Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Spłacam i mam coraz wiecej dzisiaj wypowiedziano umowe ratunku!!!!

Spłacam i mam coraz wiecej dzisiaj wypowiedziano umowe ratunku!!!!
15 wrz 2012 - 09:20:25
Firma windykacyjna prawdopodobnie kupiła dług z banku , który wtedy wynosił 3 tys ,kupili go pewnie za 1/4 wartości.Napisano do córki pismo i tam kwota do spłaty wynosiła 15 tys. zł plus odsetki plus samochod. Straszono i faktycznie podano córkę o wyłudzenie długu i inne szykany. Kazano jej znaleść osobę , która z nią przystąpi do długu i zgodziłam sie ale na kwote do spłaty nie. Sprawa trafiła do Sadu i wyrok opiewa na kwotę 8430 zł plus odsetki od daty wyroku .W tym czasie windykacja zabrała samochód na poczet spłaty , samochód kupiony za 8 tys. rok eksploatacji córki po zabraniu rzeczoznawca ocenił na 1500 zł . Protokól zdawczo-odbiorczy mówi o stanie nienagannym. Dług spłacany regularnie ,w kwietniu tego roku uległam wypadkowi i pisemnie poinformowałam ,ze rata ulegnie opóznieniu i podałam przyczynę . Wtedy był tel ,ze zalegam jeszcze 16 tys. zl , na ponowne pismo o wyjaśnienie dostała odpowiedz ,ze mam kierować sie tylko wyrokiem i nie zalegam 16 tys. Na pytanie o samochód ,po roku dowiedziałam się o jego wartości. Jednocześnie raty wzrosły o 150 zł . Niestety moge spłacać tylko tyle ile poprzednio i tak uzgodniłam z firma windykacyjna , kazano telefonicznie tak tez zrobiłam . Podano mi osobę odpowiedzialna w tej firmie za samochód , napisałam z prosba o wyjaśnienie , dlaczego tak niska kwota wyceny , dlaczego samochód nie sprzedany i jezeli zbliżam się do końca spłat czy samochód mam odebrać , czy im zostawic . Dostałam odpowiedz , ani słowa o zabranym samochodzie za to wyliczenie i wezwanie przedsądowe do natychmiastowej spłaty 8 tys zł. zaznaczono ,ze mam niepłacone ponad 55 dni (dotyczy to tych wyższych rat - uzgodnionych i obniżonych) . Raty były spłacane zawsze regularnie . Czy taka Firma może robić co chce , wpisali się córce na hipotekę, mają weksel ale także samochód. Nie odpowiadają na pytanie co z samochodem , straszą ,wysyłają pisma obrażające .Jak z takim czyms mozna walczy
Re: Spłacam i mam coraz wiecej dzisiaj wypowiedziano umowe ratunku!!!!
22 wrz 2012 - 14:21:06
NACIAGNELI WAS, daj to do telewizji, jaworowicz,polsat itp
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować