Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Potrzebuję pomocy

Potrzebuję pomocy
16 sty 2013 - 16:41:16
Witam! Moją prośbę kieruję do osób o dużym sercu. Zdaję sobie sprawę, że jest dużo osób, którzy tak jak ja znaleźli się w trudnej sytuacji. Jestem w 8 miesiącu ciąży, zostawił mnie bez słowa praktycznie mąż, nie mam z nim kontaktu od 3 miesięcy, teraz okazało się, że ma długi, ja o nich nic nie wiedziałam, ścigają mnie za to, bo z nim nie ma kontaktu, nie mam pojęcia gdzie się znajduje. Ja obecnie mieszkam u rodziców, oni mnie ostrzegali przed nim, ale ja chciałam być mądrzejsza, przyjęli mnie do domu pod tym warunkiem, że nie będą musieli za mnie nic płacić, myślałam, że konto mam czyste, a teraz boję się, że jak się czegokolwiek dowiedzą po prostu mnie wyrzucą z domu. Zadowolę się każdą kwotą, nawet 10 zł, bo to już zawsze będzie krok do przodu. W grę może wchodzić nawet pożyczka, tylko z wydłużonym terminem płatności, bo w moim stanie ani do pracy nie mogę, ani nic. Proszę o pomoc, wręcz błagam... Proszę o kontakt na maila kowalska484@interia.pl
Re: Potrzebuję pomocy
16 sty 2013 - 17:05:31
@ zuza572-

przede wszystkim zwróć się o pomoc do MOPS-u.
Mąż powinien łożyć na twoje utrzymanie(tym bardziej,że jesteś w ciąży).
W MOPS-ie możesz otrzymać wsparcie różnego rodzaju,pomogą ci także napisać pozew
o alimenty.
Jeśli nie podpisywałaś zgody na pożyczkę męża- to nikt nie powinien cię ścigać.
Jeśli byłaś poręczycielem - to bank ma prawo domagać się spłaty od ciebie.
Ps.
Jak rodzice mogliby wyrzucić z domu ciężarną kobietę? Są aż tak bezlitośni?
Re: Potrzebuję pomocy
16 sty 2013 - 23:46:55
@zuza572

To forum nie jest miejscem udzielania pożyczek. Piszą tu osoby, które są w tak samo, a może jeszcze trudniejszej sytuacji niż ty. Możemy jedynie współczuć ci z powodu sytuacji, w której się znalazłaś.

Jeśli mąż zaciągnął kredyty po styczniu 2005 roku, to żaden z wierzycieli nie może egzekwowac od ciebie zobowiązń męża. Przed ich działaniami chroni cię prawo.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli byłaś poręczycielem tzn. na umowie podpisywałaś zgodę na to, by mąż zaciągnął kredyt.
Re: Potrzebuję pomocy
27 lut 2013 - 10:32:02
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za pośrednictwem pracowników terenowych, windykatorów, profesjonalnych pełnomocników, zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób fizycznych w sprawach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149 Wrocław tel : 535120605
Potrzebuję pomocy
02 mar 2013 - 23:13:39
Mam samochód na raty. Bank wypowiedział mi umowę. Żąda oddania samochodu. Mówi coś o przewłaszczeniu mienia. Jak nie oddam może oddac sprawę do prokuratury? Tak powiedzieli.
Re: Potrzebuję pomocy
03 mar 2013 - 08:45:17
witajcie.

Potrzebuję pomocy w następującej sprawie: - spóźniłam się ze sporządzeniem sprzeciwu do nakazu zapłaty z e-sądu w Lublinie.

Czy mogę wystąpić w tej sprawie z powództwem przeciwegzekucyjnym podnosząc te same argumenty, które byłyby przedstawione w sprzeciwie: np. niewłaściwy adres dłuznika, przedawnienie żądania ?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować