Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Star Wars Credits For Sale

Nakaz sądowy
23 gru 2010 - 10:20:18
Witam, jestem nowa na tym forum i mam problem i mam nadzieję że znajde kogoś na tym forum kto będzie potrafił mi doradzić. Niestety nie zdążyłm przeczytac wszystkich postów, chociaż czytam je z zaciekawieniem. Byc może mój problem był juz poruszany to wtedy poprosze o linka.

Moja sytuacja podobna jest do wiekszości zadłuzonych. W tym wypadku prosze o rade w jednej konkretnej sprawie.

Od sierpnia prowadziłam negocjacje ze skokiem stefczyka dotyczące mojego kredytu. Mój wniosek o obniżenie wysokości rat została odrzocony, ale zasugerowano, że mogą rozpatrzec zawieszenie 3 rat i taki tez wniosek złozyłam. Niestety mimo moich 4 wizyt w oddziale - odpowiedzi na moje drugie pisma nie było.

Przyznaję ze zawiesiłam z nimi kontakt po tych kilku wizytach z informacją ze czekam na wiadomość. No i dostałam :) Pozew sądowy i nakaz zapłaty. W załącznikach jest jako dowód podane pismo z wypowiedzenie, ktorego nie otrzymałam. Nie jestem pewna czy któryś z domowników nie odebrał i nie rzucił w kąt,ale sę nie przyznają. I teraz moje pytanie - mam mozliwość złożenia sprzeciwu do sądu, ale nie wiem czy jest on zasadny i jak powinnam to zrobić. Czy mogę podać argument, że ze strony skoku przez 4 miesiące nie miałam konkatu i ze nie otrzymałam pisma wypowiadającego? To jest pierwsze

A drugie dotyczy dogadania z wierzycielem: w nakazie zapłaty jest informacja ze moge złozyc wniosek do wierzycela o rozłożenie na raty zasądzonej kwoty. Czy orientują sie Państwo jakie raty wchodziłyby w grę (czy np. tylko 2 bądź 3).

Prosze o radę co robic w takiej sytuacji. Czy mgę dwutorowo działać: sprzeciw i wniosek o rozłozenie, czy postąpić zupełnie inaczej. Z góry dzieuje za wszelkie rady
Re: Nakaz sądowy
23 gru 2010 - 15:01:28
Witam.

Okolicznością pozytywną dla pani byłoby wpłacanie nawet drobnych kwot na poczet spłaty zobowiązania.

Osobiście wnosiłbym o oddalenie nakazu zapłaty w całości.
Dlaczego tak?
Z tego, co Pani opisuje umowa nie została skutecznie wypowiedziana, dla potwierdzenie okoliczności wypowiedzenia umowy powód (SKOK) powinien załączyć potwierdzenia nadania wraz z potwierdzeniem odbioru zgodnie z treścią przepisu art.61 § 1 k.c. oświadczenie woli. Które ma być złożone innej osobie, jest złożone jej z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.
Nadto art. . 6 K.c. stanowi, że ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne, czyli na tym, kto twierdzi, że wypowiedzenie umowy było skuteczne.

Kolejnym Pani argumentem (dowodem)będzie odpis wniosku o obniżenie wysokości rat oraz dowód w postaci odpowiedzi odmownej sugerującej inne rozwiązanie(odroczenie terminów spłat), wskazując, iż skorzystała Pani z tej sugestii jednakże do chwili obecnej nie otrzymała Pani żadnej odpowiedzi.
Zważywszy, iż wcześniej zwróciła się Pani do powoda - czyli podjęła z nim negocjacje, które okazały się bezskuteczne, natomiast odnośnie innego rozwiązania nie otrzymała Pani odpowiedzi działania powoda o wydanie nakazu zapłaty są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 5 K.C. Stanowi, że nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.) bowiem zmierzają do obciążenia Pani dodatkowymi kosztami w postaci kosztów sądowych i klauzulowych itp., co ma skutkować tym, iż to jeszcze bardziej pogorszy Pani zdolności płatnicze bądź spowodować inne zaległości wobec innych wierzycieli, w przypadku zajęcia wynagrodzenia przez komornika.

Sąd raczej nie rozkłada na raty, na ogół wskazuje, w jakim terminie zobowiązany ma zapłacić w całości, co nie wyklucza i takiej opcji.

Sugeruję wystąpić z kolejnym pismem o wydłużenie terminu spłaty z jednoczesnym wskazanie kwot realnych, które byłaby Pani wstanie wpłacać.
Odpis tego wniosku proszę załączyć do sprzeciwu jako dowód kolejnej próby podjęcia negocjacji przez Panią.

W razie niejasności proszę pytać, postaram się odpowiedzieć o ile będę w stanie.

Pozdrawiam - Zdrowych i Wesołych Świąt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-23 15:02 przez typ niepokorny.
Re: Nakaz sądowy
23 gru 2010 - 15:26:17
Bardzo dziekuję za rady:) Borykam sie już od dwoch lat z problemami i do tej pory starałam się wplacać całe raty. jak miałam opóźnienia to pozyczałam. Ale 4 miesiące temu przyszedł juz kres bo musiałam oddawać prywatne pieniądze i na raty juz nie było. Ani grosz niestety. Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie

jezcze raz dziekuję i wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt.

Od teraz bedę stałym uzytkownikiem tego forum i chciałabym dołączyć do Państwa Stowarzyszenia. Chciałabym też skontaktować się z Panem Sklepowiczem, aby przedstawić mu całą moja sytuację. Może podjąłby próbę oceny i mógł coś doradzić. Tylko nie wiem, czy on sam ma na tyle czasu, aby każda zbłąkana dusza zajmowała mu iles tam minut dziennie . Bedę wdzęczna za radę czy mozna do niego bezpośrednio zadzwonic
Re: Nakaz sądowy
23 gru 2010 - 22:08:35
Dzwonić !!!
Re: Nakaz sądowy
24 gru 2010 - 07:16:21
Astor dzwoń Pan Roman zawsze dla każdego znajdzie swoje 5 minut i udzieli Ci fachowej rady.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:39:50
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfefry
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować