Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty

Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
05 lis 2010 - 11:07:35
Zwracam się do Tych osób ,które przerabiaja w praktyce zbieg egzekucji.
Proszę napiszcie jak to przebiega,jaka jest procedura.
Czytałam w różnych forach prawniczych ,ale dla mnie jest to ciągle niejasne (belkot prawniczy)
Czy wypłata alimentów może być wstrzymywana (tak gdzieś wyczytałam)
Za odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
06 lis 2010 - 12:53:06
Ja też w końcu będę to przerabiać. Z tego co się dowiedzialam to musi być komornik prowadzący (to z reguły ten, który jako pierwszy rozpoczął egzekucje komorniczą np. z twojego konta, wypłaty itp.) i jeśli będą inni to dostarczają papiery własnie jemu i on tworzy harmonogram spłat z twojej bidnej części wynagrodzenia. Przedstawia sądowi i albo sąd zatwierdza albo wprowadza zmiany, a potem to już rozsyła kasę po wierzycielach i tyle wiem.
nasze prawo zabrania prowadzenia egzekucji przez kilku komorników. Stąd zbieg egzekucji - walczy z nią jeden chyba, że się znudzi i umarza. Alimenty będą egzekwowane w pierwszej kolejności a cała reszta co łaska.
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
06 lis 2010 - 13:44:29
Dzieki Barbar,tak tez myslalam.
Tylko czy do czasu zakonczenia podzialu wstrzymaja alimenty.
No coz pozyjemy zobaczymy.
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
06 lis 2010 - 14:57:46
Tutaj głowy nie dam - ale chyba nie, bo alimenty ida na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych więc to tak jakby komornik świadomie i dobrowolnie zagłodził np. twoje dziecko. Więc raczej alimenty będą leciały normalnie, bo i tak komornik prowadzący ma twoje papiery, więc jest rozeznany w sytuacji. Jest duże prawdopodobieństwo, że skoro alimenty w calości to reszcie wierzycieli nic juz do podziału nie zostanie i.... wtedy nici z egzekucji zbiorowej.
Pozdrawiam
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 14:45:59
Dzisiaj dostałam znowu pismo od komornika tym razem z dawnego Cetelem ,powiedzcie proszę czy ja musze sie stawić do niego skoro mam już zbieg egzekucji,alimenty + 2 komorników to jest 3 .Moj majątek to tylko pensja.
POZDRAWIAM
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 14:55:15
Witaj Lwico :) Jeśli otrzymałaś pismo listem poleconym - powinnaś się stawić. Sygnatura tej konkretnej sprawy ma u komora inny numer niż pozostałe. Komornik jest zobowiązany sporządzić protokół, dołączyć go do akt i "zdać relację" wierzycielowi. Chyba, że załatwisz to telefonicznie (w co wątpię) po znajomości :) jeśli to wezwanie od tego samego komornika.
Obowiązuje zasada - na wezwanie wysłane listem poleconym (zgodnie z prawem), stawiasz się bez ociągania i mówisz prawdę.
Pozdrawiam :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 16:30 przez flame.
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 15:20:57
Flame -DZIĘKUJĘ BARDZO
tak myślałam,ale to jest ten sam Komornik u ktorego już byłam (2 -gi Sygma Bank).
POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE FLAME
Jesteś zawsze jak zwykle pomocna ,można na Ciebie zawsze liczyć.
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 19:02:37
Nie wiem jak w praktyce przebiega taki zbieg egzekucji dzieki Barbar ze napisalas ze jest taki komornik prowadzacy ale wiem a pewno ze jest kolejnosc sciagania wierzytelnosci i alimenty sa na pierwszym miejscu potem jakies do skarbu panstwa potem hipoteka morska (w zyciu nie slyszalam ze cos takiego jest) potem inne hipoteki a potem dopiero inni wierzyciele
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 19:11:26
A jak będę miała wezwanie do Warszawy? Ciekawe za co pojadę przez pół Polski. :)
Re: Zbieg egzekucji sądowe i alimenty
22 lis 2010 - 19:21:01
Nie pojedziesz, złożysz wyjaśnienia na piśmie :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować