Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!

Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
07 sty 2013 - 15:04:33
Kolejny pełnomocnik firmy windykacyjnej tym razem Presco Andrzej Kujawa "poległ" w sądzie w konfrontacji ze mną.Otrzymałem przed chwilą!Utrzymuję 100% skuteczności!



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-25 14:43 przez W?odek.
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
08 sty 2013 - 22:08:26
Każdy może wygrać z firmą windykacyjną trzeba tylko w terminie złożyć sprzeciw/14 dni od otrzymania nakazu zapłaty/na formularzu,który można uzyskać w każdym sądzie lub wydrukować ze strony internetowej.W zarzutach wystarczy podnieść:
1/brak legitymcji procesowej-brak powiadomienia pozwanego o przelewie wierzytelności;
2/przedawnienie art.117-118 kc-odmowa spełnienia przedawnionego zobowiązania;
3/sprzeciw może podpisać adwokat lub radca prawny wówczas pełnomocnik firmy windykacyjnej zostanie obciążony kosztami postępowania i zastępstwa procesowego nawet w przypadku jego umorzenia na skutek nie uzupełnia przez niego braków formalnych.W takim przypadku
nie odważy się wystąpić ponownie!
kjt
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
08 sty 2013 - 22:11:39
Włodek, a od kiedy to skuteczność przelewu (cesji) zależy od powiadomienia dłużnika? Coś przegapiłem? :)
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
08 sty 2013 - 22:34:21
Sąd wymaga od powoda powiadomienia pozwanego o przelewie.Ponieważ wysyłają przeważnie korespondencją zwykłą lub bez zwrotnego potwierdzenia odbioru można podnieść bezskuteczność takiego zawiadomienia.Nadto można podnieść brak umowy przelewu ponieważ firmy windykacyjne kupują długi" hurtowo" za ok.10% ich wartości.W przypadku firmy Prim Inova GmbH pełnomocnik Dominik Banaś przedstawił umowę zakupu wierzytelności na której nie było danych pozwanego i zawiadomienie o przelewie ale bez zwrotnego potwierdzenia odbioru-skutecznie podniosłem zarzut niedoręczenia zawiadomienia i braku danych na umowie przelewu.Mimo,że nie został podniesiony zarzut przedawnienia to powództwo zostało oddalone i podtrzymane w apelacji.W wyniku znikomej edukacji prawnej w 99% nakazów zapłaty sprzeciwy nie są wnoszone i się uprawamacniają.Ten portal powinien służyć takiej edukacji.Myślę,że flame i kjt mogli by na tym portalu taką edukację przeprowadzić!
kjt
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
08 sty 2013 - 22:44:47
Włodek, przelew ma to do siebie, że wierzyciel nie musi nikomu o tym opowiadać. Zawiadomienie dłuznika, dokonane przez wierzyciela pierwotnego, o przelewie ma ten skutek, że dłuznik wie juz, komu ma płacić. Jak nie jest powiadomiony o przelewie to może sie skutecznie zwolnić z długu płacąc wierzycielowi pierwotnemu.
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
16 sty 2013 - 07:55:14
Na podstawie art.117 kc dłużnik może uchylić się od zaspokojenia zarówno wierzyciela pierwotnego jak i wtórnego w przypadku długu przedawnionego i nikt nie może go do tego zmusić!Długi skupione przez firmy windykacyjne w 90% to długi przedawnione, zakupione za ok.10% ich wartości.
Re: Presco z siedzibą w Luksemburgu i pełnomocnik Andrzej Kujawa przegrali w sądzie!
21 sty 2013 - 09:56:58
Nie zamierzam poprzestać na pokonaniu Presco.Teraz ja przystępuję do ataku!
1/wezwę Presco i Andrzeja Kujawę o zawarcie przedsądowej ugody o zadośćuczynienie za bezzasadne powództwo;
2/brak reakcji spowoduje złożenie pozwu,skargi do OIRP jak również rozważę złożenie zawiadomienia za podanie nieprawdziwych danych.Sprzeciw złożyłem chociaż nie musiałem ponieważ wskazano w pozwie błędne imię a odebrała korespondencję żona.Widać radca pomylił moje imię ze swoim!Pełen "profesjonalizm"!Firmy windykacyjne też muszą poczuć smak "nękania"!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować