Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

zajęcie komornice broni palnej

33
13 sie 2011 - 14:02:29
Witam. Pytanie jest nastepujące: w zwiazku z ustawą o BRONI I AMUNICJI komornik nie jest uprawniony do dysponowania bronią, do tych czynności wymagana jest koncesja do obrotu bronią palną. W zwiazku z tym komornik nie posiada takowej koncesji i nie może zlecić przjęcia broni przez Policję a potej czynności zlecić sprzedaż po przeprowadzeniu licytacji.

Zakładając że dłuznik otrzymał pozwolenie na broń z przeznaczeniem obrony osobistej, komornik zlecając przejecie broni przez policję automatycznie zleca cofniecie pozwolenia na broń do celów obrony osobistej, przecież ten zasraniec nie jest stworem z nieba aby ograniczał mi bezpieczenstwo w tym kraju i decydował czy ja mam mieć tą broń czty też nie. Po drugie wydaje się że jest to zamach na bezpieczenstwo obywateli.

Sytuacja jest podobna z bronią dla potrzeb łowiectwa, komornik egzekwując broń myśliwską narusza swobode myśliwego do wykonywania łowiectwa i zawodu np. straż lesna czy łowiecka.Po nastepne: stważa sytuację czynną w KPW wydział administracyjny, aby ta z urzędu postepowaniem administracyjnym pozbawiła dłuznika tej broni. W ustawie jak wyżej wspomniałam brak jest przyczyny (egzekucja komornicza) do cofniecia pozwolenia na konkretną jednostkę broni z urzędu na poszczególny gatunek i jej przeznaczeniu. Wobec tego nie można uznać czynność komornika jako zgodną z prawem, nazwałabym to kradzieżą!.
Czy ktoś jest zoriętowany jak wyglada sprawa W/w w aspekcie prawa - komornik jest uprawniony czy jest to jego samowola. Jeżeli jest to na podstawie jakiego zapisu prawa.
Temat Autor Odsłon Wysłane

zajęcie komornice broni palnej

33 4252 13 sie 2011 - 14:02:29



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować