem długów? Oddajesz firmie windykacyjnej bo dokładnie tym się zajmują. Wiesz co jest niesprawiedliwe? To, że spłacający terminowo kredytobiorca płaci za tego, który nie spłaca aby bilans był na zero...

Ja nikogo nie osądzam! Naprawdę, wiem że życie bywa okrutne, wiem, ze bardzo dużo ludzi ma problemy ze spłatą, że ludzi stracili pracę, zachorowali, dotknęły ich straszne zdarzenia losowe. Współczuję im wszystkim szerze! Mnie tylko drażni ten stereotyp. Bank jest bogaty, stać go na straty, nie powinien dochodzić swoich należności, nękać klienta, karać płatnymi monitami...Klient jest maluczki, biedny i powinien być zrozumiany. Dyrektor banku powinien go poklepać po ramieniu i pozwolić mu zapłacić gdy będzie miał pieniądze...Komornik to już pewnie nie jest w ogóle człowiek, co? Bo nie interesują go prywatne problemy ludzi. Bo działa zgodnie z prawem, realizując postanowienia sądu, które z kosmosu się nie wzięły...
Jak on może być taki nieludzki???
B-S
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
06 lis 2011 - 00:19:46
O JEŻU KOLCZASTY,,,czlowieku daj se juz spokój cooooo !!! jesteś pracownikiem banku i masz za zadanie nas nawrócić na miłośc do banków,windykatorów ? MASZ RODZINĘ,,,ZAJMIJ SIE NIĄ! A JAK SOBIE CHCESZ POGADAĆ Z BRAKU LAKU,,,ZADZWOŃ POD SEX TEEFFON,,,MOŻE CI ULŻY,,,CO ZA UPIERDLIWY MARUDA,,,MASZ PROBLEM TO SIĘ SPYTAJ A NIE WYPISUJ TYRADY O ISTOCIE ISTNIENIA BANKU,,,BANK TO TEŻ LUDZIE ,,PAMIETAJ !! TO NIE BUSYNEK,,,ALE NASZE PODATKI KTÓRYMI SĄ BANKI ZASILANE !!! NIE WIESZ TEGO?? NA LOGIKĘ KAŻDE Z NAS JEST MIKRO-UDZIAŁOWCEM WSZYSTKICH BANKÓW W UE!!!!!
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 19:49:22
drogotoniebierz-- udzielasz się tutaj a nawet nie poczytałeś jakie ludzie tutaj mają problemy , nie wiem i nie wnikam czy jesteś wysłannikiem pseudo-banków [ które w macierzystych krajach stosują cywilizowane metody] .A co z tymi co odrzucili spadek na piśmie przed urzędnikiem państwowym [ MOPS] , a nie wiedzieli że trzeba pójść do notoriusza ??? Dlaczego pracownik państwowy nie poinformował że to nie wystarczy w przypadku zadłużenia [ chyba że ma klapki na oczach i uszach , bo go nie douczyli ? to dlaczego zajmuje stanowisko państwowe będąc niedouczonym] , ramy czasowe możesz sobie w d... wsadzić , jak ci się bank odezwie po 10 miesiącach , dodatkowo w międzyczasie toczy się sprawa karna grupy wyłudzającej kredyty na pojazdy , a tatuś [ słup który w postępowaniu twierdził że nigdy nie brał żadnego kredytu , mam opinię grafologa biegłego sądowego który stwierdza że podpisy są niejednorodne , wzór pisma ściągłem od jego rodziny z za granicy ]Biologiczny którego nigdy nie widziałem na oczy i który nigdy złotówki na moje utrzymanie nie dał spoczywa sobie w spokoju .
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 21:09:07
długo mnie tu nie było - widzę że mnóstwo rzeczy się pozmieniało. No cóż. Dlaczego narzekamy na banki - ano z prostej przyczyny. Jest to instytucja "zaufania publicznego" i jako taka powinna mieć za cel nadrzędny prowadzenia swojej polityki gospodarczej w sposób mający za priorytet moje osobiste dobro jako jej klienta. To tyle definicji.

bank jest korporacją lepiej obeznaną z prawem i będącą "ponad" klientem (klient jest "słabszy" wobec korporacji) i jeśli ja - prosty klient przychodzę do doradcy finansowego vel doradcy klienta - to on - w imię etyki zawodowej - powinien mi jasno i uczciwie przedstawic moje możliwości spłaty kredytu łącznie z wirtualizacją ryzyka finansowego. Proste jak na razie? Taka sama zasada funkcjonuje kiedy przychodzę do lekarza, prawnika, nauczyciela i innego specjalisty w swojej dziedzinie. Kiedy pęka rura to wzywam hydraulika i liczę że on wie jak załątać czy wymienić .... bo jest hydraulikiem, a ja nie.

tak samo z bankami - to one mnie informują, czy mogę od nich wziąć czy nie kasę i czy wg nich jestem w stanie ją spłacić.
No i w końcu najważniejsze. Cały czas mówi się, że dłużnik NIE MUSIAŁ pożyczać.
To ja się zapytam - CZY BANK MUSIAŁ POŻYCZAĆ - jeśli to np. był kolejny kredyt?
Czy BANK NIE MIAŁ ŚWIADOMOŚCI, ŻE KLIENT MOŻE MIEĆ TRUDNOŚCI ZE SPŁATĄ?

To nie ma gorszych i lepszych. Ja 18 lat brałam i spłacałam kredyty, czy jestem wyłudzaczem bo nadszedł kryzys w 2009r.? A może to działania banków wyczerpują znamiona wyłudzenia i doprowadzenia do niekorzystnego gospodarowania mieniem?

No tak .... ale banki to korporacje, a u nas silniejszy ma rację. :)
pozdrawiam ukredytowionych, zakomorniczonych i licytowanych bo córeczka prezesa banku potrzebuje taniego mieszkania z nadzieją, że będzie lepiej. :)
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 21:36:38
Barbar,super napisałaś.Dzieki.Pozdrawiam.
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 22:07:49
Barbar- chylę czoła. Pełna klasa i kultura jak pięknie napisane. Drogotoniebierz- kredyty od 10 lat- problemy się zaczęły ponad rok temu- a przez te wszystkie lata było ok. A i tak, banki nas olały, pomimo wcześniejszych spłat regularnych i spłaceniu wcześniejszych zobowiązań
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 22:30:38
Masz kłopoty z myśleniem. Nikt z tutaj piszących nie chce nie płac ić, tylko dogadać się z bankiem. W większości są to ludzie, którzy znaleźli się w tarapatach nie ze swoejj winy, np. wzięli kredyt na jakiś konkretny cel, np. na operację dziecka, a potem krach, bo zostali zwolnieni z pracy albo ulegli wypadkowi. I co? Dlaczego tylko wierzyciel ma być chroniony, a dłuznik nie? Dlatego tu jesteśmy, bo polskie prawo nie chroni dłużnika przed bezpardonową egzekucją długu, banki nie zawsze chca się dogadać, nieraz sprzedają dług za 20 % jego wartości firmie windykacyjnej, a firmaprzy pomocy wszelkich metod, z besbolem włącznie odzyskuje haracz. Tu nie chodzi o niepłacenie długów, ale o humanitarną i cywilizowaną ich egzekucję, obecnie przypomina ona działania UB-ków, SB-ków, NKWDzistów, gestapowców. Poza tym dłużnikiem często mozna się stać nawet wbrew własnej woli. Takie mamy durne prawo, że jak tatuś alkoholik chleje na umór, bierze kredyty i przepija je, a rodzina takiego tatusia wywala na zbity pysk, bo nikt nie chce mieszkać z alkoholikiem. Potem ów tatuś umiera, a nie mająca z nim kontaktu rodzina dziedziczy... parę flaszek po jabolu i dług na kilkaset tysięcy, Ja się pytam: dlaczego ja jako spadkobierca mam WŁASNYM MAJĄTKIEM ODPOWIADAĆ ZA DŁUGI RODZICW, DZIADKÓW, NAWET WÓWCZAS GDY NIE MIAŁEM Z TEGO KORZYŚCI? Kupiłem np. dom, samochód za WŁASNE PIENIĄDZE,więc dlaczego komornik może mi to za przeproszeniem podpierdolić, bo mama narobiła długów? To wg Ciebie jest dobre? TO JAWNA KRADZIEŻ W MAJESTACIE PRAWA. Pożyczasz - zabezpiecz się w uczciwy sposób i NIE KRADNIJ !!! A w u nas WIERZYCIEL W POLSCE TO ŚWIĘTA KROWA. Wierzycielowi nie może spaść włos z głowy, a dłużnika można utopić, zmieszać z błotem, dłuznik to podczłowiek. Takimi kategoriami właście mysleli gestapowcy, NKWDziści i inne mendy tak teraz traktują dłużnika windykatorzy. Dlatego właśnie jest to forum, żeby pomagać dłużnikom wzałatwieniu problemu w uczciwy sposób, a nie w unikaniu spłat. Niech każdy odpowiada SAM za swoje czyny - dłużnik za zaciągnięte kredyty, a bank za ich uczciwą EGZEKUCJĘ, ALE OD DŁUŻNIKA, A NIE OD OSÓB, KTÓRE Z DŁUGIEM NIE MIAŁY NIC WSPÓLNEGO. Drzewo genealogiczne nie powinno upoważniać banku do osób trzecich za długi. Pożyczyłeś, nie zabezpieczyłeś kasy, a dłużnik zmarł? To powinien być TYLKO I WYŁĄCZNIE TWÓJ PROBLEM, co z tym zrobisz. I nie ścigaj rodziny, bo OKRADASZ NIEWINNYCH LUDZI.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: DLACZEGO TO FORUM POMAGA UNIKAĆ SPŁATY WIERZYCIELOWI?
07 lis 2011 - 23:16:22
To,ze banki wykorzystują swoją pozycję-nie od dziś wiadomo.
To,ze naciągaja dłużników na ubezpieczenia- potwierdzily dzisiaj wiadomości TVP1.

Rzecznik ubezpieczonych stwierdził,że te bankowe ubezpieczenia nie są dla tych,którzy biora kredyt(z ubezpieczeniem)- tylko kasą dla banku i ubezpieczyciela.!

Kredytobiorca nie musi brac ubezpieczenia- banki naginają prawo,wciskając ludziom
"kit',zwany ubezpieczeniem,tylko po to ,by mieć jeszcze większe zyski.
Banki wiedzą,ze nie maja prawa "wciskać kitu"- a mimo to "wciskają".

Dlatego też,to co pisze Gustlik- banki w razie śmierci dłużnika sięgają po spadkobierców,bo tak "ubezpieczają" ,ze praktycznie człowiek nie jest ubezpieczony.
Tyle tez ludzi jest rozgoryczonych,bo płacąc wysokie ubezpieczenia - dają swoje pieniądze mafii bankowo-ubezpieczeniowej.
Ze tez tym żadne CBA tym nie zajmie się??!!!!
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:18:29
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfefege3
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować