Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 12:57:59
Jeżeli moge Pania prosić o odpowiedź
Jak w praktyce wygląda zbieg egzekucji
Czy jeżeli są alimenty to komornikiem prowadzącym jest wlasnie ten od alimentow?
Czy jeżeli przychodzą następne zajęcia komornicze z innych banków (za jakiś czas)to za każdym razem muszę składać wyjaśnienia i zgłaszac się u komornika,
Rozumiem,ze obowiązkiem ksiegowej w pracy jest zgłoszenie ,ze jest juz zajęcie.
Przy zbiegu egzekucji potrąca sie max tzn 3/5 wynagrodzenia,czy np inne wynagrodzenia z tytulu pracy są potracane 100% na alimenty ?
Co jeżeli alimenty pokrywają max pensji tzn 3/5,a banki nie moga sie zaspokoic ,nie ma nic cennego do zajecia tylko pensja,czy bank wtedy sprzedaje zadłużenie czy może są jeszcze jakies inne możliwości ?
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ ODPOWIEDŹ
POZDRAWIAM
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 14:03:06
Wszystkie egzekucje prowadzi ten sam komornik. Jeśli z pensji potrąca określoną kwotę i wystarcza ona tylko na zaspokojenie alimentów, to banki nie dostają nic i komornik umarza egzekucję. Umorzona egzekucja nie oznacza, że został umorzony dług, w każdej chwili wierzyciel może wnieść o ponowną egzekucję. Natomiast co do egzekucji z innych składników majątku to komornik prowadzi ją tylko na wniosek wierzyciela, czyli że wierzyciel musi wskazać z jakich składników majątku ma prowadzić egzekucję. Moja ostatnia sytuacja jest taka, że PKO BP wniosło o egzekucje komorniczą ze wszystkich składników majątku, czyli z wynagrodzenia za pracę, ruchomości, nieruchomości, rachunków bankowych, wierzytelności.

Jeśli kolejny wierzyciel składa do komornika wniosek o egzekucję, to komornik wzywa dłużnika do udzielenia wyjaśnień i na podstawie tych wyjaśnień, składa "raport" do wierzyciela o stanie majątkowym dłużnika i również na tej podstawie decyduje czy rozpocząć czy też umorzyć egzekucję. Dlatego trzeba się stawiać na każde wezwanie komornika, no chyba że się chcę aby komornik łaził po mieszkaniu i sam sobie wyszukiwał majątku na zaspokojenie roszczeń.

Tak wygląda praktyka.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 14:33:10
Można mieszkać w wynajmowanym na dziko mieszkaniu - "panie, tu nikt taki nie mieszka", mieć firmę zarejestrowaną za granicą, płacić ichni ZUS gdzieś za granicą (zresztą dużo taniej). I mieć gdzieś komornika, kruków, banczki w głębokim poważaniu....
Można też mieć pełnomocnictwo do zaufanego konta. I trzeba żyć, nie załamywać się. Skoro wszyscy są przeciwko nam i wykorzystują bandyckie prawo to i my musimy być przeciwko wszystkim i tak samo to prawo wykorzystywać. Na swoją korzyść. To jest po prostu wojna.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 14:38:12
Zgadzam się, to jest wojna o przetrwanie, o godny byt, o marzenia, o powrót do społeczeństwa, tak naprawdę o wszystko. Dlatego trzeba otrzeć łzy, wziąć się w garść, założyć zbroję, wytoczyć działa i na barykady !!!

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 14:51:59
dokładnie tak Lwico jak pisze shoppenka
u mnie komornik zabiera całe słownie trzy złote i tym obdziela dwóch wierzycieli plus siebie
reszte jak sam powiedział umarza tzn egzekucje z reszty majatku bo go zwyczajnie nie ma

władzy trzeba załozyc kaganiec na pysk i trzymac mocno na smyczy
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 15:14:16
To króciutko:
1. komornikem właściwym będzie ten od alimentów jeśli pierwszy wszczął egzekucję z wynagrodzenia i jeśli jest miejscowo właściwy (zakładam że nie ma zbiegu z egzekucją skarbową); gdyby stało się tak że inny komornik będzie chciał wszcząć z wynagrodzenia egzekucję to po uzyskaniu informacji z Pani zakładu pracy że jest ona już prowadzona przekaże sprawe do prowadzenia komornikowi od alimentów;
2. nie ma zasady czy komornik za każdym razem będzie wzywał do złożenia wyjaśnień - są komornicy którzy uznają takie wyjaśnienia złożone w innej sprawie za wystarczające;
3. jakie są teoretycznie możliwości?
- będzie musiała Pani złożyć wykaz majątku w sądzie (odbywa się to bezboleśnie, wypełnienie formularza na posiedzeniu sądu);
- bank może ponownie wszcząć egzekucję za czas jakiś;
- sprzedaż wierzytelności;
- restrukturyzacja długu.


Jeśli bank nie sprzeda wierzytelności ani nie nastąpi restrukturyzacja to prawdopodobnie kiedyś uzna należność jako nieściągalną (dla Pani nie będzie miało to znaczenia bo nie oznacza to zwolnienia z długu) a następnie ją umorzy (co ma już taki skutek).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-23 15:21 przez kinga.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 15:35:05
Pani Kingo
Dziekuje za odpowiedź,za reakcje na moje pytanie.
1.Pierwszy był komornik niewłasciwy miejscowo (bank),drugi był komornik juz właściwy miejscowo (bank).jako 3 był komornik właściwy miejscowo (alimenty),i teraz komornik ,który już był jako drugi też własciwy miejscowo.Nie mam egzekucji skarbowej nie prowadziłam działalności gospodarczej jestem pracownikiem budżetówki.
2.W związku z tym wyjasnieniem sytuacji majątkowej to mam rozumiec ,ze nie wystarczy moje zeznanie u Komornika podczas wizyty w jego Kancelarii i mam sie spodziewać wezwania do sądu ,zeby takie zeznanie złożyć
Czy dobrze rozumiem ?
POZDRAWIAM
I
JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 15:40:23
No i jestem w dupie :( Sama sobie skasowałam treść posta. Ech ......



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-23 15:52 przez flame.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 15:43:30
FLAME KOCHANA JESTEM ZAGUBIONA
POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 17:29:54
Nieprecyzyjnie się wyraziłam - będzie musiała Pani złożyć taki wykaz o ile bank złoży stosowny wniosek w sądzie.

Banki czasem korzystają z tej możliwości analizując zasadność ponownego wszczęcia egzekucji (sądowe wyjawienie majątku jest mozliwe dopiero po umorzeniu egzekucji z powodu bezskuteczności) lub szykując dokumentację do umorzenia należności.
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 20:18:18
Ja mam pytanie odnośnie ustanowienia służebności - jak to wygląda, czy zawsze wpisuje sie ja do KW. Czy to jest umowa u notariusza? Nie moge tego sprawdzic w necie bo wykończyłam limit na miesiąc i teraz wlecze się jak żółw - ledwo forum otwiera i pozwala pisać. Więc dajcie jakieś informacje o tym, co? Dobrzy ludzie :))
Re: Pytanie do Kingi
23 lis 2010 - 20:31:00
Służebność u notariusza a notariusz wpisuje do księgi wieczystej.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Pytanie do Kingi
24 lis 2010 - 15:54:24
Nie do końca tak przeczytalam dzis ze jest mozliwa słuzebnosc bez wpisu do ksiegi i wtedy to jakos inaczej dziala przy sprzedazy nieruchomosci jezeli w ksiedze to normalnie przechodzi na nabywce ale ta bez wpisu jakos inaczej pogrzebie jutro ewentualnie zobacz w moim watku o kredycie odnawialnym dawalam link Kindze moze tam to jest.
Re: Pytanie do Kingi
24 lis 2010 - 15:57:58
Znalazłam o tych neujawnionych w ksiedze sluzebnosciach
Kiedy służebność nie zostaje ujawniona w księdze wieczystej nie korzysta ona z prawa pierwszeństwa, a w sytuacji gdy dojdzie do egzekucji sądowej z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa i skutki ujawnienia praw i roszczeń osobistych ciążące na nieruchomości (art. 1000 § 1 KPC). Na miejsce tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia. Pozostają jednak w mocy bez potrącenia: służebność drogi koniecznej oraz służebność powstała w związku z przekroczeniem granicy przy wznoszeniu budowli lub innego urządzenia (art. 1000 § 2 KPC). Pozostałe służebności nie ujawnione w księdze wieczystej, pozostają w mocy tylko pod warunkiem ich zgłoszenia najpóźniej na 3 dni przed terminem licytacji, jeżeli przysługuje im pierwszeństwo przed wszystkimi hipotekami i które, nie znajdują pełnego pokrycia w cenie nabycia (art. 1000 § 3 KPC).
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:49:33
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfefdgthy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować