Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Firma windykacyjna Taxat- duży problem-pomocy

Firma windykacyjna Taxat- duży problem-pomocy
03 mar 2015 - 10:49:29
Mam ciężką sytuację ze zdrowiem i nie miałem wyjścia i musiałem wziąć pożyczkę pozabankową Ferratum. Zacząłem ją płacić, ale tak się stało, że straciłem pracę i przestałem spłacać. Teraz przejęła to firma windykacyjna Taxat. Jak do mnie zadzwonili to raz odebrałem a później jakimś cudem znaleźli mejla i niepotrzebnie wszedłem w dyskusję bo ja chciałem naprawdę spłacać ile mam a windykator krzyczał, że go nie interesuje tyle ile ja chce spłacać tylko tyle ile on żąda i że go nie interesuje moja sytuacja. Wydzwania non stop chyba z 10 numerów i teraz zablokowałem. Nie wiem czy jak już zacząłem z nim dyskutować to mam spłacać ile mam co miesiąc czy raczej poczekać na sądowy nakaz zapłaty. On mnie zastraszył i powiedział, że komornik zabierze sprzęt nienależący do mnie a rodzice po przeprowadzce nie mają papierów. Nie wiem co robić bo się ich boje. Pomóżcie
Re: Firma windykacyjna Taxat- duży problem-pomocy
14 mar 2015 - 20:28:41
Ostrzeż windykatora,że zglosisz nękanie organom ścigania.Do egzekucji długów uprawnieni są wyłacznie komornicy sądowi.Z windykatorami się nie dyskutuje.Poczekaj na nakaz zapłaty.Ponieważ jest to pożyczka pozabankowa to jest zapewne lichwiarska i na podstawie Ustawy "antylichwiarskiej" z 7 lipca 2005 r. można będzie sprzeciwem zwalczyć nakaz zapłaty.Zgodnie z tą Ustawą koszty pożyczki w stosunku rocznym nie mogą przekraczać czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego NBP/w chwili obecnej 10%/.Lichwa również jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 2.Negocjacje skracają ponadto bieg przedawnienia dlatego nie należy z nimi rozmawiać.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować