Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: mieszkanie

mieszkanie
09 gru 2011 - 14:21:22
1. Spłacam mieszkanie przez komornika, było 2 razy lcytowane i nikt nie kupił,wiec komornik umorzył. I tak:
Dział III KW pisze egzekucja nieruchomości na kwote...
Dział IV hipoteka w kwocie / z drugiego nakazu/

I teraz spłacam to . Najpierw płaciłam na dwa nakazy razem, piszac na kwicie KM..iKM... Dzisiaj wpłaciłam kase zaznaczajac tylko,ze za KM.. z działu III.

I nie wiem czy dobrze robie? ale chce aby komornik mi z KW zszedł.

2. Wydaac nakaz zapłaty s-pnia zawyżyła mocno kwote o ponad 1200 zł.Dopisała poprostu do obrotówki sumę zapłacona przeze mnie /no odsetki leca od niej/.

A dopisała dlatgo,ze w grudniu 2007 roku wygrałam z nimi sprawe w sadzie i mam prawomocny wyrok i potwierdzenie salda od nich, ze jest na zero. Oni wyroku nie uznali i dopisali mi w lutym 480 zł do obrotów. Potem wpłaciłam im 450 i oni tego nie zaksiegowali w ogole i jeszcze innych kwot /mam potwierdzenia na to/.

Chodzi mi o to,ze nie wiem co mam z tym zrobic, jak sie do tego zabrac,z jakiej strony. Ta licytacja w sumie to była o niecałe 1000 zł jak obliczyłam.

Mogłby ktos mi doradzic co z tym fantem zrobic?
Re: mieszkanie
12 gru 2011 - 13:18:20
@ sansimila-

moim zdaniem powinnaś uzgodnic w spółdzielni kwestie twoich wpłat( jak nie zaksięgowane - to gdzie są?) Nie rozumiem,jak moga nie uznać wyroku?
Sami sobie dopisują,co chcą? Nie piszesz,do czego chcesz się zabrać....
Jeśli masz dwa nakazy - to oba obowiązują.
Re: mieszkanie
14 gru 2011 - 14:22:35
W mojej spółdzielni panuje wielka wrogosc w stosunku do ludzi Ja juz tam byłam i nic z tego bo oni chca całej kasy od razu. No wyroku prawomocnego nie uznali niestety i dopisali po sprawie tyle ile uwazali-tak poprostu. Jak napisałam do prezesa aby te kwote zdjeli z wydruku bo mam i wyrok i potwierdzenie salda to dostałam odpowiedz od niego,ze co prawda przepłaciłam ale sprawe traktuje wybiorczo.
Poszłam wiec do mojej administracji z papierami wszystkimi i tam kazano mi zapłacic to co spółdzielnia chce. / mam na to wszystko dokumenty/. Pieniadze jakie wpłaciłam na kwoty zaległe w czesci zaksiegowano jako zobowiazania biezace bo juz był wpis na KW.

W tej chwili chodzi mi o to,ze na KW sa 2 nakazy, jeden w dziale III-spłacany i grosze zostały a drugi w dziale IV na kwotę 2200 i zostało 1900 i jeszcze zakład na te sprawe płaci tez.
Licytacje robili z tych 2 nakazów. I nakaz zdaze spłacic bo wpłacam do komornika co miesiac ale 2 nie zdaza bo nie mam tyle kasy aby spłacac i I i II.

I teraz nie wiem,czy mam spłacac 2 nakazy ale po małych kwotach czy najpierw ten I z działu 3 KW bo chce aby z KW mi komornik zszedł. Nie wiem ile komornik bierze od moich wpłat dla siebie a ile do spółdzielni przesyła a nie ma mnie na miejscu wiec nie mogę isc się spytac.
Re: mieszkanie
15 gru 2011 - 09:04:01
poszukaj jakiejś zaprzyjaźnionej Kancelarii gdzie za przysłowiową złotówkę napiszą Ci pismo do spółdzielni. Jak pismo przyjdzie z nagłówkiem Kancelarii to Prezes będzie inaczej rozmawiał - przykre ale prawdziwe
Re: mieszkanie
02 sty 2012 - 16:18:11
Nie mam prawnika za darmo. Byłam gdzie trzeba i w sp-ni mieszkaniowej i usłyszałam wprost, no kwota mała ale my dłuznika nie potrzebujemy i dlatego chcemy sprzedac. No paranoja dla mnie bo na KW jest ok 3 tys zł na teraz i jak 10 dopłace to bedzie 2500 gdzies tylko.Komornik odmawia brania ksy od płatnika bo mu sie nie opłaca. No oze ktos mi cos podpowie bo rece mi opadły i tak czuje,ze to wsio to sie jakas tragedia skonczy i niekoniecznie dla mnie.,
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 17:11:45
Byłam dzis u komornika z 2 pismami w tej sprawie ,ze kasy nie bierze. No i usłyszałam,ze pism nie przyjmie-no zatkało mnie. W koncu jakis jego zwierzchnik chyba kazał mu je wziac. Spytałam się ile zedzło z nakazu / no płace i koniec juz wg mnie powinien byc/ i usłyszałam kwote wyzsza niz była rok temu. No to poprosiłam o wydruk spłat i otrzymałam odp.,nie tego nie wolno dawac bo to tajemnica jakowas. No jaja normalne. Dalej usłyszałam,ze on gadac ze mna nie bedzie bo juz zakonczyła sprawe i 3 licytacja bedzie. No to jak tj?ja płace u niego, płace za mieszkanie i co na ławce dyktę mam pic?jako bezdomna. No przecie jeszcze zyje.
Wszystko nagrałam, cała rozmowe. Aha, spółdzielnia tez kasy juz nie chce bo pewna,ze sprzeda za grosze. No to co ja mam zrobic? W depozyt sadowy moze wpłacac?
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 19:59:47
od Twoich dobrowolnych wpłat bierze 15 %, chociaż przy egzekucji koszty są spore :( przypuszczam że większe niż obecnie Twoje dwa długi w kw

art. 981 kpc
Jeżeli należność wierzyciela będzie uiszczona wraz z kosztami przed zamknięciem przetargu, komornik umorzy egzekucję.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-04 20:01 przez Robertxxxx.
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 20:09:05
bierze 7 % od wpłat a egzekucja mnie nie interesuje bo nie sprzedał i nie musiał przy tak niskiej kwocie jej probowac gdyz płatnik mu kase przesłał a on nie wział jej bo chciał i chce zarobic,Jego obowiazkiem jest sie rozliczyc gdzie poszła kasa co wpłaciłam,łaski nie robi
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 21:48:07
sansimila Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> bierze 7 % od wpłat a egzekucja mnie nie
> interesuje bo nie sprzedał i nie musiał przy tak
> niskiej kwocie jej probowac gdyz płatnik mu kase
> przesłał a on nie wział jej bo chciał i chce
> zarobic,Jego obowiazkiem jest sie rozliczyc gdzie
> poszła kasa co wpłaciłam,łaski nie robi


dwa posty wyżej napisałaś że nie wiesz ile bierze od Twoich wpłat, jak Ci odpowiedział to piszesz że 7 % ??? skąd to 7 % ??? ustawa mówi co innego, od dobrowolnych wpłat 15 %

art 49 i dalsze

to nie komornika brocha sam sobie nie mógł wszcząć licytacji bo chce być bogaty, mógł to zrobić tylko na wniosek wierzyciela
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 23:17:32
Robertxxxx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>>
> to nie komornika brocha sam sobie nie mógł wszcząć
> licytacji bo chce być bogaty, mógł to zrobić tylko
> na wniosek wierzyciela

gupoty to wy piszecie, lepiej to mi doradzcie co mam zrobic w tej sprawie.Bierze 7% ,tak mi w spółdzielni powiedziała w windykacji.No wiem,ze wierzyciel ale chyba istnieje cos takiego jak zdrowy rozsadek i gdzies jest art,ze egzekucje nalezy prowadzic w sposób jak najmniej uciazliwy dla dłuznika.No toz to mała kwota i jak zrobie w tym miesiacu wpłate to zostanie kilkaset złotych z tej co mam na KW Bo przeciwko spni moge wystapic dopiero po spłaceniu tego nakazu o zwrot nienaleznie dopisanych kwot. No i własnie chce jak najszybciej spłacic aby załozyc im sprawe.
A jesli chodzi o odtracenia to on bierze rownierz i odsetki 0,72 zł za dzien,wiec całej kwoty im nie przekazuje i reszte dlatego musze dopłacac w spółdzielni. No ale oni robia wszystko aby pozbyc sie dłuznika. No to w koncu beda mnie licytowac za 100 zł?jak zostanie tyle? Nie wim co on jeszcze bierze bo z I wpłaconej kwoty odciągnał połowe az. I nie wiem skad u niego na dzien dzisiejszy tak duza kwota akoro co miesiac płacę a kwota rosnie. No pierwszy raz dopiero płace przez komornika to skad mam wiedziec? W sadzie mi dzis powiedziano,ze jak zapłace to co na KW to on musi z niej zejsc
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 21:12:08
sansimila głupoty piszesz.
Re: mieszkanie
04 sty 2012 - 22:00:14
?.

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:46 przez camion.
Re: mieszkanie
07 sty 2012 - 12:18:59
witajcie

Mam takie zapytanie - jeśli osoba A dokonała darowizny mieszkania na rzecz osoby B, to po jakim czasie osoba B może darować to mieszkanie osobie C? wszystkie te osoby są członkami bardzo bliskiej rodziny.
Re: mieszkanie
07 sty 2012 - 13:36:13
grazynagrazyna1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witajcie
>
> Mam takie zapytanie - jeśli osoba A dokonała
> darowizny mieszkania na rzecz osoby B, to po jakim
> czasie osoba B może darować to mieszkanie osobie
> C? wszystkie te osoby są członkami bardzo
> bliskiej rodziny.

moim zdaniem nie ma żadnego terminu, problem może pojawić się jeśli jest to robione w celu pokrzywdzenia wierzycieli :(
Re: mieszkanie
06 lut 2012 - 15:17:00
Napisałam do sadu powodztwo przeciwegzekucyjne bo przyszedł nowy nakaz zapłaty i poszło do komornika. Nakaz jest powtorzony i nawet w nim nie ma uwzglednionych kwot wpłacanych przez komornika. Powodztwo wysłałam 3 tyg temu i nie mam zadnego pisma z sadu. Po jakim czasie sad powienien dac mi odpowiedz? Dalej tj tak,ze zus zazadał akt od komornika,ze bęzie spłacał zaległosci a komornik akt ie przesyła do zusu .
Co mam zrobic aby komornik akta przesłał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 22:50 przez sansimila.
Re: mieszkanie
08 kwi 2012 - 13:03:02
Art. 486. § 1. W razie zwłoki wierzyciela dłużnik może żądać naprawienia wynikłej stąd szkody; może również złożyć przedmiot świadczenia do depozytu sądowego.
§ 2. Wierzyciel dopuszcza się zwłoki, gdy bez uzasadnionego powodu bądź uchyla się od przyjęcia zaofiarowanego świadczenia, bądź odmawia dokonania czynności, bez której świadczenie nie może być spełnione, bądź oświadcza dłużnikowi, że świadczenia nie przyjmie.


Okazało się,ze nakaz zapłacony ale wierzyciel od płatnika kasy nie przyjał a była to połowa nakazu do zpłacenia. Cy tym art moge sie posłuzyc bo chce złozyc pozew o popadniecie szkody zgodnie z art 361 kc.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:13:14
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqge4g4gy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować