Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Flame...

Flame...
26 paź 2010 - 15:55:44
Prosze powiedz mi co komornica może chcieć ode mnie .
Mąż zaniósl wyrok jako wierzyciel w imieniu maloletniej corki do komornika. Wypytywała o adres moj ,bardzo sie zdziwila ,ze mieszkam z corka ,wypytywała o to czy wplynęly alimenty za poprzedni miesiąc oczywiście nie.
Potem chciala moj nr telefonu ,ze byc może bedzie chciała ze mną rozmawiać ?
Tylko o czym ,ma napisane żeby ściągać z pensji i wierzytelności ,nie wie ,że mam juz komornika z banku .
Co ona chce ,chcialabym byc przygotowana na taką rozmowe.
Za odpowiedź
DZIĘKUJĘ
Re: Flame...
26 paź 2010 - 16:45:49
Lwico - to pytanie do Schoppenki. Ona ma więcej doświadczenia i zapewne rozwinie wątek.

- Egzekucja alimentów z wynagrodzenia za pracę jest najprostsza, najtańsza i zdecydowanie najskuteczniejsza.
- Zgodnie z art. 1086 § 1 kpc komornik obowiązany jest z urzędu przeprowadzić dochodzenie w celu ustalenia zarobków i stanu majątkowego dłużnika oraz jego miejsca zamieszkania.

Komorzyca chce z Tobą pogadać. Ma takie prawo, a nawet obowiązek. To, że wierzyciel (mąż w imieniu małoletniej córki) wskazał z jakich składników (np.wynagrodzenie) ma prowadzić egzekucję, nie zwalnia jej z obowiązku przeprowadzenia z Tobą rozmowy.

- Można zlecić komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika (odpłatnie-zaliczka chyba 70,00zł) jednak takie poszukiwanie nie ma nic wspólnego z czymś w rodzaju pracy detektywa i polega jedynie na wystosowanniu zapytań np. do ZUS, Urzędu Skarbowego.
Komorzyca nie chce się wysilać i woli to obgadać z Tobą, niż obciążać kasę kancelarii kosztami korespondencji. Zapytania do ZUS, US musi wysłać listem poleconym za potw. odbioru. Łatwiej i taniej jest wezwać dłużnika do kancelarii.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-26 16:54 przez flame.
Re: Flame...
26 paź 2010 - 16:56:11
Co napisał mąż we wniosku o egzekucję ? Z jakiego składniku majątku ma być prowadzona egzekucja ? Jeśli mąż napisał że egzekucja z wynagrodzenia za prace to bardzo dobrze. Komornica pewnie chcę się upewnić że pracujesz tam gdzie podał wierzyciel albo nie wiem co może od Ciebie chcieć ? Jeśli nie zadzwoni to nie będziesz wiedzieć i tyle, przez telefon krzywdy Ci nie zrobi. Komornica ma dość spore pole do popisu, więc nasze zgadywanki nie mają żadnego sensu, każdy komornik jest inny i tu nie ma specjalnie szablonów ich działania.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Flame...
26 paź 2010 - 18:33:46
Moje Kochane Dziewczyny ,jeżeli pozwolicie mam takie jeszcze pytanie dotyczące tego powyżej .
Mam komornika na pensji ,czy mam jej o tym powiedziec ,czy wtedy nie będzie
ewidentnie dla Niej wszystko jasne ?.Tego się obawiam.
Dziękuje za odpowiedź
Re: Flame...
26 paź 2010 - 18:52:01
Komornik działa w oparciu o tytuł wykonawczy.
Zgodnie z treścią art. 804 kpc organ egzekucyjny nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności obowiązku objętego tytułem wykonawczym, więc komorzyca nie powinna prowadzić zbyt szczegółowego śledztwa.
Zasada - zawsze odpowiadasz zgodnie z prawdą.
Jeśli zapyta o miejsce pracy i wysokość wynagrodzenia - wspominasz o zajęciu komorniczym. Będzie miała kobiecina jasną sprawę. Zbieg egzekucji i alimenty wychodzą na pozycję lidera :) i tyle. Może Schoppenka coś dopisze?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-26 19:05 przez flame.
Re: Flame...
26 paź 2010 - 18:57:38
Flame kochanie możesz do mnie zadzwonić?
Re: Flame...
26 paź 2010 - 19:07:06
irena60 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Flame kochanie możesz do mnie zadzwonić?

Jasne. Natentychmiast :)
Re: Flame...
26 paź 2010 - 19:40:01
Flame,Schoppenka,Dzisia i Inni
Nawet nie wiecie jak bardzo mi pomagacie ,zawsze można na Was Liczyć
Jestem Bardzo Wdzięczna
POZDROWIENIA
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować