Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: zajęcie wynagrodzenia

zajęcie wynagrodzenia
10 mar 2012 - 14:34:41
mam pytanie mam komornika zajęcie niealimentacyjne, moje wynagrodzenie netto to 1690 złotych, w miesiącu lutym br. mój pracodawca wypłacił mi tylko 880,00 złotych tytułem wynagrodzenia tłumacąac się że może mi zając 50% wynagrodzenia a jak ma się do tego kwota wolna od zajęc czyli: 1111,00 złotych.Proszę o odpowiedz jeśli to możliwe powołując się na obowiązujące przepisy.
Re: zajęcie wynagrodzenia
10 mar 2012 - 14:54:22
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:34 przez camion.
Re: zajęcie wynagrodzenia
10 mar 2012 - 18:31:29
Rozmawiała z moja kadrową, że nie powinna mi tyle potracić z wynagrodzenia, ale ona powołała się na fakt, że opłacam sobie składke za ubezpieczenie społeczne i za przynalezność do zwiazków zawodowych i dlatego może mi tyle potracić i że w tym przypadku nie bierze sie pod uwage kwoty wolnej od zajęć, coś tłumaczyła mi o jakiś 80 % mogła mieć na uwadze właśnie te składki które sobie sama opłacam przy zaliczkach udzielanych [pracownikowi.czy coś takiego isnieje jesli nie to prosiłabym o konkretne przepisy ponieważ chciałabym sie odwołać do pracodawcy a musiałabym powołać sie na coś powołać.Dzieki,
Re: zajęcie wynagrodzenia
10 mar 2012 - 18:58:45
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:33 przez camion.
Re: zajęcie wynagrodzenia
10 mar 2012 - 19:17:04
Moj pracodawca nie potrąca mi z wynagrodzenia składek na ubezpieczenie społeczne i składki do zwiazków ja z momentem jak otrzymałam tytuł wykonawczy opłacam sobie sama wpłacając żadane kwoty na podane przez pracodawce konto, nadmieniam że w styczniu br. otrzymalam kwote minimalnego wynagrodzenia netto i nie było zadnych problemów. kłopoty zaczęły się dopiero w luty. Nie mam też przez pracodawce dokonywanych innych potracaeń 9 chodzi mi o pożyczki z kasy pozyczkowej )
Re: zajęcie wynagrodzenia
24 cze 2012 - 12:17:43
jeśli masz zajęcie komornicze na poczet alimentów to komornik może zabrać do 60% wynagrodzenia i nie ma znaczenia kwota wolna od zajęć.Alimenty są na pierwszym miejscu pod wzgledem ściągania.Ja mam tak że komornik miściąga 1100 a mam netto zarobki ok 1900
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować