Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 11:33:11
Witam wszystkich serdecznie.
Dziś jestem po raz pierwszy na forum
Moja sytuacja wygląda tak.
Miałam problemy z spłatą kredytu mieszkaniowego. Bank wysyłał wezwania do zapłaty oraz przysyłał windykatora.
Nagle się okazało że kredyt został wypowiedziany ja z mężem nie dostaliśmy żadnego pisma. Zebrałam wszystkie dokumenty które miałam czyli umowę kredytową wezwania do zapłaty i zgłosiłam się do firmy oddłużeniowej. I teraz sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. Ta firma bezpośrednio kontaktuje się z bankiem udzieliłam wszelkich stosownych pełnomocnictw. Wczoraj otrzymałam bte. Nie wiem co teraz powinnam robić?
Może której z Was było w podobnej sytuacji?
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 11:44:46
Izabelo1
Napisz proszę ile rat nie wpłaciłaś ,po ilu dniach otrzymałaś wypowiedzenie,skąd wiesz ,ze Macie BTE
BTE nadaje się na posiedzeniu niejawnym ,że tak powiem z automatu
POZDRAWIAM
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:38:29
Była zaległość ok. 8000 tak oni dziwnie liczyli że rat nie zapłaconych było 3
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 11:45:47
Napisz prosze z usług jakiej firmy oddłużeniowej zaczęłaś korzystać i ile to kosztuje
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 12:09:27
kazda firma oddłuzeniowa zrobi dokładnie tyle samo co ty sama
z ta róznica ze im za to zapłacisz i to slono
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 12:38:28
Izabela1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nagle się okazało że kredyt został wypowiedziany
> ja z mężem nie dostaliśmy żadnego pisma. Zebrałam
> wszystkie dokumenty które miałam czyli umowę
> kredytową wezwania do zapłaty i zgłosiłam się do
> firmy oddłużeniowej. I teraz sama nie wiem czy
> dobrze zrobiłam. Ta firma bezpośrednio kontaktuje
> się z bankiem udzieliłam wszelkich stosownych
> pełnomocnictw. Wczoraj otrzymałam bte. Nie wiem co
> teraz powinnam robić?

Witaj. Skąd wiesz, że otrzymałaś bte?
Firmie oddłużeniowej natychmiast cofnęłabym wszelkie pełnomocnictwa.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 12:49:09
Popieram nic nie pomoga ,no może tylko jeżeli Ktos nie ma czasu to piszą listy o restrukturyzacje,poinformują(niewiele) jak rozmawiac z windykatorami,wspomną o Kodeksie Dobrych Praktyk i nic poza tym.Dokładnie tak jak napisała Dzisia zrobia to samo co Ty możesz zrobić sama za darmo.Oni wydoja z Ciebie kasę tak jak napisała Flame.
Na Forum masz wzór ,jak pisac takie pisma.
Gdybym o Stowarzyszeniu wiedziala w zeszłym roku w październiku ,nigdy bym nie korzystała z takiej firmy.
POZDRAWIAM
Napisz konkretniej o swojej sytuacji a na pewno uzyskasz porady na tym Forum.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 12:57:31
Wątek firm oddłużeniowych już przerabialiśmy tu na forum. Wniosek jeden, nie warto, no chyba że ktoś ma za dużo kasy. Dokładnie to samo co te niby "firmy oddłużeniowe" robią, my robimy sami ale czasem ze znacznie lepszym skutkiem.

Nie warto sobie zawracać głowy z tymi firmami, wiem to również z własnego doświadczenia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 13:21:02
ŻEBY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNYM.
FIRMY ODDŁUŻENIOWE ZACZĘŁY SIE MNOZYC JAK GRZYBY PO DESZCZU,GDY UJAWNIONO ILE POLAKOW JEST ZADLUŻONYCH NIEWYPŁACALNYCH,UKREDYTOWANYCH.
CWANIACZKI WYCZULI SWIETNY INTERES.
TE TZW. FIREMKI ODDŁUZENIOWE SA CÓRKAMI WIELKICH FIRM WINDYKACYJNYCH(NAJCZĘŚCIEJ).
Sprawdź sobie w necie np. Connect w Warszawie,Klinike Finansową w Bydgoszczy(powiązania) nazwiska itp.
Ja naiwnie nie wiedziałam o tym wszystkim i dałam sie wpuscic ,wierzyłam,ze te firmy pomogą(no może przy niewielkim zadłuzeniu,napisza za Ciebie ,tak jak juz pisałam pisemka,wykonają kilka telefonów,upomna zbyt agresywnych windykatorów).
Lecz nie licz na pomoc jakakolwiek jeżeli masz zadłużenie duże.
To tyle w tym temacie
POZDRAWIAM



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-08 13:21 przez lwica.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 13:28:40
Izabela1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) Nagle się okazało że kredyt został wypowiedziany
> ja z mężem nie dostaliśmy żadnego pisma.

Iza, jeśli nie otrzymałaś wypowiedzenia umowy kredytowej listem poleconym, to bank złamał prawo. Ale być może korespondencja została wysłana na inny adres. Sprawdź jakie dane podałaś bankowi do umowy.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:46:23
Właśnie najprawdopodobniej został wysłany na inny adres , zmiana adresu została w banku podana.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:55:39
Izabela1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Właśnie najprawdopodobniej został wysłany na inny
> adres , zmiana adresu została w banku podana.

Iza, a masz pisemne potwierdzenie tego, że informowałaś bank o zmianie adresu?

Znajomy nie powinien odbierać korepondencji, która nie była przeznaczona dla niego. Powinien zwrócić list poczcie z adnotacją "adresat nieznany" lub "zmiana adresu". W sytuacji, gdy na druku pocztowym nie widnieje Twój podpis i nie ma Twoich danych możesz podważyć przed sądem skuteczność doręczenia korespondencji. Co prawda nie jest to łatwe, ale jednak możliwe.
Po raz pierwszy w życiu słyszę o tym, że sąd zawiadamia o bte! A może to bank wysłał takie info?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-08 15:01 przez flame.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 15:00:02
Iza, natychmiast wypowiedz pełnomocnictwo firmie oddłużeniowej! Brniesz w niepotrzebne koszty!
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:41:18
Jeśli tak, to mogli wypowiedzieć umowe ,ale sprawdź tak jak mówi Flame jakie dane podałaś do umowy
No i co z tym BTE skąd wiesz ,ze juz jest nadany ?
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:44:02
Teraz dostałam informację że odbędzie się postępowanie procesowe. Nie wiem co mam robi czy jeszcze korzysta z tej firmy czy po prostu przejąc sprawy w swoje ręce.
Dziwi mnie jedno że bank nie opowiedział na pismo z prośbą o restrukturyzację kredytu.Nie chodzi że nie jestem wstanie spłaca kredytu mam w tej chwili dobra pracę.
Zastanawiam się czy po prostu gra jest warta świeczki?Zapłacę tej firmie 5 % od wartości długu czyli od kwoty 270 000,00 jeszcze jakieś postępowanie procesowe.
Czy ktoś z Was poradził sobie w takiej sytuacji?
Firma jest z Gdańska Jak na razie zapłaciłam jedynie za umowę czyli ok 150 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-08 14:45 przez Izabela1.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:48:37
Iza poczytaj
Wypowiedzenie umowy kredytowej

Oczywistym jest, że nieterminowe spłacanie rat kredytu mieszkaniowego czy kredytu budowlanego może w dalszej perspektywie doprowadzić do wypowiedzenia umowy kredytowej. Są jednak i takie sytuacje, które umożliwiają bankowi wypowiedzenie umowy, nawet wtedy, gdy raty kredytu są płacone w terminie. Są one określone w umowie kredytowej w formie tzw. klauzul umownych. Takie wypowiedzenie umowy kredytowej może nastąpić gdy następuje „istotne pogorszenie się sytuacji finansowej kredytobiorcy” bądź gdy może nastąpić „przewidywana w bliskim czasie utrata zdolności kredytowej kredytobiorcy". Banki zastrzegają sobie nieraz prawo do dokonania kontroli sytuacji finansowej kredytobiorcy w trakcie realizowania umowy kredytu – jeśli ustali, że może istnieć realne zagrożenie wystąpienia jednej z sytuacji opisanej w klauzulach, trzeba przygotować się – co najmniej – na negocjacje.

Niespłacanie rat kredytu mieszkaniowego

Szczegółowe konsekwencje nieterminowego spłacania rat kredytu mieszkaniowego określone są zawsze w umowie kredytowej. Z reguły wystarczy, że kredytobiorca nie zapłaci dwóch kolejnych rat kredytu, aby mogło dojść do wypowiedzenia takiej umowy. Termin wypowiedzenia wynosi najczęściej 30 dni, a gdy kredytobiorca zagrożony jest upadłością może być i krótszy, np. 7 dni. Oczywiście strony umowy kredytowej mogą ustalić korzystniejsze (dłuższe) terminy wypowiedzenia. Umowa kredytowa nie może natomiast przewidywać krótszych niż wyżej wymienione terminów.

Termin wypowiedzenia zaczyna biec od momentu (dnia) doręczenia wypowiedzenia kredytobiorcy. Jeśli w tym czasie kredytobiorca nie zwróci pozostałej do spłaty kwoty kredytu, staje się ona wymagalna, zaczynają biec wysokie odsetki karne, a bank może bardzo szybko doprowadzić do wszczęcia egzekucji.

Bank przy podpisywaniu umowy kredytowej odbiera od kredytobiorcy oświadczenie o poddaniu się egzekucji w razie zaistnienia ściśle określonych sytuacji (zdarzeń prawnych). Może, na podstawie ksiąg banków lub innych dokumentów związanych z dokonywaniem czynności bankowych, wystawić bankowy tytuł egzekucyjny, który przesyłany jest do sądu tylko po to, by ten nadał mu klauzulę wykonalności (nie trzeba przeprowadzać żmudnego i czasochłonnego postępowania w sądzie). Klauzula nadawana jest niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia złożenia wniosku. Taki bankowy tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności jest tytułem wykonawczym i stanowi podstawę do wszczęcia egzekucji komorniczej.

Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu

W sytuacji, gdy kredy który zaciągnęliśmy, podlega ustawie o kredycie konsumenckim, kredytobiorca może go spłacić przed terminem, a bank nie ma prawa pobrać prowizji od takiej wcześniejszej spłaty. Gdy kredyt jest oprocentowany to za okres po spłacie kredytu bank nie może żądać zapłaty odsetek. Nie każdy jednak kredyt zaciągany w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą, można uznać za kredyt konsumencki. Tych zasad nie stosuje się m.in. do takich kredytów jak: mieszkaniowe, na spłatę kredytu mieszkaniowego, o wysokości mniejszej niż 500 zł i większej niż 80.000 zł czy z terminem spłaty kredytu nieprzekraczającym trzech miesięcy.

Hipoteka na nieruchomości już obciążonej hipoteką

W wielu przypadkach możliwe jest ustanowienie nowej hipoteki, na nieruchomości, którą obciążyliśmy już hipoteką na zabezpieczenie spłaty kredytu mieszkaniowego. Wszystko zależy od zapisów umowy kredytowej. Złamanie zakazu (jeśli jest wprowadzony) jest najczęściej podstawą do wypowiedzenia kredytu mieszkaniowego. Z reguły nie można ustanowić kolejnej hipoteki na tej samej nieruchomości na rzecz innego wierzyciela. Warto jednak pamiętać, że każdy właściciel może - w sensie prawnym, dopuszczalności takiej czynności – taką hipotekę ustanowić – sąd wieczystoksięgowy obciąży drugą w kolejności hipoteką naszą nieruchomość. Trzeba pamiętać jednak zawsze o konsekwencjach, które mogą wynikać dla kredytobiorcy z umowy kredytowej.
Może Ci to coś pomoże
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:49:21
W dniu 07.12.2010 dostałam na stary adres zawiadomienie o wystawieniu bankowego tytułu egzekucyjnego.
Zmiana adresu do korespondencji została przekazana bankowi 2 razy. A dalszym ciągu dostajemy to na stare adresy.
My tego nie odebraliśmy tylko mój znajomy.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:52:45
Bank może lecz nie musi iść na ugodę,ale nalezy nadal sie kontaktować z bankiem ,nie odpuszczać,pisać pismo za pismem nawet gdy jak piszesz otrzymałas pismo o postepowaniu procesowym.Może nawet lepiej udac sie osobiście do Oddziału banku.
A jak to tlumaczy Twoja firma oddłuzeniowa ,ktorej przeciez zapłaciłas
Co Ci radzą?
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:53:01
To w takim razie co powinnam teraz zrobić?
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:54:25
Cześć lwico, jak na razie nic . Czeka na dalsze pisma i ich informować .
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:56:39
Trochę się tym wszystkim zdenerwowałam. Może najlepiej będzie jak osobiście się z tym zajmę i z uporem maniaka wysyłać do nich listy.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 14:58:12
Źle napisałam dostałam pismo z banku zawiadomienie o wystawieniu bankowego tytułu egzekucyjnego.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 15:20:35
Izabela1 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Źle napisałam dostałam pismo z banku zawiadomienie
> o wystawieniu bankowego tytułu egzekucyjnego.

Wysłali Ci kserokopię bte? Jak już mają bte to mogą wystąpić o nadanie klauzuli wykonalności - dostaną btw (bankowy tytuł wykonawczy) i maszerują do komornika, który rozpocznie postępowanie egzekucyjne.

Musisz próbować negocjować, bo Cię uwalą komornikiem. Wierzyciel (bank) dyktuje warunki i tylko z nim możesz podpisać ugodę.

Iza, dzwoń natychmiast do p. Romana - tel. 695 577 491 lub 500 848 247.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-08 15:27 przez flame.
Re: firmy oddłużeniowe
08 gru 2010 - 15:17:19
Iza ,skoro piszesz,,,,,ze masz dobra pracę i jesteś w stanie splacać kredyt to moim skromnym zdaniem ,nie brnij w koszty z firma tylko sama osobiście udaj się do banku np do Dyrektora i wyjasnij sprawę osobiście .,Przedstw swoja aktualna sytuację i zobaczysz wtedy jak Bank sie do tego ustosunkuje.Wyjaśnij sprawy adresowe.
Podaj ,ze przekazywałas informacje o zmianie adresu.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:47:48
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqerfrg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować