Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Fundusz sekuratyzacyjny

Fundusz sekuratyzacyjny
30 cze 2012 - 00:24:17
Witam,

mam pytanie do kogoś, kto być może wywalczył coś w podobnej sprawie.

Kredyt zaciągnięty w Ge Money Bank (późniejsze BPH). W pewnym momencie z powodu utraty pracy nastąpił brak spłaty, a tym samym brak możliwości negocjacji z bankiem. Bank uzyskał BTE i tym samym rozpoczęła się egzekucja komornicza, która została umorzona z powodu braku możliwości ściągnięcia zadłużenia. Bank scedował wierzytelność na rzecz funduszu sekuratyzacyjnego BPS w październiku 2011 roku. Zostałem poinformowany przez Bank w piśmie o sprzedażu długu oraz FS poinformował mnie pisemnie, że stał się nowym właścicielem długu. W chwili obecnej po prawie roku czasu z powodu braku spłat FS przymierza się do uzyskania tytułu wykonawczego, a tym samym wszczęcia egzekucji komorniczej. Oczywiście z powodu mojej sytuacji finansowej egzekucja okaże się bezskuteczna i z pewnością zostanie umorzona... niestety koszta zostaną doliczone do kwoty zadłużenia.
Moje pytania:
1. Czy warto skorzystać i zaskarżyć tytuł wykonawczy, po to aby stawić się przed Sądem i prosić Sąd o zmniejszenie odsetek i ustalenie warunków spłaty zadłużenia, czy też nie dopuszczać do sprawy sądowej i dogadywać się z wierzycielem?
2. Czy Sądy są przychylne wobec dłużników, a mając do czynienia z FS, który skupuje długi za 5-10% wartości starają się bronić równiż interesów dłużnika?
3. Czy macie inne rozwiązania? Oczywiście dług jest długiem i trzeba go spłacić, niemniej jednak jeśli można jakąś część chociażby odsetek, które naliczył nowy wierzyciel umorzyć, może warto spróbować zawalczyć? Kwota kredztu to około 50 tys. PLN (kapitał+odsetki+koszta naliczone przez nowego wierzyciela). Zaproponowałem spłaty w wys. 400 zł/mies., ale co z tego skoro odsetki miesięcznie wynoszą prawie 400 zł, więc jest to koło zamknięte.
4. Znalazłem jednego prawnika, który wygrał kilka spraw z FS i mógłbym skorzystać z jego porady. Nie wiem czy warto wydawać te 150 zł na poradę, bo być może nie ma to najmniejszego sensu.

Pozdrawiam
L.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
02 lip 2012 - 20:59:39
Witam
Czytałam wiele ostatnio na temat praktyk np firmy "Vindexus" zaskoczeniem dla mnie jest,że spółka akcyjna notowana na giełdzie, to tak naprawdę cos z pogranicza firmy "kogucik"zastanawiam się czy byłaby możliwość wystąpienie przeciwko nim z pozwem zbiorowym,dot to w szczególności osób ,które chcą spłacić zobowiązanie,ale chcą wiedzieć z czego ono wynika ,niestety ta informacja nie jest do uzyskania,na takie pytanie jest odpowiedz z firmy o sposobie windykacji,komornikach coś tu nie gra nawet gdy rozwaza sie to w kategorii,dłużnik-inwestor.Mam nadzieję,że więcej osób rozwinie ten post i może uda się za pomocą specjalistów tego portalu,przywołać normalne,czyste,przejrzyste praktyki i formy uzgodnień wiążącej obie strony.Pozdrawiam
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
03 lip 2012 - 04:59:49
Witam,

niestety Grażka zbyt mało osób wie coś na temat FS, w związku z czym muszę odżałować te 150 zł i skorzystać z porady prawniczej. Wiem, że Pani mecanas do której się wybieram reprezentowała już osoby, które miały podobną sytuację, więc chyba warto skorzystać. Po poradzie nie omieszkam napisać.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 13:48:56
Leon Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam,
>
> niestety Grażka zbyt mało osób wie coś na temat
> FS, w związku z czym muszę odżałować te 150 zł i
> skorzystać z porady prawniczej.

Daj spokój, po co masz płacić?
U mnie albo u Schoppenki masz pierwsze pismo za darmo. Potem najwyżej zrobisz łazienkę w Bornem, albo przywieziesz do Białej Podlaskiej dwie skrzynki mamrotów. Opłaca się:)
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
03 lip 2012 - 11:51:22
Witam Leon
Dziękuję za odpowiedz,będę wdzięczna za informacje, a co do FS to dużo osób zaczyna poznawać firmy uczestniczące w nim ,może ktos jeszcze dołączy...
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
05 lip 2012 - 14:29:28
Grażka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam Leon
> Dziękuję za odpowiedz,będę wdzięczna za
> informacje, a co do FS to dużo osób zaczyna
> poznawać firmy uczestniczące w nim ,może ktos
> jeszcze dołączy...
> Pozdrawiam i trzymam kciuki.


Cześć Grażka,

we wtorek jestem już umówiony z panią mecenas więc po spotkaniu od razu napiszę co będę wiedział.

Ale idąc już na taką poradę, może ktoś z Was w sprawie FS ma jakieś pytanie, chętnie zanotuję i spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Pomagajmy sobie nawzajem bo o to chodzi chyba na tym forum.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
18 lip 2012 - 10:01:51
Witam

Zastanawiam się,czy złe wieści dostałeś u prawnika,ponieważ nic nie napisałeś.Pozdrawiam
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
13 wrz 2012 - 21:28:26
Grażka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
>
> Zastanawiam się,czy złe wieści dostałeś u
> prawnika,ponieważ nic nie napisałeś.Pozdrawiam


Witam,
nie miałem długi czas Internetu więc nie mogłem odpisać. Prawniczka doradziła mi, aby czekać i uderzyć dopiero jak oddadzą sprawę do Sądu. Z jednej strony mam jednego z wierzycieli z którym jestem dogadany (to Bank Millennium) udało mi się doprowadzić do ugody. Roczna stopa oprocentowania to 5% i myślę że udało mi się wynegocjować dobre warunki do spłaty co też czynię. Oczywiście była to droga przez mękę ale udało się, z drugiej strony mam FS z którym nie wiem co począć. Odsetki to prawie 400 zł miesięcznie, więc jak im zaproponowałem spłatę 300 zł/mies to mnie wyśmiali. Wolą oddać sprawę do Sądu i uzyskać tytuł egzekucyjny wiedząc, że i tak egzekucja zostanie umorzona. Próbuje jeszcze negocjować, bo dług rośnie w zastraszającym tempie.
A dziś z kolei sprzedali mi kolejny dług do Intrum Justitia. Kwota 1400 zł z nieopłaconych faktur (Polkomtel) i naliczyli sobie prawie 600 zł odsetek od momentu terminu zapadalności płatności trzech faktur. Też nie wiem co z tym fantem począć. Oczywiście czytam forum i każdy mówi żeby pod żadnym pozorem nie kontaktowac się z FW, ale z drugiej strony doliczą odsetki, uzyskają tytuł wykonawczy a potem egzekucja i koszta znowu wzrosną. Dogadać się z Intrum jest niemożliwe, bo znając ich spłaty po 100-200 zł/mies nie będą ich satysfakcjonowały. No cóż dwa problemy i cały czas szukam jakiegoś wyjścia. Wydałem 100 zł na prawnika i nic mi nie pomógł. Może ktoś będzie miał jakieś sensowne rozwiązanie.

Pozdrawiam
kjt
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
13 wrz 2012 - 21:53:12
Leon, dwie sprawy.
1. dług wobec POLKOMTELA na 99,99% jest przedawniony, więc tylko pilnuj korespondencji z sądu.
2. 5% to tylko w dwóch przypadkach - albo jesteś posłem, albo należność jest we frankach szwajcarskich.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
13 wrz 2012 - 22:15:21
1. Dług nie jest przedawniony. Są to faktury z 2010.12.19 (411.57), 2011.01.19 (240.45) i 2011.02.19 (979.68). Polkomtel scedował zadłużenie na łączną kwotę 1631.70 PLN na rzecz IJ. IJ przysłało mi dzisiaj pismo informujące o zakupie długu, oczywiście naliczyli odsetki ustawowe do każdej z faktur (odpowiednio 78.42, 45.82, 186.68) i dali termin do spłaty do jutra całej kwoty 1942.62 PLN. Domyślam się że spłaty w wysokości 100 czy 200 zł/mies ich nie usatysfakcjonują, gdyż studenciaki na call center muszą wyrobić target i pewnie będą chcieli jak nie całości to przynajmniej spłaty w dwóch ratach. Z nimi nie ma dyskusji. Oczywiście nie kontaktowałem się z nimi bo nie wiem co z tym zrobić. Jak będę czekać uzyskają tytuł wykonawczy (standardowo e-sąd Lublin).

2. Dług około 30 tys. pln składający się z trzech produktów (karta, linia kredytowa i kredyt gotówkowy) i dla każdego wystawiona umowa ugody.
Po krótce wygląda to tak:
Prowizja z tytułu przygotowanej ugody wynosi 0 zł
Od dnia zawarcia ugody Bank naliczać będzie w okresach miesięcznych odsetki od należności głównej według stałej stopy procentowej w wysokości 5% w stosunku rocznym.
W okresie obowiązywania niniejszej ugody w przypadku opóźnienia się Dłużnika ze spłatą należnych rat Bank od niespłaconej w terminie raty kapitałowej naliczać będzie odsetki od zadłużenia przeterminowanego w wysokości określonej w cenniku usług, które na dzień podpisania Ugody wynoszą 24% w stosunku rocznym.

Ale 5% wynegocjowałem i naprawdę kosztowało mnie to sporo nerwów i około 10 pism. Oczywiście zadłużenie spłacam terminowo, bo warunki są dobre. 5% to naprawdę duży sukces jaki osiągnąłem w negocjacjach z nimi. Niestety gorzej jest z Funduszem Sekuratyzacyjnym PBS, Ci negocjować nie chcą. Dług spory bo sięga już 50 tys zł i cały czas rośnie. I tak samo mogę czekać na egzekucje, która zostanie umorzona, albo działać... tylko jak...
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 20:02:02
Panie Stanisławie.
Zaskakujący komentarz,życzę powodzenia w tym "barterowym'świadczeniu usług.
Pozdrawiam
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 20:20:03
@Grażka
ale to i tak za friko nie chcesz nie musisz takiego jak ja prawnika to nie znajdziesz nigdzie moich osiągnięć nikt nie pobije ,nawet typ niepokorny.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 20:43:05
Coraz bardziej jestem zaskoczona wpisem,przyznam,nie sprawdzałam,nie wiem czy jesteś/przyzwoliłeś na normalny kontakt/,prawnikiem i ....więcej informacji, proszę..dlaczego Leon nie otrzymał takiej oferty?Odpowiedz proszę.G
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 22:01:51
Wypraszam sobie! To ja, ja ja ja JA jezdem prawnikiem! Jezdem najlepszy w okolicy! A ty sie nie podszywaj! Jezdem najlepszy, najlepszy i najmędrszy!
I jestem piekny. oooooooooo!
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 22:25:19
Zgłaszam typa niepokornego do admina za podszywanie się pode mnie! Skandaliczne rzeczy się na tym forum dzieją...
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 22:55:51
typ niepok0rny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wypraszam sobie! To ja, ja ja ja JA jezdem
> prawnikiem! Jezdem najlepszy w okolicy! A ty sie
> nie podszywaj! Jezdem najlepszy, najlepszy i
> najmędrszy!
> I jestem piekny. oooooooooo!

Oszuście podrzywłaszczający tożsamość nie wstydź się swej mądrości - zapomniałeś o czymś :))) Identyczny sens ma twoje pisemko do GIODO :)))

[obserwatorium.nowyekran.pl]

komentarz:

pytanie zasadnicze

"Łatwość uzyskania nakazu na podstawie BTE musi iść w parze z równie łatwą upadłością konsumencką."
W kodeksie postępowania cywilnego takie uregulowanie nie jest znane.
Ostatecznie co wierzyciel uzyskuje, nakaz?
Czy klauzulę wykonalności na BTE?

1* za znajomość tematu.
nadużycie link skomentuj
szaman 04.07.2012 17:12:55



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-04 22:59 przez typ niepokorny.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 22:57:01
.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-04 22:57 przez typ niepokorny.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 22:57:23
Nic ci nie pomoże, oszuście podszywający się pod innych! Zgłaszam, i wreszcie zrobią z tobą koniec, ty trollu!
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 23:00:15
Stanisław Semeniuk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nic ci nie pomoże, oszuście podszywający się pod
> innych! Zgłaszam, i wreszcie zrobią z tobą koniec,
> ty trollu!

Toż juź zgłosiłeś, nie byli jeszcze u ciebie w tej sprawie , cierpiwości niebawem przyjdą:)))
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
04 lip 2012 - 23:03:04
Spokojnie, panie poszkodowany na umysle. Ja nie obijam cię po gebie, jak twoja zona, ale pomału i metodycznie wyrywam chwasta. Jeszcze poskacz troche, pajacu...:)
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
06 lip 2012 - 17:45:10
Witaj Leon.
Cieszę się,że zdecydowałes się na spotkanie,zapytaj proszę czy w świetle wyroku Trybunału/na tym portalu jest jego przytoczenie/ i przy zebraniu odpowiedniej ilości osób ,jest możliwość złożenia pozwu zbiorowego,sądzę,że uda się nam,dotychczas robili co chcieli ponieważ ludzie,bali się...jest wiele osób ,które chcą spłacić swoje zobowiązanie,ale...i tu jest pułapka...napędzają koszty niewspółmierne do faktycznych,wiem też ,że wiele osób cofa się do zródła zobowiązania i okazuje się,że to zostały grosze,a nakaz jest na niebotyczna kwotę...
Trzymam kciuki i czekam na relację po spotkaniu.
Pozdrawiam
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
20 lip 2012 - 22:53:42
Witam bardzo serdecznie
Mam pytanie do patrona tego forum p.Romana Sklepowicza (jeżeli tutaj zagląda)

Jestem ciekawa czy jest jakiś c.d. odnośnie zawiadomienia złożonego przez pana prezesa na ręce Donalda Tuska,Bronisława Komorowskiego i innych w sprawie sprzedaży długów do firm windykacyjnych,zwiazanej z haniebnym czynem naszych wybrańców t.j.wykreśleniem art. 92 prawa bankowego w dniu 13.01.2009\
-jaki jest odzew ze strony adresatów ?
I jeszcze jedno pytanie
-wszystkie umowy o kredyt podpisane z bankiem przed 13.o1.2009 bez pisemnej zgody kredytobiorcy,(wierzytelności),nie mogły być sprzedane do fw i fs
-czy to oznacza,że umowy zawarte po tej dacie już takiej zgody nie wymagają ?
-czy musi być w umowie o kredyt wyraźnie napisane , że bank moze sprzedać naszą wierzytelność bez oddzielnego pisemnego oswiadczenia podpisanego przez kredytobiorcę.
Myślę ,że ta sprawa interesuje również inne osoby odwiedzające forum.
Za odpowiedź Dziękuję.
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
25 lip 2012 - 21:09:16
Witam
Lwica,miło powitać,ciekawy wpis,nie umiem odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania,oczekuję,że ktoś kto przeszedł drogę tego "lichwiarstwa" podzieli sie z nami doswiadczeniami,pozostaje czekac na wpisy i odpowiedzi...pisałam juz o pozwie zbiorowym..może to precedens,ale zawsze jest pierwszy raz..Pozdrawiam.
kjt
Re: Fundusz sekuratyzacyjny
31 lip 2012 - 13:39:55
N/t sprzedaży wierzytelności ogólnie. Otóż taka sprzedaż nie wymaga obecnie ni zgody, ni nawet wiedzy dłużnika. Teoretycznie o tym, że wierzytelność została sprzedana może dowiedzieć się dopiero od komornika. Rozciągniecie takiego rozwiązania na banki oznacza po prostu, że następuje ujednolicenie rozwiązań prawnych znanych już Kodeksowi Napoleona. A dalej idąc - rzymskiemu ius civile.
Nike Oakland Raiders Limited Jersey
29 sie 2012 - 04:32:57
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować